Аутор Тема: Припадници различитих хаплогрупа у сликама  (Прочитано 148626 пута)

Аксић

• Гост
Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« послато: август 21, 2013, 10:01:46 пре подне »
Приметио сам да нешто недостаје овом форуму кад су у питању хаплогрупе, а то су слике људи који припадају различитим хаплогрупама. Постављај те слике и напишите ко којој хаплогрупи припада.

Ван мреже Александар Невски

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • Поруке: 983
  • Борац за педерско-некрофилско-људождерска права.
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #1 послато: август 21, 2013, 02:24:56 поподне »
Изглед човѣка одређуйе општа генетика, гени са свих хромозомъ, а не (само) Y хромозом. Сѣтимо се само Р1б црнаца из Камеруна.
Смислено йе само качити слике људий зайедно са подацима добийенима од некога од рачуначъ опште генетике. Рецимо Додекад К12б, Еурогенес К13, МДЛП К7...
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Kor

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • Поруке: 814
  • реверзни инжињеринг историје
« Одговор #2 послато: август 21, 2013, 07:58:30 поподне »
Теоретски, постоје облици спољашњег изгледа који су специфични за одређени број носилаца сваке хаплогрупе. То би рецимо за мене било прихватљиво за обсуђивање. Међутим, то не треба да нам буде преокупација пошто заиста врло често та методологија зна да "омане". Посебно зна да омане у срединама где је било много мешања а и ми смо једна од њих.

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • Поруке: 9053
« Одговор #3 послато: август 21, 2013, 08:18:53 поподне »
Не знам колико би то имало смисла. Сви тестирани би морали да приложе и слику, а то је већ компликован процес.
« Последња измена: фебруар 19, 2015, 06:11:05 поподне Небојша »

Ван мреже Kyrios

• Писар
  • Поруке: 264
  • В защиту науки
« Одговор #4 послато: август 22, 2013, 12:34:28 пре подне »
Теоретски, постоје облици спољашњег изгледа који су специфични за одређени број носилаца сваке хаплогрупе. То би рецимо за мене било прихватљиво за обсуђивање. Међутим, то не треба да нам буде преокупација пошто заиста врло често та методологија зна да "омане". Посебно зна да омане у срединама где је било много мешања а и ми смо једна од њих.

Оно што се са сигурношћу може рећи је да Y-хромозом одређује једну ствар, али та ствар је заједничка за носиоце свих Y-ДНК хаплотипова.  :D
« Последња измена: август 22, 2013, 12:36:59 пре подне Kyrios »

Ван мреже Kor

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #5 послато: август 22, 2013, 11:44:21 пре подне »
Оно што се са сигурношћу може рећи је да Y-хромозом одређује једну ствар, али та ствар је заједничка за носиоце свих Y-ДНК хаплотипова.  :D
Има она Рамбова.... жене мени кажу, Рамбо ти си цар. Велики је твој за певање дар  ;D

Повезивање Y-хромозоских хаплогрупа са спољашњим изгледом не узима у обзир информацију која се преноси преко мушке стране већ указује на одређене специфичне морфологије карактеристичне за средине где је одређена Y-хромозом  хаплогрупа доминантна.

Ето, на пример... рецимо Владо Путин је засигурно R1a и његову "фацу" тешко да би нашли ван те хаплогрупе )) 

Ван мреже Муњени Ћелић

• Познавалац
  • Поруке: 598
« Одговор #6 послато: август 22, 2013, 10:31:12 поподне »
Цитат
Ето, на пример... рецимо Владо Путин је засигурно R1a и његову "фацу" тешко да би нашли ван те хаплогрупе

Довла Тебра је сигурно R1а? Можда је и N1c...  ;)
Икавац

Ван мреже Бакс

• Памтиша
  • Поруке: 1508
  • E-V13>Z5017>Z19851
« Одговор #7 послато: август 23, 2013, 02:40:14 поподне »
Мени се чини да је он Н1ц, а то може да потврди и прича да је Владимиров чукундеда копиле једног од чланова рурикидске породице Путјатин. Наиме, тада је у Русији био обичај да се деци, која нису рођена из брака, да скраћено очево презиме (Путјатин - Путин). Мада, то је само прича...
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Синиша Јерковић

• Гост
« Одговор #8 послато: август 23, 2013, 06:04:29 поподне »
Мени се чини да је он Н1ц, а то може да потврди и прича да је Владимиров чукундеда копиле једног од чланова рурикидске породице Путјатин. Наиме, тада је у Русији био обичај да се деци, која нису рођена из брака, да скраћено очево презиме (Путјатин - Путин). Мада, то је само прича...

И ја кад погледам Путина реко бих да је 100% Н1ц. Знам и за ову причу о Путјатинима. Како год, знам да друге Путин породице сем његове у цијелој Русији нема, тако да би у овој причи могло нешто и да буде.

Аксић

• Гост
« Одговор #9 послато: август 24, 2013, 03:00:50 поподне »
Изглед човѣка одређуйе општа генетика, гени са свих хромозомъ, а не (само) Y хромозом. Сѣтимо се само Р1б црнаца из Камеруна.
Смислено йе само качити слике људий зайедно са подацима добийенима од некога од рачуначъ опште генетике. Рецимо Додекад К12б, Еурогенес К13, МДЛП К7...

Ја тебе стварно не разумем шта си хтео да кажеш.

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #10 послато: август 24, 2013, 05:01:52 поподне »
Као што већ рекоше људи, нема смисла да се повезује физички изглед са неком хаплогрупом. То је на овим просторима посебно отежано због мешања становништва.

Било би занимљиво видети како је изгледао припадник И2а групе пре 2000 година. Данашњи Срби представљају микс више расних типова.

Не знам да ли ме разумеш, али неће сви И2а изгледати исто, далеко од тога.

Код Мишића се рецимо види тај Кромањонац, али у комбинацији са Алпидом. Док код његовог чукундеде (нисам знао за тај податак) доминира Динарац.

На овом примеру се најбоље види да чак ни рођаци по мушкој линији не морају изгледати слично, управо зато не би добили ништа постављањем слика тестираних И2а. :)

Đorđo

• Гост
« Одговор #11 послато: август 25, 2013, 01:39:00 поподне »
To je metodologija koja se zove nagađanje :) Uglavnom, tako svi ljudi razmišljaju, na osnovu generalizovanih slika koje imaju u glavi. Kada vidiš čoveka koji ti liči na zapadnog/istočnog Slovena ti u glavi nesvesno pretpostavljaš da je R1a, sigurno nećeš pomisliti da je E1b, iako njegov izgled nema veze sa njegovom hg. Kada vidiš nekog ko ti liči na Južnog Slovena, pretpostavljaš da je I2a, kada vidiš nekog ko ti liči na Šveđanina, pretpostavljaš da je I1, kada vidiš nekoga ko ti liči na Germana/Romana pretpostavljaš da je R1b, kada vidiš da neko liči na mediteranca, pretpostavljaš da je E ili J, ali sve su to gluposti, to jest nagađanja.
« Последња измена: август 25, 2013, 01:43:44 поподне Đorđo »

Ван мреже Kor

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #12 послато: август 26, 2013, 05:51:06 поподне »
))) како сам се зезнуо са Путином а лупио сам га из прве, не резмишљајући много. Када се погледа фото , јасно је да тешко може да буде R1a.

Аксић

• Гост
« Одговор #13 послато: август 28, 2013, 09:05:08 поподне »
Као што већ рекоше људи, нема смисла да се повезује физички изглед са неком хаплогрупом. То је на овим просторима посебно отежано због мешања становништва.

Било би занимљиво видети како је изгледао припадник И2а групе пре 2000 година. Данашњи Срби представљају микс више расних типова.

Не знам да ли ме разумеш, али неће сви И2а изгледати исто, далеко од тога.

Код Мишића се рецимо види тај Кромањонац, али у комбинацији са Алпидом. Док код његовог чукундеде (нисам знао за тај податак) доминира Динарац.

На овом примеру се најбоље види да чак ни рођаци по мушкој линији не морају изгледати слично, управо зато не би добили ништа постављањем слика тестираних И2а. :)

Разумем Небојша! Да ли би могао мене да опишеш?

Аксић

• Гост
« Одговор #14 послато: август 29, 2013, 01:11:47 пре подне »
На основу слика које сам видео рекао бих да имаш елементе Бореби типа. Додао бих и утицај Балтида ако се не варам.

На први поглед сам помислио Нордид + Алпид + Балтид. Међутим, то је то, зато што Бореби и представља алпинизованог Нордида/Кромањонца.

Колико видим, код тебе нема "балканског" староседелачког утицаја.

Прошао би у свим словенским земљама, али и у Немачкој.

Јел си то закључио на основу моје плаво-смеђе косе, или?

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #15 послато: август 29, 2013, 01:19:10 пре подне »
Јел си то закључио на основу моје плаво-смеђе косе, или?

Не, боја косе није пресудна када је реч о класификацији. Узео сам у обзир све елементе, облик лобање, црте лица, телесну грађу, итд.

Аксић

• Гост
« Одговор #16 послато: август 29, 2013, 11:58:39 поподне »
Да, код њих је приметан динарски утицај. Код твог деде посебно. Дедин брат је мешавина Динарца и Медитеранца (Понтида). Уобичајан изглед за наш југ.

Сад ти је јасно да нема логике повезивати Y, тј хаплогрупу са изгледом.

Да, сад ми јасно. Значи женска линија је та, која има велики утицај на физички изглед било којег мушког припадника хаплогрупе, зар није тако?
« Последња измена: септембар 09, 2013, 06:04:02 пре подне Аксић »

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #17 послато: август 30, 2013, 12:47:24 пре подне »
Да, сад ми јасно. Значи женска линија је та, која има велики утицај на физички изглед било којег мушког припадника хаплогрупе, зар није тако?!

Уврежено мишљење да девојчице чешће личе на очеве, а дечаци на мајке, научници само делимично потврђују. Дечаци наслеђују само један X хромозом од мајке, а тај је богат генима који одређују спољашњи изглед. Очев X хромозом је сиромашан таквим генима. Код девојчица је ситуација другачија. Оне добијају по један X хромозом и од мајке и од оца, па зато имају подједнаке шансе да личе и на једно и на друго.
« Последња измена: новембар 29, 2014, 09:42:00 поподне Небојша »

Аксић

• Гост
« Одговор #18 послато: септембар 10, 2013, 12:19:43 пре подне »
Момак је Горид + Динарац. Горид је источни Медитеранац. Представља микс Алпида и Балтида + још неки утицаји (динарски, медитерански).

Подсећа на тебе мало на првој слици, с обзиром да и ти имаш и Алпида и Балтида у себи.
Код тебе су јаче изражени "северњачки" елементи, док је код њега пола-пола.

Човек на слици испод је Динарац, али вероватно и комбинацији са Медитеранцем. Овај тип је чест у централној, јужној и источној Србији. Разликује се од Динарца којег срећемо у нашим западним крајевима углавном по нешто ситнијој грађи, мањој висини и мањој ширини лица.

Које се хаплогрупе јављају код Медитеранаца?

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #19 послато: септембар 10, 2013, 12:44:15 пре подне »
Као што смо већ рекли, не може се повезивати/изједначавати фенотип са генотипом.

Знам шта те занима отприлике. У питању су хаплогрупе Ј и Е.
« Последња измена: септембар 10, 2013, 01:00:00 пре подне Небојша »

Аксић

• Гост
« Одговор #20 послато: септембар 10, 2013, 02:44:30 пре подне »
Као што смо већ рекли, не може се повезивати/изједначавати фенотип са генотипом.

Знам шта те занима отприлике. У питању су хаплогрупе Ј и Е.

Ја не верујем да сам припадник неке мањинске хаплогрупе kojе су занемарљиво мало заступљене код Срба. Ја би требало да припадам некој хаплогрупи која је једна од најзаступљенa код Срба, а то су: E, I2 или евентуално R1.   
« Последња измена: септембар 10, 2013, 03:44:11 пре подне Аксић »

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #21 послато: септембар 10, 2013, 03:43:51 пре подне »
Ја не верујем да сам припадник неке мањинске хаплогрупе kojе су занемарљиво мало заступљене код Срба. Ја би требало да припадам некој хаплогрупи која је једна од најзаступљенa код Срба, а то су: E, I2 и евентуално R1.

Ти би требало?:)

Када се будеш тестирао, знаћеш која си хг. Твој субјективни осећај апсолутно не мора да се поклапа са твојом хаплогрупом. ;)

Аксић

• Гост
« Одговор #22 послато: септембар 11, 2013, 01:19:19 пре подне »
Ти би требало?:)

Када се будеш тестирао, знаћеш која си хг. Твој субјективни осећај апсолутно не мора да се поклапа са твојом хаплогрупом. ;)

То је само моје мишљење и убеђење да припадам некој од те три хаплогрупе! Jа сам дошао до тог закључка на основу мојих проучавања. 

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #23 послато: март 08, 2014, 03:31:05 поподне »
Генерал Радомир Вешовић, E1b (Васојевићи)

Војвода Гавро Вуковић, E1b (Васојевићи)
« Последња измена: септембар 26, 2014, 11:11:48 пре подне Небојша »

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #24 послато: март 11, 2014, 09:11:41 поподне »
Петар II Петровић Његош, (највероватније I2a DS)

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #25 послато: април 08, 2014, 06:40:13 поподне »
По мени йе найбоља риба Бореби. А Сѣверна Понтидкиња йе одмах иза ње. Уз йош двѣ три врло занимљиве. А рецимо Норидкиња йе ружна као лопов. Скоро као наша Динаркиња.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #26 послато: април 08, 2014, 06:50:04 поподне »
Невски, разлика између Бореби мушкарца и Бореби жене је само у томе што он нема косу, реално. :)

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #27 послато: април 08, 2014, 06:53:00 поподне »
Невски, разлика између Бореби мушкарца и Бореби жене је само у томе што он нема косу, реално. :)

Право да ти кажем, њега нѣсам ни погледао. Гледам само женске. :-)

damyanovich

• Гост
« Одговор #28 послато: мај 29, 2014, 02:28:15 поподне »
Goridkinja!

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #29 послато: јун 23, 2014, 07:34:15 поподне »
Прота Вукајло Н. Божовић, свештеник и кнез Ибарског Колашина, отац књижевника Григорија Божовића - I2a Dinaric
« Последња измена: јул 27, 2014, 02:31:11 пре подне Небојша »

Ван мреже Хаџи Михајло Божовић

• Почетник
  • **
  • Поруке: 28
  • I2a
« Одговор #30 послато: јун 24, 2014, 01:08:03 поподне »
Прота Вукајло Н. Божовић, свештеник и кнез Ибарског Колашина, отац књижевника Григорија Божовића - I2a Dinaric

Хвала на слици. Стварно си ме обрадовао.
Живи свободно, умри достойно!

Синиша Јерковић

• Гост
« Одговор #31 послато: јун 24, 2014, 01:52:06 поподне »
Хвала на слици. Стварно си ме обрадовао.

Причест код проте Вукајла: "Сине, сачекај да очистим пушку, па ћу да те причестим"

Ван мреже Хаџи Михајло Божовић

• Почетник
  • **
  • Поруке: 28
  • I2a
« Одговор #32 послато: јун 24, 2014, 01:58:45 поподне »
Причест код проте Вукајла: "Сине, сачекај да очистим пушку, па ћу да те причестим"
Тако се куме некада причест давала...прво пар турака..па онда пред Бога...
 ;D
Живи свободно, умри достойно!

Синиша Јерковић

• Гост
« Одговор #33 послато: јун 24, 2014, 02:41:36 поподне »
Поп и војвода Богдан Зимоњић, устанички вођа у Херцеговини, отац светог Петра Зимоњића, митрополита дабробосанског, највејроватније R1a1

Морао сам поставити ову слику, послије оне проте Вукајла Божовића из Ибарског Колашина иако сам ову фотографију већ објавио на теми Познати Срби 19.вијека, јер ми се чини да су прота Вукајло и прота Богдан историјски сличне особе. И један и други су били свештена лица, српске патриоте, народне вође, и један и други су имали славне синове. Могли бисмо рећи да су били људи сличног кова. Судбина њихових синова: Григорија Божовића и митрополита Петра, такође је била слична. Григорија су стрељали комунисти 1944., а светог Петра дабробосанског усташе 1941. И један и други су тек 50 година након мученичке смрти доживјели истинску рехабилитацију и попут њихових очева ушли засвагда у колективно сјећање српског народа.

Синиша Јерковић

• Гост
« Одговор #34 послато: јун 24, 2014, 02:59:34 поподне »

Још неколико подтака о проти Вукајлу из текста Владимира Димитријевића "Град који брани Устав Србије":

"Григорије Божовић је син колашинског свештеника и војводе, проте Вукајла Божовића, старешине храма у Дубоком Потоку, који је био десна рука конзулу Краљевине Србије у Приштини, Браниславу Нушићу, и кога су се Турци и Арнаути плашили као живе ватре. Године 1900. они су покушали да на проту изврше атентат, а 1905, кад је већ пребегао у Србију, тражили су од Београда да им га изручи, јер је у одсуству био осуђен на 101 годину робије. Син проте Вукајла био је, са своје стране, помоћник Милану Ракићу, чувеном песнику, такође конзулу Краљевине Србије у Приштини. За време Првог светског рата, и Григорије Божовић и његов отац били су,као  родољуби, у аустроугарским концлогорима."

Синиша Јерковић

• Гост
« Одговор #35 послато: јун 24, 2014, 03:04:59 поподне »
Детаљ из романа "Омер Паша Латас" о сусрету попа Богдана Зимоњића и Омер Паше Латаса, потурченог личког Србина.

"Све је то трајало колико траје трен ока, а кад се последњим напором ослободио тога падања, прибрао и осетио ноге под собом, сада опет на шареном ћилиму сераскерове собе, пред њим је остајао Омер-паша, још једнако са рукама на грудима, и гласно га (ваљда већ по други пут) питао:– Је ли вјера, Богдане?– Јесте… вјера – успео је најзад да одговори одсутно и механички, као узетим језиком.- Е онда, знај да пред тобом не стоји Омер паша, него Мићо Латас из Јање Горе. И кад не вјерујеш мојим ријечима, вјеруј овом…Омер је одвојио руке од груди, скинуо живо тешки фес са модром кићанком и бацио га театрално на бели диван, а затим је саставио три прста десне и – прекрстио се, без речи, оборених очију, скромним, кратким и навиклим покретима.

За четрдесет година свога живота. Зимоњић је видео доста чуда и од Турака и од својих, а у породици, која је главарска, наслушао се шта је све бивало и шта све може бити. Знао је добро да се од човека може човек свачем надати, и да може дочекати и видети и оно што је мислио да се никад видети не може, али ово је било исувише невероватно и неочекивано.

Видећи великог и гласовитог сераскера Омер пашу како се гологлав (а то што је без феса, као да је напола го), мало рашчупане проседе косе, крстом крсти као какав црквењак, Зимоњић устукну и први пут у овом дугом и необичном разговору отвори природно и широко очи које су досад само светлуцале кроз стиснуте дуге трепавице. Указаше се крупне мрке дужице са зеницама од тамномодрих пламичака и простране, као у детета чисте беоњаче. Поглед тих очију није био само зачуђен него и убојит и гневан, уплашен и жаловит, и презрив и тужан; из њега је избијало све оно што се за време разговора накупило у Зимоњићу, што се ни збором ни покретом није рекло ни могло рећи. а тај поглед је био брз, као кратка муња, није трајао него само севнуо, а одмах затим угасио се и изгубио под спуштеним очним капцима, међу лукаво насмејаним, састављеним трепавицама. И кад је Омер, пошто се споро и свечано прекрстио, подигао очи, могао је да види како га онај увек исти Зимоњић гледа, мало збуњено, мало насмејано, са учтивим хладним љубопитством, као да први пут у животу види тај знак крста и човека који се крсти.

Ту се тргнуо и одједном потпуно изменио и Омер. Са Зимоњићем је опет разговарао царски сераскер, љубазно и народски, али хладно и са висока."
« Последња измена: јун 24, 2014, 03:08:20 поподне Синиша Јерковић »

Синиша Јерковић

• Гост
« Одговор #36 послато: јун 24, 2014, 03:53:52 поподне »

Свештеномученик Петар Зимоњић, митрополит дабробосански 1866-1941

Григорије Божовић, српски књижевник  1880-1945

Ван мреже Лепеничанин

• Уредник СДНКП
  • Истраживач
  • Поруке: 838
  • R1b
« Одговор #37 послато: јун 25, 2014, 09:21:30 пре подне »
др Катанчевић, крушевачки политичар  -  Г2а1ц1 

(пс. наравно да не мислим да хаплогрупа утиче на изглед, само мислим да је забавно качити и фото знајући нечију хаплогрупу)

« Последња измена: јануар 02, 2015, 10:48:09 пре подне админ »

Ван мреже Brđanin

• Писар
  • Поруке: 229
« Одговор #38 послато: јун 25, 2014, 02:12:35 поподне »
не знам колико је паметно повезивати хаплогрупе и фенотипе. слажем се да је занимљива и забавна тема али људи који ово читају, а нису упућени у антропологију и генетику могу донијети погрешне закључке. касније ћу ја поставити неке слике :)

Ван мреже Brđanin

• Писар
« Одговор #39 послато: јун 26, 2014, 05:07:47 поподне »
Не знам на коју тему бих ово ставио, па га нека овдје.
просјечна фаца 110 српских спортиста коју сам "измијешао" прије неког времена

Ван мреже Љиљан

• Писар
  • Поруке: 302
« Одговор #40 послато: јун 26, 2014, 05:51:12 поподне »
Odlična slika! Pretpostavljam program FantaMorpf?

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #41 послато: јун 26, 2014, 06:02:20 поподне »

Свака част, Брђанине. Мени ово веома личи на Србе. А имаш ли и койе друге? Найвише би ме занимало на шта личи просѣчан Албанац.  А вѣруйем и многе друге. :)

Ван мреже Bozidar Stevana Ostojic

• Шегрт
  • Поруке: 54
  • E-V13, Orlovici-Bjelice, Blood type O, Rh negative
« Одговор #42 послато: јун 26, 2014, 06:27:04 поподне »

Комитски војвода Бошко Илије Бојовић (1888-1944), E-V13
Λεωνίδας

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #43 послато: јун 26, 2014, 07:05:33 поподне »

Мислим да је 110 "фаца" превише. Верујем да је теже доћи до реалне слике на тај начин, зато што добијемо једну такву мешавину, која је карактеристична и за Грке, али и за Енглезе.

Можда је боље одрадити ово са мањим бројем (до 20 ликова нпр.).

Који си програм користио?

Ван мреже Brđanin

• Писар
« Одговор #44 послато: јун 26, 2014, 09:50:51 поподне »
Koristio sam Abrosoft Face Mixer. Imam i sa manje uzoraka negdje po kompjuteru. postaviću kasnije.
Slažem se Nešo da je sa manje likova bolje.

Ван мреже Brđanin

• Писар
« Одговор #45 послато: јун 26, 2014, 11:12:50 поподне »
Da budem iskren, jedino mi Begović i Spahić izgledaju blizu nekom "Srpskom" izgledu. ako mogu tako da se izrazim.

Ван мреже Brđanin

• Писар
« Одговор #46 послато: јун 26, 2014, 11:28:32 поподне »
zavisi koju reprezentaciju staviš Nešo. Da staviš košarkaše ili vaterpoliste sigurno bi izgledali više "Kromanjonski"

Ван мреже Brđanin

• Писар
« Одговор #47 послато: јун 27, 2014, 03:22:29 поподне »
Ова два су са мање узорака (око 20)
Одбојкашка репрезентација Србије

Неки омладински фубалски клуб из Србије који сам нашао на неком форуму. Слике су биле одличне за морфовање због истог освјетљења

Одрадићу касније за Албанце ако нађем времена
« Последња измена: јун 27, 2014, 04:45:18 поподне Brđanin »

Ван мреже Brđanin

• Писар
« Одговор #48 послато: јун 27, 2014, 04:32:46 поподне »
Слажем се Нешо
Ово су рукометаши из Берана. први морф који сам направио. Чини ме се да изгледа као Сјеверни Понтид са додатном Кромањонском примјесом

« Последња измена: јануар 02, 2015, 12:43:33 пре подне админ »

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #49 послато: јун 27, 2014, 04:50:27 поподне »
Изгледа више као Суб-Нордид? Карактеристике Северног Понтида су јако издужено лице (нордијске контуре), тамнија коса и светле очи (плаве, сиво-плаве, зелене). Приметио сам да је овај тип заступљен и код нас, иако га антрополози везују искључиво за јужне крајеве Русије и Украјину.

С. Понтид:

Ван мреже Brđanin

• Писар
« Одговор #50 послато: јун 27, 2014, 04:59:21 поподне »
не бих рекао ни да је Суб-Нордид. То је плава верзија Алпинског типа измијешана са Нордидом. Ја се иначе не уздајем много у старе антропологе што се тиче распрострањености неких типова.

Иначе, овај морф који сам поставио је класификовао као Сјеверног Понтида један од (по мом мишљењу) најбољих класификатора на антрополошким форумима. Али и он је сам признао да је морфове тешко класификовати.
« Последња измена: јун 27, 2014, 05:02:06 поподне Brđanin »

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #51 послато: јун 27, 2014, 05:09:19 поподне »
Чини ми се Нордид-Алпид-Кромањон микс. Ако и има Медитеранца (Понтида) онда је тај утицај миноран.

Иначе, занимљиво је да су у питању баш Беранци. Наиме, Ј. Ердељановић у Брдима проналази један плави тип кратке главе. Према његовим речима, овај тип доминира у црногорским Брдима.

"...Ово је најчешћи од плавих типова а чини ми се, да је заступљен више него и један други тип. Обично је средњег раста а ређе повисока. Кожа је у њега бела, понекад бледо или жућкасто-бела. Очи су велике и плаве, већином тамно-плаве. Лице је округласто а често и широко са крупним, истакнутим јагодичним костима. Нос је умерено висок, у корену прилично широк, па се и даље постепено шири. Према ступњу те проширености може или изгледати као мало задебљан прав нос или бити прћаст са ноздрвама окренутим мало у страну. Чело је високо, широко и врло често пупчасто. Лубања је кратка или скоро сасвим округла. И код овог типа, као и код првог црномањастог, превлађује облина и меснатост телесних делова..."

Овде је по свему судећи реч о комбинацији Норид-Балтид.

Брђанин је пореклом из ових крајева, па је сигурно добро упознат са тамошњим расним типовима.

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #52 послато: јун 27, 2014, 05:22:50 поподне »
Јован Наранчић - J2b M205
« Последња измена: јул 27, 2014, 02:31:32 пре подне Небојша »

Ван мреже Brđanin

• Писар
« Одговор #53 послато: јун 27, 2014, 07:02:06 поподне »
Чини ми се Нордид-Алпид-Кромањон микс. Ако и има Медитеранца (Понтида) онда је тај утицај миноран.

Иначе, занимљиво је да су у питању баш Беранци. Наиме, Ј. Ердељановић у Брдима проналази један плави тип кратке главе. Према његовим речима, овај тип доминира у црногорским Брдима.

"...Ово је најчешћи од плавих типова а чини ми се, да је заступљен више него и један други тип. Обично је средњег раста а ређе повисока. Кожа је у њега бела, понекад бледо или жућкасто-бела. Очи су велике и плаве, већином тамно-плаве. Лице је округласто а често и широко са крупним, истакнутим јагодичним костима. Нос је умерено висок, у корену прилично широк, па се и даље постепено шири. Према ступњу те проширености може или изгледати као мало задебљан прав нос или бити прћаст са ноздрвама окренутим мало у страну. Чело је високо, широко и врло често пупчасто. Лубања је кратка или скоро сасвим округла. И код овог типа, као и код првог црномањастог, превлађује облина и меснатост телесних делова..."

Овде је по свему судећи реч о комбинацији Норид-Балтид.

Брђанин је пореклом из ових крајева, па је сигурно добро упознат са тамошњим расним типовима.
Ово што сам подебљао важи за мене. Да, и ја мислим да је говорио о Норику са примјесом Балтида.
што се тиче расних типова у Брдима, шаренолико је као и свугдје.Тај Норик се издваја или га ја више примјећујем, ко ће га знати. вјероватно нисмо типични носиоци Е1б хаплогрупе.
Господин Наранчић је добар примјер Динарца.

Ван мреже Brđanin

• Писар
« Одговор #54 послато: јул 06, 2014, 01:34:37 пре подне »
Слободан Милошевић- највјероватније Е-В13, Алпински тип са минорном дозом Балтида

Радован Караџић- такође Е-В13, Динарац са примјесом Балканског Боребија

Ван мреже Муњени Ћелић

• Познавалац
« Одговор #55 послато: јул 06, 2014, 10:53:08 пре подне »
Ђани Маршан и Душко Модринић, задарски Арбанаси (могући R1b L23+)

« Последња измена: јануар 02, 2015, 10:20:00 пре подне админ »
Икавац

Ван мреже Муњени Ћелић

• Познавалац
« Одговор #56 послато: јул 06, 2014, 11:00:19 пре подне »
Томислав Ивчић (задарски Арбанас) и Милован Дрецун (племе Љуботињ? R1b?)

« Последња измена: јануар 02, 2015, 10:24:58 пре подне админ »
Икавац

Ван мреже Brđanin

• Писар
« Одговор #57 послато: јул 06, 2014, 04:34:37 поподне »
Novica Cerović- I1(?)

Dinarizovani Borebi

Ван мреже Kor

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #58 послато: јул 07, 2014, 06:39:29 поподне »
по којим критеријумима вас двојица извлачите закључке? Ако је у питању само нагађање, тако и напишите. Ако имате неки основ за извођење закључка, тако и напишите.

Ван мреже Brđanin

• Писар
« Одговор #59 послато: јул 08, 2014, 12:10:15 поподне »
по којим критеријумима вас двојица извлачите закључке? Ако је у питању само нагађање, тако и напишите. Ако имате неки основ за извођење закључка, тако и напишите.
Neću ponavljati Nebojšine riječi, on ti je dobro pojasnio. Što se tiče Miloševića, on je potomak Miloša Markovog, čiji djed je bio Batrić Rajkov koji je bio stric Iliji Raketinom od kojeg su Marsenići (testirani na projektu) :)

Ван мреже Kor

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #60 послато: јул 10, 2014, 09:25:31 поподне »
Ђоковићи су Озринићи пореклом, од Драгојевића I2a. Церовићи су можда I1, није још потврђено, зато је Брђанин и ставио знак питања у загради.

Не знам да ли треба да се нацрта можда?? Свакако нико неће тек тако да уписује хаплогрупу поред нечијег имена. Мора да постоје неке индиције.

Јесмо ли видели да племенска структура црногорских племена доста често хетерогена? Мислим да није озбиљно убацивати људе у разноразне хаплогрупе без директног тестирања. За разлику од некиих других, ово би ипак требао да буде озбиљан форум где се барата егзактним подацима. Морате знати да се иза сваког презимена налазе живи људи којима се ваше тумачење, благо речено, може учинити као увреда. Због тога, када износите своје мишљење, обавезно напишите поред слике по којим критеријума сте дошли до закључка и укажите да податак није практично проверен.

Нисам против ове теме само желим да се избегну потенцијални неспоразуми и злоупотребе од стране трећих лица.
« Последња измена: јул 27, 2014, 02:32:14 пре подне Небојша »

Ван мреже Brđanin

• Писар
« Одговор #61 послато: јул 12, 2014, 12:26:09 пре подне »
Нисам против ове теме само желим да се избегну потенцијални неспоразуми и злоупотребе од стране трећих лица.
Не бих да паметујем, нов сам овдје и видим да се придодаје доста важности томе да форум буде озбиљног карактера са поузданим научним изворима. Али ова тема је бенигна у поређењу са неким постовима у којима је извјесни господин Богдановић постављао своје мапе и "антрополошке" закључке који се граниче са расизмом и које могу бити врло погрешно схваћене од стране ширег мјења.
Иначе, у свом првом посту на овој теми сам рекао да нема смисла повезивати хаплогрупе и фенотипе. Тема је забавног карактера колико сам ја схватио.

Ван мреже Kor

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #62 послато: јул 13, 2014, 12:34:00 поподне »
Неће нико псовати, не брини. Нико не гледа тако ограничено на то.

Мислиш да је бенигно када некога сврсташ у категорију становништва према којој он има аверзију? Осим тога, то је пут у дезинформацију. Човек може да живи у заблуди 10 година и онда уради тест и види да то није тако.

Ван мреже Kor

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #63 послато: јул 13, 2014, 12:47:30 поподне »
Не бих да паметујем, нов сам овдје и видим да се придодаје доста важности томе да форум буде озбиљног карактера са поузданим научним изворима. Али ова тема је бенигна у поређењу са неким постовима у којима је извјесни господин Богдановић постављао своје мапе и "антрополошке" закључке који се граниче са расизмом и које могу бити врло погрешно схваћене од стране ширег мјења.
Иначе, у свом првом посту на овој теми сам рекао да нема смисла повезивати хаплогрупе и фенотипе. Тема је забавног карактера колико сам ја схватио.

Богдановић је посебна прича. Међутим, правила културе разговора налажу да се саслуша свако мишљење и да се покуша понудити рационалан одговор на оно са чиме се не слажемо. То само може позитивно да утиче на квалитет форума.

У одређеним околностима, фенотип може доста добро да се слаже са припадношћу хаплогрупи али исто тако жестоко може да превари ако је женска страна доминантнија.  Због тога би ја на овој теми радије видео фотографије оних људи код којих је тачно утврђена хаплогрупа, као и њихове браће, очева, стричева и дедова. То би било много--много корисније и прецизније. Међутим, превелико ширење на рођаке са 10. кољена може да доведе до грешке и неправилног тумачења. Нисам против "забаве" и тема забавног карактера али уколико је тема забавна, не видим разлога да истовремено не буде и корисна ;)

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #64 послато: јул 13, 2014, 01:31:47 поподне »
Углавном говоримо о родовима који вероватно припадају датој хаплогрупи. Онда када нисмо сигурни, напишемо: "највероватније", или оставимо под знаком питања. Помињали смо и многе породице чију хаплогрупу поуздано знамо.

Тема не мора бити претерано корисна да би се нашла на форуму. Да ли је неком занимљива? ...претпостављам да јесте и зато не бих о укусима.

Ван мреже Муњени Ћелић

• Познавалац
« Одговор #65 послато: јул 20, 2014, 11:44:12 пре подне »
Лав Николајевич Толстој - I1
Икавац

Ван мреже Муњени Ћелић

• Познавалац
« Одговор #66 послато: октобар 06, 2014, 10:07:50 поподне »

Јован Маринковић Иво, мацурска I1
Икавац

Ван мреже Муњени Ћелић

• Познавалац
« Одговор #67 послато: октобар 09, 2014, 06:55:58 поподне »
Једном је приликом из усташког логора ослободио жене и децу, међу њима своју мајку и децу, а у другом је препаду растерао петорицу усташа и из заробљеништва ослободио своју жену. "

Овај део његовог животописа је малко украшен након рата. Он није имао своје деце, већ се ради о његовим пасторцима. Мајку није ослободио ропства већ се она била преудала у једну католичку кућу, такође пореклом из Далмације. Како они нису били вољни да се придруже партизанима, мајку је довео кући,  а шта је урадио мушком припаднику те породице није за јавну расправу  ;D . Иву су убили партизани тзв. пакленом направом односно пакет-бомбом.
Иначе, Фирер није био наш тако да...   8)
Икавац

Синиша Јерковић

• Гост
« Одговор #68 послато: октобар 25, 2014, 08:13:21 поподне »
Већ смо раније говорили, а и нешто је што налаже здрав разум, да тестови на y хромозому немају никакве везе са изгледом појединаца, и не видим каква је сврха објављивања личних фотографија у том смислу. Могу донекле да схватим објављивање фотографија неких познатих личности чије се фотографије већ налазе на интернету и то постављање не у смислу повезивања хаплогрупе са изгледом, већ више као информација о могућој припадности неког познатог појединца одређеној хаплогрупи уз слику.   

Сем тога, објављивање нечијих фотографија (па била то и наша родбина) може администрацију форума да  доведе у незгодну ситуацију  и због тога као администратор, молим све да не постављају више личне и родбинске фотографије, јер мислим да на оваквом типу форума томе није мјесто.

Убудуће ћемо скидати такве постове.

Унаријед захвалан на разумјевању.

Аксић

• Гост
« Одговор #69 послато: октобар 25, 2014, 10:55:45 поподне »
Сви смо ми од крви и од меса људи смо мајку му стара, а били из реда непознатих или из реда познатих личности. Ал добро разумем вас донекле због приватности, али  има ту још нејасноћа, али нећу о томе. Ја сам покренуо ову тему и што се мене тиче можете да је уклоните, 

Ван мреже Kor

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #70 послато: октобар 28, 2014, 10:01:45 поподне »
хммм... порекло са мушке стране је 50% порекла сваког човека, па постоји логична претпоставка да припадници једне хаплогрупе могу имати неке опште карактеристике по којима би се могли препознавати. Наравно, проблем је у томе што других 50% долази са мајчине стране, па носилац неке хаплогрупе може да изгледа врло нетипично за носиоце те хаплогрупе. Да ствар буде јоп компликованија, фенотип може да повуче и неколико колена уназад, па да уопште не личи на своје родитеље.

Сврха ове теме би могла да буде да људи науче да препознавају носиоца неке хаплогрупе. Наравно, онај ко даје оцену би требао да буде свестан ризика да његова процена може бити врло погрешна. Лично сам мишљења да је могуће усавршити вештину препознавања хаплотипа на основу мушких хаплогрупа на солидних 75-80%.

Наравно, требате пазити да чувате приватност других људи. То је врло важно.

Ван мреже Ђукић

• Почетник
  • **
  • Поруке: 37
« Одговор #71 послато: фебруар 26, 2016, 10:25:38 поподне »
Колико изглед и хаплогрупе не морају да имају везе, лепо илуструје фотографија испод:

Ово су све потомци познатог музичара Боба Марлија. Бобов отац је био војно лице из Енглеске. Док је боравио на Јамајци, некој девојци је направио дете и затим се вратио у своју отаџбину. Из краткотрајне везе рођен је дечак који ће касније стећи светску славу и са више различитих жена изродити бројно потомство. Сви на фотографији су, вероватно, носиоци R1b или I1.

Господин на коњу, капетан Норвал Марли, је прадеда момака са горње слике и отац Боба Марлија.

А затим и фотографија Боба и његове мајке:

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • Поруке: 7792
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #72 послато: фебруар 26, 2016, 11:01:11 поподне »
Ево једног Марлија R-M269:

https://www.familytreedna.com/public/Marley/default.aspx?section=yresults

Додуше, овај тестирани Марли је из Девона, а Бобов отац пореклом из Сасекса. Али, обе грофовије су у јужном делу Енглеске, не тако далеко.
"Наша мука ваља за причешћа"

Jelic

• Гост
« Одговор #73 послато: фебруар 27, 2016, 11:17:22 пре подне »

Ово су све потомци познатог музичара Боба Марлија. Бобов отац је био војно лице из Енглеске. Док је боравио на Јамајци, некој девојци је направио дете и затим се вратио у своју отаџбину. Из краткотрајне везе рођен је дечак који ће касније стећи светску славу и са више различитих жена изродити бројно потомство. Сви на фотографији су, вероватно, носиоци R1b или I1.

За Норвала Марлија (отац Боба Марлија) постоје спекулације да су му преци сиријски Јевреји.

Jelic

• Гост
« Одговор #74 послато: фебруар 27, 2016, 11:23:41 пре подне »
Момир Булатовић, I2a Din (Ровчани)

Ван мреже aleksandar I

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • Поруке: 835
  • I2-Z16982
« Одговор #75 послато: фебруар 27, 2016, 01:31:22 поподне »
Зар није Момир Булатовић Куч?

Jelic

• Гост
« Одговор #76 послато: фебруар 27, 2016, 01:51:08 поподне »
Зар није Момир Булатовић Куч?

Можда су кучки Булатовићи пореклом од ровачких?

Jelic

• Гост
« Одговор #77 послато: фебруар 27, 2016, 03:06:23 поподне »
Гаврило Принцип, I2a Din

Jelic

• Гост
« Одговор #78 послато: фебруар 27, 2016, 03:08:10 поподне »
Машан Божовић, I2a Din (Пипери)

Jelic

• Гост
« Одговор #79 послато: фебруар 28, 2016, 07:26:08 поподне »
Филип Вујановић, највероватније R1b (Љуботињ)

Jelic

• Гост
« Одговор #80 послато: фебруар 28, 2016, 07:33:16 поподне »
Амфилохије Радовић, R1b (Морачани Богићевци)

Ван мреже vidoje 013

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • Поруке: 1054
« Одговор #81 послато: фебруар 28, 2016, 09:12:54 поподне »
 Булатовићи у Кучима као географској одредници (предјелу, не племену)  су  Ровчани. Од ових  Булатовића из Куча  је поријеклом  и Момир Булатовић.

Jelic

• Гост
« Одговор #82 послато: фебруар 28, 2016, 09:25:59 поподне »
Булатовићи у Кучима као географској одредници (предјелу, не племену)  су  Ровчани. Од ових  Булатовића из Куча  је поријеклом  и Момир Булатовић.

Значи требало би да су И2а?

Ван мреже vojinenad

• Етнолог
  • Поруке: 2211
« Одговор #83 послато: фебруар 28, 2016, 09:30:32 поподне »
Након разуре Куча од стране Скадарског паше при крају 18. века Дрекаловићи су избегли у Ровца где су провели 7 година. Након тога Дрекаловићи се враћају у област свога племена и као вид захвалности због тога што су их Ровчани спасили и сачували од истребљења повели су са собом неке Ровчане и дали им делове својих имања на која су се неки Булатовићи населили. Ни у Кучима није нека плодна земља ни Богзна какви услови за живот, али у поређењу са неким деловима Роваца у којима су живели конкретно Булатовћи, били су ''питомина'' и далеко погоднији услови за живот. То су ти Булатовићи од којих је Момир.

Ван мреже vojinenad

• Етнолог
« Одговор #84 послато: фебруар 28, 2016, 09:31:29 поподне »
Значи требало би да су И2а?
Да, требало би да су И2а Динарик југ.

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #85 послато: фебруар 28, 2016, 09:33:20 поподне »
Верујем да је и Никола од ових Булатовића?

Jelic

• Гост
« Одговор #86 послато: фебруар 28, 2016, 09:33:32 поподне »
Да, требало би да су И2а Динарик југ.

Хвала Војинена,претпоставио сам да су динарска јужна.

Jelic

• Гост
« Одговор #87 послато: фебруар 28, 2016, 09:34:00 поподне »
Верујем да је и Никола од ових Булатовића?

Википедија каже да јесте.

Jelic

• Гост
« Одговор #88 послато: фебруар 28, 2016, 09:37:17 поподне »
Од ровачких Булатовића је изгледа и Павле Булатовић,бивши министар унутрашњих послова Црне Горе,иначе убијен у атентату 2000. године.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #89 послато: фебруар 28, 2016, 09:38:20 поподне »
Ево и мог доприноса:

Владика Митрофан Бан. Е В-13.
Бани у Грбљу су од Бајковића из Грађана, а ови од цуцких, који су род из братства Орловића.

Jelic

• Гост
« Одговор #90 послато: фебруар 28, 2016, 09:39:39 поподне »
Ево и мог доприноса:

Владика Митрофан Бан. Е В-13.
Бани у Грбљу су од Бајковића из Грађана, а ови од цуцких, који су род из братства Орловића.

А заједно са њим,можда и Матија Бан :)

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #91 послато: фебруар 28, 2016, 09:41:00 поподне »
Од истих Бајковића би требало да је и овај момак, Бобан, који је, док је био на Звездином голу често страдавао од црно-белих мајстора. Данас су ствари другачије...   :(

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #92 послато: фебруар 28, 2016, 09:41:34 поподне »
Ево и слике:

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #93 послато: фебруар 28, 2016, 09:42:40 поподне »
За Матију Бана смо писали већ негде. Мислим на теми о ХГ Е В-13. Можда јесте, али није баш сасвим поуздано.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #94 послато: фебруар 28, 2016, 09:46:47 поподне »

Пеко Дапчевић. И2а динарик јужни. Дапчевићи у Љуботињу су од Бјелоша из Цетињског племена.

Jelic

• Гост
« Одговор #95 послато: фебруар 28, 2016, 09:47:22 поподне »
Данас су ствари другачије...   :(

На твоју жалост,на моју срећу :)

Jelic

• Гост
« Одговор #96 послато: фебруар 28, 2016, 09:48:17 поподне »
Павле Вујисић,можда R1b (Морачани Богићевци)

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #97 послато: фебруар 28, 2016, 09:50:29 поподне »
Тихомир Дукић (десно), Грачац, Лика, хаплогрупа I2a Динарик Југ

Jelic

• Гост
« Одговор #98 послато: фебруар 28, 2016, 09:51:09 поподне »
Још један кошаркаш који је пореклом из Роваца,Владо Шћепановић

Требало би да је и он И2а динарска јужна.

Jelic

• Гост
« Одговор #99 послато: фебруар 28, 2016, 09:51:35 поподне »
Тихомир Дукић (десно), Грачац, Лика, хаплогрупа I2a Динарик Југ

Твој даљи рођак? :D

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #100 послато: фебруар 28, 2016, 09:55:20 поподне »
Племеник Амфилохијев и Паје Вуисића, патриарх србски Гаврило Дожић:

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #101 послато: фебруар 28, 2016, 09:59:13 поподне »
Двојица Орловића Е В-13:

Бригадир и министар Митар Мартиновић (Бајице)

Глумац Миодраг Кривокапић (Цуце)

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #102 послато: фебруар 28, 2016, 09:59:31 поподне »
Момо Капор би могао бити Северни Динарац, с обзиром на везу Мириловићи - Рајковићи - Капори.

Jelic

• Гост
« Одговор #103 послато: фебруар 28, 2016, 10:01:29 поподне »
Чуди ме да он није поменут

[imghttp://balkanizam.com/wp-content/uploads/2015/07/nikola-tesla.jpg][/img]

Можда и најпознатији Србин на свету,Никола Тесла (хаплогрупа И2а динарска јужна)

Jelic

• Гост
« Одговор #104 послато: фебруар 28, 2016, 10:01:50 поподне »

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #105 послато: фебруар 28, 2016, 10:03:53 поподне »
Маријан Новаковић, пореклом из Велике Попине (Лика), хаплогрупа I2a Динарик Север

Jelic

• Гост
« Одговор #106 послато: фебруар 28, 2016, 10:10:05 поподне »
Љубиша Самарџић

Није ми јасно од којих је Самарџића он,да ли је од Самарџића из Кривошја или од Самарџића-Орловића?

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #107 послато: фебруар 28, 2016, 10:10:29 поподне »
Двојица паштровског порекла:

Новинар Саво Греговић, И2 М-223

Бојан Суђић, Г2а

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #108 послато: фебруар 28, 2016, 10:13:53 поподне »
Кошаркаш Никола Плећаш (Лика), највероватније R1a-M458

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #109 послато: фебруар 28, 2016, 10:14:33 поподне »
Није ми јасно од којих је Самарџића он,да ли је од Самарџића из Кривошја или од Самарџића-Орловића?

Мислим да су Самарџићи у Кривошијама управо од Орловића.
А за Љубишу не знам. Овог презимена има и другде.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #110 послато: фебруар 28, 2016, 10:15:47 поподне »
Кошаркаш Никола Плећаш (Лика), највероватније R1a-M458

На овој слици личи на Јурицу Пађена  :)

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #111 послато: фебруар 28, 2016, 10:16:15 поподне »
Љубиша Самарџић

Љубиша је негде из Македоније пореклом, ако се не варам.

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #112 послато: фебруар 28, 2016, 10:18:05 поподне »
Милош Мандић, Грачац, Лика, хаплогрупа E1b. Његов отац Тривун је рођени брат Теслине мајке, Георгине Ђуке Мандић.

Jelic

• Гост
« Одговор #113 послато: фебруар 28, 2016, 10:18:17 поподне »
Љубиша је негде из Македоније пореклом, ако се не варам.

Рођен је у Македонији,али је ја мислим његов отац из Кривошја пореклом.

Jelic

• Гост
« Одговор #114 послато: фебруар 28, 2016, 10:22:02 поподне »
Фрањо Туђман,И2а

Иначе ми се неописиво гади када га видим,ал' ајд.

Jelic

• Гост
« Одговор #115 послато: фебруар 28, 2016, 10:25:35 поподне »
Милутин Караџић, можда E - V13

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #116 послато: фебруар 28, 2016, 10:26:41 поподне »
Фрањо Туђман,И2а

А и Павелић  :)

Jelic

• Гост
« Одговор #117 послато: фебруар 28, 2016, 10:28:02 поподне »

Нисам знао за то,јел тестиран неко од његових Павелића?

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #118 послато: фебруар 28, 2016, 10:28:52 поподне »
Милутин Караџић, можда E - V13

Дробњачки Караџићи су од Васојевића. Претпостављам - сигурно.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #119 послато: фебруар 28, 2016, 10:29:48 поподне »
Нисам знао за то,јел тестиран неко од његових Павелића?

Он је од буњевачких Павелића.

А Буњевци су динарик јужни.

Звонко Богдан.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #120 послато: фебруар 28, 2016, 10:31:31 поподне »
Ова двојица Ракочевића би требало да су Морачани Р1б:

Игор

Никола

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #121 послато: фебруар 28, 2016, 10:32:00 поподне »

И један Артуковић са 23andMe је I2a. :)

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #122 послато: фебруар 28, 2016, 10:32:38 поподне »

Страшно...

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #123 послато: фебруар 28, 2016, 10:33:31 поподне »
Хрватски политичар, Јосип Јурчевић, родом из Студенаца (Имотски), хаплогрупа J2b1-M205. Тестиране су чак три гране Јурчевића из Имотског и сви су J2b1.

Jelic

• Гост
« Одговор #124 послато: фебруар 28, 2016, 10:34:52 поподне »

Сад ми нешто жао што сам И2а ;D Шалим се,наравно.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #125 послато: фебруар 28, 2016, 10:35:32 поподне »

Зоран Лутовац би требало да је И2а динарик јужни

Jelic

• Гост
« Одговор #126 послато: фебруар 28, 2016, 10:36:22 поподне »
Карађорђе, можда И2а динарска јужна

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #127 послато: фебруар 28, 2016, 10:39:28 поподне »
Слоба Шаренац? Ако је пореклом од ових из Херцеговине, онда R1a.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #128 послато: фебруар 28, 2016, 10:40:20 поподне »
Зоран Лутовац би требало да је И2а динарик јужни

А и Нешо Лутовац:

Мостови на Морачи, једна од најбољих:
https://www.youtube.com/v/MmofFtK55ZQ

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #129 послато: фебруар 28, 2016, 10:41:07 поподне »
Слоба Шаренац? Ако је пореклом од ових из Херцеговине, онда R1a.

Колико знам, од тих је.

Ван мреже Рамбослав

• Познавалац
  • Поруке: 579
« Одговор #130 послато: фебруар 28, 2016, 10:42:54 поподне »
Већина приказаних изледају слични.

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #131 послато: фебруар 28, 2016, 10:46:33 поподне »
А и Нешо Лутовац:

Мостови на Морачи, једна од најбољих:
https://www.youtube.com/v/MmofFtK55ZQ

Сад ме подсети, а Зоран Калезић? Бјелопавлић, E1b, или нешто друго? (алал вера за песму!) :)

<a href="https://www.youtube.com/v/c5bwV6QKgAQ" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/c5bwV6QKgAQ</a>

и једна за "старију" генерацију ;)

<a href="https://www.youtube.com/v/3ieU-Blw0AQ" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/3ieU-Blw0AQ</a>

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #132 послато: фебруар 28, 2016, 10:47:20 поподне »
Карађорђе, можда И2а динарска јужна

Ех, то је тешка мистерија. Док не сазнамо резултат неког од ових актуелних Карађорђевића.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #133 послато: фебруар 28, 2016, 10:48:43 поподне »
Сад ме подсети, а Зоран Калезић? Бјелопавлић, E1b, или нешто друго? (алал вера за песму!) :)

Е, браво ти га за пјесме!

Јест, Калезић, Бјелопавлић.

Jelic

• Гост
« Одговор #134 послато: фебруар 28, 2016, 10:49:10 поподне »
Ех, то је тешка мистерија. Док не сазнамо резултат неког од ових актуелних Карађорђевића.

То ће тешко да се деси,изгледа да Карађорђевићи уживају у томе да нас држе све у неизвесности :D

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #135 послато: фебруар 28, 2016, 10:52:05 поподне »
Још један Бјелопавлић Е В-13, поп и војвода Ристо Бошковић, зет књаза Данила:

https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE_%D0%91%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%9B

Jelic

• Гост
« Одговор #136 послато: фебруар 28, 2016, 10:52:39 поподне »
Мартин Лутер, И2а динарска северна

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #137 послато: фебруар 28, 2016, 10:53:26 поподне »
То ће тешко да се деси,изгледа да Карађорђевићи уживају у томе да нас држе све у неизвесности :D

Ма, ја сам убеђен да је неко од њих већ тестиран, него неће да поделе то с нама, простим људима (светином, плебсом, фукаром...).

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #138 послато: фебруар 28, 2016, 10:54:08 поподне »
Мартин Лутер, И2а динарска северна

Откуд ти ово, Лука!?

Jelic

• Гост
« Одговор #139 послато: фебруар 28, 2016, 10:55:03 поподне »
Васо Брајовић, можда Е - V13 (Бјелопавлићи?)

Jelic

• Гост
« Одговор #140 послато: фебруар 28, 2016, 10:55:22 поподне »
Откуд ти ово, Лука!?

Са еупедије ;D

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #141 послато: фебруар 28, 2016, 10:57:45 поподне »
И Воја Брајовић Е В-13:

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #142 послато: фебруар 28, 2016, 10:58:42 поподне »
Отац Димитрије Калезић Е В-13:

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #143 послато: фебруар 28, 2016, 11:03:13 поподне »
Већина приказаних изледају слични.

Стекао сам исти утисак. Такође, на овим примерима се најбоље види да изглед углавном нема никакве везе са хаплогрупом.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #144 послато: фебруар 28, 2016, 11:03:57 поподне »

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #145 послато: фебруар 28, 2016, 11:09:13 поподне »
Саво Штрбац, N1a?

Стојан Чупић, N1a

Jelic

• Гост
« Одговор #146 послато: фебруар 28, 2016, 11:12:00 поподне »
Боро Дрљача, R1a?

Jelic

• Гост
« Одговор #147 послато: фебруар 28, 2016, 11:18:35 поподне »
Андрија Ојданић, И2а динарска јужна?Ојданићи би требало да су Лутовци.

Jelic

• Гост
« Одговор #148 послато: фебруар 28, 2016, 11:54:08 поподне »
Томислав Николић,И2а динарска,највероватније јужна.

Jelic

• Гост
« Одговор #149 послато: фебруар 29, 2016, 12:00:41 пре подне »

Jelic

• Гост
« Одговор #150 послато: фебруар 29, 2016, 12:22:06 пре подне »
Михаило Јанкетић, И2а динарска севера?Он би требало да је од љешанских Јанкетића.

Ван мреже vidoje 013

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #151 послато: фебруар 29, 2016, 07:16:52 пре подне »
 Лука, пјевач  Андрија Ојданић Ера из села  Висока код Ариља је од  Ојданића из Горњих Села код Берана. Ојданићи су Србљаци. Лутовци из околине Берана  су Братоножићи.

Ван мреже vidoje 013

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #152 послато: фебруар 29, 2016, 07:37:01 пре подне »
Сви Булатовићи су Ровчани. Братство Булатовић је разнородно. Има их који су се прибили уз Булатовиће. Нијесу сви Булатовићи истог поријекла, те не морају да имају  исту ХГ групу. Толико су разгранати да се жене и удају између себе, што није уобичајено у Црној Гори. Питање је колико међу њима има старинаца - Мацура и других.?У Бихору и Рашкој области има  доста Булатовића и других Ровчана који су се потурчили.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #153 послато: фебруар 29, 2016, 08:11:20 пре подне »
Има два мишљења за Ојданиће:

према Ђорђију Ојданићу „Ојданићи су поријеклом из Пипера, и своје поријекло, преко Шћекића, како су се званично презивали до почетка XX вијека доводе до великог јунака, пиперског војводе Ђурка, који је заједнички предак Пилетићима, Ђурковићима и Шћекићима...“, што ће рећи - Лутовци.
http://www.poreklo.rs/2014/01/30/poreklo-prezimena-selo-lubnice-berane/

према Лалевићу и Протићу, Ојданићи су из Шаранаца.
http://www.poreklo.rs/2013/08/04/poreklo-prezimena-sela-lubnice-kuriku%c4%87e-glavaca-bastahe-i-pra%c4%87evac-berane/

Мени је уверљивија прва верзија.

Ван мреже aleksandar I

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • I2-Z16982
« Одговор #154 послато: фебруар 29, 2016, 08:59:45 пре подне »
Павле Вујисић,можда R1b (Морачани Богићевци)

Фенотип и генотип нису једно те исто, али Павле Вујисић је "пљунути" мој  отац (старина која још увијек вози бицикл у 83. години). Још кад пусти браду од 3 дана ;D

Србислав Стефановић је Динарик југ Z16983.

Ван мреже aleksandar I

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • I2-Z16982
« Одговор #155 послато: фебруар 29, 2016, 09:31:18 пре подне »
Пеко Дапчевић. И2а динарик јужни. Дапчевићи у Љуботињу су од Бјелоша из Цетињског племена.

Још један "далеки роџер" :D Наравно услов је да су сви Дапчевићи поријеклом од једног претка.

Дапчевићи из Љуботоња су DS Z16983.

Ван мреже aleksandar I

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • I2-Z16982
« Одговор #156 послато: фебруар 29, 2016, 09:40:05 пре подне »
Он је од буњевачких Павелића.
А Буњевци су динарик јужни.

Не зна да ли се ово односи на Анта Павелића, а он је случајно рођен у Брадини код Коњица. Иначе, отац му је био пружни радник и поријклом су из Лике.

Брадина код Коњица је скоро било чисто српско село (90%), које је тешко страдало у протеклом рату.

Jelic

• Гост
« Одговор #157 послато: фебруар 29, 2016, 09:41:16 пре подне »
Још један "далеки роџер" :D Наравно услов је да су сви Дапчевићи поријеклом од једног претка.

Дапчевићи из Љуботоња су DS Z16983.

Пеко јесте од љуботињских Дапчевића.Иначе,љуботињски Дапчевићи славе Ивањдан.

Ван мреже vojinenad

• Етнолог
« Одговор #158 послато: фебруар 29, 2016, 09:51:11 пре подне »
Рођен је у Македонији,али је ја мислим његов отац из Кривошја пореклом.
Љубиша Самарџић је проверено од Орловића, барем га ови својатају. А знам и да су га звали на скуп Самарџића поводом објављивања књиге о Орловићима, али он тада није могао да присуствује јер му је у то време син био доста болестан.

Ван мреже vojinenad

• Етнолог
« Одговор #159 послато: фебруар 29, 2016, 09:53:44 пре подне »
Од ових Самарџића је и певач Жељко Самарџић. Мислим да је рођен у Мостару, мајка му је како сам чуо хрватица. ОК је лик.

Jelic

• Гост
« Одговор #160 послато: фебруар 29, 2016, 09:57:39 пре подне »
Љубиша Самарџић је проверено од Орловића, барем га ови својатају. А знам и да су га звали на скуп Самарџића поводом објављивања књиге о Орловићима, али он тада није могао да присуствује јер му је у то време син био доста болестан.

Па добро,мање - више је то то,Самарџићи из Кривошја су од Орловића.У сваком случају,Љубиша је E - V13.

Ван мреже vojinenad

• Етнолог
« Одговор #161 послато: фебруар 29, 2016, 10:18:29 пре подне »
И Воја Брајовић Е В-13:

Воја је наравно од Бјелопавлићких Брајовића. Мени је  још кад сам као клинац гледао отписане увек био симпатичнији Гага Николић. Касније сам имао прилике и да лично упознам Гагу, људина и можда најбољи човек међу глумцима, уз наравно Перу Краља. Иначе отац Воје Брајовића био је један од главних партизанских егзекутора у Словенији и лично је стрељао многе, не само усташе (за шта бих га наградио) већ и црногорске четнике које су Черчил и Британци испоручили Титу. Од момента када сам то сазнао некако ми је омрзнуо и Воја, иако наравно он због тога не може сносити никакву кривицу.

Ван мреже Лепеничанин

• Уредник СДНКП
  • Истраживач
  • R1b
« Одговор #162 послато: фебруар 29, 2016, 10:21:12 пре подне »
Ако сам добро разумео, лички Павелићи су R1b "источна". Хаплотип Радошевића из Лича би требало да буде и хаплотип Павелића.

Jelic

• Гост
« Одговор #163 послато: фебруар 29, 2016, 10:24:41 пре подне »
Воја је наравно од Бјелопавлићких Брајовића. Мени је  још кад сам као клинац гледао отписане увек био симпатичнији Гага Николић. Касније сам имао прилике и да лично упознам Гагу, људина и можда најбољи човек међу глумцима, уз наравно Перу Краља. Иначе отац Воје Брајовића био је један од главних партизанских егзекутора у Словенији и лично је стрељао многе, не само усташе (за шта бих га наградио) већ и црногорске четнике које су Черчил и Британци испоручили Титу. Од момента када сам то сазнао некако ми је омрзнуо и Воја, иако наравно он због тога не може сносити никакву кривицу.

Јел Драган Николић исто пореклом из ЦГ?

Ван мреже vojinenad

• Етнолог
« Одговор #164 послато: фебруар 29, 2016, 10:34:52 пре подне »
Јел Драган Николић исто пореклом из ЦГ?
Његово порекло је из једног села крај Берана. Причао је то једном приликом у друштву. Не могу се сада сетити које село је у питању.

Jelic

• Гост
« Одговор #165 послато: фебруар 29, 2016, 10:39:00 пре подне »
Његово порекло је из једног села крај Берана. Причао је то једном приликом у друштву. Не могу се сада сетити које село је у питању.

Значи нема назнака које ХГ би он могао бити?

Ван мреже vojinenad

• Етнолог
« Одговор #166 послато: фебруар 29, 2016, 10:42:47 пре подне »
Значи нема назнака које ХГ би он могао бити?
Осим тог податка да је порекло његове породице из околине Берана ништа друго не знам. Има више могућих опција што се тиче ХГ.

Ван мреже vojinenad

• Етнолог
« Одговор #167 послато: фебруар 29, 2016, 10:45:49 пре подне »
Недавно сам негде прочитао да је порекло породице Ђорђевић из околине Чачка, породица Боре-Чорбе, из Шекулара.

Jelic

• Гост
« Одговор #168 послато: фебруар 29, 2016, 11:00:51 пре подне »
Недавно сам негде прочитао да је порекло породице Ђорђевић из околине Чачка, породица Боре-Чорбе, из Шекулара.

Бора слави Аранђеловдан,па лако може бити E - V13.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #169 послато: фебруар 29, 2016, 11:59:24 пре подне »
Не зна да ли се ово односи на Анта Павелића, а он је случајно рођен у Брадини код Коњица. Иначе, отац му је био пружни радник и поријклом су из Лике.

Брадина код Коњица је скоро било чисто српско село (90%), које је тешко страдало у протеклом рату.

Односило се на Анте Павелића, који је од личких Буњеваца.
Има о том пореклу доста на мрежи, нпр:

http://www.dnevno.hr/vijesti/regija/wikipedia-ante-pavelic-je-bio-bunjevac-bunjevacki-portal-bunjevci-nikad-nisu-bili-hrvati-106064

http://bunjevci.com/forum/viewtopic.php?f=11&t=131

А и на Пореклу, нпр:

http://www.poreklo.rs/2013/05/10/istine-i-neistine-o-hercegovcima/

Зато написах да је могући носилац И2а дин. јужни.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #170 послато: фебруар 29, 2016, 12:04:41 поподне »

Ја сам чуо да је од Ђорђијевића из Мурине, па су скратили презиме кад су се преселили у Србију.
Та сеоба би морала бити скорашња, јер су Ђорђијевићи релативно младо братство (средина 19. века). Ђорђијевићи су огранак шекуларских Ћетковића, И2а динарик северни.
Е, сад ту је проблем слава, јер Ђорђијевићи славе Ђурђев-дан. Тако да, ако потиче из Шекулара или неког другог дела Горњег Полимља, а слави Аранђелов-дан, могао би потицати од Васојевића, али можда и Пипера или Морачана. Значи, све опције су отворене  :) Е, Р1б, И2а јужни / северни...

Нема друге, него да се Бора тестира.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #171 послато: фебруар 29, 2016, 12:08:21 поподне »
Ово му је добра слика:

хаплогрупа: ?

Ван мреже aleksandar I

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • I2-Z16982
« Одговор #172 послато: фебруар 29, 2016, 12:59:53 поподне »

А и на Пореклу, нпр:
http://www.poreklo.rs/2013/05/10/istine-i-neistine-o-hercegovcima/

Небо, хвала на овом линку. То није лоша пракса за оне који су се касније укључили на Форум. Читам да се ту спомиње и др. Новак Килибарда, један од највећих политичких "кемелоеона" на крају прошлог вијека.

Да не отварам нову тему, током јула или августа мјесеца имам намјеру не да напишем пост на Форуму, него прилог из којег ће се видјети ко су ти шизматици, јеретици и патарени (а никад богумили) у извјештајима Папске курије.

Овог тренутка ми је у руке дошла књига са међународног научног скупа 1994. године "Босна и Херцеговина од средњег вијека до новијег времена".

Ван мреже vidoje 013

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #173 послато: фебруар 29, 2016, 02:57:28 поподне »
 Драган Николић је поријеклом из села Буче поред Берана. По његовој изјави од Живковића са Буча. Они су млађе  братство Мићовића- Васојевића. У питању је била нека породична размирица, и његов предак, мислим ђед се отселио за Србију. Има и непровјерена прича да има везе  и са Шекуларом (по мени то може бити по женској линији). Дошло је до забуне јер је у Шекулару  братство Живковића Вукољеваковића. Почасни је грађанин Берана.
 Тома Николић , је по сопственој изјави поријеклом од Божовића из Пипера, етапна станица селидбе Ибарски Колашин - породица од које  су  Вукајло Божовић и његов син Глигорије Божовић. Такође почасни грађанин Берана. Из Ибарског Колашина његови преци преселили у Шумадију...

Ван мреже vojinenad

• Етнолог
« Одговор #174 послато: фебруар 29, 2016, 03:02:17 поподне »
Драган Николић је поријеклом из села Буче поред Берана. По његовој изјави од Живковића са Буча. Они су млађе  братство Мићовића- Васојевића. У питању је била нека породична размирица, и његов предак, мислим ђед се отселио за Србију. Има и непровјерена прича да има везе  и са Шекуларом (по мени то може бити по женској линији). Дошло је до забуне јер је у Шекулару  братство Живковића Вукољеваковића. Почасни је грађанин Берана.
 Тома Николић , је по сопственој изјави поријеклом од Божовића из Пипера, етапна станица селидбе Ибарски Колашин - породица од које  су  Вукајло Божовић и његов син Глигорије Божовић. Такође почасни грађанин Берана. Из Ибарског Колашина његови преци преселили у Шумадију...
Браво Видоје, из Буча. Причао је о томе и једном приликом у друштву једног мог ујака, глумца Веселина Стијовића, који је наравно из Берана па су се дотакли те теме. Иначе, Гага је често седео у једном ресторану на Крсту где је радила моја мајка па сам готово сваки пут када сам тамо одлазио имао прилике да га видим јер је тамо свакодневно долазио.

Jelic

• Гост
« Одговор #175 послато: фебруар 29, 2016, 03:09:09 поподне »
Борис Тадић, хаплогрупа N1a (Пива)

Истој хаплогрупи припада и Огњен Тадић

Jelic

• Гост
« Одговор #176 послато: фебруар 29, 2016, 03:11:14 поподне »
Момчило Бајагић "Бајага", или N1а или I2а (Пива)

Jelic

• Гост
« Одговор #177 послато: фебруар 29, 2016, 03:17:29 поподне »
Филип Касалица, хаплогрупа I1 - P109  (Дробњак)

Ван мреже vidoje 013

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #178 послато: фебруар 29, 2016, 03:33:53 поподне »
 Рок пјевач Бора Чорба је  Ђорђијевић, племенски је Шекуларац од шекуларских Дробњака - Ћетковића - Вајмеша. Мало  су братство.  Селидбени пут  Борових предака - Шекулар - Ровца Шекуларска, Мурино, Андријевица... Промијенио презиме у Ђорђевић  ( он или његови преци? и то у Србији).  Ђорђијевићи у Мурини, Андријевици и Подгорици су исто са Ђорђијевићима у Ровцима ( има  их двије куће)  Између два свјетска рата једна породица се иселила у Метохију ( село Дреновац) , а једна у Топлицу. Бора потиче од ових  у Мурини. Прије двије године сам га питао на Сајму књига ( имао је свој штанд) и он онакав какав је показао ми је на руци истетовираног Св. Арханђела Михајла, са ријечима да је важно шта је сад... Била је гужва, и на томе се завршило.  Многи од оних  62% православаца  Горњег Полимља, које Васојевићи називају Србљацима или Ашанима, на страни се представљају за Васојевиће, којих има 38%, у бившој Шабанагића нахији, односно   данас географски области Васојевића.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #179 послато: фебруар 29, 2016, 03:44:11 поподне »
О, па онда Бора мени дође прилично "близак рођак", јер су Ђорђијевићи огранак мојих Бабића. Додуше, ради се о заједничком претку од пре 200 и кусур година.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #180 послато: фебруар 29, 2016, 03:46:25 поподне »
Још један Новљанин И1 П-109:

Вукашин Полексић, голман

Ван мреже vidoje 013

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #181 послато: фебруар 29, 2016, 04:00:57 поподне »
 Небо, наведено о Ђорђијевићима је неспорно, а у којем су пасу са Бабићима  не знам.   Борови су  на Мурини држали кафану. Чини ми се  да се тај звао по надимку Пуцо. По мојим сазнањима у Мурини и сада живе двије породице Ђорђијевића, а она пресељена са  Мурине у Андријевицу ( Ђурова) живи у Подгорици. Распитивао сам се осви Шекуларцима,  кад сам спремао књигу о Шекулару, и речено ми је да ови блиски рођаци из Роваца не одржавају никакве везе са онима у Топлици... 

Ван мреже vidoje 013

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #182 послато: фебруар 29, 2016, 04:04:28 поподне »
 Војинена, не бих тако строго "судио" о оцу Воја Брајовића. Разумије се не оправдавам  братоубилаштво у Словенији. Војов отац је заглавио на Голом Отоку   у вези са Информбироом 1948. године.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #183 послато: фебруар 29, 2016, 06:43:13 поподне »
Видоје, Ђорђијевићи су од Максима, сина Спасоја Вујичина Ћетковића. Вујичино потомство су шекуларски Бабићи. 
Родоначелник Ђорђијевића је поп Ђорђије Максимов. Он је млад погинуо 1854. у сукобу Црногораца и Албанаца, али је оставио два сина: Вукашина-Пуца и Вулету-Рама од којих су мурински Ђорђијевићи.
Многи Ђорђијевићи су се бавили трговином, били су угледни и богати Мурињани. Браћа Симо и Гавро Пуцови, су између светских ратова држали велику пилану у Мурини, а Гавро је на Муринској ријеци изградио и малу хидроцентралу која је напајала струјом део Мурине и околна села. Њихов брат Ђуро је у Андријевици држао продавницу и брзо постао веома имућан.
Сад, не знам од којих би могао бити Борис(л)ав - Бора "Чорба", али је свакако од неког од ових муринских, ако је од наших.
Веза са ровачким Ћетковићима може бити преко Томовића, који су се настанили у Ровца (село између Берана и Шекулара, не брђанско племе), а и Томовићи су огранак Бабића.
Да не ширим више ову причу, пре је за тему "Шекулар". Нек' је нама Бора Ђорђевић здраво и добро  :) 

Jelic

• Гост
« Одговор #184 послато: фебруар 29, 2016, 06:50:11 поподне »
Ђорђе Гагић, хаплогрупа И2а динарик север

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #185 послато: фебруар 29, 2016, 06:52:11 поподне »
Ђорђе Гагић, хаплогрупа И2а динарик север

Леп дечко, и има леп грб изнад срца  ;)

Jelic

• Гост
« Одговор #186 послато: фебруар 29, 2016, 06:55:49 поподне »
Леп дечко, и има леп грб изнад срца  ;)

Ахахааха :) Паде ми он на памет а у Бенковцу је рођен,а отац му је из Горњих Биљана,а један Гагић из тог места постоји на пројекту.

Ван мреже vidoje 013

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #187 послато: фебруар 29, 2016, 07:05:31 поподне »
 Небо, у вези Ојданића и  Шћекића постоје  још двије верзије: једна да су  Шћекићи, а самим тим и Ојданићи од Бјелопавлића , слава Св. Петка, и  друга да су Шћекићи старосједиоци. Познајем велики број Шћекића, али никада нијесам чуо да су сродни Лутовцима.  Матица Лутоваца у долини Лима  су Дапсиће,  Шћекићи су прије свега на Полици и у Горњим Селима. А ђе их нема у Беранама, Бијелом Пољу и околини... Све је то близу, лично ми је знано. Познате су ми књиге Ђорђа Ојданића и попа Богдана Лалевића и Ивана Протића.  Не знам  да ли је учесницима  овог форума  познато, да се и неки Шћекићи упињу свим снагама, да је и Карађорђе од њих.  Ето муке  за Васојевиће: Ђуришиће или Ђурковиће? Ту су и Лакушићи? А Ровчани, Кучи, Бубање ( укључујући и потурчене  Шаботиће)...ко све не... Сви заборављају старинце Гурешиће из Црнче- Доњег Бихора, а  Клименте поготово ( лише Андрије Лубурића). Има ли тестираних Шћекића?  Шћекићи  су разнородни, узимају се између себе.   Не можемо олако узимати паралелу презиме - ХГ група.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #188 послато: фебруар 29, 2016, 07:20:27 поподне »
Могуће је, Видоје. Ти старији србљачки родови имају тешко докучива предања о пореклу.
А што се Карађорђевића тиче, превише племена и братства претендује на њих, тако да нам само тестирање неког од владарске куће, а и оних који тврде да су им сродни, може дати одговор.

Jelic

• Гост
« Одговор #189 послато: фебруар 29, 2016, 07:44:43 поподне »
Петар Вукотић, хаплогрупа И2а динарска јужна (Озринићи)

Његов рођак, генерал Јанко Вукотић

Jelic

• Гост
« Одговор #190 послато: фебруар 29, 2016, 07:57:03 поподне »
Душко Вујошевић, можда E - V13?

Ван мреже vojinenad

• Етнолог
« Одговор #191 послато: фебруар 29, 2016, 08:10:49 поподне »
Могуће је, Видоје. Ти старији србљачки родови имају тешко докучива предања о пореклу.
А што се Карађорђевића тиче, превише племена и братства претендује на њих, тако да нам само тестирање неког од владарске куће, а и оних који тврде да су им сродни, може дати одговор.
Једино Гурешићи славе св. Климента славу коју су некада и Карађорђевићи славили. По ономе што сам ја до сада успео да сазнам из народног предања највероватије је то да су Гурешићи и Карађорђевићи исти род. Све остало је потпуно без основе и са намером да се прикаже онако како је некоме у том тренутку било у интересу, као што је својевремено било у интересу некима да се прикаже да је Карађорђе од Васојевића па га повезивали са Ђуришићима, а упитању су уствари Гурешићи. У писаним изворима у време када је Милићевић прикупљао грађу слово Ђ је писано као Г па није било тешко окренути причу у другом смеру. Е сад, које је даље порекло Гурешића, односно Карађорђевића тј. њиховог заједничког претка Трипка Гуриша то је већ друга прича. Могуће и да је пореклом од Климената, чак је то и највеоватније. Тодоровић је на скупштини рекао да се у његовом истраживању појављује један са презименом Лош који је од Климената из Срема и припада Иа Дин. Југ. Има то и на оном снимку са састанка који је постављен на порталу.

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #192 послато: фебруар 29, 2016, 08:14:10 поподне »
Николај II Александрович, хаплогрупа R1b

Jelic

• Гост
« Одговор #193 послато: фебруар 29, 2016, 08:18:31 поподне »
Једино Гурешићи славе св. Климента славу коју су некада и Карађорђевићи славили. По ономе што сам ја до сада успео да сазнам из народног предања највероватије је то да су Гурешићи и Карађорђевићи исти род. Све остало је потпуно без основе и са намером да се прикаже онако како је некоме у том тренутку било у интересу, као што је својевремено било у интересу некима да се прикаже да је Карађорђе од Васојевића па га повезивали са Ђуришићима, а упитању су уствари Гурешићи. У писаним изворима у време када је Милићевић прикупљао грађу слово Ђ је писано као Г па није било тешко окренути причу у другом смеру. Е сад, које је даље порекло Гурешића, односно Карађорђевића тј. њиховог заједничког претка Трипка Гуриша то је већ друга прича. Могуће и да је пореклом од Климената, чак је то и највеоватније. Тодоровић је на скупштини рекао да се у његовом истраживању појављује један са презименом Лош који је од Климената из Срема и припада Иа Дин. Југ. Има то и на оном снимку са састанка који је постављен на порталу.

Лош је динарик север,не југ.

Jelic

• Гост
« Одговор #194 послато: фебруар 29, 2016, 08:21:57 поподне »

А и колико сам ја негде овде прочитао,стара слава Гурешића је Никољдан.

Ван мреже vojinenad

• Етнолог
« Одговор #195 послато: фебруар 29, 2016, 08:42:44 поподне »
Не повезујем Лоша са Гурешићима, него само констатујем да очигледно постоје Клименти који су словенска струја односно И2а Динарик. Самимтим није немогуће ни да су Гурешићи као и Карађорђевићи пореклом од Климената.

Jelic

• Гост
« Одговор #196 послато: фебруар 29, 2016, 08:47:28 поподне »
Не повезујем Лоша са Гурешићима, него само констатујем да очигледно постоје Клименти који су словенска струја односно И2а Динарик. Самимтим није немогуће ни да су Гурешићи као и Карађорђевићи пореклом од Климената.

Ту дилему око порекла династије Карађорђевић могу да реше само чланови те исте династије,и то тестирањем.Као што Небо рече,могуће је да су то они већ урадили,али резултат неће да објаве.

Ван мреже vojinenad

• Етнолог
« Одговор #197 послато: фебруар 29, 2016, 08:48:16 поподне »
А и колико сам ја негде овде прочитао,стара слава Гурешића је Никољдан.
Постоји једна грана Гурешића која слави св. Николу, али већина њих слави управо св. Климента. Чак породице које су најсродније Карађорђевићима а насељене су у Шумадији, као нпр. Кузмићи, имају надимак''Клименташи''. Познато је да се овај род доста сељакао и то у више праваца, а једно време су боравили и у Зети, што може бити разлог томе да један део њих слави св. Николу.

Jelic

• Гост
« Одговор #198 послато: фебруар 29, 2016, 09:10:51 поподне »
Линдон Џонсон, хаплогрупа E - V13

Jelic

• Гост
« Одговор #199 послато: фебруар 29, 2016, 09:12:16 поподне »
Браћа Рајт, хаплогрупа E - V13

Ван мреже Лепеничанин

• Уредник СДНКП
  • Истраживач
  • R1b
« Одговор #200 послато: март 01, 2016, 09:40:34 пре подне »
Генерал Живко Павловић - I2 din S

познат као десна рука војводе Путника, српски академик, сукобљавао се са војводом Мишићем, и нагињао је "црнорукашкој" струји међу официрима, па је ваљда због тога некако остао у сенци.

Генетски, по мушкој линији, потиче из најбројнијег рода у околини Крагујевца - то су Матејићи из Рамаће. (слава св. Врачи). Његов отац живео је у Башину код Паланке где се генерал родио.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #201 послато: март 01, 2016, 11:44:17 пре подне »
Претпостављам да нам неки замерају што качимо слике могућих носилаца одређених ХГ, јер, наравно, изглед нема никакве везе са хаплогрупом. Управо све ове фотографије потврђују ту чињеницу.

Дакле, (мени барем) није циљ да класификујемо физиномије према хаплогрупама, већ, ето, мало се забављамо, групишемо познате појединце по њиховом далеком пореклу.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #202 послато: март 01, 2016, 11:46:10 пре подне »
Ево неколицине појединаца који су по родослову потомци Богдана Потолића (Пјешивци) и као такви, могући носиоци ХГ Ј2а:

Политичар Радоје Контић

Новинар Боро Контић

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #203 послато: март 01, 2016, 11:47:37 пре подне »

Политичар Радивоје Никчевић

Рукометаш Иван Никчевић

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #204 послато: март 01, 2016, 11:49:29 пре подне »

Гуслар Петар Перуновић

Бригадир и комита Шћепан Мијушковић

НХ Алекса Бацковић

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #205 послато: март 01, 2016, 11:51:35 пре подне »

Бригадир и комита Шћепан Мијушковић

Jelic

• Гост
« Одговор #206 послато: март 01, 2016, 12:01:36 поподне »
Претпостављам да нам неки замерају што качимо слике могућих носилаца одређених ХГ, јер, наравно, изглед нема никакве везе са хаплогрупом. Управо све ове фотографије потврђују ту чињеницу.

Дакле, (мени барем) није циљ да класификујемо физиномије према хаплогрупама, већ, ето, мало се забављамо, групишемо познате појединце по њиховом далеком пореклу.

+1

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #207 послато: март 01, 2016, 12:02:28 поподне »

Машан Бушковић из Голубоваца у Зети, могући носилац И2а динарик јужни.
Машан је симбол отпора реферндуму у ЦГ 2006. након којег је ЦГ иступила из Државне заједнице Србије и ЦГ:

http://www.svevesti.com/a137158-milo-prelomi-u-mozgu

Бушковићи у Голубовцима су од Бушковића из Курила у Зети, а ови од Бушковића из Врањине. Ово братство је у Врањину дошло у село Мрацељи код Ријеке Црнојевића, али су их оданде протерали Цеклињани око 1815. због неког убиства. Потичу од Бојовића из Жупе Никшићке, који су огранак племена Никшића.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #208 послато: март 01, 2016, 12:05:29 поподне »
Ово братство је у Врањину дошло у село Мрацељи код Ријеке Црнојевића,...

Наравно, треба да пише: ...из села Мрацељи...

Jelic

• Гост
« Одговор #209 послато: март 01, 2016, 03:12:56 поподне »
Марко Миљанов Поповић Дрекаловић, можда E - V13?

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #210 послато: март 01, 2016, 03:35:33 поподне »

Пеђа Мијатовић, од Мијатовића у Барама Шумановића, Бјелопавлићи. Досељени из Роваца од тамошњих Булатовића. Могућ носилац И2а динарик јужни. Мада, што 'но рече Видоје, код Булатовића има сигурно и прибраћених инобратственика, па треба бити опрезан са закључцима.

Ван мреже шкрњо

• Писар
  • Поруке: 323
  • I2>PH908>A5913
« Одговор #211 послато: март 01, 2016, 07:36:16 поподне »

Да, хаплогрупа нема никакве везе са изгледом појединца. Мада често долази до одређених поклапања између хаплогрупе и фенотипа када је ријеч о некој већој популацији.

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #212 послато: март 01, 2016, 07:39:13 поподне »
Да, хаплогрупа нема никакве везе са изгледом појединца. Мада често долази до одређених поклапања између хаплогрупе и фенотипа када је ријеч о некој већој популацији.

И то је упитно. Нема таквих случајева превише.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #213 послато: март 01, 2016, 10:17:53 поподне »
Ова тема је јако забавна и заразна. Постављамо слике познатих појединаца и разматрамо њихово порекло и могућу хаплогрупу. У то име, још неколико њих.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #214 послато: март 01, 2016, 10:19:40 поподне »
Двојица шекуларских Ћетковића са презименом Шекуларац (Горња Села испод Бјеласице), вероватно носиоци ХГ динарик северни:

Фудбалер Драгослав

Историчар Божидар

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #215 послато: март 01, 2016, 10:25:03 поподне »
А ево и неких знаменитих Васојевића, могућих носилаца ХГ Е1б В-13:

Капетан црногорске и руске војске Александар - Лексо Саичић, познат по двобоју с јапанским самурајем у Руско-јапанском рату 1905. године

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #216 послато: март 01, 2016, 10:28:28 поподне »
Знаменити Бакићи:

Митар Бакић, црногорски дипломата

Капетан Јеврем Бакић (шједи; а што би друго!?  :) )

Андрија Бакић, генерал руске царске војске

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #217 послато: март 01, 2016, 10:29:59 поподне »

Официр црногорске војске Периша Радоњин Томовић из Матешева

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #218 послато: март 01, 2016, 10:31:15 поподне »

Четнички мајор Ђорђије Лашић

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #219 послато: март 01, 2016, 10:32:17 поподне »

Адвокат Страхиња Кастратовић

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #220 послато: март 01, 2016, 10:39:13 поподне »
Небо, да ли је политичар Небојша Медојевић у вези са овима из околине Мојковца (J2b1). Колико сам успео да видим, родом је из Пљеваља.

Jelic

• Гост
« Одговор #221 послато: март 01, 2016, 10:40:35 поподне »
Пуниша Рачић, E - V13?

Jelic

• Гост
« Одговор #222 послато: март 01, 2016, 10:43:18 поподне »
Марко Вешовић, E - V13?

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #223 послато: март 01, 2016, 10:45:11 поподне »
Небо, да ли је политичар Небојша Медојевић у вези са овима из околине Мојковца (J2b1). Колико сам успео да видим, родом је из Пљеваља.

Мислим да су Медојевићи нашег имењака од оних даљом старином из Ћеклића. Писано је о томе на порталу:

http://www.poreklo.rs/2014/04/01/istorija-medojevica/

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #224 послато: март 01, 2016, 10:48:40 поподне »
Писано је о тестираним Кецманима, колико се сећам има их различитих ХГ (?).
Зна ли неко од којих је овај момчина, што је ономад забио ону тројку Цибони?

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #225 послато: март 01, 2016, 10:56:22 поподне »
Мислим да су Медојевићи нашег имењака од оних даљом старином из Ћеклића. Писано је о томе на порталу:

http://www.poreklo.rs/2014/04/01/istorija-medojevica/

Хвала на одговору. Онда вероватно није Ј2б1. Ови из Мојковца су пореклом од Дедејића са Чева.

С обзиром да су Медојевићи огранак Дедејића, ови људи вероватно припадају истој ХГ.

Мираш Дедејић

Бошко Дедеић

Jelic

• Гост
« Одговор #226 послато: март 01, 2016, 10:56:52 поподне »

Ја мислим да је Небојша написао да је од оних што су Ј2б - М205.

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #227 послато: март 01, 2016, 10:57:18 поподне »

Било је неке приче да је од ових Ј2б1, али треба проверити. Тестираћемо још неке Кецмане, па ће све бити доста јасније.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #228 послато: март 01, 2016, 11:02:20 поподне »
Хвала, другари!

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #229 послато: март 01, 2016, 11:05:18 поподне »
Небо, шта мислиш за Попа Мила Јововића?

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #230 послато: март 01, 2016, 11:10:19 поподне »
Моца Вукотић, I2a Динарик Југ

Ван мреже Valachorum

• Шегрт
  • Поруке: 93
« Одговор #231 послато: март 01, 2016, 11:56:34 поподне »
Никола Демоња, R1a1-Z280 (Y2613)

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #232 послато: март 02, 2016, 05:44:15 пре подне »
Марко Вешовић, E - V13?

Човѣк се прѣзива Вешьовић, а не Вешовић. На жалост, на "найсавршенийем" писму на свѣту се његово прѣзиме не може записати. Толико о савршености аустрийскога издања ћирилице.

Jelic

• Гост
« Одговор #233 послато: март 02, 2016, 06:38:19 пре подне »
Моца Вукотић, I2a Динарик Југ

Јел он од Вукотића са Чева?

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #234 послато: март 02, 2016, 08:22:51 пре подне »
Јел он од Вукотића са Чева?

Колико ја знам, јесте.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #235 послато: март 02, 2016, 08:24:16 пре подне »

Одлична слика, Небојша.
Поп Мило је од Јововића из Марковине, они су од Озринића. Значи, требало би да је И2а динарик јужни.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #236 послато: март 02, 2016, 08:27:19 пре подне »
Човѣк се прѣзива Вешьовић, а не Вешовић. На жалост, на "найсавршенийем" писму на свѣту се његово прѣзиме не може записати. Толико о савршености аустрийскога издања ћирилице.

Зато данас у "црногорском писму" има слово и за овај глас, оно "ш" са кукицом изнад (немам то на тастатури, а ни у симболима), па испаде савршенији од Вукове ћирилице  :D

Ван мреже vojinenad

• Етнолог
« Одговор #237 послато: март 02, 2016, 08:40:35 пре подне »
А ево и неких знаменитих Васојевића, могућих носилаца ХГ Е1б В-13:

Капетан црногорске и руске војске Александар - Лексо Саичић, познат по двобоју с јапанским самурајем у Руско-јапанском рату 1905. године
Лексо Саичић је рођени ујак мом ђеду Луки Стијовићу. Ђеда нисам упамтио а ни слику му немам, па не знам ни како је изгледао јер је умро када је моја мајка била још дете, али зато његов син а мој ујак јако ликом подсећа на Лекса, нарочито очи и обрве. Очигледно да је то ''наследио'' са те стране, генетика је чудо.

Ван мреже vojinenad

• Етнолог
« Одговор #238 послато: март 02, 2016, 08:46:01 пре подне »

Небо брате, ја мислим да је од ''уминаша'' :) Ипак свака част за ону тројку!

Ван мреже vojinenad

• Етнолог
« Одговор #239 послато: март 02, 2016, 08:55:32 пре подне »

Морам признати да сам га замишљао као плећатог рмпалију, са ''два пара ребара'' и убиственим погледом. Овде ми више личи на неког ''умјетника''.

Ван мреже Селаковић

• Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • Поруке: 1793
  • I2-Z17855*
« Одговор #240 послато: март 02, 2016, 09:26:01 пре подне »
Лексо Саичић је рођени ујак мом ђеду Луки Стијовићу. Ђеда нисам упамтио а ни слику му немам, па не знам ни како је изгледао јер је умро када је моја мајка била још дете, али зато његов син а мој ујак јако ликом подсећа на Лекса, нарочито очи и обрве. Очигледно да је то ''наследио'' са те стране, генетика је чудо.
Потомак, ако се не варам, брата Лекса Саичића је редовни професор на факултету на ком и ја радим - Радомир Саичић (иначе дописни члан САНУ). Човек је висок 2 метра, изразито мршав, а сличност са Лексом је фасцинантна - кога интересује нека посети професорову страницу https://www.chem.bg.ac.rs/osoblje/13-sr.html . Иначе, изузетан научник, који, нажалост, нема свог потомства.

Ван мреже Селаковић

• Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • I2-Z17855*
« Одговор #241 послато: март 02, 2016, 09:34:50 пре подне »

« Последња измена: март 02, 2016, 11:51:35 пре подне админ »

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #242 послато: март 02, 2016, 02:05:49 поподне »
Динарска дивизија

Никица Стојсављевић, Велика Попина (Лика), I2a Динарик Север. Стојсављевићи су огранак Родића из Попине.

Стеван Стојсављевић, Велика Попина, I2a Динарик Север

Љубомир Стојсављевић, Велика Попина, I2a Динарик Север

Петар Новаковић, Велика Попина, I2a Динарик Север. Новаковићи су такође део велике групе родова Родић-Стојсављевић (I2a DN).

Ђуро Мајсторовић, околина Бос. Грајхова, највероватније N1a

С лева на десно: Ђуро Новаковић, Душан Лукић и Ранко Мајсторовић (N1a)

Саво Чорак, Удбина, Лика, I2a Динарик Југ

Стево Бачко, хаплогрупа I1

Никола Бурсаћ (скроз десно), хаплогрупа R1a-M458

Никола Плећаш, хаплогрупа R1a-M458

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #243 послато: март 02, 2016, 02:14:59 поподне »
Илија Стојсављевић, Велика Попина, I2a Динарик Север

Симо Бурсаћ, R1a-M458

Арсеније Мандић, Дољани, Лика, хаплогрупа J2b1-M205. Ови Мандићи из Дољана су у вези са онима из Врепца (M205).

Арсеније и Јела Мандић (брат и сестра)

Никола Јелача (скроз десно), највероватније J2b1-M205

Стево Кангрга и Васо Хркаловић. Хркаловић (десно) је J2b1-M205, а исти је случај вероватно и са Кангргом, који је такође "Усорац".

Ван мреже Рамбослав

• Познавалац
« Одговор #244 послато: март 02, 2016, 04:07:26 поподне »
Одлична слика, Небојша.
Поп Мило је од Јововића из Марковине, они су од Озринића. Значи, требало би да је И2а динарик јужни.

На питање зашто је учествовао у "Невесињској пушки" - Новак Рамов Јововић (Поп Милов братанац) вели " да брани ђедовину" (???)

Ван мреже vidoje 013

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #245 послато: март 02, 2016, 04:44:08 поподне »
 Саичићи су из Виницке код Берана. Васо Панта Вука Николе  ( Никол Сајице) је  имао сина  Александра -Лекса и шћер  Станисаву, удату Стијовић, Савку удату Зечевић и једну удату Голубовић.  Александар - Лексо (1883-1911), капетан руске и црногорске војске. Супруга Станисава Вуковић. Син Владимир (Владо). Шћерка Јелена удата у Голубовића. Владимир (1907- 1941), публициста и књижевник, умро је у Пећи, ђе је и сахрањен. Био је ожењен и имао је једну шћерку.

Ван мреже Селаковић

• Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • I2-Z17855*
« Одговор #246 послато: март 02, 2016, 05:28:10 поподне »
Саичићи су из Виницке код Берана. Васо Панта Вука Николе  ( Никол Сајице) је  имао сина  Александра -Лекса и шћер  Станисаву, удату Стијовић, Савку удату Зечевић и једну удату Голубовић.  Александар - Лексо (1883-1911), капетан руске и црногорске војске. Супруга Станисава Вуковић. Син Владимир (Владо). Шћерка Јелена удата у Голубовића. Владимир (1907- 1941), публициста и књижевник, умро је у Пећи, ђе је и сахрањен. Био је ожењен и имао је једну шћерку.

Извињавам се ако сам изено неку дезинформацију - као што је претпоставка по сећању да је Радомир Саичић потомак брата Лекса Саичића - сада видимо да Лексо није имао брата. Оно што знам поуздано је да је професор Радомир Саичић пореклом из Црне Горе, да слави Аранђеловдан, и да је у сродствуса Лексом Саичићем. 
« Последња измена: март 02, 2016, 05:30:30 поподне админ »

Ван мреже vidoje 013

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #247 послато: март 02, 2016, 06:20:02 поподне »
 Селаковићу, нијесте направили  неки проблем. Нема потребе за извињењем. У Црној Гори сви се зову браћом, кад су од истог рода, а и шире. И Радомир је од огранка  потомства Николе Сајице. У којем степену су сродства, то  знају Сајичићи, није моје да рачунам.  Радомир је од Николе  Радомира Новова... И Ново је био официр црногорске војске. Ако нијесам у праву, или погрешно наводим неко име, посебно одива, нека ме исправе Сајичићи.
 За наше  пореклаше: Сајичићи припадају групи Брајотића, племенске гране Миомановића. Потомци су Јована, сина Брајотина. О Брајотићима више код  порекло Александра Невског на овом сајту.

Ван мреже vojinenad

• Етнолог
« Одговор #248 послато: март 02, 2016, 06:27:45 поподне »
Станисава је удата била за Мирка Стијовића, родила је мог ђеда Луку. Знам из приче моје бабе да су Станисава и Лексо било јако везани. Лука је по ономе како га моја мајка памти, а била је јако мала када је он умро, био изразито висок и изгледа доста личио на свог ујака. Мирко Стијовић је мислим такође био официр, а у његовој кући је једном приликом када је долазио у Васојевиће ноћио књаз Никола. Сећам се да ми је баба то са поносом посебно наглашавала. Тада то нисам баш најбоље схватао јер сам био клинац. Мирко је између два рата преселио са синовима у Метохију, село Љумбарда код Дечана. Један син му је погинуо на Тарабошу, а имао је још четворицу. Иначе једна специфичност за Стијовиће тог времена је та да је у једном периоду у 17 кућа колико су тада бројали, било рођено само једно женско дете а сви остали су били синови.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #249 послато: март 02, 2016, 07:33:34 поподне »
Морам признати да сам га замишљао као плећатог рмпалију, са ''два пара ребара'' и убиственим погледом. Овде ми више личи на неког ''умјетника''.

Ацо, брате, кад га видим како десницом "уметнички" држи јатаган, не мора да има "два пара ребара"  :)

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #250 послато: март 02, 2016, 07:35:59 поподне »
Динарска дивизија

Капа доле за Динарску дивизују!

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #251 послато: март 02, 2016, 07:38:57 поподне »
На питање зашто је учествовао у "Невесињској пушки" - Новак Рамов Јововић (Поп Милов братанац) вели " да брани ђедовину" (???)

Па, Херцеговина и јесте србска ђедовина! 

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #252 послато: март 02, 2016, 07:44:03 поподне »
Ђуро Мајсторовић, околина Бос. Грајхова, највероватније N1a

Ђуро ме подсећа ликом на Ненада Окановића - сина Драгана из серије "Село гори а баба се чешља"  :D

Ван мреже vojinenad

• Етнолог
« Одговор #253 послато: март 02, 2016, 07:47:16 поподне »
Ђуро ме подсећа ликом на Ненада Окановића - сина Драгана из серије "Село гори а баба се чешља"  :D
''Пљунути'' Окановић! :)

Ван мреже Рамбослав

• Познавалац
« Одговор #254 послато: март 02, 2016, 07:53:42 поподне »
Па, Херцеговина и јесте србска ђедовина!

Наравно Небо! Али има и недоумица да су Марковљани (старо презиме Кривоглави, Св. Архангел Михаило) сродници онима из Пиве - упркос различитим славама. Рамо Јововић је погинио на Муратовици (Пива) 1876.

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #255 послато: март 02, 2016, 08:06:17 поподне »
Браћа Милићевић (у средини је капетан Милош Куреш) из околине Билеће. Највероватније припадници хаплогрупе I1-P109, с обзиром да и Милићевићи из Звијерине (Билећа) припадају истој хг.

Ван мреже vojinenad

• Етнолог
« Одговор #256 послато: март 02, 2016, 08:23:30 поподне »
Браћа Милићевић (у средини је капетан Милош Куреш) из околине Билеће. Највероватније припадници хаплогрупе I1-P109, с обзиром да и Милићевићи из Звијерине (Билећа) припадају истој хг.

Многи сељаци из Васојевића су након рата затварани, пребијани и малтретирани, поготово ако су били блиски рођаци оних који су били у четницима. Позвали тако једног за кога су знали да је био са четницима. Када су га питали где је био и шта је радио за време рата он им одговори: ''Ја Богоми овијем џадама с' онијема с' брадама!''.

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #257 послато: март 02, 2016, 08:45:48 поподне »
Саво Чорак, Удбина, Лика, I2a Динарик Југ

Лука ми је указао на могућу грешку. Наиме, тестирани Чорак из днк пројекат је католик из Лике/Крбаве, а припада хаплогрупи I2a Динарик Север. Чорак са слике је Србин из Удбине (Лика).

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #258 послато: март 02, 2016, 08:49:01 поподне »
С лева на десно: Ђуро Новаковић, Душан Лукић и Ранко Мајсторовић (N1a)

Заборавих да напишем да су Новаковић и Лукић сасвим сигурно пореклом од личких Родића, дакле хаплогрупа I2a DN.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #259 послато: март 02, 2016, 09:05:18 поподне »
Ове фотографије четника су одличне. Предлажем да се покрене тема о четницима, јер смо почели да се удаљавамо од ове теме. А верујем да би та нова тема била богата. Можда и да се пребаце ове последње фотографије на нову тему. Тамо бисмо могли и да бистримо о улози четничког покрета у борби за ослобођење и другим појединостима у вези с тим.
Имам лепу књигу фотографија "Албум ђенерала Драже" (Погледи, Крагујевац 2008) са сјајним фотографијама. Видећемо може ли то да се скенира.
Лично, нисам искључив. Поштујем оба народноослободилачка покрета Срба у Другом светском рату. У оба је било честитих људи и бораца за слободу. Нажалост, исто тако, у оба покрета било је и лоших људи који су искористили рат за иживљавање неких сопствених фрустрација или за стицање користи. Кад бисмо могли да се измиримо, четници и партизани и њихови потомци, било би добро за наш народ.   

Jelic

• Гост
« Одговор #260 послато: март 02, 2016, 09:05:59 поподне »
Ове фотографије четника су одличне. Предлажем да се покрене тема о четницима, јер смо почели да се удаљавамо од ове теме. А верујем да би та нова тема била богата. Можда и да се пребаце ове последње фотографије на нову тему. Тамо бисмо могли и да бистримо о улози четничког покрета у борби за ослобођење и другим појединостима у вези с тим.
Имам лепу књигу фотографија "Албум ђенерала Драже" (Погледи, Крагујевац 2008) са сјајним фотографијама. Видећемо може ли то да се скенира.
Лично, нисам искључив. Поштујем оба народноослободилачка покрета Срба у Другом светском рату. У оба је било честитих људи и бораца за слободу. Нажалост, исто тако, у оба покрета било је и лоших људи који су искористили рат за иживљавање неких сопствених фрустрација или за стицање користи. Кад бисмо могли да се измиримо, четници и партизани и њихови потомци, било би добро за наш народ.

Подржавам! :)

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #261 послато: март 02, 2016, 09:22:20 поподне »
Не бих да запоставим Партизане. :)

Душан Бурсаћ, Лика (R1a-M458). Пригрлио две младе партизанке. :)

Ђоко Јованић, Суваја, Лика (I2a Динарик Југ)

Иван Рукавина, Оточац, Лика (I2a Динарик Југ)

Душан Драгосавац, Вребац, Лика (J2b1-M205)

Јован Наранчић, Дољани, Лика (J2b1-M205). Нисам сигуран, али мислим да је Јован био у четницима.

Jelic

• Гост
« Одговор #262 послато: март 02, 2016, 09:23:54 поподне »
Не бих да запоставим Партизане. :)

Душан Бурсаћ, Лика (R1a-M458). Пригрлио две младе партизанке. :)

Ђоко Јованић, Суваја, Лика (I2a Динарик Југ)

Иван Рукавина, Оточац, Лика (I2a Динарик Југ)

Душан Драгосавац, Вребац, Лика (J2b1-M205)

Јован Наранчић, Дољани, Лика (J2b1-M205). Нисам сигуран, али мислим да је Јован био у четницима.

Раде Кончар, И1 или Е - В13?

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #263 послато: март 02, 2016, 09:42:45 поподне »

Небойшо, слике су одличне! Свака част, савршен потез. Не могу рѣчими изразити свойе одушевљење сликами.

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #264 послато: март 02, 2016, 09:49:26 поподне »
Небойшо, слике су одличне! Свака част, савршен потез. Не могу рѣчими изразити свойе одушевљење сликами.

Хвала Невски. Слажем се да су слике добре. Изгледа да су четници били баш фотогенични. :)

Ван мреже Рамбослав

• Познавалац
« Одговор #265 послато: март 02, 2016, 09:53:02 поподне »

Фотка је сјајна! А ликови су кул и у рок`ен рол фазонону, поготову овај доњи.

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #266 послато: март 02, 2016, 10:03:22 поподне »
Динарска дивизија

Ако се икада буде поново образовала Динарска Дивизия, мислим да би у саставу ње трѣбале бити и Й2б1 бригада, Р1а бригада, Е1б1б пук и Н1а батаљон. И позадински батаљон са четами Х1-70, У4, У5, ВВ, итд. Задужен за стање борбенога духа борбених йединиц. ;)

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #267 послато: март 02, 2016, 10:05:33 поподне »
Ако се икада буде поново образовала Динарска Дивизия, мислим да би у саставу ње трѣбале бити и Й2б1 бригада, Р1а бригада, Е1б1б пук и Н1а батаљон. И позадински батаљон са четами Х1-70, У4, У5, ВВ, итд. Задужен за стање борбенога духа борбених йединиц. ;)

Мислим да не може проћи без Северних Динараца, због Родића који су дали много бораца. :) Ове из северне Далмације из СДП да и не помињем. :)

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #268 послато: март 02, 2016, 10:18:53 поподне »
Фотка је сјајна! А ликови су кул и у рок`ен рол фазонону, поготову овај доњи.

Овај Милићевић горе лево подсећа на Џима Морисона. А онај горе десно је више неки монашки лик, "на икону да га ставиш".
Увек се запитам - како ли су завршили ови људи...?
Па се сетим грозних сцена из филма "Неретва", кад Љубиша Самарџић и екипа митраљезима туку по четницима...

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #269 послато: март 02, 2016, 10:22:48 поподне »

Неки су погинули, али је већина отишла "преко" после рата (углавном Америка), где су многи доживели дубоку старост. То пише и у њиховим биографијама покрај слика. Дакле, нису уопште тако лоше прошли, као у филму. ;)

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #270 послато: март 02, 2016, 10:25:20 поподне »
Да, зависи од јединице до јединице. Много њих је страдало у Словенији.

Ван мреже Сол

• Истраживач
  • Поруке: 1099
« Одговор #271 послато: март 02, 2016, 10:27:49 поподне »
Неки су погинули, али је већина отишла "преко" после рата (углавном Америка), где су многи доживели дубоку старост. То пише и у њиховим биографијама покрај слика. Дакле, нису уопште тако лоше прошли, као у филму. ;)

Значи неки 100% су били на Монтереју и Вудстоку!
СОКО БАIО СА ТРИЕС ЗМАIEВАХ МРѢЕТ НЕЋЕ ДОК СВѢЕТА ТРАIЕ

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #272 послато: март 02, 2016, 10:29:34 поподне »

Владо Шипчић, легенда четничког покрета. Он је убијен далеко после рата у Отачбини. Чуо сам причу човека који је учествовао у томе, како се све то одиграло. Има разних верзија, а та је изворна.
Владо је Пивљанин.

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #273 послато: март 02, 2016, 10:30:43 поподне »
Значи неки 100% су били на Монтереју и Вудстоку!

"Стајлинг" би могао да има прође тамо, али зато им се музички укус у потпуности коси. :)

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #274 послато: март 02, 2016, 10:37:23 поподне »
Кад смо се већ дотакли партизана и четника, ево и тек пристиглог Јоке,

Милан Јока, Тргови, Двор на Уни (Банија), хаплогрупа I2a Динарик Југ

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #275 послато: март 02, 2016, 10:46:28 поподне »
Ево и мог доприноса партизанском покрету:

двојица вероватно носилаца ХГ динарик јужни:

Вељко Влаховић, Ровчанин Гојаковић

Иван Милутиновић, Пипер Лутовац

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #276 послато: март 02, 2016, 10:54:29 поподне »

НХ генерал Данило Јауковић, Дронњак, претпостављам И1 П109

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #277 послато: март 02, 2016, 10:56:19 поподне »
Од ЦГ партизана бих издвојио Љуба Чупића (Васојевић, E1b)

Смеје се четницима "у лице", тренутак пред стрељање.

Мислим да је Љубо Чупић близак рођак нашег Брђанина.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #278 послато: март 02, 2016, 10:57:30 поподне »

НХ Крсто Бајић, Васојевић Миомановић, Е1б

Ван мреже Рамбослав

• Познавалац
« Одговор #279 послато: март 02, 2016, 10:58:09 поподне »
Један од најпознатијих јунака

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #280 послато: март 02, 2016, 10:59:49 поподне »
Од ЦГ партизана бих издвојио Љуба Чупића (Васојевић, E1b)
Смеје се четницима "у лице", тренутак пред стрељање.

Позната, упечатљива, јака слика, Нисам знао да је Љубо Васојевић.

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #281 послато: март 02, 2016, 11:10:16 поподне »
Позната, упечатљива, јака слика, Нисам знао да је Љубо Васојевић.

У праву си. Брђанин је Чукић, па сам пермутовао.

Љубо је родом из Никшића.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #282 послато: март 02, 2016, 11:17:30 поподне »

НХ Живко Живковић из Буча код Берана. Живковићи би требало да су од васојевичких Мићовића - Ковачевића, дакле, вероватно Е1б.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #283 послато: март 02, 2016, 11:19:42 поподне »
У праву си. Брђанин је Чукић, па сам пермутовао.

Љубо је родом из Никшића.

Чупићи би требало да су Загарчани. Али, нисам сигуран које им је даље порекло.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #284 послато: март 02, 2016, 11:24:25 поподне »

НХ Радоје Дакић, од Дакића из Мале Црне Горе код Пљеваља. Ови Дакићи су од пивљанских Тијанића. N1a?

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #285 послато: март 02, 2016, 11:32:27 поподне »
Двојица Шекулараца И2а динарик северни, из братства Лабудовића:

НХ Милорад Лабудовић

новинар и политичар Емило Лабудовић

Jelic

• Гост
« Одговор #286 послато: март 03, 2016, 01:28:16 поподне »
Владо Дапчевић, И2а динарик југ

Jelic

• Гост
« Одговор #287 послато: март 03, 2016, 02:55:05 поподне »
Стефан Бабовић, можда Е - В13?

Jelic

• Гост
« Одговор #288 послато: март 03, 2016, 03:51:50 поподне »
Миклош Хорти, И2а динарска северна

Његов син, Иштван

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #289 послато: март 03, 2016, 09:39:15 поподне »
Овај Милићевић горе лево подсећа на Џима Морисона. А онај горе десно је више неки монашки лик, "на икону да га ставиш".
Па се сетим грозних сцена из филма "Неретва", кад Љубиша Самарџић и екипа митраљезима туку по четницима...

Ево и я прилажем слику са четницима, из породичне збирке. На Романийи 1943. Нѣсам тачно поуздан ко койой хаплоскупини припада, али прѣдпостављам да йе већина Р1б.  :P

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #290 послато: март 03, 2016, 09:47:57 поподне »

Ево и я прилажем слику са четницима, из породичне збирке. На Романийи 1943. Нѣсам тачно поуздан ко койой хаплоскупини припада, али прѣдпостављам да йе већина Р1б.  :P

Опасна екипа. Сад ме подсети. :)

"Фојница, Хан Пијесак, Рохан, Ледина..."

<a href="https://www.youtube.com/v/v1h1TEReVnQ" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/v1h1TEReVnQ</a>

Jelic

• Гост
« Одговор #291 послато: март 03, 2016, 10:00:42 поподне »
Давид Јованић, четник из Суваје код Срба (Лика), хаплогрупа И2а динарик југ

Jelic

• Гост
« Одговор #292 послато: март 03, 2016, 10:03:58 поподне »
Мане Роквић (слабо се види на фотографији нажалост), Р1б?

Jelic

• Гост
« Одговор #293 послато: март 03, 2016, 10:07:26 поподне »
Чедо Капор,И2а динарска северна можда.

Jelic

• Гост
« Одговор #294 послато: март 03, 2016, 10:17:27 поподне »
Чарлс Дарвин, хаплогрупа Р1б

Jelic

• Гост
« Одговор #295 послато: март 03, 2016, 10:19:47 поподне »
Том Хенкс, хаплогрупа Р1а

Ван мреже Рамбослав

• Познавалац
« Одговор #296 послато: март 03, 2016, 10:27:28 поподне »
Том Хенкс, хаплогрупа Р1а

Том Хенкс и Дејвид Ган (Дипеш Мод) су Православни верници

Jelic

• Гост
« Одговор #297 послато: март 03, 2016, 10:29:26 поподне »
Че Гевара, хаплогрупа Р1б

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #298 послато: март 04, 2016, 08:28:20 пре подне »

Брате Невски, каква ти је ово слика? Из Валхале?  :)

Ван мреже aleksandar I

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • I2-Z16982
« Одговор #299 послато: март 04, 2016, 08:40:23 пре подне »

Мени је најнај Гимли Јован-John . Пошто је слика несумњиво аутентична,  претпостављам да је "мали Гимли" из Џимрија ;D :o

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #300 послато: март 04, 2016, 06:02:33 поподне »
Брате Невски, каква ти је ово слика? Из Валхале?  :)

Не, то йе из "Господара прстенова", али мало сређена. Видиш ли како се ликови одлично уклапайу са шапками?  :)

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #301 послато: март 04, 2016, 08:06:13 поподне »
Не, то йе из "Господара прстенова", али мало сређена. Видиш ли како се ликови одлично уклапайу са шапками?  :)

Скапирао сам. Уклопио си их одлично! На први поглед, док нисам видео мачеве и средњевековне одежде, помислио сам да су стварно неки четници из твоје "фамелије"  :D

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #302 послато: март 04, 2016, 08:56:44 поподне »
Скапирао сам. Уклопио си их одлично! На први поглед, док нисам видео мачеве и средњевековне одежде, помислио сам да су стварно неки четници из твоје "фамелије"  :D

Небо, нѣсам я, слику нађох на мрежи. Слаб сам са Фотошопом. :D

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #303 послато: март 04, 2016, 09:05:38 поподне »
Одлична, чија год.

Jelic

• Гост
« Одговор #304 послато: март 14, 2016, 09:28:11 поподне »
Вук Бојовић,Е - В13

Слободан Ћустић,И2а динарик југ

Лука Караџић,можда Е - В13

Jelic

• Гост
« Одговор #305 послато: март 14, 2016, 09:31:17 поподне »
Борислав Милошевић,Е - В13

Ван мреже Селаковић

• Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • I2-Z17855*
« Одговор #306 послато: март 15, 2016, 02:58:08 поподне »
Стефан Селаковић, фудбалер Халмштада и некадашњи фудбалски репрезентативац Шведске - I2a Dinaric North.

Ван мреже Селаковић

• Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • I2-Z17855*
« Одговор #307 послато: март 15, 2016, 03:43:31 поподне »
Ђорђе Божовић - Гишка, Е - В13

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #308 послато: март 15, 2016, 03:55:33 поподне »
Ђорђе Божовић - Гишка, Е - В13

Гишка је пореклом Куч, ако се не варам? Свака част за слику, иако није баш историjска личност, спортиста, итд. Колико сам успео да видим и Селаковић је са Вождовца, а Гишка је овде Бог!

Ван мреже Селаковић

• Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • I2-Z17855*
« Одговор #309 послато: март 15, 2016, 04:01:11 поподне »
Гишка - Куч, пореклом из Пећи. Дружим се са доста старих Вождовчана, чији су родитељи у детињству били Гишкини другари из комшилука. Ја такође живим на Вождовцу, али сам ипак Ваљевац  :)   

Ван мреже Селаковић

• Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • I2-Z17855*
« Одговор #310 послато: март 15, 2016, 04:13:06 поподне »
А које је хаплогрупе био онај по коме је Вождовац име добио?  :)

Ван мреже Небојша

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #311 послато: март 15, 2016, 04:33:20 поподне »
А које је хаплогрупе био онај по коме је Вождовац име добио?  :)

Ако је судити по Гурешићима, био је I2a Динарик Југ.

Има више предања о пореклу, можда би Војинена, Небо и Ранко могли то боље да објасне.

Ван мреже vojinenad

• Етнолог
« Одговор #312 послато: март 15, 2016, 05:57:36 поподне »
Ако је судити по Гурешићима, био је I2a Динарик Југ.

Има више предања о пореклу, можда би Војинена, Небо и Ранко могли то боље да објасне.
Према предању најближи су рођаци са Гурешићима, значи И2а Динарик југ.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #313 послато: март 15, 2016, 07:51:34 поподне »
Гишка је пореклом Куч, ако се не варам? Свака част за слику, иако није баш историjска личност, спортиста, итд.

Како, име, није историјска личност!? Сваки човек који је икада живео јесте то. А можемо их поделити на познате и мање познате историјске личности. Ђорђе се, на неки свој начин, уградио у историју, и то у ону категорију познатих.

Jelic

• Гост
« Одговор #314 послато: март 15, 2016, 07:58:28 поподне »
Миладин Бечановић,И2а динарик југ

Jelic

• Гост
« Одговор #315 послато: март 19, 2016, 08:37:34 поподне »
Милан Узелац,Н1а

Ван мреже Бакс

• Памтиша
  • Поруке: 1508
  • E-V13>Z5017>Z19851
« Одговор #316 послато: март 19, 2016, 09:23:49 поподне »
Милан Узелац,Н1а

Мењао заклетве државама као чарапе.

Нигде не могу да нађем да ли су му судили после 2. Св. рата. Пише само да је умро у Загребу 1954. Шта је радио од '45. до '54?
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Синиша Јерковић

• Гост
« Одговор #317 послато: март 20, 2016, 07:29:17 пре подне »
Мењао заклетве државама као чарапе.

Нигде не могу да нађем да ли су му судили после 2. Св. рата. Пише само да је умро у Загребу 1954. Шта је радио од '45. до '54?

Чуо сам и раније за Милана Узелца, али неких детаљнијих података о том послијератном раздобљу заправо и нема. Оно што је сасвим јасно из његове биографије, јесте да се радило о веома способном официру. Бити врховни комадант ратног ваздухопловства Аустроугарске, а затим из ничега створити ратно ваздухопловство СХС, свакако је захтијевало висок степен способности и знања.

Међутим, улога почасног команданта у НДХ бацила је сјену на све то. На енглеској википедији пише да је прихватање те улоге (која у суштини није била оперативна) било само спашавање Узелца од депортације у Србију, и да му је у томе помогао Глез фон Хорстенау, који му је био пријатељ. Наводе се и неки извори. Усташама је Узелац требао прије свега у пропагандне сврхе.

Треба имати у виду да је Узелац 1941. имао већ преко 70 година. Занимљиво је свакако да није био суђен након рата. Колико сам видио био је уврштен у послијератну Војну енциклопедију. Не знам како је тамо био окарактерисан.

Ван мреже Wolf Sagash

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • Поруке: 1311
« Одговор #318 послато: март 20, 2016, 11:25:56 пре подне »

Ovi Milićevići nisu braća, već dalji rođaci, ali nema veze. Mato i Jole su iz Zvjerine a Branko sa Žrvnja u Ljubinju.

Jelic

• Гост
« Одговор #319 послато: април 26, 2016, 07:23:27 поподне »
Вук Драшковић,R1а

Ван мреже Wolf Sagash

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • Поруке: 1311
« Одговор #320 послато: април 27, 2016, 06:23:19 поподне »
Matoj Jole i Branko Milićević izginuli se posle rata kao"odmetnici", Kureš umro u Čikagi 1993.

Jelic

• Гост
« Одговор #321 послато: мај 05, 2016, 07:36:16 поподне »
Благоје Аџић,хаплогрупа Е - В13

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #322 послато: мај 05, 2016, 10:38:33 поподне »
Од ових Аџића је и блаженопочивши игуман МАнастира Острог, отац Лазар Аџић:

Отац Лазар је, такође, из Кокорине. А, рекло би се по овим сликама, између њега и Благоја има доста сличности. Вероватно су близак род.

Ван мреже vojinenad

• Етнолог
« Одговор #323 послато: мај 06, 2016, 10:01:43 пре подне »
Баш хтедох то да прокоментаришем кад видим испод слике да си и ти исто закључио. Стварно имају доста сличности.
Јел беше прича о овим Аџићима да су за време 2. св. рата усташе побиле готово све Аџиће у селу и да је Благоје један од ретких који је преживео. Чак сам чуо да је на основу тога Вук Драшковић добио инспирацију да опише овај догађај кроз покољ Југовића у роману ''Нож''.

Ван мреже Селаковић

• Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • I2-Z17855*
« Одговор #324 послато: мај 06, 2016, 10:26:58 пре подне »
Да, Благоје се ваљда био сакрио на дрвету...

Ван мреже Radomir

• Шегрт
  • Поруке: 68
« Одговор #325 послато: мај 06, 2016, 10:53:19 пре подне »
Баш хтедох то да прокоментаришем кад видим испод слике да си и ти исто закључио. Стварно имају доста сличности.
Јел беше прича о овим Аџићима да су за време 2. св. рата усташе побиле готово све Аџиће у селу и да је Благоје један од ретких који је преживео. Чак сам чуо да је на основу тога Вук Драшковић добио инспирацију да опише овај догађај кроз покољ Југовића у роману ''Нож''.
Благоје је био код стрица у Гацку када се десио покољ, мислим да је био Божић.