Hvala Vam na savetu za DNK testiranje, razmišljam svakako o tome već duže vreme.
Što se tiče knjige Radeta Poznanovića tu ste u pravu, nju sam pronašao i uglavnom sve informacije imam iz nje i sa sajta poreklo.rs . Za ovu knjigu "Rodoslovi karanskih familija" nisam čuo do sada, probao sam da potražim po internetu ali nema skoro nikakvih informacija o njoj, moraću još malo da je potražim, nadam se da će imati u njoj nešto više ako uspem da je nađem.
У том случају, имате још доста простора за истраживање.
Што се тиче Гостинице и Карана, на располагању су Вам дефтери из 1820их и 1830их и попис из 1863. године (Архив Србије), и црквене матичне књиге (претпостављам да је црква у Карану била надлежна за оба села?) које се за каранску цркву воде од 1837. године (Архив Ужице). Можда је неке од ових докумената већ дао Познановић у својој књизи, то не знам. Књигу о Карану сам листао одавно, мислим да су и тамо аутори дали неке од докумената. Ако се добро сећам, књигу има Порекло.
Што се тиче Јабланице, она је ушла у састав Србије тек 1833. године, па отпадају тефтери из 1820их и арачки тефтери с почетка 1830их. На списку пореских глава из 1835. године помињу се четири Бакића у Јабланици (Ристо, Сава, Стеван и Рако), тако да верујем да их има доста. Не знам како стоје ствари са матичним књигама.
И Бакићи из Бијелог Брда (Рудо) кажу да су дошли из Јабланице (дошао неки Митар), тако да су и они Ваши.