Аутор Тема: Албум фотографија из Другог светског рата  (Прочитано 5573 пута)

На мрежи ДушанВучко

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • Поруке: 5010
  • I2-Y52621>Y189944, род Никшића
Одг: Албум фотографија из Другог светског рата
« Одговор #40 послато: октобар 04, 2020, 03:21:16 пре подне »
E, pa da...
Морамо да оголимо историјографију од политике...Не сме неки режим да буде "плашт" за којим ће неки народ да се скрива и да глуми накнадну жртву свог "погрешног избора"...За мене у другом светском рату , "усташе" једнако Хрвати, "нацисти" једнако Немци...и тако треба да ословљавамо све њихове поступке, а не као поступке неке "странке"
« Последња измена: октобар 04, 2020, 03:31:09 пре подне ДушанВучко »

На мрежи ДушанВучко

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • Поруке: 5010
  • I2-Y52621>Y189944, род Никшића
Одг: Албум фотографија из Другог светског рата
« Одговор #41 послато: октобар 04, 2020, 04:10:14 пре подне »
Морамо да оголимо историјографију од политике...Не сме неки режим да буде "плашт" за којим ће неки народ да се скрива и да глуми накнадну жртву свог "погрешног избора"...За мене у другом светском рату , "усташе" једнако Хрвати, "нацисти" једнако Немци...и тако треба да ословљавамо све њихове поступке, а не као поступке неке "странке"
На крају, што је мене брига ко је освојио изборе 1933. у Немачкој и зашто би се било који каснији потез те државе етикетирао у свету пре свега на основу странке која је освојила изборе, а не као као потез те државе која има своје име и која је на основу свог унутрашњег легалитета кројила спољну политику...Мислим да су Немци требали да прођу барем целом територијом под руски утицај, јер су у западном делу амнестирани
« Последња измена: октобар 04, 2020, 04:19:31 пре подне ДушанВучко »