Аутор Тема: Становништво Пештера и Рашке области  (Прочитано 29709 пута)

Ван мреже DraganP-BG

• Помоћник
  • Поруке: 126
Одг: Становништво Пештера и Рашке области
« Одговор #220 послато: март 17, 2019, 11:08:56 пре подне »
Recimo Šestani su Ukšanovići pod Avalom ali mislim da će buduća istraživanja rešiti mnoge dileme.Gitarići,Kuzmići i da ne nabrajam su Klimenti Voždovi preci bili konvertiti u pleme ili ne naime i dan danas rodovi koji su u srodstvu sa njima slave Sv.Klimenta Rimskog ,,najmladja,,slava u Klimentima uticaj Barske dijeceze više nego očigledan.

Ван мреже Saponjic

• Члан Друштва
  • Писар
  • Поруке: 263
« Одговор #221 послато: март 17, 2019, 03:40:36 поподне »
Да,мислим да је Клименти кластер,већ потпуно јасно одређен и дефинисан,па кад се буде конкретно показивао у Шумадији,биће јасно Порекло имаоца хаплотипа.Без обзира на крсну славу.Колко сам прочитао,Клименти који су тада у сеоби 1739год.отишли у Срем и Шумадију,нико од њих се није враћао у Брда,ил Ругову.

Ван мреже НиколаВук

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • Поруке: 4566
  • I2-PH908>FT14506>Y52621, род Никшића
« Одговор #222 послато: март 17, 2019, 03:55:01 поподне »
Да,мислим да је Клименти кластер,већ потпуно јасно одређен и дефинисан,па кад се буде конкретно показивао у Шумадији,биће јасно Порекло имаоца хаплотипа.Без обзира на крсну славу.Колко сам прочитао,Клименти који су тада у сеоби 1739год.отишли у Срем и Шумадију,нико од њих се није враћао у Брда,ил Ругову.

Клименти су, што се тиче хаплогрупа, врло хетерогени, поред E-V13>Z5017>Z16988>Z27131 за коју се претпоставља да представља основу климентског племена, до сад се показало да се међу њима јавља и R1b-BY611>Z2705, J2b2-L1296>Y23094, E-V13>Z5018>FGC33625, док је тестирани Кузмић, род Карађорђевићима, I2a-Y3120. Да ли су преци Карађорђевића били у оквиру климентског племена или не се дискутовало на теми посвећеној њима, у сваком случају I2a-Y3120 до сад није пронађен међу Албанцима Климентима који су се тестирали.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже DraganP-BG

• Помоћник
« Одговор #223 послато: март 17, 2019, 06:47:45 поподне »
Diskutovalo i tačka još uporednih briseva nije uradjeno lično ne smatram da je do genetičara.Već do samih porodica neinteresovanja i nedostatka novca.Bitno da je jako popularizovano ....dobro.

Ван мреже Saponjic

• Члан Друштва
  • Писар
  • Поруке: 263
« Одговор #224 послато: март 17, 2019, 09:02:00 поподне »
Оно што сам приметио до сада истражујући односе И1 хаплогрупе и великих племена Брда и старе Црне Горе,постоје неке чудне појаве.Например код већ поменутих Климената,набројали сте њихове већинске хаплогрупе,скоро да уопште нема присутности И1 З 63.Код Куча такође И1 минимално присутан код Васојевића такође минимално,док код Арбанашких племена источно од Скадра,изузетна присутност И1 З 63.Нормално,поставља се питање како овај Дукађинци кластер није прешао међу Клименте и Куче,како је овај германски хаплотип остао тако ограничен,само до границе Климената и никако на север.Има га и међу Чевљанима,Бањани,али према Васојевићима не,што је јако чудно.Молио бих за коментар.

Ван мреже DraganP-BG

• Помоћник