Ko se i malo razume u GIS (Geografski informacioni sistemi), prilično će jednostavno i lako georeferencirati pomenutu kartu (Cuce) u geoprostornu dimenziju i uvideti anomalije koje se javljaju kod iste. Osnovni razlog pojava anomalija je krajnje jednostavan. Autor je koristio grafički program Corel (prvenstveno služi za uređivanje vektorske grafike, pripremu za štampu i drugo) a koji ne pripada grupi geoprostornih softvera koji upravo služe za kreiranje i analizu geoprostornih podataka, pa samim tim i za generisanje tematskih mapa (navešću neke od njih: ArcGIS, QGIS, SAGAGIS, MapInfo i drugi).
Dakle, kada se karta georeferencira (uz odgovarajuću projekciju) i postavu u geoprostorni orjentir, anomalije se javljaju unutar same mape, tj. njenog tematskog sadržaja (granica, mesta, vrhova,...). Razlog tome je prvenstveno u deformacijama geografskih koordinata istočne dužine (tj. njenim netačnim unutrašnjim intervalima - između 18° 44'E i 18° 56'E). Evo primera, vrh Kosman na karti je na 18° 45'E, ali kada se karta georeferencira vrh se tada nalazi na 18° 45.38'E, a što je ekvivalentno razlici i do 500 metara. I da zaključim, karta Cuca (autora Milana Radulovića) u analognom smislu je svakako više nego dobar kartografski poduhvat, ali u digitalnom smislu (geoprostornom) karta je prilično nepouzdana.