Имам осетно више Словена + Германа од тебе, па калкулатору треба нешто да ме "повуче" на југ, тј. центрира. Ти са друге стране имаш изразито јак "Римљани Балкан" и кад би ти још "Римљани Анадолија" били значајно изнад 15% отишао би даалеко на југоисток. Тако бар тумачим ово и на основу неких других резултата/калкулатора. Не као конкретне упливе.
Šta znam, moja mapa sa ranim srednjevekovnim uzorcima (ovo je 23andme čipset) izgleda tako:

Kad koristim 23andme čipset generalno mi daje manje Slovena i Anatolije a više Germana i Ilira, ali ja ovde uglavnom koristim ovaj G25 koji je kombinacija svih čipsetova. Mislim da AncestryDNA čipset daje dosta različite rezultate od 23andme i FTDNA u smislu istočni/zapadni Mediteran. MyHeritage je negde između.