Форум - Порекло
Траг - корисне књиге, сајтови => Фотографије => Фотографије завичаја => Тему започео: Đorđo Април 06, 2017, 05:11:43 поподне
-
сликано прекјуче
(http://www.image-share.com/upload/3508/77.jpg) (http://www.image-share.com/ijpg-3508-77.html)
-
Јел ово уз Чукер, па на Чиготу?
Сваког лета сам тамо, и сад ме вуче.
-
ово је други део Златибора, сликано је са "Лесковог Виса" према истоку https://www.google.rs/maps/place/Leskovi+Vis/@43.7933515,19.5564105,13.08z/data=!4m5!3m4!1s0x475836cdafd6e131:0x70b5486b92811f1c!8m2!3d43.7905556!4d19.5925!5m1!1e4?hl=sr
(http://www.image-share.com/upload/3508/250.jpg) (http://www.image-share.com/ijpg-3508-250.html)
-
Кадар ми јако личи на ону зараван пред успон на Чукер, па одатле поглед на североисток.
-
(http://www.image-share.com/upload/3513/105.jpg) (http://www.image-share.com/ijpg-3513-105.html)
-
Ново изграђени храм Св. Тројице у селу Драглици на месту званом Збориште
(https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/69/Crkvadraglicazlatibor.jpg)
-
Мало јесењег Златибора:
(https://i.postimg.cc/PxQrqkcB/IMG-20250930-171525.jpg)
(https://i.postimg.cc/PJFHLfM7/IMG-20250930-173716.jpg)
(https://i.postimg.cc/0jrRqRqm/IMG-20251001-153418.jpg)
-
Лепо урађена фреска светих Немањића у цркви Преображења Господњег на Краљевим водама:
(https://i.postimg.cc/FH5qTJ1n/IMG-20251001-095433.jpg)
-
Неки архитектонски бисери Краљевих вода:
(https://i.postimg.cc/dt46ykdz/IMG-20250929-144939.jpg)
Склад архитектуре и планинског крајолика
(https://i.postimg.cc/5tv8n6YQ/IMG-20250929-165107.jpg)
Скромна планинска кућица спратности П+12
(https://i.postimg.cc/28KvY4nb/IMG-20250930-174351.jpg)
Незаборавни спој романике, готике, модерног, са лаганим призвуком Трансилваније
-
...
Незаборавни спој романике, готике, модерног, са лаганим призвуком Трансилваније
;D ;D ;D ;D
-
https://www.gradnja.rs/aerodrom-zlatibor-a3-architects/ (https://www.gradnja.rs/aerodrom-zlatibor-a3-architects/)
(https://www.gradnja.rs/aerodrom-zlatibor-a3-architects/)
(https://i.postimg.cc/1zsKsfBy/screenshot-1.png)
(https://www.gradnja.rs/aerodrom-zlatibor-a3-architects/)
(https://i.postimg.cc/F1XLpBnK/screenshot-1.png)
Амбициозно! Аеродром за летеће аутомобиле 2026?!
Мада чујем приче да банке више не дају кредите за куповину апартмана на Златибору!
Банкари кажу - и ови што су купили, не могу да плаћају рате, а велики број апартмана је на огласима за продају.
-
Неки архитектонски бисери Краљевих вода:
(https://i.postimg.cc/dt46ykdz/IMG-20250929-144939.jpg)
Склад архитектуре и планинског крајолика
(https://i.postimg.cc/5tv8n6YQ/IMG-20250929-165107.jpg)
Скромна планинска кућица спратности П+12
(https://i.postimg.cc/28KvY4nb/IMG-20250930-174351.jpg)
Незаборавни спој романике, готике, модерног, са лаганим призвуком Трансилваније
Ова прва подсећа на Бејрут. ;D
-
Дуго сам по препоруци лекара ишао ван сезоне да се шетам тим шумама док их је још било тамо, јер сам запатио хроничну упалу синуса у војсци. Сада нити има шуме нити има тога што се зове: ван сезоне. Сада је сезона нон стоп. Колико год да је добро то што се гради, нешто се окреће јелте, толико је лоше што се ишло против самог онога што боравак у планини треба да подразумева. Ове архитекте као да су у кафани у Заклопачи дипломирали, на шта ово личи. Лини на мешавину брутализма и 1001 ноћи. Срећа па су како тако то исто спречили на Тари, и то на мишиће. Али зато на Дивчибарама мјешалица мјеша, не гаси се.
-
Дуго сам по препоруци лекара ишао ван сезоне да се шетам тим шумама док их је још било тамо, јер сам запатио хроничну упалу синуса у војсци. Сада нити има шуме нити има тога што се зове: ван сезоне. Сада је сезона нон стоп. Колико год да је добро то што се гради, нешто се окреће јелте, толико је лоше што се ишло против самог онога што боравак у планини треба да подразумева. Ове архитекте као да су у кафани у Заклопачи дипломирали, на шта ово личи. Лини на мешавину брутализма и 1001 ноћи. Срећа па су како тако то исто спречили на Тари, и то на мишиће. Али зато на Дивчибарама мјешалица мјеша, не гаси се.
Потпуно се слажем. Златибор су скроз уништили са тим зградуринама. Капирам да је популарна дестинација, али негде треба да постоји граница градњи и туризму. Барем Чајетину још нису унаказили тако...