Аутор Тема: Општина Мајданпек  (Прочитано 342 пута)

Ван мреже стефан

• Гост
  • *
  • Поруке: 2
Општина Мајданпек
« послато: мај 17, 2020, 06:57:31 поподне »
Поздрав. Почео сам да правим породично стабло, пре свега прво што више усмених података па онда крећем по архивама. Мало ме је ова ситуација успорила, али ћу ускоро да претражујем прве матичне књиге. Велики проблем ми представља родбина по оцу која је дошла из околине Ужица, Нове Вароши. По причи мајка из Ариља (село Вране, Речица, Трешњевица код Дивљака, Расна) презимена Каравидић, Симићевић, Кораћ, Јањић, а отац Јацевић из Трудова код Нове Вароши. Нигде нисам успео да нађем Јацевиће (осим баш блиске фамилије), али сам пронашао да село Ојковица које се граничи са Трудовом има Јоцовиће. Да ли постоји могућност да је дошло до пермутације слова и тако настало презиме? (Погледао сам неке списе и искрено нисам успео да прочитам Јоцовић). И где бих могао да усмерим истрагу околине Ужица пре него што одем у тај крај?
Што се  назива теме тиче пронашао сам да је од целе општине обрађено само село Мосна. Ако некоме треба помоћ поседујем књиге Велимира М. Владића, Трагови корена, Тамо далеко, Голубиње. Конкретно су ми "Трагови корена" помогли у изради стабла са мајчине стране.
Надам се да ће ми неко изаћи у сусрет.
Хвала унапред, свако добро
« Последња измена: мај 17, 2020, 07:01:08 поподне стефан »

Ван мреже Мића

• Члан Друштва
  • Писар
  • Поруке: 263
  • R1b-PF7562
Одг: Општина Мајданпек
« Одговор #2 послато: мај 18, 2020, 11:17:33 пре подне »
"Превише интересовања, премало времена" И. Анђелковић