Аутор Тема: Рођаци или ујчевина  (Прочитано 20389 пута)

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8510
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Рођаци или ујчевина
« Одговор #80 послато: Април 14, 2017, 09:10:20 поподне »
Не само Албанци и Црногорци но сви мушкарци желе да имају сина да настави лозу, али реалност је такође да данас има доста младих Албанаца који имају три ћерке па одустану да раде "наследнику".

Сваки човек поптуно подједнако воли своју децу без обзира на пол. Тако је било и пре таконјеви сада.

Како ви кажете, али ја мислим да то у доста случајева баш и не важи. Не кажем ја да неко "мрзи" своју ћерку, али једноставно ипак више воли сина. Сретао сам се додуше и са доста мушкараца који су ми отворено рекли да би више волели да добију ћерку него сина, или ако већ имају ћерке, да су сасвим задовољни и да им није жао што нису добили и сина. Сто људи, сто ћуди.  :)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Предраг56

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 432
Одг: Рођаци или ујчевина
« Одговор #81 послато: Април 14, 2017, 10:04:45 поподне »


Опeт ја.

Ко о чeму, баба о уштипцима (нeма зубe....)!

Ово јe објавио днeвни Абаз
http://www.avaz.ba/clanak/284682/dedo-albanac-kupio-19-godisnju-mladu-pa-dobio-dijete-u-71-godini?url=clanak/284682/dedo-albanac-kupio-19-godisnju-mladu-pa-dobio-dijete-u-71-godini

"Iako ima čak 50. unučadi Dedo Albanac kupio 19-godišnju mladu, pa dobio dijete u 71. godini " :-\

ttps://www.srbijadanas.com/vesti/info/albanac-61-iz-prizrena-kupio-devojku-19-za-3000-evra-i-napravio-joj-dete-2017-03-31

Redžep Kastrati iz sela kod Prizrena, kada je napunio 61 godinu, rešio je da se opet oženi. Kupio je mladu Albanku da mu bude žena. Kako je izjavo za lokalne medije on je za buduću suprugu dao čak 3.000 evra.

Priča o ovom čoveku je još interesantnija po tome što on sa prvom ženom, koja je preminula 2000. godine ima čak 12 ćerki.

Sve njegove ćerke su udate i on ima 50 unučadi.

 :-[Па ти види Руговчe шта јe мушки наслeдник. Има  и нeки видeо.

https://youtu.be/MTvNYtS-kTI

Дал плачe татко од срeћe, дал му плачe братко (стриц на новорођeнчe)-нe знам. Али плачу!

Значи, има ту нeшто!

Колико капирам,Рeџeп сад можe и да умрe. Дочeкао јe сина. И он јe плeмeну Кастрати дао свој допринос кроз сина. И својој нацији.  Одужио дуг. Остварио јe своју мисију! Нијe узалуд живeо.

Поздрав Руговчe!

Тeма ти јe добра!

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10048
  • I2a S17250 A1328
Одг: Рођаци или ујчевина
« Одговор #82 послато: Април 14, 2017, 10:27:58 поподне »
Реалност је у већини случајева и даље таква да се нпр. Црногорци и Албанци много више радују мушком него женском детету.

Никола, мислим да је сасвим нормално да мушкарац жели да има барем једно мушко дете. Био он Албанац, Црногорац, Србијанац, који год.
Јасно је зашто. Мушко дете наслеђује презиме, славу, предање, наставља лозу. Кћер је ту привремено. Док се не уда. Тада се све мења: презиме, узима мужевљева слава. Њена деца ће носити друго презиме и биће изданци неке друге лозе.

То не значи да су женска деца бића нижег реда. Своје дете се воли јаче од било чега у овом нашем свету, којег год пола да је. То могу да потврде сви овде који имају децу. Који још немају, тек ће то осетити.

Хтедох само рећи због чега је добијање мушког детета посебно важна ствар.

Што се тиче мушкараца који имају женску децу и причају да им то није важно, код многих од њих (познајем један број), то је само прича за јавност, да не би испали затуцани Балканци, а најближима се искрено поверавају да би и те како волели имати сина.

Нек су нам сва деца здраво и добро, и да одрасту у добре људе!
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже rugovac

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 972
Одг: Рођаци или ујчевина
« Одговор #83 послато: Април 15, 2017, 02:15:30 поподне »
Опeт ја.

Ко о чeму, баба о уштипцима (нeма зубe....)!

Ово јe објавио днeвни Абаз
http://www.avaz.ba/clanak/284682/dedo-albanac-kupio-19-godisnju-mladu-pa-dobio-dijete-u-71-godini?url=clanak/284682/dedo-albanac-kupio-19-godisnju-mladu-pa-dobio-dijete-u-71-godini

"Iako ima čak 50. unučadi Dedo Albanac kupio 19-godišnju mladu, pa dobio dijete u 71. godini " :-\

ttps://www.srbijadanas.com/vesti/info/albanac-61-iz-prizrena-kupio-devojku-19-za-3000-evra-i-napravio-joj-dete-2017-03-31

Redžep Kastrati iz sela kod Prizrena, kada je napunio 61 godinu, rešio je da se opet oženi. Kupio je mladu Albanku da mu bude žena. Kako je izjavo za lokalne medije on je za buduću suprugu dao čak 3.000 evra.

Priča o ovom čoveku je još interesantnija po tome što on sa prvom ženom, koja je preminula 2000. godine ima čak 12 ćerki.

Sve njegove ćerke su udate i on ima 50 unučadi.

 :-[Па ти види Руговчe шта јe мушки наслeдник. Има  и нeки видeо.

https://youtu.be/MTvNYtS-kTI

Дал плачe татко од срeћe, дал му плачe братко (стриц на новорођeнчe)-нe знам. Али плачу!

Значи, има ту нeшто!

Колико капирам,Рeџeп сад можe и да умрe. Дочeкао јe сина. И он јe плeмeну Кастрати дао свој допринос кроз сина. И својој нацији.  Одужио дуг. Остварио јe своју мисију! Нијe узалуд живeо.

Поздрав Руговчe!

Тeма ти јe добра!


Лако је ругати се, треба прво погледати себе.

Ван мреже rugovac

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 972
Одг: Рођаци или ујчевина
« Одговор #84 послато: Април 15, 2017, 02:19:04 поподне »

Што се тиче мушкараца који имају женску децу и причају да им то није важно, код многих од њих (познајем један број), то је само прича за јавност, да не би испали затуцани Балканци, а најближима се искрено поверавају да би и те како волели имати сина.


Апсолутна истина коју ће сваки мушкарац да потврди, што нимало не утиче на на љубав ка деци која је подједнака ка синовима и ћеркама.

Ван мреже Предраг56

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 432
Одг: Рођаци или ујчевина
« Одговор #85 послато: Април 15, 2017, 02:48:45 поподне »

Лако је ругати се, треба прво погледати себе.

Како грешиш Руговче! Није ово било ругање. Таман посла.
Него говори о силној  жељи већ остарелог човека, да иако обдарен бројним (женским потомством) и унучади, добије мушког потомка.

Ја се  иначе дивим свакој породици која изроди и одгаји више деце.


Ван мреже OlovniCovek

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 240
Одг: Рођаци или ујчевина
« Одговор #86 послато: Април 15, 2017, 03:13:43 поподне »
Ljudi moji, mnogo nekog Holandjanina, na primer, da li ce imati muskog potomka da mu nasledi lozu, to je nasa balkanska stvar :)

Ван мреже rugovac

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 972
Одг: Рођаци или ујчевина
« Одговор #87 послато: Април 15, 2017, 08:33:53 поподне »
Ljudi moji, mnogo nekog Holandjanina, na primer, da li ce imati muskog potomka da mu nasledi lozu, to je nasa balkanska stvar :)


Није тако  Оловни.  99% мушкараца жели да има сина. Није битно јели Швеђанин или Иранац. А то што ти причаш је само пропаганда која потура као исправно гледање.

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Рођаци или ујчевина
« Одговор #88 послато: Април 15, 2017, 08:42:48 поподне »
Није тако  Оловни.  99% мушкараца жели да има сина. Није битно јели Швеђанин или Иранац. А то што ти причаш је само пропаганда која потура као исправно гледање.

Да. Дефинитивно постоји та мушка сујета. Претпостављам да има мушкараца којима је свеједно, али их је вероватно мање од ових других. O процентима не бих... :)