Аутор Тема: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту  (Прочитано 2660903 пута)

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10066
  • I2a S17250 A1328
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2000 послато: Мај 05, 2016, 10:45:06 поподне »
Сећам се као клинац , отац ми је био добар пријатељ са једним Аџићем из Пиве, причао ми је да су они пореклом из Косјера, и да је било сукоба са Бјелицама у давној прошлости, те да су се његови преци  одселили у Пиву.

Милићу, јеси ли ти од бјеличких Милића?
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Milić

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 59
  • E-V13
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2001 послато: Мај 06, 2016, 07:44:15 пре подне »
Милићу, јеси ли ти од бјеличких Милића?
Нисам,  према предању смо из Куча пореклом. међутим ганатски нисам близак много са Кучима који су тестирани. Моји су из Метохије из села Кош. Међутим интересантно је да видим на сајту о селу Видање да су Костићи који су по причи мог деде нама рођаци ( они су променили презиме када су се доселили на имање Костића) навели да су пореклом из Шекулара, што ме мало збуњује право да ти кажем. Слава нам је Аранђеловдан. Да сам од Бјелица требало би да будем близак генетски са Орловићима. Интересантно да је да сам  иста хаплогрупа и са Кучима и са Орловићима .

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2002 послато: Мај 06, 2016, 09:50:53 пре подне »
Нисам,  према предању смо из Куча пореклом. међутим ганатски нисам близак много са Кучима који су тестирани. Моји су из Метохије из села Кош. Међутим интересантно је да видим на сајту о селу Видање да су Костићи који су по причи мог деде нама рођаци ( они су променили презиме када су се доселили на имање Костића) навели да су пореклом из Шекулара, што ме мало збуњује право да ти кажем. Слава нам је Аранђеловдан. Да сам од Бјелица требало би да будем близак генетски са Орловићима. Интересантно да је да сам  иста хаплогрупа и са Кучима и са Орловићима .
О којим Костићима је реч? Знам неке Костиће из Ђураковца, да ли су ти из Коша неки други? Заправо не знам тачно колико је село Кош удаљено од Ђураковца и да ли имају какве везе једни са другима. За ове из Ђураковца знам да су пореклом из Фундине и да су се некада презивали Фундуци. Једно време су били насељени у селу Мађаре у Топлици, па се онда населили у Ђураковац или се вратили поново, тај детаљ не знам.

Ван мреже Milić

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 59
  • E-V13
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2003 послато: Мај 06, 2016, 04:05:13 поподне »
О којим Костићима је реч? Знам неке Костиће из Ђураковца, да ли су ти из Коша неки други? Заправо не знам тачно колико је село Кош удаљено од Ђураковца и да ли имају какве везе једни са другима. За ове из Ђураковца знам да су пореклом из Фундине и да су се некада презивали Фундуци. Једно време су били насељени у селу Мађаре у Топлици, па се онда населили у Ђураковац или се вратили поново, тај детаљ не знам.

Кош је  близу Ђураковца, ако су Костићи из Ђураковца род овима у Видање, близу Клине, то је та фамилија.  Садашња слава треба да им је Свети Кирил и Јул’ета, а некада је била Свети Архангел Михаило, као и мојој породици.

Ван мреже Milić

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 59
  • E-V13
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2004 послато: Мај 06, 2016, 04:06:46 поподне »
Кош је  близу Ђураковца, ако су Костићи из Ђураковца род овима у Видање, близу Клине, то је та фамилија.  Садашња слава треба да им је Свети Кирил и Јул’ета, а некада је била Свети Архангел Михаило, као и мојој породици.
Ево линка са сајта о пореклу породица у селу Видање код Клине
http://www.poreklo.rs/2013/02/23/poreklo-prezimena-selo-vidanje-op%C5%A1tina-klina/

Ван мреже Milić

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 59
  • E-V13
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2005 послато: Мај 06, 2016, 04:11:04 поподне »
Кош је  близу Ђураковца, ако су Костићи из Ђураковца род овима у Видање, близу Клине, то је та фамилија.  Садашња слава треба да им је Свети Кирил и Јул’ета, а некада је била Свети Архангел Михаило, као и мојој породици.
Извини,  видим да нисам навео да су се они из Коша одселили у Видање можда крајем  19. века или почетком 20. века ( узми са резервом не знам која генерација су од мене) , и тамо су узели презиме Костић, по презимену породице чије су имање населили.

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2006 послато: Мај 06, 2016, 05:47:08 поподне »
О којим Костићима је реч? Знам неке Костиће из Ђураковца, да ли су ти из Коша неки други? Заправо не знам тачно колико је село Кош удаљено од Ђураковца и да ли имају какве везе једни са другима. За ове из Ђураковца знам да су пореклом из Фундине и да су се некада презивали Фундуци. Једно време су били насељени у селу Мађаре у Топлици, па се онда населили у Ђураковац или се вратили поново, тај детаљ не знам.
Мислим да се ради о две различите породице са истим презименом. Ови из Ђураковца славе Ђурђиц или Ђурђевдан (не знам сада тачно), а некада су се презивали Фундуци, и пореклом су из Куча из села Фундина.

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2007 послато: Мај 06, 2016, 05:53:18 поподне »
Кош је  близу Ђураковца, ако су Костићи из Ђураковца род овима у Видање, близу Клине, то је та фамилија.  Садашња слава треба да им је Свети Кирил и Јул’ета, а некада је била Свети Архангел Михаило, као и мојој породици.
То што славе св. Килика и Јулиту (св. Ћирика или летњи ћириловдан како га у народу још зову) а некада су славили св. Архангела Михаила је мени јако занимљиво обзиром да је ова слава јако ретка и слави је једна грана потомства кнеза Богдана која је остала на Лијешњу у Ровцима. Заправо славе св. Архангела Михаила а преслављају св. Килика и Јулиту. Било би јако занимљиво ако би се неко од њих тестирао.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10066
  • I2a S17250 A1328
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2008 послато: Мај 06, 2016, 06:33:52 поподне »
Милић помену Шекулар. Један детаљ: слава Величана и племенска црква посвећени су светим мученицима Кирику и Јулити. А Велика је наш први сусед, преко планине и племенске границе су се ту често померале. Милићу, можда ту треба тражити неку везу?
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Radomir

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 68
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2009 послато: Мај 06, 2016, 06:38:17 поподне »
Мислим да се ради о две различите породице са истим презименом. Ови из Ђураковца славе Ђурђиц или Ђурђевдан (не знам сада тачно), а некада су сеr презивали Фундуци, и пореклом су из Куча из села Фундина.
Презиме Фундук постоји или је постојало у Банским моравцима (Карловачка жупанија), а мислим да их има и у Жумберку.Мислим да је Синиша писао о њима раније да су тестирани као E-v13.

Ван мреже Radomir

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 68
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2010 послато: Мај 06, 2016, 06:44:01 поподне »
Ипак се тестирани презива Фунда а има наводно сличан хаплотип Кучком. Имате о томе на првој страници теме Албанци и Арбереши.

Ван мреже Milić

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 59
  • E-V13
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2011 послато: Мај 06, 2016, 07:37:01 поподне »
То што славе св. Килика и Јулиту (св. Ћирика или летњи ћириловдан како га у народу још зову) а некада су славили св. Архангела Михаила је мени јако занимљиво обзиром да је ова слава јако ретка и слави је једна грана потомства кнеза Богдана која је остала на Лијешњу у Ровцима. Заправо славе св. Архангела Михаила а преслављају св. Килика и Јулиту. Било би јако занимљиво ако би се неко од њих тестирао.
Славу  су преузели од Костића од којих су и презиме.

Ван мреже Milić

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 59
  • E-V13
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2012 послато: Мај 07, 2016, 02:44:03 пре подне »
Славу  су преузели од Костића од којих су и презиме.

Тачније ја мислим да су преузели, заједно са имањем и презименом те породице. Нисам ни ја у то потпуно сигуран, али ми делује да је тако.

Ван мреже Alex

  • Гост
  • *
  • Поруке: 12
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2013 послато: Мај 07, 2016, 09:23:19 пре подне »
Да ли има још резултата са тестирања од 25.04.?

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4206
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2014 послато: Мај 07, 2016, 09:31:07 пре подне »
Да ли има још резултата са тестирања од 25.04.?
Резултати ће почети да пристижу следеће недеље, а због великог броја тестираних очекивано је да саопштавање свих резултата потраје до краја маја.

Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2015 послато: Мај 07, 2016, 09:33:09 пре подне »
Ајде, админе, немој да шкртариш, да видимо прву партију резултата :) Било би за оволико дана нешто одрађено да је анализа рађена и у Подгорици.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4206
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2016 послато: Мај 07, 2016, 09:38:19 пре подне »
Ајде, админе, немој да шкртариш, да видимо прву партију резултата :) Било би за оволико дана нешто одрађено да је анализа рађена и у Подгорици.
Било би да није било оволико празновања..
А шта ћете тек да ми радите са резултатима Херцеговаца, на које ће се чекати месецима...
Али, свакако ће бити занимљиво. Ево, јутрос су тестирана још тројица:
Кузман - старином од Милорадовића
Ћеловић
Грубач

По подне ће бити још тестираних...

Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2017 послато: Мај 07, 2016, 10:01:10 пре подне »
занимљива презимена, претпостављам да ће у сва три случаја бити I2a.

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2018 послато: Мај 07, 2016, 12:34:35 поподне »
Ајде ти нама за почетак дај данас списак са презиманима до сада тестираних, па кад нам заголицаш знатижељу онда си надрљао. Шалим се, трудићемо се да будемо максимално стрпљиви, само да не претераш! :)

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4206
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2019 послато: Мај 07, 2016, 02:53:33 поподне »
Ајде ти нама за почетак дај данас списак са презиманима до сада тестираних, па кад нам заголицаш знатижељу онда си надрљао. Шалим се, трудићемо се да будемо максимално стрпљиви, само да не претераш! :)
Ево још мало голицања - управо је тесгиран Драганић. Да видимо има ли везе са Теслом..