Аутор Тема: Албанци и Арбереши  (Прочитано 251871 пута)

Ван мреже НиколаВук

• Помоћник уредника
  • Бели орао
  • Поруке: 5433
  • I2-PH908>Y52621>Y189944, род Никшића
Одг: Албанци и Арбереши
« Одговор #1560 послато: јун 03, 2020, 03:05:08 поподне »
https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2020&mm=06&dd=02&nav_id=1690478

A ево и филма ко хоће да види...

<a href="https://www.youtube.com/v/oaEIKvwHPJk" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/oaEIKvwHPJk</a>

Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Zor

• Истраживач
  • Поруке: 869
« Одговор #1561 послато: јун 04, 2020, 11:13:48 поподне »
 Као и Порекло, и албански пројекат се пробија у медијима у Албанији.

<a href="https://www.youtube.com/v/ng5DUbAZtPY" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/ng5DUbAZtPY</a>

Ван мреже Скардус

• Помоћник
  • Поруке: 116
  • I2а1а-М26/L-158
« Одговор #1562 послато: јун 05, 2020, 02:18:05 поподне »

Ураво о овоме сам писао и наишао на жестоку осуду на овом форуму.
Ово ''иде уз длаку теорији'' о пра-албанцима,њиховој ''аутохтоности'' (сетите се дрона усред Београда са заставом).
Ову идеју следи 101% Албанаца.
Да сам ја историчар са потребним знањем, уложио бих све да докажем супротно.
Овде пре свега мислим на проналажење списа о Илирима, Трачанима и тд. Не верујем да историјски списи о античким народима Балкана које ни моћна Грчка ни још моћнији Рим нису успели да покоре не постоје. Не верујем нити у теорију да су ти народи истребљени и да постоје само у траговима. Све то је немогуће. Садашњи Мађари јесу наметнули језик али генетика је остала скоро непромеењена. Тако је широм Балкана.
Сигуран сам да је Балкан био заједница разних народа и у неолиту и у антици и да су сви говорили сродним језицима. Пра Балкански је морао личити на садашњи Српско-Хрватско-Бугарско-Македонски језик. То је логично јер су на Балкану ''уљези'' Грци, Римљани и Мађари. За њих се прецизно зна кад су дошли на Балкан и донели своје језике.
Ово је тема за научно доказивање.

Ван мреже НиколаВук

• Помоћник уредника
  • Бели орао
« Одговор #1563 послато: јун 05, 2020, 03:22:36 поподне »
Ураво о овоме сам писао и наишао на жестоку осуду на овом форуму.
Ово ''иде уз длаку теорији'' о пра-албанцима,њиховој ''аутохтоности'' (сетите се дрона усред Београда са заставом).
Ову идеју следи 101% Албанаца.
Да сам ја историчар са потребним знањем, уложио бих све да докажем супротно.
Овде пре свега мислим на проналажење списа о Илирима, Трачанима и тд. Не верујем да историјски списи о античким народима Балкана које ни моћна Грчка ни још моћнији Рим нису успели да покоре не постоје. Не верујем нити у теорију да су ти народи истребљени и да постоје само у траговима. Све то је немогуће. Садашњи Мађари јесу наметнули језик али генетика је остала скоро непромеењена. Тако је широм Балкана.
Сигуран сам да је Балкан био заједница разних народа и у неолиту и у антици и да су сви говорили сродним језицима. Пра Балкански је морао личити на садашњи Српско-Хрватско-Бугарско-Македонски језик. То је логично јер су на Балкану ''уљези'' Грци, Римљани и Мађари. За њих се прецизно зна кад су дошли на Балкан и донели своје језике.
Ово је тема за научно доказивање.

Хајмо сада, пошто они наступају са лажима и фалсификатима, да ми будемо још гори и већи лажови од њих. По сваку цену!  ;) То је та деретићевско-шарићевска удбо-логика...

Ван мреже Скардус

• Помоћник
  • Поруке: 116
  • I2а1а-М26/L-158
« Одговор #1564 послато: јун 05, 2020, 08:40:25 поподне »
Хајмо сада, пошто они наступају са лажима и фалсификатима, да ми будемо још гори и већи лажови од њих. По сваку цену!  ;) То је та деретићевско-шарићевска удбо-логика...
Никола - Вук, батали Деретића (који стварно уме да излупета) и Шарића (није ми јасно шта он ради у Србији), а батали и мене доконог, већ се са својим колегама баци на посао. Крените од Винче па све до Немањића. Овај период је шупаљ ко швајцарски сир. Не одбацујте ништа априори већ проучите користећи научне методе. Видећете да и код "аутохтонаша" постоје извори који завређују пажњу, који човека терају да другачије размишља.
Човек, историчар или не, који унесе нова сазнања о историји Србије, добиће своје место уз наше великане.

Ван мреже НиколаВук

• Помоћник уредника
  • Бели орао
« Одговор #1565 послато: јун 05, 2020, 09:22:09 поподне »
Никола - Вук, батали Деретића (који стварно уме да излупета) и Шарића (није ми јасно шта он ради у Србији), а батали и мене доконог, већ се са својим колегама баци на посао. Крените од Винче па све до Немањића. Овај период је шупаљ ко швајцарски сир. Не одбацујте ништа априори већ проучите користећи научне методе. Видећете да и код "аутохтонаша" постоје извори који завређују пажњу, који човека терају да другачије размишља.
Човек, историчар или не, који унесе нова сазнања о историји Србије, добиће своје место уз наше великане.

Једино што је "шупље" у целој причи је ваше знање о праисторији и историји, које због погрешних навијачко-политичких предубеђења покушавате да продубите на сасвим погрешним местима, односно гледајући/читајући лажне "ауторитете".

Ван мреже Bojan

• Члан Друштва
  • Познавалац
  • Поруке: 432
  • ПХ908>А20333>FT14649
« Одговор #1566 послато: јун 22, 2020, 10:59:24 пре подне »
Да ли неко зна ком фису припада Муслиу,онај што га својевремено новинари доведоше у везу са председником?

На мрежи ДушанВучко

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • Поруке: 4592
  • I2-Y52621>Y189944, род Никшића-Гојаковића
« Одговор #1567 послато: јун 22, 2020, 11:19:57 пре подне »
Да ли неко зна ком фису припада Муслиу,онај што га својевремено новинари доведоше у везу са председником?
Можда и кошаркаш Мусли има везе са њима? (Муслији су из Ђаковице, а Муслиу је из Призрена, свакако Метохија у оба случаја)
https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=2145.msg55743#msg55743

Ван мреже Bojan

• Члан Друштва
  • Познавалац
  • ПХ908>А20333>FT14649
« Одговор #1568 послато: јун 22, 2020, 06:07:13 поподне »
Има ли у Метохији Ј2А досад тестираних?Ако сам добро испратио Ј2А има највише у Грудама!?!?

Ван мреже НиколаВук

• Помоћник уредника
  • Бели орао
« Одговор #1569 послато: јун 22, 2020, 06:28:39 поподне »
Има ли у Метохији Ј2А досад тестираних?Ако сам добро испратио Ј2А има највише у Грудама!?!?

Има један са презименом Zerza. Не пише да ли је из Метохије, али по презимену би се рекло да јесте (село Зрзе близу Ораховца, на албанском се јавља и у облику Xerxa). Припада овој подграни: J2a-M410>PF5119>Y8378.

Ван мреже Bojan

• Члан Друштва
  • Познавалац
  • ПХ908>А20333>FT14649
« Одговор #1570 послато: јун 22, 2020, 06:36:34 поподне »
Има један са презименом Zerza. Не пише да ли је из Метохије, али по презимену би се рекло да јесте (село Зрзе близу Ораховца, на албанском се јавља и у облику Xerxa). Припада овој подграни: J2a-M410>PF5119>Y8378.
Хвала