Аутор Тема: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту  (Прочитано 2682902 пута)

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13248
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1140 послато: Новембар 04, 2015, 09:10:04 пре подне »
Барух је J2a. Био је раније и у нашем днк пројекту, ако се не варам.

Кад смо већ од J2a, Биџевић (у пројекту БиХ) је из Сјенице, а Милутиновић (у пројекту Канада) је из околине Крагујевца.

http://dnk.poreklo.rs/tabela-pojedinacne-grupe/?grp-filter=J2a

Ван мреже Лепеничанин

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 953
  • R1b
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1141 послато: Новембар 04, 2015, 10:28:08 пре подне »
За Биџевића обавезно треба унети Сеница као место порекла.

Небојша, јеси ли пронашао неки траг одакле је тачно тестирани Милутиновић? Ако не може да се пронађе, биће довољно да се стави бар околина Крагујевца, то је ипак нека информација.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13248
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1142 послато: Новембар 04, 2015, 10:58:20 пре подне »
За Биџевића обавезно треба унети Сеница као место порекла.

Небојша, јеси ли пронашао неки траг одакле је тачно тестирани Милутиновић? Ако не може да се пронађе, биће довољно да се стави бар околина Крагујевца, то је ипак нека информација.

На FTDNA мапи је лоциран недалеко од Крагујевца. Најближа места су Маршић и Горње Комарице.

Када се потпуно зумира, као место порекла изађе хотел "Јавор". Можда је ту одсео тестирани по доласку из Канаде?:)

Шалу на страну, мислим да у днк пројекат треба уписати Крагујевац, довољно је.

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1143 послато: Новембар 04, 2015, 11:25:06 пре подне »
На FTDNA мапи је лоциран недалеко од Крагујевца. Најближа места су Маршић и Горње Комарице.

Када се потпуно зумира, као место порекла изађе хотел "Јавор". Можда је ту одсео тестирани по доласку из Канаде?:)

Шалу на страну, мислим да у днк пројекат треба уписати Крагујевац, довољно је.
Небојшо,

мислим да је Маршић са планине Јавор, јер и ја имам у мојој групи једног човека из Аустралије који је хтео да обележи Пиву па је обележио место код Колашина које је на гугл мапи обележено са "kanion rzeki pivy", па мислим да је и Маршић хтео да означи Јавор планину па је обележио тај хотел

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13248
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1144 послато: Новембар 04, 2015, 11:28:21 пре подне »
Небојшо,

мислим да је Маршић са планине Јавор, јер и ја имам у мојој групи једног човека из Аустралије који је хтео да обележи Пиву па је обележио место код Колашина које је на гугл мапи обележено са "kanion rzeki pivy", па мислим да је и Маршић хтео да означи Јавор планину па је обележио тај хотел

Може бити да је то. Тестирани се презива Милутиновић.

Ван мреже Лепеничанин

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 953
  • R1b
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1145 послато: Новембар 04, 2015, 11:55:01 пре подне »
Цитат
мислим да је са планине Јавор

Ђорђо, примедба ти је на месту. Сигурно се ради о човеку који потиче са Јавора.

Не знам да ли да се Милутиновићу упише околина Ивањице, или да остане Канада док се не потврди место порекла?

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1146 послато: Новембар 04, 2015, 12:22:16 поподне »
Ђорђо, примедба ти је на месту. Сигурно се ради о човеку који потиче са Јавора.

Не знам да ли да се Милутиновићу упише околина Ивањице, или да остане Канада док се не потврди место порекла?

Најбоље да остане Канада као што је било. Ја сам малоприје промјенио на Крагујевац, мислећи да када неко напише да се промијени мјесто поријекла, онда сигурно и зна које је мјесто поријекла.

Боље је оставити празно него нагађати, јер може се одвући на сасвим погрешан траг.

mladjo

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1147 послато: Новембар 05, 2015, 10:55:17 пре подне »
Митровић, Шишмановац, Прокупље, СРБ - слава: Ђурђевдан, хаплогрупа I2a.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10074
  • I2a S17250 A1328
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1148 послато: Новембар 05, 2015, 11:12:18 пре подне »
Митровић, Шишмановац, Прокупље, СРБ - слава: Ђурђевдан, хаплогрупа I2a.

Према књизи „Три добра села“ аутора Слободана Несторовића из Шишмановца (1961), ови Митровићи потичу са српско-бугарске границе, одакле су се после 1878. године населили у Топлицу.

https://www.facebook.com/permalink.php?id=133862583312412&story_fbid=1026998677332127

Зна ли се нешто прецизније - динарик, југ, север...?
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1149 послато: Новембар 05, 2015, 12:02:46 поподне »
Према књизи „Три добра села“ аутора Слободана Несторовића из Шишмановца (1961), ови Митровићи потичу са српско-бугарске границе, одакле су се после 1878. године населили у Топлицу.

https://www.facebook.com/permalink.php?id=133862583312412&story_fbid=1026998677332127

Зна ли се нешто прецизније - динарик, југ, север...?
Била је и једна повратна струја досељеника из Бугарске који су као нпр. Влаховићи из Реткоцера (Г.Јабланица) најпре из Роваца отишли у Бугарску, па се онда после неког времена због притисака ''бугаризације'' населили у Реткоцер међу своје. Било је још неких сличних случајева, али додуше ретких. Има ли још каквих података о овој породици Митровић?

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1150 послато: Новембар 05, 2015, 12:44:51 поподне »
Тестирана је већа група Јањатовића из Бачке.

Јањатовићи у Сомбору славе Ђурђевдан и поријеклом су од Недељка и Аврама са почетка 18. вијека. Недељкови потомци имају надимак Капамаџије и заиста се на једном маркеру у два корака разликују од осталих Јањатовића. Сви сомборски Јањатовићи чине један близак род и припадају хаплогрупи I1-P109 дробњачкој подграни.

Тестирани Јањатовић из Пачира у Бачкој, без обзира што слави такође Ђурђевдан, није у роду са сомборским Јањатовићима. Он припада хаплогрупи I2a Динарик Сјевер и има прилично уобичајен хаплотип, сврстан је у род В на Пројекту.

Подсјетићу само да раније тестирани Јањатовићи из Лике који славе Јовањдан, нису сродни овим двјема групама јањатовића у Бачкој. Они припадају хаплогрупи Ј1 род Радонић-Шепа.
« Последња измена: Новембар 05, 2015, 12:52:09 поподне Синиша Јерковић »

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1151 послато: Новембар 05, 2015, 12:47:34 поподне »
Вуковић из Белог Манастира у Барањи, слави Мратиндан, припада хаплогрупи I2a Динарик Југ. Уобичајен хаплотип, блиски су му хаплотипови поријеклом из Херцеговине.

Немам неких детаљнијих података о поријеклу ове породице.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1152 послато: Новембар 05, 2015, 01:12:52 поподне »
Тутњевић, Ђурђевдан, Доњи Детлак, Дервента, Република Српска, I2a Динарик Југ

Ван мреже Полић

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 589
  • I2-Y56203
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1153 послато: Новембар 05, 2015, 01:50:42 поподне »
Вуковић из Белог Манастира у Барањи, слави Мратиндан, припада хаплогрупи I2a Динарик Југ. Уобичајен хаплотип, блиски су му хаплотипови поријеклом из Херцеговине.

Немам неких детаљнијих података о поријеклу ове породице.

Поздрав

Јел и овај Вуковић тзв. "Буњевац"? Питам, пошто га нисам нашао у резултатима.
 

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1154 послато: Новембар 05, 2015, 01:59:03 поподне »
Поздрав

Јел и овај Вуковић тзв. "Буњевац"? Питам, пошто га нисам нашао у резултатима.

Није, стављен је у род С, близак му је Шурковић из Херцеговине.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1155 послато: Новембар 05, 2015, 02:05:22 поподне »
Наш члан Владимир Урошевић послао ми је хаплотип

Ђедовић из Брчког, католик, хаплогрупа I2a Динарик Југ. Сврстан у род Ј, чини ми се да му је близак Синђић из Роваца, бар по вриједности 437=14.

Нисам чуо за Ђедовиће католике, у Херцеговини их има православних и муслимана. Не знам да ли Владимир има каквих детаљнијих података о овој породици.

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1156 послато: Новембар 05, 2015, 02:10:17 поподне »
Наш члан Владимир Урошевић послао ми је хаплотип

Ђедовић из Брчког, католик, хаплогрупа I2a Динарик Југ. Сврстан у род Ј, чини ми се да му је близак Синђић из Роваца, бар по вриједности 437=14.

Нисам чуо за Ђедовиће католике, у Херцеговини их има православних и муслимана. Не знам да ли Владимир има каквих детаљнијих података о овој породици.
Синиша, кад смо већ код Синђића ако можеш направи измену у табели српског ДНК пројекта тако да у колони Место порекла стоји Синђић/Сретешка Гора/Ровца/ЦГ

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1157 послато: Новембар 05, 2015, 02:17:58 поподне »
Синиша, кад смо већ код Синђића ако можеш направи измену у табели српског ДНК пројекта тако да у колони Место порекла стоји Синђић/Сретешка Гора/Ровца/ЦГ

Исправљено.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10074
  • I2a S17250 A1328
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1158 послато: Новембар 05, 2015, 03:11:17 поподне »
Тестирани Јањатовић из Пачира у Бачкој, без обзира што слави такође Ђурђевдан, није у роду са сомборским Јањатовићима. Он припада хаплогрупи I2a Динарик Сјевер и има прилично уобичајен хаплотип, сврстан је у род В на Пројекту.

Видим да се Јањатовић од Девића разликује само на једном маркеру. А и иста је слава. Могуће порекло из ЦГ (веза са Ћетковићима из Шекулара).
"Наша мука ваља за причешћа"

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1159 послато: Новембар 05, 2015, 03:19:22 поподне »
Видим да се Јањатовић од Девића разликује само на једном маркеру. А и иста је слава. Могуће порекло из ЦГ (веза са Ћетковићима из Шекулара).

Није искључено.