Аутор Тема: Македонски ДНК пројекат  (Прочитано 456 пута)

Ван мреже Делија

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • Поруке: 1012
  • I2-PH908-Z16983>A493 (Динарска Јужна) Никољдан
Македонски ДНК пројекат
« послато: јун 14, 2019, 05:04:57 поподне »
Поштовани,

Можда ће се на ово гледати као на измишљање топле воде ал кад се мало боље погледа Македонија је једна од преосталих матичних подручја са ког су долазили наши стари, како не постоји македонски ДНК пројекат а код нас постоји врло мали број тестираних Брсјака, Мијака и људи ван ове две групе који су се укључили у тестирање.

Оно што може да буде предлог је да свако од нас уплати одређену своту новца (1000-2000) динара како бисмо овим обезбедили макар средства за почетна тестирања.
Знам да смо имали проблема да нађамо и оно мало Брсјака и Мијака али сарадњу можда треба проширити и на мало виши ниво-рецимо на организацију Срба у Македонији-СПОНА.
Смрти нема,има сеоба !

Ван мреже Зрно

• Помоћник уредника
  • Истраживач
  • Поруке: 1228
Одг: Македонски ДНК пројекат
« Одговор #1 послато: јун 14, 2019, 05:34:55 поподне »
Да, требало би да истестирамо све око себе, па да онда кренемо на нас  ;D

На мрежи Слатинац

• Помоћник
  • Поруке: 154
  • R1b-BY611>Z2705*
« Одговор #2 послато: јун 14, 2019, 05:58:05 поподне »
Поштовани,

Можда ће се на ово гледати као на измишљање топле воде ал кад се мало боље погледа Македонија је једна од преосталих матичних подручја са ког су долазили наши стари, како не постоји македонски ДНК пројекат а код нас постоји врло мали број тестираних Брсјака, Мијака и људи ван ове две групе који су се укључили у тестирање.

Оно што може да буде предлог је да свако од нас уплати одређену своту новца (1000-2000) динара како бисмо овим обезбедили макар средства за почетна тестирања.
Знам да смо имали проблема да нађамо и оно мало Брсјака и Мијака али сарадњу можда треба проширити и на мало виши ниво-рецимо на организацију Срба у Македонији-СПОНА.
Македонски ДНК Пројекат постоји на ФТДНА, ево линк: https://www.familytreedna.com/groups/macedonia/about/background.

Ван мреже Делија

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #3 послато: јун 14, 2019, 06:40:18 поподне »

Ако је логика покрити најстарије српске матице као што је досад рађено, онда мислим да је ово логичан предлог а ако је логика борити се за тестирање свог краја ради локал патриотизма онда се слажем са тобом, свакако бих волео да мој Банат дође на ред. ;)
Смрти нема,има сеоба !

Ван мреже Делија

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #4 послато: јун 14, 2019, 06:42:10 поподне »
Македонски ДНК Пројекат постоји на ФТДНА, ево линк: https://www.familytreedna.com/groups/macedonia/about/background.

Иако сам претраживао нет ово до сада нисам видео, у сваком случају има 50-так резултата уз велики део резултата странаца по мени непознатом критеријуму.
Смрти нема,има сеоба !

Ван мреже Делија

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #5 послато: јун 14, 2019, 06:43:36 поподне »

Да не останем недоречен-мислио сам на тестирање наших Срба тј.оних који живе у данашњој Македонији/СевернојМакедоноји како год, а не на тестирање македонаца и северомакедонаца.
Смрти нема,има сеоба !

Ван мреже СЦГ

• Гост
  • *
  • Поруке: 3
« Одговор #6 послато: јун 17, 2019, 11:22:39 поподне »
Да не останем недоречен-мислио сам на тестирање наших Срба тј.оних који живе у данашњој Македонији/СевернојМакедоноји како год, а не на тестирање македонаца и северомакедонаца.

Поздрављам ово ваше залагање.
По мени Србе у Македонији треба поделити у 4 групе :

1. Срби - староседеоци , који су били на територије Македоније пре османлиског доба.
2. Срби - насељени и расељени у османлиског доба , до Балканске војне.
3. Срби - насељени по Балканске војне до Други светки рат.
4. Срби - насељени и расељени по Другом светском рату