Аутор Тема: Арамбашићи, Ервеник  (Прочитано 314 пута)

Ван мреже Лука Арамбашић

  • Гост
  • *
  • Поруке: 6
Арамбашићи, Ервеник
« послато: Мај 25, 2024, 08:19:33 поподне »
Арамбашић, Никољдан, Ервеник, Далмација

Хаплогрупа E1b1b-V13. Према усменој традицији порекло је из Црне Горе. Кад је Аустроугарска напала Србију тројица браће Арамбашић су дошли из Црне Горе да помогну у рату против Аустроугара. Одатле је један отишао у православце, други у католике а трећи у муслимане.

 

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2427
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Арамбашићи, Ервеник
« Одговор #1 послато: Мај 25, 2024, 08:24:02 поподне »
Арамбашић, Никољдан, Ервеник, Далмација

Хаплогрупа E1b1b-V13. Према усменој традицији порекло је из Црне Горе. Кад је Аустроугарска напала Србију тројица браће Арамбашић су дошли из Црне Горе да помогну у рату против Аустроугара. Одатле је један отишао у православце, други у католике а трећи у муслимане.
Вели ли шта предање ко је од ове тројице највише помого?

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2427
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Арамбашићи, Ервеник
« Одговор #2 послато: Мај 25, 2024, 08:48:57 поподне »
Арамбашић, Никољдан, Ервеник, Далмација

Хаплогрупа E1b1b-V13. Према усменој традицији порекло је из Црне Горе. Кад је Аустроугарска напала Србију тројица браће Арамбашић су дошли из Црне Горе да помогну у рату против Аустроугара. Одатле је један отишао у православце, други у католике а трећи у муслимане.
Ваљало би мало низводније да се профилишете, не тврдим ништа али ми личите на Човиће.

Ван мреже Лука Арамбашић

  • Гост
  • *
  • Поруке: 6
Одг: Арамбашићи, Ервеник
« Одговор #3 послато: Мај 25, 2024, 08:54:47 поподне »
Вели ли шта предање ко је од ове тројице највише помого?

То бих и ја волео да знам :D

Ван мреже Лука Арамбашић

  • Гост
  • *
  • Поруке: 6
Одг: Арамбашићи, Ервеник
« Одговор #4 послато: Мај 25, 2024, 09:11:11 поподне »
Ваљало би мало низводније да се профилишете, не тврдим ништа али ми личите на Човиће.

Прадеда Илија Арамбашић (православац), живео је у Ервенику. 1875. добија сина Луку исто је живео у Ервенику и преминуо је 1897. Њих двојица су настарији које знам.

Лука је добио сина Обрада Арамбашића, од њега је Мирко, мој ђед он је из Ервеника дошао 1975 у Београд. То је све што знам.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8565
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Арамбашићи, Ервеник
« Одговор #5 послато: Мај 25, 2024, 09:29:26 поподне »
Арамбашић, Никољдан, Ервеник, Далмација

Хаплогрупа E1b1b-V13. Према усменој традицији порекло је из Црне Горе. Кад је Аустроугарска напала Србију тројица браће Арамбашић су дошли из Црне Горе да помогну у рату против Аустроугара. Одатле је један отишао у православце, други у католике а трећи у муслимане.

Може ли се знати у којој лабораторији сте се тестирали и коју врсту теста сте урадили?
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Лука Арамбашић

  • Гост
  • *
  • Поруке: 6
Одг: Арамбашићи, Ервеник
« Одговор #6 послато: Мај 25, 2024, 09:43:00 поподне »
Може ли се знати у којој лабораторији сте се тестирали и коју врсту теста сте урадили?

Радио сам тест утврђивања Y хаплотипа преко ДНК центра за генетику, Марка Орешковића 1.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8565
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Арамбашићи, Ервеник
« Одговор #7 послато: Мај 25, 2024, 09:46:10 поподне »
Радио сам тест утврђивања Y хаплотипа преко ДНК центра за генетику, Марка Орешковића 1.

Можете нам послати ваш извештај о тестирању на [email protected] како би вас уврстили у базу Српског ДНК пројекта и прокоментарисали вам резултат (да ли припадате неком генетички профилисаном роду, односно ко су вам генетички најближи тестирани појединци из наше базе). 
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Лука Арамбашић

  • Гост
  • *
  • Поруке: 6
Одг: Арамбашићи, Ервеник
« Одговор #8 послато: Мај 25, 2024, 09:54:56 поподне »
Можете нам послати ваш извештај о тестирању на [email protected] како би вас уврстили у базу Српског ДНК пројекта и прокоментарисали вам резултат (да ли припадате неком генетички профилисаном роду, односно ко су вам генетички најближи тестирани појединци из наше базе).

Уреду, хвала вам пуно. Шаљем управо.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13257
Одг: Арамбашићи, Ервеник
« Одговор #9 послато: Мај 26, 2024, 07:50:02 пре подне »
Арамбашић, Никољдан, Ервеник, Далмација

Хаплогрупа E1b1b-V13. Према усменој традицији порекло је из Црне Горе. Кад је Аустроугарска напала Србију тројица браће Арамбашић су дошли из Црне Горе да помогну у рату против Аустроугара. Одатле је један отишао у православце, други у католике а трећи у муслимане.

На 23andMe тестиран је Стефан Арамбашић (млађи човек), E-V13. Верујем да је реч о истом роду.