Аутор Тема: Dante Labs  (Прочитано 26157 пута)

Ван мреже Bojan

• Члан Друштва
  • Познавалац
  • Поруке: 477
  • ПХ908>А20333>FT14649
Одг: Dante Labs
« Одговор #200 послато: јул 03, 2020, 06:05:58 поподне »

Лепе вести за FGC33034 :)

Узорак Кајовића из Пријепоља успешно стигао на одредиште.
Кајевиќ

Ван мреже gillle

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • Поруке: 831
« Одговор #201 послато: јул 03, 2020, 08:30:14 поподне »
Кајевиќ

Кајевић, помињао сам га и у претходним коментарима, ето, сад ми се омаче :) Хвала!

Ван мреже Bojan

• Члан Друштва
  • Познавалац
  • Поруке: 477
  • ПХ908>А20333>FT14649
« Одговор #202 послато: јул 03, 2020, 08:41:24 поподне »
Кајевић, помињао сам га и у претходним коментарима, ето, сад ми се омаче :) Хвала!
Нема на чему,него ми локал патриоти то тако мало...

Ван мреже Прерад

• Члан Друштва
  • Шегрт
  • Поруке: 80
« Одговор #203 послато: јул 19, 2020, 10:01:17 поподне »
За оне који прате ове тему и којима је можда промакла моја јучерашња објава у другој теми, која се односи на КОВИД-19, Неандерталске гене и провјеру ризичних СНП-ова.

Ван мреже Делија

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • Поруке: 1138
  • I2-PH908-Z16983>A493 (Динарска Јужна) Никољдан
« Одговор #204 послато: јул 27, 2020, 08:47:31 пре подне »
Неке препоруке за лабораторију са најисплативијим тестирањем Big Y? Када падају највећа снижења и да ли се тестирати у Dante lab-u или на ФТДНА где ја већ рецимо имамо профил уз узорак предат ради испитивања аутозомалне генетике?
Хвала унапред на одговору.
Смрти нема,има сеоба !

Ван мреже Romanijski

• Познавалац
  • Поруке: 546
« Одговор #205 послато: јул 27, 2020, 09:45:32 пре подне »
ДантеЛабс јесте прихватљив са цијеном на попусту. Међутим треба повући ручну док они ријеше питање цијена. YSEQ  већ дуго најављује да ће скинути цијене. Следећа битна ставка по мени је надоградња на нову генерацију тестова коју даје ФТДНА.
На крају све се сведе колико може да се плати.

Ван мреже Златан

• Уредник СДНКП
  • Познавалац
  • Поруке: 537
  • Y: E-V13>А18833>А9739
« Одговор #206 послато: јул 27, 2020, 09:48:12 пре подне »
У финансијском смислу, најисплативије је сачекати попусте око "Црног Петка", па онда наручити тест код Данте Лабса. По приспећу резултата, проследити исте YFull-у ради анализе. Ова два могу коштати око 200-220 долара. За наше прилике, то је нека реална опција.

Ово такође подразумева да си спреман на све могуће перипетије које могу настати за време слања и повратног слања узорка. Такође, мораш бити спреман ти резултати могу бити завршени после свега три недеље од пријема узорка у лабораторију, али исто тако бити спреман да чекаш и месецима, ако из било ког разлога нешто крене како не треба. Њихова комуникација са клијентима доста варира. Када нема проблема, одговарали су ми у року од 24 сата, али сам такође чекао и по недељу дана на одговор на обичан имејл.

---

Ако не желиш да размишљаш и новац ти не представља проблем, нећеш погрешити тестом код ФТДНА. Они "деру", али на попустима у новембру и децембру тест се може наћи за око 400-450 долара + 49 слање YFull-у (које охрабрујемо, али није неопходно). Ту ћеш вероватно имати доста сређенији ток статуса, али зато се одреши кеса, а и такође неби губио време на слање узорка.

Ван мреже Ojler

• Одбор за хералдику
  • Аскурђел
  • Поруке: 3132
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
« Одговор #207 послато: јул 27, 2020, 09:52:13 пре подне »
...
Ово такође подразумева да си спреман на све могуће перипетије које могу настати за време слања и повратног слања узорка. Такође, мораш бити спреман ти резултати могу бити завршени после свега три недеље од пријема узорка у лабораторију, али исто тако бити спреман да чекаш и месецима, ако из било ког разлога нешто крене како не треба. Њихова комуникација са клијентима доста варира. Када нема проблема, одговарали су ми у року од 24 сата, али сам такође чекао и по недељу дана на одговор на обичан имејл.
...

Додао бих да треба да будеш спреман и да те заврну, те да никад не добијеш нешто што си платио....
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Platin

• Одбор за архивистику
  • Познавалац
  • Поруке: 600
« Одговор #208 послато: јул 27, 2020, 10:44:18 пре подне »
Слажем се са Златаном: најјефтинију услугу у новембру нуди Данте лабс, али им је претходна историја рада врло проблематична. Дешавају се и проблеми са слањем пошто користе ДХЛ.
Фтдна је скупљи, али је процес предвидив и уређен. Ово може обичном поштом да се шаље, па се проблеми дешавају са неким запосленима који не ништа не разумеју.
Повољно је ако је узорак већ код фтдна, може даље да се наручи. Ја сам тако урадио, прво направио за родитеље аутосомални тест, па после урадио биг, за оца (годину касније).

Не знам да ли данте има нешто попут базе аутосомалних резултата, али можда то оправдава већу цену. У сваком случају, препоручујем штедњу до 27. новембра :)
« Последња измена: јул 27, 2020, 10:47:05 пре подне Platin »

Ван мреже Делија

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • Поруке: 1138
  • I2-PH908-Z16983>A493 (Динарска Јужна) Никољдан
« Одговор #209 послато: јул 27, 2020, 08:32:33 поподне »
Хвала вам свима људи на конкретним одговорима. Обзиром да сам већ слао узорак пре годину ипо дана у ФТДНА , можда је онда исплативије да са њима наставим сарадњу. Цена јесте већа, али свакако не морам поново да шаљем узорак, нећу вероватно морати ни толико да чекам на обраду резултата..приде ко зна како ће се пооштрити контрола слања узорака обзиром на Ковид-19 и капљични пут ширења. Пљувачка је потенцијално биолошко оружје ових дана, а сва је прилика да ће се то наставити и у наредним месецима.
Дефинитивно желим да се макнем са мртве тачке и да видим шта даље могу сазнати од мушког прапорекла који ме је највише и нагнао да се упустим у једну лепу, ето већ трогодишњу причу и хоби родословља и генеологије. Битно ми је само да се са људима који су искуснији саветујем и припремим за дрешење кеше, да бих уштедео што више могу, а да се опет не оекујем неке драстичније падове цена током снижења.
Смрти нема,има сеоба !

Ван мреже Владимир Бојановић

• Писар
  • Поруке: 293
  • I2>PH908>Y52621>FT190799, род Никшића
« Одговор #210 послато: јул 30, 2020, 11:06:39 поподне »
Следећа битна ставка по мени је надоградња на нову генерацију тестова коју даје ФТДНА.
О каквим се надоградњама ради?

Ван мреже Romanijski

• Познавалац
  • Поруке: 546
« Одговор #211 послато: јул 31, 2020, 01:41:52 пре подне »
О каквим се надоградњама ради?

ФТДНА након неког времена врши осавременјаванје теста. И обично кад се тек појави та надограднја буде доста поволјна испод 200 долара. Бар је тако било БигY500 na БигY700. Кад сам надограђен послаона Yфулл  поново добиосам солидан број новела.