Аутор Тема: Амановић  (Прочитано 7897 пута)

Ван мреже Зрно

  • Помоћник уредника
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2352
  • R1b>Z2705>BY200954
Одг: Амановић
« Одговор #20 послато: Јун 18, 2017, 11:30:09 пре подне »
Амановићи и Ликићи су једни до других на Врбнику код Книна, а оба презимена су карактеристична и за Љубиње. Врло занимљиво.

Ван мреже Wolf Sagash

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1364
Одг: Амановић
« Одговор #21 послато: Јун 18, 2017, 12:20:13 поподне »
Амановићи и Ликићи су једни до других на Врбнику код Книна, а оба презимена су карактеристична и за Љубиње. Врло занимљиво.
И славе се поклапају са са љубињским презимењацима.

Ван мреже Nina

  • Гост
  • *
  • Поруке: 4
Одг: Амановић
« Одговор #22 послато: Јун 18, 2017, 11:08:36 поподне »
Драга Нина, и ја вам желим добродошлицу!

У првом писању навели сте да би добро било да се генетичари позабаве одређеном тематиком. Као што вам је можда познато, генетичари се баве релативно сложеним механизмима транскрипције (преписивања), транслације (превођења) и репликације (умножавања) рибонуклеинских и дезоксирибонукеинских киселина, механизмима репарације нуклеинских киселина и регулације експресије гена.

Овде у Пореклу овладали смо на основном нивоу малим делом тога, мутацијама у кратким тандемским поновцима (СТР) и полиморфизмима у степену умножења једне једине нуклеинске базе (СНП). С тим у вези, једнако сте добродошли да допринесете томе као и сви ми :)

Полако можете прикупљати средства да тестирате све те Амановиће и заједно са нама тумачити добијене резултате.

Пуно среће!

Hvala i Vama na dobrodošlici.
Genetičare sam pomenula svesna da oni imaju razne poteškoće u radu i da to ne zavisi samo od njihovog htenja, ili nedostatka zainteresovanosti za određena pitanja. Želim im od srca najbolje uslove za rad i dovoljno fnansijskih sredstava za sprovođenje njihovih istraživanja, a svima nama na korist.