Аутор Тема: Српски ДНК Пројекат- примједбе  (Прочитано 78061 пута)

Ван мреже Комита

• Гост
  • *
  • Поруке: 8
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #320 послато: јул 20, 2018, 08:21:30 пре подне »
Слажем се да наши подаци не треба да буду на тацни свакоме да гледа и анализира те стога поздрављам промену прегледа базе података. Али предлажем да се омогући директан међусобан контакт корисника. Наравно, оних који хоће да учествују у таквој размени. То би донекле ублажило горак укус у устима оних који не могу или не желе да се учлане али желе да упореде резултате са другима.

На мрежи Златан

• Члан Друштва
  • Познавалац
  • Поруке: 417
  • Y: E-V13>А18833>А9739
« Одговор #321 послато: децембар 16, 2019, 11:57:11 пре подне »
Ово је више питање... Милорадовић (Ђурђица) из Шетоња је наручио тест код Данте-а.
Тренутно још увек имао контакта с Друштвом.

Када добије резултате, ја ћу се постарати да проследим његове податке YFull-у, како би сазнали ХГ итд.

Како се поступа са таквим резултатима, пошто нема СТР-ова, па самим тим и нема смисла уносити га у табелу СДНКП? Да ли би он некако ипак био видљив ради прегледа својих генетских рођака?

Ван мреже Милош

• Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • Поруке: 4127
  • I2-PH908>FT14506>Y56203>Y134578 Тарски Никшићи
« Одговор #322 послато: децембар 16, 2019, 11:59:01 пре подне »
Ово је више питање... Милорадовић (Ђурђица) из Шетоња је наручио тест код Данте-а.
Тренутно још увек имао контакта с Друштвом.

Када добије резултате, ја ћу се постарати да проследим његове податке YFull-у, како би сазнали ХГ итд.

Како се поступа са таквим резултатима, пошто нема СТР-ова, па самим тим и нема смисла уносити га у табелу СДНКП? Да ли би он некако ипак био видљив ради прегледа својих генетских рођака?

Yfull ће осим СНП-ова да му ишчита и СТР вредности.

Ван мреже Romanijski

• Члан Друштва
  • Познавалац
  • Поруке: 506
  • I2 DS PH908>A5913>A22312>BY152858
« Одговор #323 послато: децембар 16, 2019, 12:22:49 поподне »

Направиоси превид. То је исто као кад неког новог тестирамо на неки СНП и резултат буде позитиван. Наравно да треба унијети у табелу. Обично већ имамо неког нјеговог рођака на 23 маркера тестираног, али ипак то су два различита случаја по питању маркера али очито блиског сродства. Ипак је исправно унијети у табелу...  ;)

На мрежи Златан

• Члан Друштва
  • Познавалац
  • Поруке: 417
  • Y: E-V13>А18833>А9739
« Одговор #324 послато: децембар 16, 2019, 01:26:20 поподне »
Moje питање се односило уколико имамо само СНП, без икаквих СТР-ова и немамо сродника. Попут неких који су тестирани на 23andMe. Милош ми је одговорио на питање, тако да је све у реду.