Аутор Тема: E-V13 гране хаплотипова са пројекта  (Прочитано 60169 пута)

Ван мреже Rugovac

• Истраживач
  • Поруке: 831
Одг: E-V13 гране хаплотипова са пројекта
« Одговор #320 послато: фебруар 28, 2019, 10:36:10 пре подне »
Рајовић проследио резултате Yfull-у.

https://www.yfull.com/tree/E-BY14160/

Vidim da su Rajoviću najbliži jedan Italijan iz Kalabrije i jedan Šveđanin. Trebalo bi da ih kontaktira. Kalabrija je puna naseljenih Arbreša a Šveđanin je verovatno potomak nekog imigranta.

Ван мреже Милош

• Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • Поруке: 4206
  • I2-PH908>FT14506>Y56203>Y134578 Тарски Никшићи
« Одговор #321 послато: фебруар 28, 2019, 10:48:47 пре подне »
Vidim da su Rajoviću najbliži jedan Italijan iz Kalabrije i jedan Šveđanin. Trebalo bi da ih kontaktira. Kalabrija je puna naseljenih Arbreša a Šveđanin je verovatno potomak nekog imigranta.

Још није Yfull до краја обрадио резултат, али вероватно ће остати овако. То су три неоткривене гране, па је разлика између њих тројице 4300 година.

Ван мреже Bane

• Познавалац
  • Поруке: 714
  • E-Z16988+A11837+
« Одговор #322 послато: новембар 15, 2019, 08:08:56 пре подне »
Значајан update FTDNA стабла ове или прошле ноћи.
Нисам проверавао али претпостављам да је update обухватио све хаплогрупе.

Ван мреже barbarylion

• Писар
  • Поруке: 388
  • I2-PH908>Y56203
« Одговор #323 послато: јануар 31, 2020, 10:24:09 поподне »
Na albanskom projektu su se pojavile neke informacije da je pronađena grana iz koje potiču Kuči, dakle što bi prema njihovim tvrdnjama impliciralo da su potekli od toh nekih Arbanasa? Verujem da ovde ima ljudi koji imaju ivid u to, a neki i sarađuju sa njihovim projektom, pa bi bilo dobro da neko odgovori o čemu se tu radi.

Ван мреже Bane

• Познавалац
  • Поруке: 714
  • E-Z16988+A11837+
« Одговор #324 послато: фебруар 01, 2020, 02:23:24 поподне »
Na albanskom projektu su se pojavile neke informacije da je pronađena grana iz koje potiču Kuči, dakle što bi prema njihovim tvrdnjama impliciralo da su potekli od toh nekih Arbanasa? Verujem da ovde ima ljudi koji imaju ivid u to, a neki i sarađuju sa njihovim projektom, pa bi bilo dobro da neko odgovori o čemu se tu radi.

Рекао бих да неко ту није исправно баратао терминима. Није јасно шта заправо значи да је ”pronađena grana iz koje potiču Kuči” или да је пронађена грана из које потиче било ко.
Оно што ја видим је да се на YFull-у појавио Албанац који је BY168279+ исто као и Кучи (https://www.yfull.com/tree/E-BY168279/). Заједнички предак по мушкој линији тог Албанца и Куча је живео пре око 1250 година. Тај заједнички предак је могао да се изјашњава и као Португалац (а обзиром да није било пописа није се ни изјашњавао :) ), ми то данас не знамо.

Ван мреже barbarylion

• Писар
  • Поруке: 388
  • I2-PH908>Y56203
« Одговор #325 послато: фебруар 01, 2020, 09:36:59 поподне »
Рекао бих да неко ту није исправно баратао терминима. Није јасно шта заправо значи да је ”pronađena grana iz koje potiču Kuči” или да је пронађена грана из које потиче било ко.
Оно што ја видим је да се на YFull-у појавио Албанац који је BY168279+ исто као и Кучи (https://www.yfull.com/tree/E-BY168279/). Заједнички предак по мушкој линији тог Албанца и Куча је живео пре око 1250 година. Тај заједнички предак је могао да се изјашњава и као Португалац (а обзиром да није било пописа није се ни изјашњавао :) ), ми то данас не знамо.

Hvala na odgovoru  :)

Ja sam samo preneo ono što sam pročitao, u nadi da će neko dati razumno objašnjenje.

Kao što sam i pretpostavio oni su to prezentovali na svoj način. Pozdrav :)