Аутор Тема: Историја Срба пре досељавања на Балкан  (Прочитано 3570 пута)

Ван мреже сɣнце

• Истраживач
  • Поруке: 905
  • I-S17250>Y4882>A1328
Одг: Историја Срба пре досељавања на Балкан
« Одговор #40 послато: септембар 07, 2020, 07:24:49 поподне »
Да ли постоји обичај код других Словена сахрањивања њихових коња са људима?

Где годе ишћеш везу Сармата и Срба или Сармата и Словена, било у археологији - било у лингвистици или генетици, најти ћеш тек занемариве или никакове међусобне везе.
Ради поређења огурски турачки и готски језици оставили су у прасловенском језику и археологији онолико наслеђа колико и Османовци на Србе.

Ван мреже Sirius

• Помоћник
  • Поруке: 125
« Одговор #41 послато: септембар 07, 2020, 07:59:33 поподне »
Колико је мени познато, ни на једној ранословенској некрополи не постоји такав обичај. Он је повезан углавном са степским номадским народима, нпр. са Аварима који су се сахрањивали заједно са својим коњима или са раним Мађарима код којих су прилагани само делови тела коња (лобања и делови кичме, ако се добро сећам).

Слажем се, само што се Авари нису спаљивали. Словени нису ни били познати као коњаци. Питање је како се традиција сахрањвања са коњима запатила код Срба иако је била присутна код степских народа попут Сармата али и Германа.

Ван мреже НиколаВук

• Помоћник уредника
  • Бели орао
  • Поруке: 5617
  • I2-PH908>Y52621>Y189944, род Никшића
« Одговор #42 послато: септембар 07, 2020, 08:09:21 поподне »
Слажем се, само што се Авари нису спаљивали. Словени нису ни били познати као коњаци. Питање је како се традиција сахрањвања са коњима запатила код Срба иако је била присутна код степских народа попут Сармата али и Германа.

Не постоји ниједна некропола која би потврђивала да су Срби имали неки специјални вид сахрањивања у односу на остале Словене.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Sirius

• Помоћник
« Одговор #43 послато: септембар 07, 2020, 09:09:18 поподне »
Ја се позивам на арпске списе. Да ли ми можеш ставити податке за те истражене некрополе из Лужице?

Ван мреже НиколаВук

• Помоћник уредника
  • Бели орао
  • Поруке: 5617
  • I2-PH908>Y52621>Y189944, род Никшића
« Одговор #44 послато: септембар 07, 2020, 09:18:47 поподне »
Ја се позивам на арпске списе. Да ли ми можеш ставити податке за те истражене некрополе из Лужице?

Погледај код Седова, у оној књизи где је писао о ранословенским археолошким културама. Мислим да су Немци истраживали лужичке некрополе, колико се сећам, нема ту никаквог трага животињских сахрана са људима, нарочито не коња.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Sirius

• Помоћник
« Одговор #45 послато: септембар 07, 2020, 09:39:05 поподне »
Можда нису нашле праве некрополе,

Цитат
    Srbi, koje smo pomenuli, spaljuju se na ognju, kada im umre vladar ili poglavica; oni takođe spaljuju i njegove konje.

То није баш бројно.

Ван мреже Sirius

• Помоћник
« Одговор #46 послато: септембар 07, 2020, 09:43:03 поподне »
И још нешто. Да ли су нађени остаци Алана у Лужици?