Аутор Тема: Истраживање породичног поријекла  (Прочитано 32377 пута)

Ван мреже Барјактаревић

• Шегрт
  • Поруке: 81
Одг: Истраживање породичног поријекла
« Одговор #160 послато: новембар 05, 2020, 04:43:01 поподне »
Dobro veče narode,ja se bavim porodičnim stablom duže vreme.Moji su došli iz Severne Albanije,stigao sam do navrhdede po priči on je sin jedinac našeg rodonačelnika,ali tu mi se nesto ne uklapa čukundeda mi je 1903-5 godište,on i bratanac su isto godište,tada su i majka i ćerka radjale.Ne znam koje bi godište mogao biti taj navrhdeda ako smo došli 1790. na Kosovo.Moguće da je moj rodonačelnik bio najmladji po priči on ima još dva brata ali da li je moguće da se sazna neko ime više?
  Та ситуација је и код мене , не тако давно. Мој прађед је имао сина рођеног 1927 и његов син је прво дете добио 1947 кад је мој прађед добио 4/5. И још мој прађед је последње дете добио 1957 што је и ја мислим касније него што је његов син добио своје последње дете.

Ван мреже Dragoljub76

• Почетник
  • **
  • Поруке: 38
« Одговор #161 послато: новембар 15, 2020, 12:23:02 пре подне »
Puno pozdrava svima. Imam jedno pitanje vezano za prikazivanje GEDCOM fajlova. Radim porodično stablo u FamilyTreeDNA okruženju i super mi izgleda. Sada želim ovo da podijelim sa porodicom. Ima mogućnost share, no link koji šaljem porodici zahtjeva user name i password. Dakle, nije iskoristivo.

Druga opcija je kreiranje GEDCOM fajlova. No svi programi koje sam probao na internetu (normalno besplatne) daju jako loše prikaze tako napravljenog fajla. Da li ima neki program koji bi moje podatke prikazao kao na FamilyTreeDNA?

Unaprijed zahvalan, Dragoljub.

Ван мреже Ojler

• Одбор за хералдику
  • Аскурђел
  • Поруке: 3437
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
« Одговор #162 послато: новембар 15, 2020, 12:34:54 пре подне »
Puno pozdrava svima. Imam jedno pitanje vezano za prikazivanje GEDCOM fajlova. Radim porodično stablo u FamilyTreeDNA okruženju i super mi izgleda. Sada želim ovo da podijelim sa porodicom. Ima mogućnost share, no link koji šaljem porodici zahtjeva user name i password. Dakle, nije iskoristivo.

Druga opcija je kreiranje GEDCOM fajlova. No svi programi koje sam probao na internetu (normalno besplatne) daju jako loše prikaze tako napravljenog fajla. Da li ima neki program koji bi moje podatke prikazao kao na FamilyTreeDNA?

Unaprijed zahvalan, Dragoljub.

А како стабло изгледа на FamilyTreeDNA?
Kамене рабъ и госодинъ