Форум - Порекло

Траг - корисне књиге, сајтови => Фотографије => Фотографије завичаја => Тему започео: Đorđo Април 06, 2017, 05:11:43 поподне

Наслов: Златибор
Порука од: Đorđo Април 06, 2017, 05:11:43 поподне
сликано прекјуче

(http://www.image-share.com/upload/3508/77.jpg) (http://www.image-share.com/ijpg-3508-77.html)
Наслов: Одг: Златибор
Порука од: Nebo Април 06, 2017, 09:32:30 поподне
Јел ово уз Чукер, па на Чиготу?
Сваког лета сам тамо, и сад ме вуче.
Наслов: Одг: Златибор
Порука од: Đorđo Април 07, 2017, 11:29:53 пре подне
ово је други део Златибора, сликано је са "Лесковог Виса" према истоку https://www.google.rs/maps/place/Leskovi+Vis/@43.7933515,19.5564105,13.08z/data=!4m5!3m4!1s0x475836cdafd6e131:0x70b5486b92811f1c!8m2!3d43.7905556!4d19.5925!5m1!1e4?hl=sr

(http://www.image-share.com/upload/3508/250.jpg) (http://www.image-share.com/ijpg-3508-250.html)
Наслов: Одг: Златибор
Порука од: Nebo Април 07, 2017, 12:07:26 поподне
Кадар ми јако личи на ону зараван пред успон на Чукер, па одатле поглед на североисток.
Наслов: Одг: Златибор
Порука од: Đorđo Април 11, 2017, 11:05:15 поподне
(http://www.image-share.com/upload/3513/105.jpg) (http://www.image-share.com/ijpg-3513-105.html)
Наслов: Одг: Златибор
Порука од: Небојша БГ Јун 22, 2017, 11:18:40 поподне
Ново изграђени храм Св. Тројице у селу Драглици на месту званом Збориште

(https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/69/Crkvadraglicazlatibor.jpg)
Наслов: Одг: Златибор
Порука од: Nebo Октобар 07, 2025, 04:41:21 поподне
Мало јесењег Златибора:

(https://i.postimg.cc/PxQrqkcB/IMG-20250930-171525.jpg)

(https://i.postimg.cc/PJFHLfM7/IMG-20250930-173716.jpg)

(https://i.postimg.cc/0jrRqRqm/IMG-20251001-153418.jpg)
Наслов: Одг: Златибор
Порука од: Nebo Октобар 07, 2025, 04:42:37 поподне
Лепо урађена фреска светих Немањића у цркви Преображења Господњег на Краљевим водама:

(https://i.postimg.cc/FH5qTJ1n/IMG-20251001-095433.jpg)
Наслов: Одг: Златибор
Порука од: Nebo Октобар 07, 2025, 04:47:28 поподне
Неки архитектонски бисери Краљевих вода:

(https://i.postimg.cc/dt46ykdz/IMG-20250929-144939.jpg)
Склад архитектуре и планинског крајолика

(https://i.postimg.cc/5tv8n6YQ/IMG-20250929-165107.jpg)
Скромна планинска кућица спратности П+12

(https://i.postimg.cc/28KvY4nb/IMG-20250930-174351.jpg)
Незаборавни спој романике, готике, модерног, са лаганим призвуком Трансилваније
Наслов: Одг: Златибор
Порука од: Ojler Октобар 07, 2025, 06:02:30 поподне
...
Незаборавни спој романике, готике, модерног, са лаганим призвуком Трансилваније

 ;D ;D ;D ;D
Наслов: Одг: Златибор
Порука од: Небо_Сав Октобар 08, 2025, 12:54:25 поподне
https://www.gradnja.rs/aerodrom-zlatibor-a3-architects/ (https://www.gradnja.rs/aerodrom-zlatibor-a3-architects/)

(https://www.gradnja.rs/aerodrom-zlatibor-a3-architects/)

(https://i.postimg.cc/1zsKsfBy/screenshot-1.png)
(https://www.gradnja.rs/aerodrom-zlatibor-a3-architects/)
(https://i.postimg.cc/F1XLpBnK/screenshot-1.png)
Амбициозно! Аеродром за летеће аутомобиле 2026?!

Мада чујем приче да банке више не дају кредите за куповину апартмана на Златибору!
Банкари кажу - и ови што су купили, не могу да плаћају рате, а велики број апартмана је на огласима за продају.
Наслов: Одг: Златибор
Порука од: Gorance Октобар 14, 2025, 03:32:38 поподне
Неки архитектонски бисери Краљевих вода:

(https://i.postimg.cc/dt46ykdz/IMG-20250929-144939.jpg)
Склад архитектуре и планинског крајолика

(https://i.postimg.cc/5tv8n6YQ/IMG-20250929-165107.jpg)
Скромна планинска кућица спратности П+12

(https://i.postimg.cc/28KvY4nb/IMG-20250930-174351.jpg)
Незаборавни спој романике, готике, модерног, са лаганим призвуком Трансилваније
Ова прва подсећа на Бејрут. ;D
Наслов: Одг: Златибор
Порука од: Ивица Јовановић Новембар 07, 2025, 11:52:22 пре подне
Дуго сам по препоруци лекара ишао ван сезоне да се шетам тим шумама док их је још било тамо, јер сам запатио хроничну упалу синуса у војсци. Сада нити има шуме нити има тога што се зове: ван сезоне. Сада је сезона нон стоп. Колико год да је добро то што се гради, нешто се окреће јелте, толико је лоше што се ишло против самог онога што боравак у планини треба да подразумева. Ове архитекте као да су у кафани у Заклопачи дипломирали, на шта ово личи. Лини на мешавину брутализма и 1001 ноћи. Срећа па су како тако то исто спречили на Тари, и то на мишиће. Али зато на Дивчибарама мјешалица мјеша, не гаси се.
Наслов: Одг: Златибор
Порука од: Мађер Новембар 11, 2025, 12:06:18 поподне
Дуго сам по препоруци лекара ишао ван сезоне да се шетам тим шумама док их је још било тамо, јер сам запатио хроничну упалу синуса у војсци. Сада нити има шуме нити има тога што се зове: ван сезоне. Сада је сезона нон стоп. Колико год да је добро то што се гради, нешто се окреће јелте, толико је лоше што се ишло против самог онога што боравак у планини треба да подразумева. Ове архитекте као да су у кафани у Заклопачи дипломирали, на шта ово личи. Лини на мешавину брутализма и 1001 ноћи. Срећа па су како тако то исто спречили на Тари, и то на мишиће. Али зато на Дивчибарама мјешалица мјеша, не гаси се.
Потпуно се слажем.  Златибор су скроз уништили са тим зградуринама. Капирам да је популарна дестинација, али негде треба да постоји граница градњи и туризму. Барем Чајетину још нису унаказили тако...