Аутор Тема: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља  (Прочитано 3590 пута)

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • Поруке: 7898
  • I2a S17250 A1328
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #20 послато: јануар 19, 2017, 11:28:45 поподне »
Тај дуализам у ЦГ је једна модерна болест народа тамо.
Док је трајала борба за слободу, народ је био једнодушан. Већ са првим слободарским временом крећу поделе:
присталице владика / присталице гувернадура
клубаши / праваши
бјелаши / зеленаши
монархисти / комунисти
титовци / дисиденти
миловци / момовци
монтенегрини-дукљани / Срби

У суштини, данас се подела своди на оне који су за целовито Србство и другу страну која лута у покушајима да нађе себи другачије исходиште (код њих је у питању посебна схизофренија).

Обичан народ је у свом сиромаштву остављен да бира између части и образа с једне стране и коре хљеба с друге. Неки живе у беди, али не одступају од својих корена и ставова, други пристају да се одрекну себе за врећу кртоле и 20 еура у шпаг. Сетите се случаја Машана Бушковића, капу му увек скидам на храбрости и образу.

Но, то сам већ неколико пута на овом форуму написао, познајем народ тамо у ЦГ, обичан свет, верујте - огромна већина је сасвим свесна своје србске народности и свега што им се дешава, неки ћуте, неки то кажу гласно, али јасно им је, и једнима и другима, све. И, иако у Србији људи мисле другачије, нарочито то чујем овде по Београду, заблуда је да православни народ у ЦГ не воли Србију и да је срећан што су се две србске државе раздвојиле, што се у ЦГ води антисрбска кампања, што се Црногорци проглашавају за неки други народ, што се Срби омаловажавају кроз неке искривљене историјске изворе (попут оних навода оног Миљића, и којекаквих Аџића, Ћосовића и њима сличних), што се у ЦГ фаворизују друге мањинске нације, што је установљена нека православна црногорска квази-црква, што је званична власт тамо признала независно КиМ, итд, итд. Верујте ми да је већину обичног света тамо због свега тога срамота.

Има, наравно, фанатика (нарочито у оној елити полуобразованих људи, - кажем полуобразованих, јер одлично знам како се у ЦГ постаје носилац диплома, титула, академских звања, итсл - лакше је то тамо одрадити, него у Бгд добити возачку дозволу или краткорочни готовински кредит), има плаћеника који то раде из користи, има покондиреног полусвета, има свега и свачега у том монтенегринском сталежу, али - то је мали број. Нажалост, тај мали број је на таквим местима да може да тамо одређује општи национални курс.

Ја се, ипак, и даље надам у снагу народне већине. 
"Наша мука ваља за причешћа"

На мрежи gillle

• Члан Друштва
  • Познавалац
  • Поруке: 653
« Одговор #21 послато: јануар 19, 2017, 11:32:04 поподне »
Нарочито у Црној Гори. Братоубилачки рат је баш тамо и почео, у Колашину, на Бадње вече 1942.

Што би Његош рекао:

"Бог се драги на Србе разљути
за њихова смртна сагрешења.
Наши цари закон погазише,
почеше се крвнички гонити,
један другом вадит очи живе"

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #22 послато: јануар 19, 2017, 11:36:43 поподне »
Нисам очекивао за Беране такву ситуацију...Имам пар другара из војске, Беранци, који се више бусају у српство него ја :) Али изгледа да тамо , ко је Србин, тај је ултрасрбин, а ко црногорац, тај је ултрацрногорац

Не кажем да су сви људи из Берана такви, напротив. Памтим једног Губеринића, једног Зечевића, и још неке дивне људе који живе у Беранама и који су ме задужили за цео живот, знам једну дивну породицу Марковића, затим моје Бабиће, Пантовиће, итд.
Али, сам запамтио и један број људи с којима ником не бих пожелео да има посла.
У селима на југ, као ни у Андријевици, ништа слично (мислим на оне лоше догађаје) нисам доживео.

Ван мреже Nebo

• Члан Друштва
  • Бели орао
  • I2a S17250 A1328
« Одговор #23 послато: јануар 19, 2017, 11:38:02 поподне »
Отиђосмо скроз са теме, право у Црну Гору.
Имамо већ тему "О Србству Црногораца", па би можда ваљало ове последње постове пребацити тамо.

Ван мреже vojinenad

• Етнолог
  • Поруке: 2211
« Одговор #24 послато: август 10, 2017, 11:02:26 поподне »
Нисам знао где да сместим овај линк па одлучих да то буде уз тему која има сличности са овим о чему пише у чланку. Ако постоји наслов теме где би ово требало да стоји нека админ премести. У сваком случају занимљива тематика о којој смо негде већ дискутовали.
http://www.sedmica.me/turska-silovanja-po-crnoj-gori-srbiji-vodanje-konja-pod-cenzurom2/

Ван мреже НиколаВук

• Помоћник уредника
  • Бели орао
  • Поруке: 4826
  • I2-PH908>FT14506>Y52621, род Никшића
« Одговор #25 послато: август 11, 2017, 12:40:19 пре подне »
Нисам знао где да сместим овај линк па одлучих да то буде уз тему која има сличности са овим о чему пише у чланку. Ако постоји наслов теме где би ово требало да стоји нека админ премести. У сваком случају занимљива тематика о којој смо негде већ дискутовали.
http://www.sedmica.me/turska-silovanja-po-crnoj-gori-srbiji-vodanje-konja-pod-cenzurom2/

У вези са овим текстом, нашао сам да му је велики извор информација један Фејсбук пост, неке странице која се назива "Истина и правда - ПВП Црна Гора". Тај пост је толико пун дегутантне антисрпске хистерије и најгорег милогорског антисрбизма, тј. аутошовинизма, да ја мислим да тако одвратан текст не би успео да напише ни неки усташа или албански балиста. Укратко, метастаза оне старе монтенегринске - "ми Црногорци најљепши, најпоноситији, највећи (мајчини, прим. Н.В.) јунаци, а Срби потомци Арапа, Турака и Цигана":

https://m.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1474571482601096&id=473798159345105&substory_index=0

Наравно, ту је и незаменљива западнохерцеговачка шкуторија:

http://www.klobuk.info/klobucka-prezimena/78-vijesti/109-genetska-laboratorija-u-vancouveru-dokazala-srbi-su-genetski-turci
Чињеницама против самоувереног незнања.

Jelic

• Гост
« Одговор #26 послато: август 11, 2017, 05:56:47 пре подне »

Класична, већ одавно незанимљива прича о турском силовању, праву прве брачне ноћи итд.

Баљезгање и наклапање без икаквог доказа. Јако карактеристично за комшије Хрвате и муслимане, као да им није довољно што је генетика све те митове сахранила.
« Последња измена: август 11, 2017, 05:59:44 пре подне Лука »

Ван мреже НиколаВук

• Помоћник уредника
  • Бели орао
  • Поруке: 4826
  • I2-PH908>FT14506>Y52621, род Никшића
« Одговор #27 послато: август 11, 2017, 09:55:44 пре подне »
Баљезгање и наклапање без икаквог доказа. Јако карактеристично за комшије Хрвате и муслимане, као да им није довољно што је генетика све те митове сахранила.

Као и за комшије Монтенегрине, који по целом интернет пространству копи-пејстују онај текст са Фејсбука, и у својој мржњи према Србима превазилазе ове већ поменуте.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Jelic

• Гост
« Одговор #28 послато: август 11, 2017, 10:00:32 пре подне »
Као и за комшије Монтенегрине, који по целом интернет пространству копи-пејстују онај текст са Фејсбука, и у својој мржњи према Србима превазилазе ове већ поменуте.

Да. "Ћоскетова деца".