Аутор Тема: Чубрк  (Прочитано 2588 пута)

Ван мреже Витомир Радовић

• Члан Друштва
  • Писар
  • Поруке: 284
Одг: Чубрк
« Одговор #20 послато: фебруар 15, 2019, 10:37:06 пре подне »
Неко је у коментарима написао да су од морачких Радовића, али мојим истраживањем нијесам то нигдје нашао па ни у родословима а ни и у причама самих Радовића из Бара Радовића Морачких

На мрежи Слатинац

• Члан Друштва
  • Писар
  • Поруке: 203
  • R1b-BY611>Z2705*
« Одговор #21 послато: фебруар 15, 2019, 05:23:52 поподне »
Витомире послао сам вам поруку.

Што се тиче овог предања Чубрка да су пореклом Морачани то предање је највероватније настало због нашег кумства са Рашковићима (Рашковићи су Морачани) из села Дријен у Метохијском Подгору и због тога што је наш предак живео међу њима неко време, након чега је добио земљу у Крлигате у Дреницу.

Приметио сам да Урошевић пуно тога о Чубрцима у својој књизи није написао, ето није написао да имамо рођаке у Топлици, да смо пореклом од Дакића од Ругове, да имамо рођаке Пардусе у Весековцу и овај прилог о пореклу да су Чубрци пореклом Клименти је тек 25 година касније објавио. Е сад да ли информатор није хтео да му открива више о пореклу Чубрка или Урошевић због власти тако нешто није смео да објављује ја не знам. Не бих желео да коментаришемо јавно резултате мог рођака, али видим да сте члан друштва и имате приступ затвореном делу форума где можете да погледате резултате.

Ван мреже vidoje 013

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • Поруке: 1069
« Одговор #22 послато: новембар 27, 2019, 02:30:54 поподне »
   Слатинац да ли   знате о Радовану Чубрку Величковићу и његовој жени Милици Величковић (рођеној Ђорђевић). Посебно ме занима година  рођења Милице. Наишао сам на податак да је рођена 1880 године?