Аутор Тема: Уређивање форума-примједбе  (Прочитано 11722 пута)

Ван мреже НиколаВук

• Помоћник уредника
  • Бели орао
  • Поруке: 5373
  • I2-PH908>Y52621>FT190799, род Никшића
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #60 послато: април 10, 2018, 02:10:04 поподне »
Само да напоменем да је један део администрације (конкретно - ја) заиста спавао у временском периоду када је тема о Милутиновој повељи настала (око 5 сати ујутру).  ;)
Чињеницама против самоувереног незнања.

На мрежи Ojler

• Одбор за хералдику
  • Етнолог
  • Поруке: 2955
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
« Одговор #61 послато: април 10, 2018, 02:38:17 поподне »
Мислим да сам једном приликом и прокоментарисао да не разумем зашто постављамо садржаје који су потпуно ван тема којима се бави Порекло, на пример попут музичких спотова. Тога је барем пун Јутјуб и није ми било јасно шта ће нам то на једном овако ускоспецијализованом форуму. Коментар је био да нам треба кутак за забаву, који нико није оспорио, па сам од примедбе одуста. Признајем да сам касније и сам пар пута "подлегао" и окачио понеки за мене занимљив видео клип.

И даље мислим да томе на овом форуму није место. Прилично сам убеђен да креатор форумског одељка "Вјера и култура Срба » Забава" није имао идеју да се ту каче спотови Скорпионса и Бон Жовија. Да ме не схвати нико погрешно, волим и ја да слушам поменуте групе али једноставно не видим да то припада овом форуму. Мислим да такви садржаји разводњавају поенту форума Порекла и одвлачи посетиоце на неке квази-теме које са Пореклом никакве везе немају.

Но, да не испадне да "мрачим" и да ми смета музика, ако је воља већина да се са овом праксом настави, поштоваћу. Али ме занима да ли би онда било у реду да ја кренем са темом савијања оригами фигурица на пример?
« Последња измена: април 10, 2018, 02:47:35 поподне Ojler »
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Atlantische

• Уредник СДНКП
  • Истраживач
  • Поруке: 1418
  • G2a-BY195513
« Одговор #62 послато: април 10, 2018, 02:41:44 поподне »
Само да напоменем да је један део администрације (конкретно - ја) заиста спавао у временском периоду када је тема о Милутиновој повељи настала (око 5 сати ујутру).  ;)
Нисам улазио на форум иако сам био будан, гледајући поприлично неизвестан Ен-Би-Еј меч.  ;D

Свакако бих правовремено реаговао и макар закључао тему док се питање не разреши, иначе се у потпуности слажем са написаним од стране Симе.
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже ДушанВучко

• Члан Друштва
  • Аскурђел
  • Поруке: 4499
  • I2-Y52621>Y189944, род Никшића, Гојаковића
« Одговор #63 послато: април 10, 2018, 02:47:45 поподне »
Ја лично мислим да би мала доза релаксираног садржаја требала да постоји...теме су научне, може да се каже, револуционарне, али да понекад треба и неки издувни вентил да се све мало и опусти ( у периоду када није толико активна преписка око битних ствари, ноћу...слажем се да треба и ту мера да се има)...Нешто слично као када су састанци порекла, па слободно дружење после, тако и овде , да буде и мало тога...

Ван мреже Radul

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • Поруке: 1091
  • J2a-Z38463>SK1357+ Башино Село, Цетиње
« Одговор #64 послато: април 10, 2018, 02:53:27 поподне »
Ја лично мислим да би мала доза релаксираног садржаја требала да постоји...теме су научне, може да се каже, револуционарне, али да понекад треба и неки издувни вентил да се све мало и опусти ( у периоду када није толико активна преписка око битних ствари, ноћу...слажем се да треба и ту мера да се има)...Нешто слично као када су састанци порекла, па слободно дружење после, тако и овде , да буде и мало тога...

Апсолутно се слажем  8)
Ако се бојите, немојте то чинити; ако то радите, не бојте се! - Темуџин

Демића страна

• Гост
« Одговор #65 послато: април 10, 2018, 03:00:21 поподне »
Мислим да сам једном приликом и прокоментарисао да не разумем зашто постављамо садржаје који су потпуно ван тема којима се бави Порекло, на пример попут музичких спотова. Тога је барем пун Јутјуб и није ми било јасно шта ће нам то на једном овако ускоспецијализованом форуму. 

И даље мислим да томе на овом форуму није место. Мислим да такви садржаји разводњавају поенту форума Порекла и одвлачи посетиоце на неке квази-теме које са Пореклом никакве везе немају.

Слажем се са свим написаним.

Како вријеме пролази форум све више губи на квалитету и полако али сигурно почиње све више личити на Крстарицу. Доста квалитетних чланова је отишло са форума (или једноставно не желе више писати овдје), док је дилетаната из дана у дан све више.

На мрежи Ojler

• Одбор за хералдику
  • Етнолог
  • Поруке: 2955
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
« Одговор #66 послато: април 10, 2018, 03:06:51 поподне »

Онда поред поменутих оригами фигурица предлажем и отварање рубрике о ситним поправкама у кући и још једне о лову и риболову  ::)
Kамене рабъ и госодинъ