Аутор Тема: Исправке и допуна НиПС за ужички крај  (Прочитано 5089 пута)

На мрежи Селаковић

• Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • Поруке: 1897
  • I2>Z17855>FT173833
Одг: Исправке и допуна НиПС за ужички крај
« Одговор #40 послато: децембар 07, 2019, 05:48:57 поподне »
Хвала ти, Ђорђе, на коментару и анализи!

За мене остаје питање да ли су Мићићи и Селаковићи две паралелне гране, или су Мићићи заиста Селаковићи, како сугерише запис М. Живковића, а наговештава и једно писмо сердара Мићића кнезу Милошу из 1838, у вези са којим смо се раније дописивали. Онда преостаје да се нађе порекло Селаковића пре Кремана, уколико је то уопште могуће. Вероватно је матица била негде на простору између Фоче и Горажда на западу и Пријепоља на истоку. Ту је и она прича да су пре Кремана били на Гласинцу.

Ту треба још разрешити мистерију београдских Селаковића из 19. века (који изгледа потичу из Ужица, а даље из Вишеграда (?) и славе Никољдан (?)), али то је за неку другу тему.
« Последња измена: децембар 07, 2019, 05:56:56 поподне Селаковић »

Ван мреже Romanijski

• Познавалац
  • Поруке: 520
Одг: Исправке и допуна НиПС за ужички крај
« Одговор #41 послато: децембар 07, 2019, 06:39:42 поподне »
Хвала ти, Ђорђе, на коментару и анализи!

За мене остаје питање да ли су Мићићи и Селаковићи две паралелне гране, или су Мићићи заиста Селаковићи, како сугерише запис М. Живковића, а наговештава и једно писмо сердара Мићића кнезу Милошу из 1838, у вези са којим смо се раније дописивали. Онда преостаје да се нађе порекло Селаковића пре Кремана, уколико је то уопште могуће. Вероватно је матица била негде на простору између Фоче и Горажда на западу и Пријепоља на истоку. Ту је и она прича да су пре Кремана били на Гласинцу.

Ту треба још разрешити мистерију београдских Селаковића из 19. века (који изгледа потичу из Ужица, а даље из Вишеграда (?) и славе Никољдан (?)), али то је за неку другу тему.
Ја бих ту за почетак сузио претрагу на Требиње, Пале-Соколац и Братунац.... А Бијељина немогућа колико има Мићића....