Аутор Тема: Српски ДНК пројекат на YSEQ  (Прочитано 21214 пута)

Ван мреже Đorđo

• Члан Друштва
  • Познавалац
  • Поруке: 653
  • shí shì qiú shì
Српски ДНК пројекат на YSEQ
« послато: децембар 14, 2015, 09:34:01 пре подне »
Наручио сам пре неки дан два пута по један маркер преко ове фирме, је ли неко куповао нешто од њих, је ли процедура иста као код фтдна? Чини ми се да им ради лабораторија од фтдна. Видим да у понуди имају доста занимљивих ствари у понуди. За варијанту мање маркера су јефтинији од фтдна, панел алфа (16 маркера) изађе 58$ а алфа и бета (30 маркера) 85$. Могу се тестирати појединачни снпови и маркери ту је понуда обилата

Ван мреже I-P109

• Шегрт
  • Поруке: 86
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #1 послато: децембар 14, 2015, 09:49:35 пре подне »
Наручио сам пре неки дан два пута по један маркер преко ове фирме, је ли неко куповао нешто од њих, је ли процедура иста као код фтдна? Чини ми се да им ради лабораторија од фтдна. Видим да у понуди имају доста занимљивих ствари у понуди. За варијанту мање маркера су јефтинији од фтдна, панел алфа (16 маркера) изађе 58$ а алфа и бета (30 маркера) 85$. Могу се тестирати појединачни снпови и маркери ту је понуда обилата

Pored postojeće ponude, na yseq-u je moguće naručiti test za bilo koju poziciju na Y hromozomu, tako da ako je npr. potrebno testirati neki privatni SNP osobe A, jer se razumno očekuje da ga može da ima i osoba B, samo se definiše na kojoj je poziciji, koja mu je originalna, a koja izvedena vrednost i oni će testirati i to i nadalje uvrstiti u svoju ponudu.

Mislim da je procedura ista kao kod FTDNA, tj. da se uzima bris.

Ван мреже Влад

• Познавалац
  • Поруке: 540
« Одговор #2 послато: јануар 10, 2017, 11:42:04 пре подне »
Yseq је увео нови производ Whole Genome Test (15x)- Y-DNA / mtDNA / Autosomal DNA Test in one package.

https://www.yseq.net/product_info.php?cPath=29&products_id=42468&osCsid=fbaf0806190fce0abb76cc77564522dd

Цена не баш приступачна за наше услове $899.00

Ван мреже Latinica

• Помоћник
  • Поруке: 122
« Одговор #3 послато: фебруар 23, 2017, 01:53:55 поподне »
Šta kažete za testiranje na YSEQ.net, je li dosada neko imao iskustvo, koliko se čeka i kakva im je baza testiranija ?

Ван мреже Селаковић

• Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • Поруке: 1781
  • I2-Z17855*
« Одговор #4 послато: фебруар 23, 2017, 02:11:53 поподне »
Šta kažete za testiranje na YSEQ.net, je li dosada neko imao iskustvo, koliko se čeka i kakva im je baza testiranija ?

Искуство ми је веома добро. Од тренутка када наручите, коверта са четкицама стиже за недељу-две дана на вашу адресу. Када пошаљете, биће потребно исто толико да се узорак врати у Берлин. После тога, треба им око недељу дана да ураде тест (за појединачне СНП-ове и сличне ствари, код панела можда дуже). У принципу, за највише месец дана од наручивања треба да добијете резултат.

Ван мреже Latinica

• Помоћник
« Одговор #5 послато: фебруар 23, 2017, 02:24:15 поподне »
Искуство ми је веома добро. Од тренутка када наручите, коверта са четкицама стиже за недељу-две дана на вашу адресу. Када пошаљете, биће потребно исто толико да се узорак врати у Берлин. После тога, треба им око недељу дана да ураде тест (за појединачне СНП-ове и сличне ствари, код панела можда дуже). У принципу, за највише месец дана од наручивања треба да добијете резултат.

Hvala, znači jeftinije i brže nego Ftdna, nego zar se šalje za Berlin ili za Houston, nijesam izgleda razumeo kako treba pošto na stranicu im piše:

Shipping and Handling

Item location: Houston, Texas, United States
Shipping to: Worldwide

Estimated delivery dates include YSEQ's handling time, and will depend on shipping service selected and receipt of cleared payment. Delivery times may vary, especially during peak periods.

Ван мреже Влад

• Познавалац
« Одговор #6 послато: фебруар 23, 2017, 02:27:33 поподне »

Код ФТдна се на резултат чека око 2-3 месеца (укључујући и време које узорак проведе у путу).
Док код YSEQ-а то траје доста краће, прибор за брис путује напред и назад око 10 дана. Када брис стигне у лабораторију око 7 дана се чека на резултат. Такође за свако наредно тестирање брис се не шаље, а резултати буду за око недељу дана.
Постоји већи избор СНП-ова по повољнијој цени, такође су панели јефтинији.
Мали недостатак је панел који укључује маркере од 37 до 111.
Што се тиче базе тестираних, ту су је YSEQ веома слабији од ФТдна.
Када добијеш резултат не обавештавају те о поклапањима у њиховој бази.
Постоје групе (пројекти) где се можеш учланити или отворити нову.
Свака група изгледа као једна табела, где се не види порекло тестираног, његово презиме и контакт, већ само ИД број. Слабо се тестирани пријављују у ове групе, вероватно и не знају да тако нешто постоји, а такође компанија не нуди да се учланиш у неки пројекат након добијања резултата.
База тестираних и пројекти је њихова најслабија тачка за сада, надам се да ће се то временом променити.

У сваком случају препоручио бих ти YSEQ због цене, великог избора СНП-ова, и брзине услуге.
Проћи ћеш дупло јефтиније и брже него код ФТдна.

Ван мреже Селаковић

• Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • I2-Z17855*
« Одговор #7 послато: фебруар 23, 2017, 02:35:00 поподне »
Hvala, znači jeftinije i brže nego Ftdna, nego zar se šalje za Berlin ili za Houston, nijesam izgleda razumeo kako treba pošto na stranicu im piše:

Shipping and Handling

Estimated delivery dates include YSEQ's handling time, and will depend on shipping service selected and receipt of cleared payment. Delivery times may vary, especially during peak periods.

Узорци из овог нашег дела света иду у Берлин.

Адреса се добија у коверти са четкицама за узорке.

Ван мреже Милош

• Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • Поруке: 3661
  • I2-PH908>Y56203>Y134578 Тарски Никшићи
« Одговор #8 послато: фебруар 23, 2017, 02:35:12 поподне »

Shipping and Handling

Шaљe ce зa Бepлин. Cвe инфopмaциje ћeтe дoбити нa e-mail  пoштo нapучитe oдpeђeни тecт. Плaћa ce иcкључивo пpeкo PayPal-a. Oд нapучивaњa дo peзултaтa чeкa ce oкo 20 дaнa. Кaдa jeднoм пoшaљeтe узopaк, cвaкo cлeдeћe тecтиpaњe ce кopиcти тaj узopaк, пa je и jeфтиниje, a и peзултaти ce oбjaвљуjу зa нeдeљу дaнa. Taкo дa пpeпopучуjeм cвимa, пpe cвeгa oкo тecтиpaњa CНП-oвa.

Ван мреже Đorđo

• Члан Друштва
  • Познавалац
  • shí shì qiú shì
« Одговор #9 послато: фебруар 23, 2017, 02:46:33 поподне »
тестирање СНП-ова траје краће него СТР маркера... за СТР резултате треба у просеку око месец дана чак ако је и 1 маркер у питању

Ван мреже Влад

• Познавалац
« Одговор #10 послато: фебруар 23, 2017, 02:52:22 поподне »
тестирање СНП-ова траје краће него СТР маркера... за СТР резултате треба у просеку око месец дана чак ако је и 1 маркер у питању

Из мог искуства је то далеко брже:
Цитат
11/11/2015   Waiting for sample   We're going to run YSEQ-Alpha and Beta.
Your sample kit has been mailed.
Thank you for your order.
11/27/2015   Processing   Your samples have been received at YSEQ.
12/02/2015   Delivered   Your results have been posted:
https://www.yseq.net/alleles.php

Ван мреже Милош

• Уредник СДНКП
  • Аскурђел
« Одговор #11 послато: фебруар 23, 2017, 02:59:11 поподне »

Ja caм paдиo нajпpe тecтиpaњe SNP-a, a нaкoн тoгa и STR мapкep. Зa SNP je cвe тpajaлo 21 дaн, a зa STR нeдeљу дaнa, jep ниcaм cлao узopaк. Пpиjaтнo caм ce изнeнaдиo кaд cу зa jeдaн нapучeни мapкep, уpaдили цeo пaнeл мapкepa, тaчниje 7 мapкepa. Дa ли je тo пpaкca или je биo у питaњу нoвoгoдишњи пoклoн, зaиcтa нe знaм...

Ван мреже Đorđo

• Члан Друштва
  • Познавалац
  • shí shì qiú shì
« Одговор #12 послато: фебруар 23, 2017, 03:12:32 поподне »
немам појма, ја кад сам 4-5 пута наручивао да ми ураде по 1 маркер ни једном није трајало мање од три недеље то гарантујем, мрзи ме сад да тражим по мејловима, можда кад тражиш по 1 маркер није им приоритет па се развлачи толико... Једном је трајало и преко 5 недеља што су навели као крајњи рок

Ван мреже Влад

• Познавалац
« Одговор #13 послато: фебруар 23, 2017, 03:33:55 поподне »
Сад видим да су увели додатне панеле:
YSEQ-Delta https://www.yseq.net/product_info.php?cPath=23&products_id=45243
YSEQ-Gamma https://www.yseq.net/product_info.php?cPath=23&products_id=45242

Раније их нисам примећивао.

Ван мреже Latinica

• Помоћник
« Одговор #14 послато: фебруар 23, 2017, 03:45:41 поподне »
Znači najbolje je za početak uraditi YSEQ-Alpha-Beta ?

Ван мреже Влад

• Познавалац
« Одговор #15 послато: фебруар 23, 2017, 03:48:52 поподне »
Znači najbolje je za početak uraditi YSEQ-Alpha-Beta ?

Да, ако се заједно наруче дођу јефтиније. Довољни су за почетак.
За касније одређивање подгране СНП-ови су важнији од ових додатних СТР-панела.

Ван мреже Latinica

• Помоћник
« Одговор #16 послато: фебруар 23, 2017, 03:56:59 поподне »
Да, ако се заједно наруче дођу јефтиније. Довољни су за почетак.
За касније одређивање подгране СНП-ови су важнији од ових додатних СТР-панела.

Ako dobro razumijem kad uradim Alpha-Beta imam 37 markera i značu koja sam haplogrupa i mogao bi čak da saznam koja sam dalja podgrupa ako bi našao nekoga u svijetske baze koji je uradio dublji test a podudaraju nam se 37 prvi markera.

Ван мреже Влад

• Познавалац
« Одговор #17 послато: фебруар 23, 2017, 04:02:14 поподне »
Ako dobro razumijem kad uradim Alpha-Beta imam 37 markera i značu koja sam haplogrupa i mogao bi čak da saznam koja sam dalja podgrupa ako bi našao nekoga u svijetske baze koji je uradio dublji test a podudaraju nam se 37 prvi markera.

У праву си. Аку будеш има среће да нађеш неког са истим или приближним резултатом, а који је урадио дубље тестирање СНП-ова, одређивање подгране биће далеко лакше и јефтиније.

Ван мреже Sergio

• Памтиша
  • Поруке: 1729
  • Y-DNA: I2-PH908* | mtDNA: K1a-C150T
« Одговор #18 послато: март 11, 2017, 10:56:07 пре подне »
Сада и они имају групу на Facebook-у.  :)

Линк:

Facebook YSEQ

Претпостављам да ће ово олакшати комуникацију са муштеријама.   :P

Ван мреже Sergio

• Памтиша
« Одговор #19 послато: мај 31, 2017, 03:31:51 поподне »
YSEQ kit:

Ван мреже Uzi

• Члан Друштва
  • Познавалац
  • Поруке: 605
  • Y-DNA: N2>P189.2>FGC28435
« Одговор #20 послато: мај 31, 2017, 03:53:23 поподне »
Сада и они имају групу на Facebook-у.  :)

Линк:

Facebook YSEQ

Претпостављам да ће ово олакшати комуникацију са муштеријама.   :P

Видим I2-PH908 лобирање за јефтинији панел је почело на њиховој фејсбук страници.   :D

Ван мреже Sergio

• Памтиша
« Одговор #21 послато: мај 31, 2017, 04:05:51 поподне »
Видим I2-PH908 лобирање за јефтинији панел је почело на њиховој фејсбук страници.   :D

;D

Ван мреже Sergio

• Памтиша
« Одговор #22 послато: јул 27, 2017, 03:50:21 поподне »
немам појма, ја кад сам 4-5 пута наручивао да ми ураде по 1 маркер ни једном није трајало мање од три недеље то гарантујем, мрзи ме сад да тражим по мејловима, можда кад тражиш по 1 маркер није им приоритет па се развлачи толико... Једном је трајало и преко 5 недеља што су навели као крајњи рок

Ево мојих искустава. За сваки наручени SNP сам чекао 3 дана на резултате, али када сам наручио један маркер (DYS449) чекао сам 23 дана.

Ван мреже Тромеђа

• Члан Друштва
  • Помоћник
  • Поруке: 200
  • R1a M458
« Одговор #23 послато: септембар 15, 2017, 12:11:47 поподне »
Пошто сам нашао на више места на форуму различите информације колико се дуго чека на панеле, од 7 до месец дана, хтео сам да питам које су последње информације о чекању (људи који су у скорије време наручивали панеле)? Мој узорак је стигао у лабораторију у прошли понедељак.

А и синоћ сам сањао да сам добио резултате, па ме је то учинило нестрпљивим.  :D
"Добра земљо моја, лажу! Ко те воли данас, тај те воли, јер зна да си мати... " Милан Ракић

Ван мреже Radul

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • Поруке: 885
  • J2a-Z38463>SK1357+
« Одговор #24 послато: септембар 15, 2017, 12:17:08 поподне »
Пошто сам нашао на више места на форуму различите информације колико се дуго чека на панеле, од 7 до месец дана, хтео сам да питам које су последње информације о чекању (људи који су у скорије време наручивали панеле)? Мој узорак је стигао у лабораторију у прошли понедељак.

А и синоћ сам сањао да сам добио резултате, па ме је то учинило нестрпљивим.  :D

За маркере сам чекао 5 седмица, а СНП стиже за 2-3 дана. ;)

Ван мреже Тромеђа

• Члан Друштва
  • Помоћник
  • R1a M458
« Одговор #25 послато: септембар 15, 2017, 12:26:59 поподне »
За маркере сам чекао 5 седмица, а СНП стиже за 2-3 дана. ;)

Хвала, Радуле.  :) Могли би мало да убрзају за маркере.  :)
"Добра земљо моја, лажу! Ко те воли данас, тај те воли, јер зна да си мати... " Милан Ракић

Ван мреже Милош

• Уредник СДНКП
  • Аскурђел
« Одговор #26 послато: септембар 17, 2017, 05:35:21 поподне »

Jelic

• Гост
« Одговор #27 послато: септембар 17, 2017, 05:40:50 поподне »
Нeштo нoвo нa Yseq-у

https://www.yseq.net/product_info.php?products_id=56898

Занимљиво, практично са овим за било коју хаплогрупу одреде поред ње и низводне СНП - ове?

Ван мреже Sergio

• Памтиша
« Одговор #28 послато: септембар 17, 2017, 05:50:53 поподне »
Нeштo нoвo нa Yseq-у

https://www.yseq.net/product_info.php?products_id=56898

Претпостављам да ће се у будуће солидан број људи одлучивати за овај панел уместо STR тестирања.

Ван мреже Милош

• Уредник СДНКП
  • Аскурђел
« Одговор #29 послато: септембар 17, 2017, 06:06:08 поподне »
Занимљиво, практично са овим за било коју хаплогрупу одреде поред ње и низводне СНП - ове?

Taкo би тpeбaлo...

Претпостављам да ће се у будуће солидан број људи одлучивати за овај панел уместо STR тестирања.

Cигуpнo!

Ван мреже Atlantische

• Уредник СДНКП
  • Истраживач
  • Поруке: 1204
  • G2a-L42>YSC33
« Одговор #30 послато: септембар 17, 2017, 06:08:40 поподне »
Ово је нешто попут 23andMe Y-ДНК теста.
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Zor

• Познавалац
  • Поруке: 617
« Одговор #31 послато: септембар 17, 2017, 06:12:27 поподне »

Ја сам добио све стр алфа-бета за 10 дана, и рудиментарни снп. Чекам на даље.

Ван мреже Милош

• Уредник СДНКП
  • Аскурђел
« Одговор #32 послато: септембар 17, 2017, 06:14:56 поподне »

C тим штo ce oдpeђуje oдгoвapajући CНП, пa ћe нeкo нпp. бити I2a-PH908, a нe I2a-M423, кao штo je cлучaj кoд 23andMe...

Jelic

• Гост
« Одговор #33 послато: септембар 17, 2017, 06:15:10 поподне »

Није, јер они дају само "основну" хаплогрупу.

Ван мреже Atlantische

• Уредник СДНКП
  • Истраживач
  • G2a-L42>YSC33
« Одговор #34 послато: септембар 17, 2017, 06:17:42 поподне »
Није, јер они дају само "основну" хаплогрупу.
Зависи од случаја до случаја. Неким ''генетским рођацима'' који су се тестирали преко 23andMe (говорим о странцима) се дешавало да добију резултат у виду G-L42, неки G-L497, а неки само G-M201.

Све у свему добра ствар, свака част за Yseq.

Jelic

• Гост
« Одговор #35 послато: септембар 17, 2017, 06:19:31 поподне »
Зависи од случаја до случаја. Неким ''генетским рођацима'' који су се тестирали преко 23andMe (говорим о странцима) се дешавало да добију резултат у виду G-L42, неки G-L497, а неки само G-M201.

Све у свему добра ствар, свака част за Yseq.

Знам, али ово даје изгледа и нешто одређеније тј. СНП низводно од L497 на пример.

На мрежи Мића

• Члан Друштва
  • Помоћник
  • Поруке: 178
  • R1b-PF7562
« Одговор #36 послато: новембар 22, 2017, 02:00:06 поподне »
Да поделим и своја искуства са тестирањем на YSEQ.
Тестирао сам један СНП (R1b-PF7562), цена је 18 долара + 5 долара за прибор за узимање букалног бриса. Прибор је из Берлина стигао за 7 дана. Послушао сам савет који је дат на форуму и отишао до велике нове поште у 3емуну у Угриновачкој 210б и одатле послао брис (рекао сам службенику ДНК за утврђивање порекла). У једном тренутку сам грешком поменуо ДНК узорак, па ме је службеник исправио да је трговачки узорак нешто друго, и подлеже другачијим царинским прописима (дакле на реч узорак су мало алергични, али им је ДНК позната ствар). На царинском формулару ми је речено да заокружим опцију „остало“, дакле није ни поклон, ни трговачки узорак итд. Поштарина је 510 динара. Потврду из Берлина да је брис стигао добио сам за 9 дана. Резулат сам добио за 9 дана такође, занимљиво је да сам тог дана ујутру питао када ће стићи резултат. Дакле, укупно 25 дана за један СНП.
Иначе, резултат је PF7562+ је јуче стигао.
"Превише интересовања, премало времена" И. Анђелковић

Ван мреже Radul

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • J2a-Z38463>SK1357+
« Одговор #37 послато: новембар 22, 2017, 03:32:42 поподне »
Ево новог искуства:
Наручио сам прије 30 дана SNP, и резултат још није изашао...

Ван мреже Sergio

• Памтиша
« Одговор #38 послато: новембар 22, 2017, 03:41:38 поподне »
Ево новог искуства:
Наручио сам прије 30 дана SNP, и резултат још није изашао...

У последње време им треба више времена да пошаљу резултат. Раније се није чекало дуже од три дана (говорим из личног искуства), а сада је минимум 10 дана чекања.   

Ван мреже Amicus

• Уредник
  • Бели орао
  • Поруке: 6900
  • I1 P109 FGC22045
« Одговор #39 послато: новембар 22, 2017, 05:33:14 поподне »
Ја вечерас послах свој узорак за Берлин. Платио 74 динара, без попуњавања било каквих папира, као и раније.

Ван мреже Sergio

• Памтиша
« Одговор #40 послато: новембар 22, 2017, 05:35:55 поподне »
Ја вечерас послах свој узорак за Берлин. Платио 74 динара, без попуњавања било каквих папира, као и раније.

Нек' је са срећом. ;D

Ван мреже Amicus

• Уредник
  • Бели орао
  • I1 P109 FGC22045
« Одговор #41 послато: новембар 22, 2017, 05:39:12 поподне »

Ван мреже Platin

• Одбор за архивистику
  • Писар
  • Поруке: 385
« Одговор #42 послато: новембар 29, 2017, 09:57:55 поподне »
Срећно  :D

Ван мреже Зрно

• Помоћник уредника
  • Истраживач
  • Поруке: 1218
« Одговор #43 послато: новембар 29, 2017, 11:37:45 поподне »
Пиши кад стигнеш!

Ван мреже filipi

• Познавалац
  • Поруке: 691
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
« Одговор #44 послато: децембар 13, 2017, 01:57:21 поподне »

Ван мреже Radul

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • J2a-Z38463>SK1357+
« Одговор #45 послато: децембар 13, 2017, 05:05:51 поподне »

Ван мреже filipi

• Познавалац
« Одговор #46 послато: децембар 13, 2017, 05:46:12 поподне »
Не би се рекло :D
Thomas Krahn YSEQ  objavio .
https://m.facebook.com/groups/1251774588234936?view=permalink&id=1512007998878259

Possibility to transfer YSEQ STR results to a FTDNA Project?

FTDNA has still the product "Y-DNA Transfer From Another Company" for $19 on their website:
https://www.familytreedna.com/landing/ydna-transfer.aspx

Has anybody tried this with YSEQ results? The instructions can be found here:
https://www.familytreedna.com/learn/imports/transfer-y-dna-results/how-to/

To trick this system you might need to convert some results to the old SMGF standard, but I'm not sure if this is necessary.

So here is the challenge:
For the first 10 YSEQ customers who manage to import their STRs into a public FTDNA project, we will test a SNP of your choice for free. Please report your experience here in this thread and give us a link to your FTDNA project. If there are conversions necessary, please let us know. We'll then be able to provide a download link or something similar to make it easier for the future.

If FTDNA asks you questions, please post them here. We'll try to resolve them as good as possible.
« Последња измена: децембар 13, 2017, 05:48:48 поподне filipi »

Ван мреже Radul

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • J2a-Z38463>SK1357+
« Одговор #47 послато: децембар 13, 2017, 05:48:35 поподне »

Ван мреже autarijat

• Шегрт
  • Поруке: 51
« Одговор #48 послато: децембар 13, 2017, 09:10:07 поподне »
kad neko proba neka javi funkcionise li ovo.sta tacno treba da se postuje na ovom linku FTdn?

Ван мреже Radul

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • J2a-Z38463>SK1357+
« Одговор #49 послато: децембар 15, 2017, 04:42:49 поподне »
kad neko proba neka javi funkcionise li ovo.sta tacno treba da se postuje na ovom linku FTdn?

Ја платних ово Y46 попунио маркере те послах са YSEQ-a снимке екрана са подацима маркера. Чекам одговор FTDNA 8)

Ван мреже Гмитар

• Помоћник
  • Поруке: 112
  • "старокарпатска грана" R1a>YP343>YP371>YP971
« Одговор #50 послато: децембар 16, 2017, 07:32:02 поподне »
Сутра ће бити 2 недеље да сам наручио кит од yseq, да ли се још некоме десило да оволико дуго чека?

Ван мреже filipi

• Познавалац
« Одговор #51 послато: децембар 16, 2017, 07:50:46 поподне »
Сутра ће бити 2 недеље да сам наручио кит од yseq, да ли се још некоме десило да оволико дуго чека?
Ja sam cekao 7 dana,ali sam zato cekao mjesec dana da stigne kod njih.Posalji i im mail u ponedeljak ako ne dobijes,da ponovo posalju.

Ван мреже Radul

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • J2a-Z38463>SK1357+
« Одговор #52 послато: децембар 16, 2017, 08:20:10 поподне »
Ја чеках 30 дана да дође до мене, а кад сам послао стигло је за 5 дана. На резултате сам чекао 5 седмица.

Ван мреже Amicus

• Уредник
  • Бели орао
  • I1 P109 FGC22045
« Одговор #53 послато: децембар 16, 2017, 08:59:15 поподне »

Берлин-Београд не више од 7-9 дана, и исто толико назад, кад сам ја слао.

Ван мреже Sergio

• Памтиша
« Одговор #54 послато: децембар 17, 2017, 08:17:25 пре подне »
Мени је путовало десетак дана у оба правца.

Ван мреже Гмитар

• Помоћник
« Одговор #55 послато: децембар 17, 2017, 04:10:39 поподне »
Дакле нема правила, вероватно је сад гужва у поштанском саобраћају због долазећих празника. Хвала на одговорима. :)

Ван мреже Radul

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • J2a-Z38463>SK1357+
« Одговор #56 послато: децембар 26, 2017, 11:43:10 поподне »
Ја платних ово Y46 попунио маркере те послах са YSEQ-a снимке екрана са подацима маркера. Чекам одговор FTDNA 8)

Добио одговор. Не може се извршити трансфер са YSEQ-a на FTDNA.

Ван мреже filipi

• Познавалац
« Одговор #57 послато: јануар 11, 2018, 02:26:13 поподне »
Y STR Panel 116

Thomas Krahn
The reason why we have designed another Y-STR panel is to separate very close relationships.  The FTDNA111 to YSEQ116 upgrade contains reliable single copy STR markers that still have a fast mutation rate. For example DYS711 has a very broad distribution with a repeat count of approximately 60 repeat motifs. Yet we have even more additional multi-copy STR markers available like DYF399 that are more complicated to interpret, but they allow an even higher discrimination for those who want to find differences among close cousins.

Ван мреже Селаковић

• Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • I2-Z17855*
« Одговор #58 послато: март 07, 2018, 05:58:55 поподне »
Да будемо мало таблоидни:

Вадим Урасин из Yfull-а и Томас и Астрид Кран из Yseq-а, синоћ у Берлину. Разговарали су о "размени података".

симо

• Гост
« Одговор #59 послато: март 07, 2018, 06:56:25 поподне »
Да будемо мало таблоидни:

Вадим Урасин из Yfull-а и Томас и Астрид Кран из Yseq-а, синоћ у Берлину. Разговарали су о "размени података".

Ово ми личи на неку руско-њемачку завјеру против Американаца (FTDNA)!  :)

Houston, we have a problem!  :)

Ван мреже Милош

• Уредник СДНКП
  • Аскурђел
« Одговор #60 послато: март 07, 2018, 07:06:54 поподне »
Ово ми личи на неку руско-њемачку завјеру против Американаца (FTDNA)!  :)

Houston, we have a problem!  :)

:D

Дa нe будe пoбecнeли Maкc...
« Последња измена: март 07, 2018, 07:09:57 поподне Милош »

Ван мреже filipi

• Познавалац
« Одговор #61 послато: март 09, 2018, 05:25:39 поподне »
Dupli
« Последња измена: март 09, 2018, 05:28:45 поподне filipi »

Ван мреже Тромеђа

• Члан Друштва
  • Помоћник
  • R1a M458
« Одговор #62 послато: март 13, 2018, 05:26:23 поподне »
Шта се дешава са Yseq-ом? Јел има још неко проблема са сајтом. Никако не могу да наручим. Или је можда до paypal-а?

Ван мреже на Црвeњском путу

• Познавалац
  • Поруке: 532
« Одговор #63 послато: март 13, 2018, 05:51:20 поподне »
Шта се дешава са Yseq-ом? Јел има још неко проблема са сајтом. Никако не могу да наручим. Или је можда до paypal-а?

Наручио је мој отац 02. марта (петак), стигло 07. марта (среда). Плаћено помоћу paypal-а!

Ван мреже Тромеђа

• Члан Друштва
  • Помоћник
  • R1a M458
« Одговор #64 послато: март 13, 2018, 05:54:45 поподне »
Наручио је мој отац 02. марта (петак), стигло 07. марта (среда). Плаћено помоћу paypal-а!

Мене нешто зеза и јуче и данас. Када треба да дође до потврде преко paypal-a пише покушајте поново. А није ми први пут да наручујем нешто преко Yseq-a и да плаћам преко paypal-a.

Ван мреже Гмитар

• Помоћник
« Одговор #65 послато: март 13, 2018, 06:00:35 поподне »
Мене нешто зеза и јуче и данас. Када треба да дође до потврде преко paypal-a пише покушајте поново. А није ми први пут да наручујем нешто преко Yseq-a и да плаћам преко paypal-a.

Пошаљи им имејл, увек редовно одговарају и имају одличну корисничку подршку колико видим. Можеш и да поставиш питање на њиховој фејсбук групи, ту су такође веома ажурни.

На мрежи Грк

• Члан Друштва
  • Познавалац
  • Поруке: 684
« Одговор #66 послато: март 25, 2018, 05:11:01 поподне »
Који маркери, односно који Y-STR Panel, на YSEQ, проширује наших 24 маркера на 37, а који на 67 маркера?

Ван мреже Radul

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • J2a-Z38463>SK1357+

На мрежи Грк

• Члан Друштва
  • Познавалац

• Познавалац
« Одговор #69 послато: март 25, 2018, 08:02:30 поподне »
Допунски панел на Y37
https://www.yseq.net/product_info.php?cPath=23_30&products_id=40762

Y67
https://www.yseq.net/product_info.php?cPath=23&products_id=45242&osCsid=b52965a72585124fea07a824ea757596

Да ли Yseq ради проширење са 67 маркера на 111 маркера?

И да ли ради Y full?

Ван мреже Radul

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • J2a-Z38463>SK1357+
« Одговор #70 послато: март 25, 2018, 08:57:57 поподне »
Да ли Yseq ради проширење са 67 маркера на 111 маркера?

И да ли ради Y full?

панел од Y67 до Y111 +6
https://www.yseq.net/product_info.php?currency=EUR&cPath=23&products_id=45243

• Познавалац
« Одговор #71 послато: март 25, 2018, 09:28:54 поподне »

Ван мреже НиколаВук

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • Поруке: 4574
  • I2-PH908>FT14506>Y52621, род Никшића
« Одговор #72 послато: март 25, 2018, 09:37:08 поподне »
Yfull-у се посебно достављају подаци након урађеног Биг Ипсилона или сличног теста.
« Последња измена: март 25, 2018, 10:20:50 поподне НиколаВук »
Чињеницама против самоувереног незнања.

• Познавалац
« Одговор #73 послато: март 25, 2018, 10:19:41 поподне »
Yfull-у се посебно достављају подаци након урађеног Биг Ипсилона или сличног теста.

Хвала Никола!
Морам сe стрпeти!
« Последња измена: март 25, 2018, 10:20:58 поподне НиколаВук »

Ван мреже Делија

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • Поруке: 1009
  • I2-PH908-Z16983>A493 (Динарска Јужна) Никољдан
« Одговор #74 послато: април 27, 2018, 11:55:05 поподне »
Стигла ми данас пошта из Берлина од Јусек-а,а у прошлу недељу сам поручио..у понедељак им шаљем назад а ако том брзином стигне пошиљка и ако се баце на посао можда могу да очекујем резултат за 15-20 дана. :)
Смрти нема,има сеоба !

Ван мреже Ojler

• Одбор за хералдику
  • Етнолог
  • Поруке: 2311
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
« Одговор #75 послато: април 28, 2018, 12:03:27 пре подне »
Стигла ми данас пошта из Берлина од Јусек-а,а у прошлу недељу сам поручио..у понедељак им шаљем назад а ако том брзином стигне пошиљка и ако се баце на посао можда могу да очекујем резултат за 15-20 дана. :)

Препоручено назад стиже у најгорем случају за десет дана.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Делија

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #76 послато: април 28, 2018, 12:08:09 пре подне »
Препоручено назад стиже у најгорем случају за десет дана.

Врло сам пријатно изненађен њиховом брзином у сваком случају,а 10 дана ми није ништа јер сам очекивао да ће све то да се мало више  развуче.
Смрти нема,има сеоба !

Ван мреже Ojler

• Одбор за хералдику
  • Етнолог
« Одговор #77 послато: април 28, 2018, 12:18:45 пре подне »
Врло сам пријатно изненађен њиховом брзином у сваком случају,а 10 дана ми није ништа јер сам очекивао да ће све то да се мало више  развуче.

Ако успеш да назад пошаљеш без попуњавања царинског обрасца, што је некима успевало, онда иде и брже. У суштини половину тог времена пошиљка проведе на царини па ако се тај корак прескочи, ем је брже ем мањи ризик да неће изаћи из земље.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Amicus

• Уредник
  • Бели орао
  • I1 P109 FGC22045
« Одговор #78 послато: април 28, 2018, 12:30:00 пре подне »
Кажи само да си већ неколико пута то слао, и да није требала царина, и шаљи као обично писмо.

Ван мреже Делија

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #79 послато: април 28, 2018, 08:30:36 поподне »
Кажи само да си већ неколико пута то слао, и да није требала царина, и шаљи као обично писмо.
Тако сам и мислио да урадим,само да пошаљем писмо као препоручено или баш као обично?
Смрти нема,има сеоба !

Ван мреже Amicus

• Уредник
  • Бели орао
  • I1 P109 FGC22045
« Одговор #80 послато: април 28, 2018, 08:33:04 поподне »
Тако сам и мислио да урадим,само да пошаљем писмо као препоручено или баш као обично?

Ја сам увек слао као обично, али преко шалтера, нисам убацивао у сандуче.

Ван мреже ДушанВучко

• Члан Друштва
  • Аскурђел
  • Поруке: 3258
« Одговор #81 послато: април 28, 2018, 08:43:13 поподне »
Ја сам увек слао као обично, али преко шалтера, нисам убацивао у сандуче.
Ја сам пробао тако, али није хтела службеница да пошаље као обично писмо...Тражила је да се попуни папир за царину (помислио сам да није она цариник :) ) Питала је шта је унутра, ја кажем букални брис и претворила се у знак питања  ;D Онда сам пробао да јој објасним (па знате...итд) али онда је човек који је попуњавао нешто на шалтеру поред , стао са попуњавањем и окренуо се ка мени са знаком питања у погледу...стајао је пар тренутака тако, а онда је покушао да се сети где је стао са попуњавањем  :) Углавном, негде изгледа прође као обично писмо, али код ове где сам био, није било пролаза  ;D
« Последња измена: април 28, 2018, 08:45:03 поподне ДушанВучко »

Ван мреже ДушанВучко

• Члан Друштва
  • Аскурђел
« Одговор #82 послато: април 28, 2018, 08:51:09 поподне »
Мене почиње да брине што су ме првог априла обавестили да им је стигао узорак  ;D

Ван мреже Amicus

• Уредник
  • Бели орао
  • I1 P109 FGC22045
« Одговор #83 послато: април 28, 2018, 09:07:45 поподне »
Ја сам пробао тако, али није хтела службеница да пошаље као обично писмо...Тражила је да се попуни папир за царину (помислио сам да није она цариник :) ) Питала је шта је унутра, ја кажем букални брис и претворила се у знак питања  ;D Онда сам пробао да јој објасним (па знате...итд) али онда је човек који је попуњавао нешто на шалтеру поред , стао са попуњавањем и окренуо се ка мени са знаком питања у погледу...стајао је пар тренутака тако, а онда је покушао да се сети где је стао са попуњавањем  :) Углавном, негде изгледа прође као обично писмо, али код ове где сам био, није било пролаза  ;D

;D

Ван мреже Делија

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #84 послато: мај 03, 2018, 10:06:01 поподне »
Да се јавим и ја у вези маркера 561, послао сам данас узорак за Берлин.  :) Навео сам да га пошаљу као обичну пошту, мислим да је Амикус или неко други писао да је најбоље на тај начин послати, како би се избегле компликације.

Ја ћу то сутра одрадити,него јел морао тај царински лист да се попуњава,јел су правили проблеме у пошти?
Смрти нема,има сеоба !

Ван мреже ДушанВучко

• Члан Друштва
  • Аскурђел
« Одговор #85 послато: мај 03, 2018, 10:13:36 поподне »

Ја ћу то сутра одрадити,него јел морао тај царински лист да се попуњава,јел су правили проблеме у пошти?
Зависи од шалтера ( у пошти у ТЦ Рода у Кг, никако не десни шалтер :) ако је питаш јел може као обично писмо, рећи ће "не може" .Е онда мора да се попуњава)
« Последња измена: мај 03, 2018, 10:18:09 поподне ДушанВучко »

Ван мреже НиколаВук

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #86 послато: мај 03, 2018, 10:23:56 поподне »

Никакве проблеме ми није правила, чак је погледала у коверту, видела четкице, питала да ли да шаље као обично, ја потврдио, и то је то.  :)

Зависи од шалтера ( у пошти у ТЦ Рода у Кг, никако не десни шалтер :) ако је питаш јел може као обично писмо, рећи ће "не може" .Е онда мора да се попуњава)

Ти си баш налетео на неку типичну шалтерушу.  ;)

Ван мреже ДушанВучко

• Члан Друштва
  • Аскурђел
« Одговор #87 послато: мај 03, 2018, 10:32:36 поподне »
Ти си баш налетео на неку типичну шалтерушу.  ;)
Стара школа  :) ( осетиш се као да си добио неку визу кад удари печат и све прође) ...Али нека уштеда у времену изгледа да није, слали као обично или не, све после зависи од њих у Берлину...

Ван мреже Ojler

• Одбор за хералдику
  • Етнолог
« Одговор #88 послато: мај 03, 2018, 10:40:19 поподне »
Стара школа  :) ( осетиш се као да си добио неку визу кад удари печат и све прође) ...Али нека уштеда у времену изгледа да није, слали као обично или не, све после зависи од њих у Берлину...

Уштеда времена ту и није толико битна, већ да се "не падне" на царини. Ако врате пошиљку јер садржи медицински материјал онда се мора све наново. А кад једном стигне у лабораторију, онда је само ствар стрпљења.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Zor

• Познавалац
  • Поруке: 617
« Одговор #89 послато: мај 05, 2018, 09:14:35 поподне »
 Ко хоће да добије брже резултат од YSEQ-а нека наручи више од једног СНП-а. Ја сам радио индивидуално СНП-ове, и једном сам наручио један, за 10 дана наручим још два. Резултат за ова два СНП-а добио сам за неколико дана, а за овај први тек након 20 дана (укупно око мјесец).

Ван мреже НиколаВук

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #90 послато: мај 12, 2018, 04:29:11 поподне »
Стигли су ми узорци у берлинску лабораторију, хвала Богу, па ми сад остаје само да чекам.  :) Пише да може да се чека од једне до пет недеља, надам се да неће бити баш тих пет недеља.  :D Али кад год да га ураде, добро је.

Ван мреже Sergio

• Памтиша
« Одговор #91 послато: мај 12, 2018, 10:19:13 поподне »
Раније су брже стизали резултати из YSEQ лабораторије него у данашње време. Мора да су све више затрпани послом због повољнијих цена у односу на друге лабораторије.

Ван мреже Romanijski

• Члан Друштва
  • Писар
  • Поруке: 367
  • I2 DS PH908>A5913>A22312
« Одговор #92 послато: мај 13, 2018, 12:40:53 пре подне »
Moželi neko da objavi uporedni cenovnik Yseq i FTDNA ?

Ван мреже Прерад

• Шегрт
  • Поруке: 54
« Одговор #93 послато: мај 19, 2018, 10:47:21 пре подне »
Moželi neko da objavi uporedni cenovnik Yseq i FTDNA ?

Ево неких цијена:

Yseq

Alpha (Y18) - 58 $
Beta (19 маркера) - 58 $
Delta (50 маркера) - 95 $
Gamma (36 маркера) - 95 $

Alpha-Beta (Y37) - 85 $
PPY23 to Alpha-Beta (14 маркера) - 69 $
Alpha-Beta + Delta (Y87) - 180 $
Alpha-Beta + Delta + Gamma ( Y123) - 275 $

SNP panel (E-V13, I2a-M423...) - 88 $
1 SNP - 18 $

FTDNA

Y37 - 169 $
Y67 - 268 $
Y111 - 359 $
Big Y500 (Y111 + Big Y) - 649 $

цијене са већ постојећим FF тестом
Y12 - 59 $
Y25 - 109 $
Y37 - 159 $
Y67 - 258 $
Y111 - 349 $

цијене са већ постојећим Y-DNA тестом
SNP panel ( E-V13, I2-P37...) - 119 €
1 SNP - 39 $

Ван мреже Atlantische

• Уредник СДНКП
  • Истраживач
  • G2a-L42>YSC33
« Одговор #94 послато: мај 19, 2018, 10:54:28 пре подне »
А уколико некога занима хоће ли у скорије време бити попуста код Yseq-a, ево одговора Томаса Крана, власника лабораторије. 

Maybe if the German soccer team gets into the finals at this year's world championship ;)

Поред Србије јасно је за кога треба навијати на предстојећем Мундијалу.  ;D

Ван мреже Зрно

• Помоћник уредника
  • Истраживач
« Одговор #95 послато: мај 19, 2018, 11:14:31 пре подне »
Чисто да имате представу колико људи се свакодневно тестира тамо. Може да се израчуна на основу моје две поруџбине.

23. март - поруџбина број 32508
11. мај   - поруџбина број 34090

1.500 поруџбина за 50 дана....око 30 дневно

симо

• Гост
« Одговор #96 послато: мај 19, 2018, 11:58:01 пре подне »
Ево неких цијена:

Yseq

Alpha (Y18) - 58 $
Beta (19 маркера) - 58 $
Delta (50 маркера) - 95 $
Gamma (36 маркера) - 95 $

Alpha-Beta (Y37) - 85 $
PPY23 to Alpha-Beta (14 маркера) - 69 $
Alpha-Beta + Delta (Y87) - 180 $
Alpha-Beta + Delta + Gamma ( Y123) - 275 $

SNP panel (E-V13, I2a-M423...) - 88 $
1 SNP - 18 $

FTDNA

Y37 - 169 $
Y67 - 268 $
Y111 - 359 $

цијене са већ постојећим FF тестом
Y12 - 59 $
Y25 - 109 $
Y37 - 159 $
Y67 - 258 $
Y111 - 349 $

цијене са већ постојећим Y-DNA тестом
SNP panel ( E-V13, I2-P37...) - 119 €
1 SNP - 39 $

Поводом укидања сајта Ysearch ФТДНА се мало отворио и понудио снижене цијене за неке врсте тестова. Понуда траје још неколико дана.

Use the below promo codes to continue your journey with FamilyTreeDNA:
Use YSEARCH37 to get $50 off Y-37
Use YSEARCH67 to get $99 off Y-67
Use YSEARCH111 to get $120 off Y-111
Use MTSEARCH to get $60 off mtFull Sequence

Ван мреже Милош

• Уредник СДНКП
  • Аскурђел
« Одговор #97 послато: мај 19, 2018, 12:00:44 поподне »
Поводом укидања сајта Ysearch ФТДНА се мало отворио и понудио снижене цијене за неке врсте тестова. Понуда траје још неколико дана.

Use the below promo codes to continue your journey with FamilyTreeDNA:
Use YSEARCH37 to get $50 off Y-37
Use YSEARCH67 to get $99 off Y-67
Use YSEARCH111 to get $120 off Y-111
Use MTSEARCH to get $60 off mtFull Sequence

Ово би заиста ваљало искористити...

симо

• Гост
« Одговор #98 послато: мај 19, 2018, 12:05:29 поподне »

Тачније до 24.05.

"If you have not already taken a Y or mtDNA test from FamilyTreeDNA and want to continue participating, take advantage of this special offer from now until May 24th, 2018."

Ван мреже Сремац

• Члан Друштва
  • Познавалац
  • Поруке: 486
  • I2-PH908 (Динарска Јужна)
« Одговор #99 послато: мај 25, 2018, 07:32:00 поподне »
Наручих 22.05. SNP А356, данас ми испоручише резултат, негативан сам. Свака част на брзини.

симо

• Гост
« Одговор #100 послато: мај 25, 2018, 07:44:55 поподне »
Наручих 22.05. SNP А356, данас ми испоручише резултат, негативан сам. Свака част на брзини.

Јеси ли можда тестирао још неки SNP?

Ван мреже Сремац

• Члан Друштва
  • Познавалац
« Одговор #101 послато: мај 25, 2018, 08:20:48 поподне »
Јеси ли можда тестирао још неки SNP?

PH908 +
PH1012 -
A356/Z16983 -

Ево свих алела:

симо

• Гост
« Одговор #102 послато: мај 25, 2018, 08:36:57 поподне »
PH908 +
PH1012 -
A356/Z16983 -

Мање више, већину си испуцао. Свакако ниси Y56203 и A13912.

Остаје још теоретска шанса за три СНП-а: Y32084, PH3310 и A5913, али највјероватније си PH908* као и добар дио нас.

Ван мреже Sergio

• Памтиша
« Одговор #103 послато: мај 25, 2018, 08:38:31 поподне »
PH908 +
PH1012 -
A356/Z16983 -

Ja se ranije testirah. Kod mene ovako stoje stvari:

- PH908 T+
- A5913 G-
- A13912 A-
- Z16983 T-
- PH3310 G-
- Y56203 G-

DYS561=16
DYS557=16

Ван мреже Сремац

• Члан Друштва
  • Познавалац
« Одговор #104 послато: мај 25, 2018, 09:22:46 поподне »
Мање више, већину си испуцао. Свакако ниси Y56203 и A13912.

Остаје још теоретска шанса за три СНП-а: Y32084, PH3310 и A5913, али највјероватније си PH908* као и добар дио нас.

Реално, мале су шансе биле и за Z16983, преварих се што тестирах PH1012, требао сам неки старији SNP прво, попут 3310.

симо

• Гост
« Одговор #105 послато: мај 25, 2018, 09:28:28 поподне »
Реално, мале су шансе биле и за Z16983, преварих се што тестирах PH1012, требао сам неки старији SNP прво, попут 3310.

У суштини, схватам зашто си тестирао PH1012, имао си заиста велику маркерну блискост са Аврамовићем.

Ван мреже Сремац

• Члан Друштва
  • Познавалац
« Одговор #106 послато: мај 25, 2018, 09:34:04 поподне »
У суштини, схватам зашто си тестирао PH1012, имао си заиста велику маркерну блискост са Аврамовићем.

Да, 5/67 један од најближих, од Срба и најближи уз Јаношевића и Тасића.

Ван мреже Делија

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #107 послато: мај 31, 2018, 01:57:37 поподне »
Стигли су ми резултати са Yseq за Dys561, очекивано, шеснаестица:

Quick results summary:
DYS561 16

Одмах сам наручио и за Dys557, па јављам када стигне.  ;)
Кад си послао узорак?Мени је пре 2-3 дана стигло оба ештење да је узорк дошао ал.не знам.када могу да очекујем да ће га обрадити?
Смрти нема,има сеоба !

Ван мреже Ojler

• Одбор за хералдику
  • Етнолог
« Одговор #108 послато: мај 31, 2018, 02:07:12 поподне »
Кад си послао узорак?Мени је пре 2-3 дана стигло оба ештење да је узорк дошао ал.не знам.када могу да очекујем да ће га обрадити?

Ево пета недеља како чекам да заврше. Послали су већи део али и даље недостају два маркера.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже НиколаВук

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #109 послато: мај 31, 2018, 02:10:26 поподне »

20. априла сам послао захтев, прибор ми је стигао негде иза 1. маја, а код њих је стигао 12. маја и ево данас су ми јавили резултат. Кад је до њих приспео, мени је стигла порука да очекујем од једне до пет недеља за обраду резултата, а обрадили су га за нешто мање од 3 недеље.

Ван мреже Делија

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #110 послато: мај 31, 2018, 02:21:36 поподне »
20. априла сам послао захтев, прибор ми је стигао негде иза 1. маја, а код њих је стигао 12. маја и ево данас су ми јавили резултат. Кад је до њих приспео, мени је стигла порука да очекујем од једне до пет недеља за обраду резултата, а обрадили су га за нешто мање од 3 недеље.
Одлично,раде у оквиру задатих рокова па и боље од тога.Ја се надам да ће.и мени тако бити и за Јусек и за ФТДНА где сад видим да је термин промењен на 25.јун :-\
Смрти нема,има сеоба !

Ван мреже ДушанВучко

• Члан Друштва
  • Аскурђел
« Одговор #111 послато: мај 31, 2018, 03:55:38 поподне »
Стигли су ми резултати са Yseq за Dys561, очекивано, шеснаестица:

Quick results summary:
DYS561 16

Одмах сам наручио и за Dys557, па јављам када стигне.  ;)
Честитам :) ја сам 07.05. наручио 557 па се надам следеће недеље да ће бити готово

Ван мреже НиколаВук

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #112 послато: мај 31, 2018, 05:31:35 поподне »
Честитам :) ја сам 07.05. наручио 557 па се надам следеће недеље да ће бити готово

Хвала!  :) Ваљда ти неће отегнути обраду 5 недеља, као за 561.  :)

Ван мреже ДушанВучко

• Члан Друштва
  • Аскурђел
« Одговор #113 послато: јун 01, 2018, 02:56:37 пре подне »
Хвала!  :) Ваљда ти неће отегнути обраду 5 недеља, као за 561.  :)
Ја мислим да хоће  :D Нема везе, најбоље је кад заборавиш да чекаш било шта, па ти стигне одједном изненада  :)
« Последња измена: јун 01, 2018, 03:03:49 пре подне ДушанВучко »

Ван мреже Sergio

• Памтиша
« Одговор #114 послато: јун 01, 2018, 09:08:51 поподне »
Дванаестог априла наручих E-V13 панел за мог брата од ујака. Ево данас је први јун, а резултати још увек нису комплетирани. :-\

Ван мреже НиколаВук

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #115 послато: јун 01, 2018, 09:37:16 поподне »
Дванаестог априла наручих E-V13 панел за мог брата од ујака. Ево данас је први јун, а резултати још увек нису комплетирани. :-\

Пошаљи им мејл, питај их зашто им треба толико. Можда се негде "загубио" у систему...

Ван мреже Ojler

• Одбор за хералдику
  • Етнолог
« Одговор #116 послато: јун 01, 2018, 11:03:59 поподне »
Код мене исти случај. Данас пет недеља како сам наручио 37 маркера, и даље нису урадили два. Писао им већ три пута, нико не одговара.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Sergio

• Памтиша
« Одговор #117 послато: јун 02, 2018, 12:11:22 поподне »
Пошаљи им мејл, питај их зашто им треба толико. Можда се негде "загубио" у систему...

Управо сам то јуче урадио. И одмах данас испоручише коначне резултате! :)

Ван мреже Ojler

• Одбор за хералдику
  • Етнолог
« Одговор #118 послато: јун 02, 2018, 12:20:30 поподне »
Управо сам то јуче урадио. И одмах данас испоручише коначне резултате! :)

Код мене и даље ништа...
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Sergio

• Памтиша
« Одговор #119 послато: јун 02, 2018, 12:27:18 поподне »
Код мене исти случај. Данас пет недеља како сам наручио 37 маркера, и даље нису урадили два. Писао им већ три пута, нико не одговара.

На њиховом сајту још увек пише:

"How long does it take until I receive my results?

More than 95% of the customers receive the results of their DNA tests within 5 weeks after the sample is received at the YSEQ laboratory. Only in rare cases we need to order new primers or send you a new sample kit. Then it may take several weeks longer. If the results take longer than 5 weeks you have the possibility to cancel your order and then we'll refund the test fee for the outstanding results."

...али ми се чини да онај део "More than 95%" више није истинит. :-\

Ван мреже Ojler

• Одбор за хералдику
  • Етнолог
« Одговор #120 послато: јун 04, 2018, 09:30:32 поподне »
Код мене и даље ништа...

Стигоше коначно и мени резултати. Поручено 11. априла, анализа отпочела 27. априла, резултати комплетирани данас, 4. јуна.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Sergio

• Памтиша
« Одговор #121 послато: јун 04, 2018, 09:38:10 поподне »
Стигоше коначно и мени резултати. Поручено 11. априла, анализа отпочела 27. априла, резултати комплетирани данас, 4. јуна.

Кад год дошли, добродошли... :)   

Ван мреже Platin

• Одбор за архивистику
  • Писар
« Одговор #122 послато: јун 04, 2018, 11:02:40 поподне »
Одлично :)
Моје "бављење" са резултатом код њих је трајало 6 недеља - баш као и наведени пример.

Ван мреже Sergio

• Памтиша
« Одговор #123 послато: јун 05, 2018, 05:01:40 поподне »
Одлично :)
Моје "бављење" са резултатом код њих је трајало 6 недеља - баш као и наведени пример.

Ја сам наручио SNP панел. Од дана наручивања до комплетирања резултата је прошло седам недеља.

Ван мреже Ojler

• Одбор за хералдику
  • Етнолог
« Одговор #124 послато: јун 05, 2018, 05:05:27 поподне »
Ја сам наручио SNP панел. Од дана наручивања до комплетирања резултата је прошло седам недеља.

А колико је прошло од дана када су предмет узели у обраду до дана комплетирања резултата?
И у мом случају је било више од седам недеља али две недеље је прошло од поруджбине до достављања материјала у лабораторију, па то не могу да им рачунам.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Sergio

• Памтиша
« Одговор #125 послато: јун 05, 2018, 06:13:54 поподне »
А колико је прошло од дана када су предмет узели у обраду до дана комплетирања резултата?
И у мом случају је било више од седам недеља али две недеље је прошло од поруджбине до достављања материјала у лабораторију, па то не могу да им рачунам.

Нисам морао слати узорак, јер се он од раније налази у лабораторији. У таквим условима седам недеља је предуг период чекања. YSEQ лабораторија је некад много брже достављала резултате. Додуше то је моје субјективно мишљење. Можда грешим...

Ван мреже Ojler

• Одбор за хералдику
  • Етнолог
« Одговор #126 послато: јун 05, 2018, 07:18:52 поподне »
Нисам морао слати узорак, јер се он од раније налази у лабораторији. У таквим условима седам недеља је предуг период чекања. YSEQ лабораторија је некад много брже достављала резултате. Додуше то је моје субјективно мишљење. Можда грешим...

Ух, онда је баш много...
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Platin

• Одбор за архивистику
  • Писар
« Одговор #127 послато: јун 06, 2018, 07:44:21 поподне »
Зависи колико ко има среће, ако је реч о снп тестирању, односно панелима.
Они "гађају" грану по грану... Неко буде погођен из прве, неко из четврте... Ја сам са великим размаком добио први плус, прво одговарање. Толико сам дугачак низ промашаја добијао да сам помислио да ме уопште неће пронаћи.
На крају... ипак су ме пронашли и сместили.

Ван мреже сɣнце

• Познавалац
  • Поруке: 528
  • I-S17250>Y4882>A1328
« Одговор #128 послато: јул 15, 2018, 03:26:53 пре подне »
Доселе знам, да сам S17250; који поступак ми саветујете даље:
а) https://www.yseq.net/product_info.php?products_id=11788 за 75 евро
б) појединачне SNP сразмерно некој веројатности;
в) што год треће

Што ћу уобће имати од одкровења тачнијега положаја? Постоји ли неки род унутар S17250 који се одликује одређеном окрајком стабла?
« Последња измена: јул 15, 2018, 03:34:59 пре подне сунце »

Ван мреже сɣнце

• Познавалац
  • I-S17250>Y4882>A1328
« Одговор #129 послато: јул 15, 2018, 03:35:34 пре подне »
Благодарим

Ван мреже НиколаВук

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #130 послато: јул 25, 2018, 11:06:44 поподне »
Доселе знам, да сам S17250; који поступак ми саветујете даље:
а) https://www.yseq.net/product_info.php?products_id=11788 за 75 евро
б) појединачне SNP сразмерно некој веројатности;
в) што год треће

Што ћу уобће имати од одкровења тачнијега положаја? Постоји ли неки род унутар S17250 који се одликује одређеном окрајком стабла?

Прво, сазнаћеш да ли припадаш огранку PH908 (тзв. "Динарик Југ"), који је карактеристичан за највећи број српске популације, или припадаш неком другом огранку који се налази испод S17250 (нпр. Y4882). То ће ти бити од велике помоћи у даљем истраживању порекла.

Ван мреже сɣнце

• Познавалац
  • I-S17250>Y4882>A1328
« Одговор #131 послато: јул 26, 2018, 09:12:58 пре подне »
Прво, сазнаћеш да ли припадаш огранку PH908 (тзв. "Динарик Југ"), који је карактеристичан за највећи број српске популације, или припадаш неком другом огранку који се налази испод S17250 (нпр. Y4882). То ће ти бити од велике помоћи у даљем истраживању порекла.
Хвала, Никола. Било ми је још саветовано наручити YSEQ alpha-beta STR panel, који стоји исто толико. Што од тих двају би било користније или на који начин користније?

Ван мреже НиколаВук

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #132 послато: јул 26, 2018, 01:41:02 поподне »
Хвала, Никола. Било ми је још саветовано наручити YSEQ alpha-beta STR panel, који стоји исто толико. Што од тих двају би било користније или на који начин користније?

Уз помоћ STR маркера би могао да се упоредиш са другима који су урадили сличан тест и који су предвиђени као S17250, да видиш на основу тога колико сте блиски или пак удаљени. Највећи број људи на овом форуму и шире је радио управо тај STR тест па би имао добру базу за упоређивање, а на основу тога би можда могло и да се предвиди којој подграни од S17250 припадаш. SNP тест с друге стране ти каже дефинитивно која си подграна, без предвиђања (која могу и да погреше), његова једина фалинка је што онда не можеш да се упоређујеш са другим носиоцима твоје подгране, јер немаш маркере. Најбоље би било када би могао да урадиш и једно и друго, али свакако би теби корисније било, барем у почетку, да прво одрадиш SNP панел, јер је I2a Динарик млада грана чији су маркери често доста униформни, па је само на основу њих понекад тешко одредити тачну подграну којој припадаш.

Ван мреже Милош

• Уредник СДНКП
  • Аскурђел
« Одговор #133 послато: децембар 25, 2018, 08:54:04 пре подне »
"YSEQ is regularly updating the available SNP catalog based on SNPs that we have in fact tested by Sanger sequencing in our laboratory. We are proud to announce that we have now broken the 100,000 SNP count in our catalog. YSEQ has been the leading DNA testing company with the most Y chromosome products available for the last several years already. Please note that these are not fictional products, but real markers that we have seen working in our sequencing traces run in our lab. So we can be sure that those SNPs work and we have primers in stock.

To celebrate this record and to give a little Christmas present to our customers, we have temporarily lowered the price of every single Y-SNP to $15 only! This is a great opportunity to collect samples from your close relatives and try a little screening project, testing your private SNP(s) on each of them. Buy now as many single SNP tests as you can and keep the sample kits ready at your house to have them available when you need them. The SNP tests won't expire and you can ask us to change the SNP some time in the future when your research focus may have changed. Please note that the price will go back up on February 1st. 2019!

The YSEQ team wishes you a merry Christmas and a happy New Year!

Astrid & Thomas

IMPORTANT! Most products in this shop only make sense for male test takers! Female test takers can only be tested on their mtDNA because they don't have a Y chromosome.

FREE shipping on all orders over $100!
Over 100,000 single Y-SNPs are available in our catalog and the portfolio is growing every day."

Ван мреже Златан

• Члан Друштва
  • Писар
  • Поруке: 261
  • Y: E-V13>Z5017>A18833
« Одговор #134 послато: јануар 15, 2019, 04:48:43 поподне »
Упоређивао сам цене FTDNA и YSEQ.

Ово делује као веома добра понуда за неког, ко тест још није радио:
https://www.yseq.net/product_info.php?cPath=23&products_id=45243

Колико разумем, ово је стандардни Y-STR тест на 50 маркера.
Да ли га предлажете за неког ко још није тестиран?

Ван мреже Милош

• Уредник СДНКП
  • Аскурђел
« Одговор #135 послато: јануар 15, 2019, 04:59:01 поподне »
Упоређивао сам цене FTDNA и YSEQ.

Ово делује као веома добра понуда за неког, ко тест још није радио:
https://www.yseq.net/product_info.php?cPath=23&products_id=45243

Колико разумем, ово је стандардни Y-STR тест на 50 маркера.
Да ли га предлажете за неког ко још није тестиран?

Ово је Делта тест, последњих 50 маркера из сета. Пре њега је Гама, који има 36 маркера, а први је Алфа-Бета. Дакле стандардни је Алфа-Бета за почетак, па тек ови други.

https://www.yseq.net/product_info.php?cPath=23&products_id=34

Ван мреже Златан

• Члан Друштва
  • Писар
« Одговор #136 послато: јануар 15, 2019, 05:17:40 поподне »
Хвала Милоше!
Као стартни тест, иако тестира неколико маркера мање, доста је повољнији у поређењу са стартним Y-37 код ФТДНА, који без попуста кошта 169 долара. Видим да има мању базу тестираних, али у зависности од циљева, то чак и не мора бити мана.

Ван мреже Александар Невски

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • Поруке: 980
  • Борац за педерско-некрофилско-људождерска права.
« Одговор #137 послато: јануар 15, 2019, 06:56:39 поподне »
Хвала Милоше!
Као стартни тест, иако тестира неколико маркера мање, доста је повољнији у поређењу са стартним Y-37 код ФТДНА, који без попуста кошта 169 долара. Видим да има мању базу тестираних, али у зависности од циљева, то чак и не мора бити мана.

Златане, постойи ли на ЫСеку-у нешто попут ФТДНА подухватов, гдѣ се могу видѣти хапловрсте испитаних са СНПовими?
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Златан

• Члан Друштва
  • Писар
« Одговор #138 послато: јануар 15, 2019, 07:13:55 поподне »
Златане, постойи ли на ЫСеку-у нешто попут ФТДНА подухватов, гдѣ се могу видѣти хапловрсте испитаних са СНПовими?

Ја сам до сада све радио преко ФТДНА, тако да са и-сек нисам сигуран.
По ономе што сам у историји ове дискусије прочитао, тако нешто 1:1 непостоји или је веома лоше развијено. Што се пројеката тиче, мислим да је ту ФТДНА у доста бољој позицији, што донекле оправдава вишу цену.

На мрежи Грк

• Члан Друштва
  • Познавалац
« Одговор #139 послато: јануар 31, 2019, 09:01:42 поподне »
Наручих тест код Yseq, али ево већ 21 дан како су ми послали прибор и још није стигао на адресу. Контактирао сам их и рекоше да сачекам до понедељка, па ће послти замјенски.
Да ли је то пуно времена за чекати?

симо

• Гост
« Одговор #140 послато: јануар 31, 2019, 09:06:45 поподне »
Наручих тест код Yseq, али ево већ 21 дан како су ми послали прибор и још није стигао на адресу. Контактирао сам их и рекоше да сачекам до понедељка, па ће послти замјенски.
Да ли је то пуно времена за чекати?

Посљедњи пут кад су ми слали, и ја сам дуго чекао прибор. На крају су ми послали замјенски, онај првобитно наручени никад није стигао. Овај замјенски је стигао у неких десетак дана.

Ван мреже Банска крајина

• Шегрт
  • Поруке: 93
  • Y-DNA: J2b1-M205>Y22066, род Крича
« Одговор #141 послато: јануар 31, 2019, 09:44:22 поподне »
Наручио сам SNP Y22063 (низводно од J2b1-M205) још 01.08.2018. године.

Прибор није стигао више од мјесец дана, па сам им писао почетком септембра и након пар дана су послали други прибор. Било је прошло више од два мјесеца када сам им поново писао и још увијек се нису удостојили одговорити. Сутра је 01.02.2019. године и прибор још увијек није стигао, а неће ни стићи по свему судећи.

У сваком случају, наручићу исти SNP код компаније FTDNA за пар дана. Са њима никад нисам имао проблема.

Ван мреже Sergio

• Памтиша
« Одговор #142 послато: јануар 31, 2019, 11:40:02 поподне »
Моја искуства са YSEQ нису тако лоша. Четири пута сам наручивао прибор (за оца, брата од ујака, зета и мене) и никад није било проблема. Пошиљка је увек стизала у периоду од две до три недеље. Исто толико је трајало кад сам слао назад. Увек сам слао обичном поштом без могућности on-line праћења. Мада морам признати да су раније резултати стизали брже. У послетње време све више одуговлаче.

Ван мреже сɣнце

• Познавалац
  • I-S17250>Y4882>A1328
« Одговор #143 послато: фебруар 01, 2019, 12:22:44 пре подне »
Ја предјучер бијах наручио снип матрицу наниже И2а М423, а јучер вечером пријех писмо с прибором.

Ван мреже Platin

• Одбор за архивистику
  • Писар
« Одговор #144 послато: фебруар 01, 2019, 11:30:39 поподне »
Моја искуства са YSEQ нису тако лоша. Четири пута сам наручивао прибор (за оца, брата од ујака, зета и мене) и никад није било проблема. Пошиљка је увек стизала у периоду од две до три недеље. Исто толико је трајало кад сам слао назад. Увек сам слао обичном поштом без могућности on-line праћења. Мада морам признати да су раније резултати стизали брже. У послетње време све више одуговлаче.
Мени је снп тест прошао уредно, пакет мени, пакет назад, резултати полако сваке недеље по нешто, ту је све било добро (претходне зиме).
Али, када сам летос поручио проширење маркера са 23 на 37, е то сам се добро начекао. Барем месец дана баш ништа није стизало... Мислим да је бар 2 месеца укупно протекло (а узорак је већ био код њих).

Ван мреже ДушанВучко

• Члан Друштва
  • Аскурђел
« Одговор #145 послато: фебруар 02, 2019, 12:25:20 пре подне »
Мени је све било како треба, у очекиваним временским оквирима је било слање и пријем узорка ...временски, плус, минус у вези чекања на резултат ( два СНПа и два маркера),али све у оквирима нормале...Што се мене тиче, све препоруке
« Последња измена: фебруар 02, 2019, 12:33:24 пре подне ДушанВучко »

Ван мреже Radul

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • J2a-Z38463>SK1357+
« Одговор #146 послато: фебруар 05, 2019, 10:48:49 поподне »
постойи ли на ЫСеку-у нешто попут ФТДНА подухватов, гдѣ се могу видѣти хапловрсте испитаних са СНПовими?

Постоје подухвати као и на ФТДНА ;)

Ван мреже Radul

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • J2a-Z38463>SK1357+
« Одговор #147 послато: фебруар 05, 2019, 11:08:34 поподне »
постойи ли на ЫСеку-у нешто попут ФТДНА подухватов, гдѣ се могу видѣти хапловрсте испитаних са СНПовими?

Има их на десетине....

« Последња измена: фебруар 05, 2019, 11:10:56 поподне Radul »

Ван мреже НиколаВук

• Уредник СДНКП
  • Бели орао
« Одговор #148 послато: март 14, 2019, 07:31:15 пре подне »
Бувачи из Поткозарја са славом Пантелиндан - Y4882+.

S17250 A+
PH908 C-
Y5596 A-
Y4882 A+
A1328 processing
Y16473 processing
A10230 processing ...

Sačekat ćemo do kraja, mada je većma pojasno, da će bit A1328. Porěklo Podkozarje, no prezime Primorsko, krstna slava Pantelijin dan, no pripovědaju, da je negda bio Jovanj dan. Postoji li naznaka na neki rod? Zanimljivo je da je susědno město Trnopolje, gdě ima mnogo doseljenika Galičana ili Rusina iz vrěmena Austrougarske.

Ван мреже Златан

• Члан Друштва
  • Писар
« Одговор #149 послато: март 18, 2019, 11:48:28 пре подне »
Каква је ситуација код плаћања за надограђивање код YSEQ?
Да ли неко ко је урадио алфа-бета STR панеле плаћа WGS мање од неког ко није урадио ништа?

Ван мреже Милош

• Уредник СДНКП
  • Аскурђел
« Одговор #150 послато: март 18, 2019, 12:29:05 поподне »
Каква је ситуација код плаћања за надограђивање код YSEQ?
Да ли неко ко је урадио алфа-бета STR панеле плаћа WGS мање од неког ко није урадио ништа?

Најбоље је да се њима директно пише. Ја сам се исто питао, како код њих функционише тај систем.

https://www.yseq.net/contact_us.php?osCsid=751d8339488636d8db25183bf363616e

симо

• Гост
« Одговор #151 послато: март 18, 2019, 12:32:20 поподне »
Мислим да нема формалног попуста на надоградњу, али такође препоручујем контакт мејлом. Тај брачни пар Krahn је досад углавном излазио у сусрет, мени су дали попуст кад сам га затражио.

Ван мреже Radul

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • J2a-Z38463>SK1357+
« Одговор #152 послато: април 24, 2019, 11:35:00 поподне »
Поповић, Томингај/Грачац (100781), Свети Јован, проширио је број макера са 23 на 42.

Ван мреже Филип Андрић

• Писар
  • Поруке: 223
  • I2-PH908
« Одговор #153 послато: мај 11, 2019, 08:37:38 поподне »
Danas sam naručio kod YSEQ Alpha-Beta STR Panel. Kad budem dobio rezultate testa obavijesti ću vas, to će biti možda za oko 3 ili 4 nedelje, pošto živim u Austriji tačnije u Insbruku pokrajini Tirol, pa da se i moj rezultat stavi na tabelu srpskog dnk projekta. Biće vrlo interesantno vidjeti rezultate, s obzirom da na Zmijanju nema toliko puno testiranih. Stime će se možda i znati haplogrupa Andrića u Hercegovini, ali zato treba da se testira jedan Andrića od njih, zbog potvrde.
« Последња измена: мај 11, 2019, 08:44:20 поподне Филип Андрић »
"Ко се стиди свог поријекла, вазда рђа довијека"

Ван мреже Филип Андрић

• Писар
  • I2-PH908
« Одговор #154 послато: мај 17, 2019, 08:14:35 поподне »
Prije 2 dana je stigao YSEQ Alpha-Beta STR Panel. Brzo je stiglo, mislio sam da ću više čekati. Sutra ću poslati uzorak i onda ću morati čekati dok ne dobijem rezultate. Obavijesti ću vas kad budem dobio rezultate.

Ван мреже Филип Андрић

• Писар
  • I2-PH908
« Одговор #155 послато: мај 23, 2019, 03:34:03 поподне »
Danas su mi javili preko imejla da je stigo uzorak u njihovu laberatoriju. 11.maja sam naručio taj panel. Sad čekam na rezultate.

Ван мреже Radul

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • J2a-Z38463>SK1357+
« Одговор #156 послато: мај 25, 2019, 12:21:42 поподне »
Prije 2 dana je stigao YSEQ Alpha-Beta STR Panel. Brzo je stiglo, mislio sam da ću više čekati. Sutra ću poslati uzorak i onda ću morati čekati dok ne dobijem rezultate. Obavijesti ću vas kad budem dobio rezultate.
Danas su mi javili preko imejla da je stigo uzorak u njihovu laberatoriju. 11.maja sam naručio taj panel. Sad čekam na rezultate.

Одлично. ;)

Ван мреже kapri

• Гост
  • *
  • Поруке: 20
  • R1b-U152
« Одговор #157 послато: јун 22, 2019, 04:40:29 поподне »
Напокон сам и ја урадио суперпанел за U152, и моја коначна хаплогрупа је R-BY103041

А цела путања изгледа овако  :D
U152>L2>Z367>L20>CTS9733>S1505>Y52895>BY103041

Имам MRCA са једним енглезом 500 г. пне. Што одговара времену келтске експанзије по старом континенту.

На мрежи Лепеничанин

• Уредник СДНКП
  • Истраживач
  • Поруке: 830
  • R1b
« Одговор #158 послато: јун 22, 2019, 05:00:34 поподне »
Честитке!    :D

Ван мреже kapri

• Гост
  • *
  • R1b-U152
« Одговор #159 послато: јун 23, 2019, 02:21:13 пре подне »
Честитке!    :D

Хвала Лепеничанине!  ;D

Ван мреже Зрно

• Помоћник уредника
  • Истраживач
« Одговор #160 послато: јун 23, 2019, 11:41:55 пре подне »
https://www.yfull.com/tree/R-Y58552/

Занимљиво. У грани су Енглез и Кубанац.

Ван мреже kapri

• Гост
  • *
  • R1b-U152
« Одговор #161 послато: јун 23, 2019, 03:51:31 поподне »

У узводној грани Y52895 је кубанац(шпанац), а BY103041 има само енглез.