Аутор Тема: Обраћање уредницима форума  (Прочитано 39015 пута)

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • Поруке: 7721
  • I2a S17250 A1328
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #240 послато: август 16, 2019, 10:49:17 пре подне »
Грофе, изгледа да заборављаш да си на форуму Друштва српских родословаца "Порекло", а не на неком научном скупу. Чланови Друштва су - родословци, ентузијасти разних струка који, већином, немају званично образовање у области генетике, али имају велико знање из ове области која је тек дисциплина у развоју. Документ који потврђује да је неко завршио неке школе, на жалост, често не значи да та особа заиста поседује и знање из те области или способност да га примени на одговарајући начин. Са друге стране, има, срећом, много људи који немају такав званични папир, али имају жељу и вољу да стекну таква знања, а и способност да их примене.

Није тешко критиковати. Прави посао је учити и научити, и у аргументованој расправи заједнички доћи до неких сазнања.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Amicus

• Уредник
  • Бели орао
  • Поруке: 7026
  • I1 P109 FGC22045
« Одговор #241 послато: август 16, 2019, 10:56:47 пре подне »
Moze li brisanje mog naloga? ne mogu da pronadjem opciju za to. hvala

Наравно.

Ван мреже Грoф

• Шегрт
  • Поруке: 94
« Одговор #242 послато: август 17, 2019, 07:53:56 поподне »
Ово ође је факултет, ђе се учи док си ође и док те занима било шта из овија тематика...факултет из те области имају они шта раде истраживања у лабораторију  :D Извини, ако нисам одговорио на твом дијалекту прецизно, овде су људи који знају да процене резултате из лабораторије, али такође, људи из разних струка и области

Dobro je sta kazes Dusane, a i to se vidi da su  odje ljudi iz razni struka i oblasti.
Medjutim to znaci da bi ti isti ljudi trebali da imaju i vise razumijevanja za ovu oblast jer mogu da vide iz razliciti uglova ovaj problem.

Fakulteta i skola ima po Srbiji danas kolko god oces, nicu ko pecurke poslje kise, a i doktora nauka.

Sta se tice dijalekta tu te moram pohvaliti. Potpuno si precizano i jasno odgovorio

Ван мреже Грoф

• Шегрт
« Одговор #243 послато: август 17, 2019, 08:03:33 поподне »
Грофе, изгледа да заборављаш да си на форуму Друштва српских родословаца "Порекло", а не на неком научном скупу. Чланови Друштва су - родословци, ентузијасти разних струка који, већином, немају званично образовање у области генетике, али имају велико знање из ове области која је тек дисциплина у развоју. Документ који потврђује да је неко завршио неке школе, на жалост, често не значи да та особа заиста поседује и знање из те области или способност да га примени на одговарајући начин. Са друге стране, има, срећом, много људи који немају такав званични папир, али имају жељу и вољу да стекну таква знања, а и способност да их примене.

Није тешко критиковати. Прави посао је учити и научити, и у аргументованој расправи заједнички доћи до неких сазнања.

Ne zaboravljam ja da sam na forumu drustava srpski rodoslovaca.

Sad bi ja odje mora da postavim jedno pitanje i nadam se da cu dobiti odgovor

Zasto na ovom forumu ne dozvoljavate da se razmotre naucni radovi sljedeci doktora nauka, a to su:

Prof. Dr. Olge Lukovic Pjanovic, Prof. Dr. Jovana Ilica Deretica, Prof. Dr. Ranke Kuic
zatim mladog hrvatskog povjesnicara i teologa Gorana Sarica

Ван мреже ДушанВучко

• Члан Друштва
  • Аскурђел
  • Поруке: 3464
  • I2-PH908>FT14506>Y52621, род Никшића
« Одговор #244 послато: август 17, 2019, 08:10:26 поподне »
Dobro je sta kazes Dusane, a i to se vidi da su  odje ljudi iz razni struka i oblasti.
Medjutim to znaci da bi ti isti ljudi trebali da imaju i vise razumijevanja za ovu oblast jer mogu da vide iz razliciti uglova ovaj problem.

Fakulteta i skola ima po Srbiji danas kolko god oces, nicu ko pecurke poslje kise, a i doktora nauka.

Sta se tice dijalekta tu te moram pohvaliti. Potpuno si precizano i jasno odgovorio
Хвала Грофе :) Факултета има много, али овде се наводе проверени извори, историјске чињенице. Управо људи и гледају да повежу разне струке (историју, археологију, генетику), а те ствари су давно обориле "тезе" оних које си поменуо у последњој поруци цитирану Небу (додуше, нема ту шта ни да се "обара" нешто што није научно утемељено). Имаш много тема овде и можеш да се увериш у повезивање разних области како би се дошло до чињеница. Овде имаш прилику да се отргнеш од тих "учења" која пропагирају они које си поменуо :)
« Последња измена: август 17, 2019, 08:19:17 поподне ДушанВучко »

Ван мреже Грoф

• Шегрт
« Одговор #245 послато: август 17, 2019, 08:26:27 поподне »
Хвала Грофе :) Факултета има много, али овде се наводе проверени извори, историјске чињенице. Управо људи и гледају да повежу разне струке (историју, археологију, генетику), а те ствари су давно обориле "тезе" оних које си поменуо у последњој поруци цитирану Небу. Имаш много тема овде и можеш да се увериш у повезивање разних области како би се дошло до чињеница

Vidis Dusane
Ja kad sam isa u skolu ucio sam ko i svi o istoriji drugog svijetskog rata na nasim prostorima. Sad cu odje biti malo precizniji spomenucu istoriju koju sam ucio u skoli i o mijestu dje sam rodjen. Posto sam kao mali bio malo vise znatizeljan pa sam ima priliku da slusam i price
ljudi koji su bili svijedoci te iste istorije koju su poslje neki sarlatani pisali po nalogu u kancelarijama po nekim svojim vidjenjima shvatio sam da su sve to bile obmane i lazi.

Odje bi stvarno trebali da ukljucite u raspravu i naucne radove ovi ljudi koje sam vec gore spomeno, i da se povede jedna rasprava da vidimo sa kojim se to argumentima obaraju te "teze".

Eva ja cu biti taj koji ce poceti da postavlja pitanja, a vi mi samo davajte odgovore na moja postavljena pitanja bez brisanja.

Pa cemo onda analizirati i imati jednu vecu sliku drustva srpski rodoslovaca.

Ja mislim da je ovo sa moje strane u redu.

Ван мреже Одисеј

• Познавалац
  • Поруке: 637
« Одговор #246 послато: август 17, 2019, 08:29:54 поподне »
Укратко - окани се тих шарлатана и лажова. Ништа не могу тврдити, али не бих се смио заклети да ти митомани нису плански инфилтрирани у српску научну сцену како би је компромитовали, а самим тим и цијели српски народ жигосали као митомане и лудаке који својатају и Папуанце. Онда ће наши непријатељи моћи да нас оптуже за митоманију чак и кад српско поријекло припишемо популацијама које су екстремно блиске Србима и генетски и језички или популацијама које су се историјски сматрале Србима.

Ван мреже Јосиф из Трбушнице

• Помоћник
  • Поруке: 173
« Одговор #247 послато: август 17, 2019, 09:10:10 поподне »
Укратко - окани се тих шарлатана и лажова. Ништа не могу тврдити, али не бих се смио заклети да ти митомани нису плански инфилтрирани у српску научну сцену како би је компромитовали, а самим тим и цијели српски народ жигосали као митомане и лудаке који својатају и Папуанце. Онда ће наши непријатељи моћи да нас оптуже за митоманију чак и кад српско поријекло припишемо популацијама које су екстремно блиске Србима и генетски и језички или популацијама које су се историјски сматрале Србима.

Тачно си изрекао оно на шта одавна сумњам, једино што немам никаквих доказа, али логика ствари каже да се ради о покушају компромитације патриотске свести, која почиње у исто време кад и тзв. демократске промене. Тад су се појавили грлати ултрапатриоти, у ствари очигледни преваранти, који су успели да код приличног дела народа обесмисле и сам појам родољубља, а камоли родољубиво делање. Лоботомија се вршила на неколико поља, а појава аутохтониста и србоамеболога се чудновато поклапа са свим тим. Зато данас имамо читаве хорде историографских секташа који ми највише личе на јеховисте и пентакосталце по степену заслепљености и неосетљивости за било какву смислену аргументацију.
Сећам се да се правила читава фама око Олге Л. П., причале су се приче да су јој неке службе (подразумева се стране) упадале у стан и отимале рукопис њене чувене књиге, јер је то највећа опасност за масоне, господаре из сенке итд., а не сме се дозволити да се сазна истина и да се Срби освесте....  Освешћивање испаде у ствари онесвешћивање.
Него, није ова прича за ову тему.

Ван мреже Platin

• Одбор за архивистику
  • Писар
  • Поруке: 400
« Одговор #248 послато: август 17, 2019, 11:40:21 поподне »
...србоамеболога...

Захваљујем на овом изразу. Користиће :)