Аутор Тема: Архив Србије  (Прочитано 9520 пута)

Ван мреже Platin

• Одбор за архивистику
  • Познавалац
  • Поруке: 426
Одг: Архив Србије
« Одговор #40 послато: април 19, 2018, 10:00:10 поподне »
Хвала на одговору Платин. Обавезно ћу пробати код њих.
Уз констатацију да и ја знам о њему доста тога, осим јединице у којој је био. А с обзиром да му отац није био жив, чисто сумњам да је ико из његових савременика знао у којој јединици је био ...
Још само да нагласим да је третман у војном архиву најстрожији... Посете су могуће, колико знам, тек једном недељно.
Тамо нисам ишао, остале архиве јесам посећивао.

Ван мреже spahibija

• Помоћник
  • Поруке: 153
Одг: Архив Србије
« Одговор #41 послато: мај 03, 2018, 10:18:43 поподне »

Jeste, Ćosić je u pitanju. Koliko znam, ziveo je u Barbertonu, Ohajo, a baka mi kaze da misli da je jedno vreme bio i u Cikagu. Vratio se u Martince 1946. godine, u Martincima je i sahranjen 1957. S tim da ja nisam sigurna za njegovu godinu rodjenja jer na spomeniku pise da je ziveo 74 godine, ali koliko je i to tacno. Za brod nisam sigurna ali mislim da je Hannover, baka kaze da je sve bilo zabelezeno u toj knjizi koju je on doneo kad se vratio.
Na sajtu Ellis Island sam pronasla podatke o njegovoj prvoj zeni, Zorki, ali od njega ni traga.
Hvala u svakom slucaju.
Као што је горе речено, најбоље да потражиш на сајту www.familysearch.org. Тамо сам брзинском претрагом наишао на неколико Стевана Ћосића. Само је потребно да се улогујеш и онда ће ти бити доступна претрага.