Аутор Тема: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)  (Прочитано 73521 пута)

На мрежи vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Трајчевић из села Луке код Криве Паланке слави Јовањдан а не Аранђеливдан.

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)
« Одговор #301 послато: Фебруар 01, 2018, 08:27:51 пре подне »
Трајчевић из села Луке код Криве Паланке слави Јовањдан а не Аранђеливдан.

У cпиcку пишe Apaнђeлoвдaн. Иcпpaвићeмo... Инaчe зaнимљивo кoликo je "jaкa" cлaвa Apaнђeлoвдaн нa jугу Cpбиje.

Ван мреже skituljko039

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 48
Метохија са Дреницом:

01)   Ђурић, Ђурђиц, Исток
02)   Љушић, Св. Јован Милостиви, Исток
03)   Бојић, Томиндан, Исток
04)   Пумпаловић, Алимпијевдан, Синаје, Исток
05)   Зувић, Алимпијевдан, Ковраге, Исток
06)   Николић, Јовањдан, Ковраге, Исток
07)   Обрадовић, Аранђеловдан, Кош, Исток
08)   Шaпић, Пeткoвдaн, Бeлицa, Иcтoк
09)   Ђopђeвић, Лучиндaн, Шaљинoвцe, Иcтoк
10)   Здравковић, Св. Јован Златоусти, Белица, Исток
11)   Белошевић, Петковдан, Жаково, Исток
12)   Седларевић, Ђурђиц, Драгољевац, Исток
13)   Баиновић, Св. Агатоник, Мојстир, Исток
14)   Рацић, Никољдан, Прекале, Исток
15)   Дубић, Митровдан, Суви Лукавац, Исток
16)   Милосављевић, Пантелијевдан, Црни Луг, Исток

17)   Протић, Јовањдан, Пећ
18)   Цатић, Никољдан, Пећ
19)   Cтeфaнoвић, Вaвeдeњe, Пeћ
20)   Дашић, Јовањдан, Брестовик, Пећ
21)   Дашић, Јовањдан, Клинчина, Пећ (?)
22)   Обрадовић, Никољдан, Крстовац, Пећ
23)   Стошић, Алимпијевдан, Бело Поље, Пећ
24)   Славковић, Јовањдан, Бело Поље, Пећ
25)   Церовић, Ђурђевдан, Бело Поље, Пећ
26)   Богићевић, Никољдан, Добри До, Пећ
27)   Тошић, Никољдан, Добри До, Пећ
28)   Доганџић, Стевањдан, Сврке, Пећ
29)   Марковић, Никољдан, Накло, Пећ
30)   Мијатовић, Никољдан, Ромуне, Пећ
31)   Здравковић, Митровдан, Гораждевац. Пећ

32)   Пешић, Никољдан, Клина
33)   Живковић, Аранђеловдан, Берково, Клина
34)   Нешић, Јовањдан, Грабац, Клина
35)   Магић, Петковдан, Грабац, Клина
36)   Сташић, Никољдан, Дугоњиве, Клина
37)   Рашковић, Јовањдан, Дугоњиве, Клина
38)   Зајић, Лучиндан, Душевић, Клина
39)   Дaбижљeвић, Јовањдан, Дpcник, Клинa
40)   Чекрлић, Св. Стефан, Дрсник, Клина
41)   Рибаћ, Никољдан, Дрсник, Клина
42)   Ракић, Св. Стефан, Кијево, Клина
43)   Стефановић, Ђурђиц, Кијево, Клина
44)   Дончић, Јовањдан, Бича, Клина
45)   Лазаревић, Петровдан, Дреновчић, Клина
46)   Раичић, Св. Стефан, Велико Крушево, Клина
47)   Кизић, Ђурђиц, Петрич, Клина

48)   Ђикић, Митровдан, Ђаковица
49)   Петровић, Аранђеловдан, Ђаковица

50)   Шмигић, Аранђеловдан, Леочина, Србица
51)   Здравковић, Ђурђиц, Бање, Србица
52)   Лазовић, Петковдан, Радишево, Србица

53)   Стијовић, Аранђеловдан, Дечани*

*колонисти, нема континуитет живљења на КиМ, нејасног порекла...
-Узет узорак:
Ђурић, Никољдан, Осојане-Исток
Кастратовић, Александар Невски, Гораждевац-Пећ.

Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Рекао сам Милошу да долазим у другој половини Априла у свој завичај и да ћу ја теренски да обилазим села по Поморављу и да тестирам људе. Ја сам на самом почетку рекао да ће бити тешко пронаћи толико кандидата за КиМ, осим за Ибарску Долину. Међутим показало се тимски рад за Јужно Косово и Метохију и зато су ове области при крају. Нема тимског рада за Централно Косово и Поморавље и то је разлога зашто има најмање самоиницијативно тестираних. Ја сам се обраћао многима који живе доле да предузму нешто да се организују, али само обећање и лагање и ништа више.

Милош је одредио да ће бити укупно 80 узорка за Поморавље;

Општине; Гњилане = 30, Косовска Каменица = 25, Витина = 15, Ново Брдо = 10  Битно је да се узму узорци у што више села.

За сада имамо;

Гњилане = 10  (без Пауновића из Великинца, који је очигледно колонист из врањског краја)
Косовска Каменица = 9
Витина = 3
Ново Брдо = 2 (Мартиновић и Максимовић из Прековца)

За сада за Поморавља укупно; 24 (без Пауновића из Великинца). Недостаје још 56 узорка, тестираће се још евентуално десетак родова до априла, и онако ће недостајати још 40-45 узорка.

Ја сам издвојио села која би требала да су приоритет и да из тих села требају да буду тестирани родови, са по један до три узорка, у зависности од села, или великих и занимљивих родова; да се од свих ових села бар 2/3 обухвати тестирањем.

из ова села има већ тестираних, што не значи да неће бити још неко тестиран

Гњилане: Доња Будрига, Пасјане, Шилово, Коретиште, Кусце, Паралово, Партеш, Стража, Жегра, Станишор  (фали још 20 узорка)

Витина: Бинач, Грнчар, Трепезе, Врбовац, Могила, Житиње, Клокот, Деваје (фали још (12 узорка)

Косовска Каменица: Ранилуг, Велико Ропотово, Босце, Бушинце, Мочаре, Стрелица, Ораовица, Доње Кормињане, Глоговце, Доморовце, Панчело, Одевце, Гризиме, Ајновце, Царовце, Божевце, Рајановце, Бољевце (фали још 16 узорка)

Ново Брдо: Бостане, Прековац, Извор, Јасеновик, Клобукар (фали још 8 узорка)
« Последња измена: Фебруар 06, 2018, 09:06:07 поподне Акса »

Ван мреже vidoje 013

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1164
 
  Може ли Симић? Деда му је из  Понеша код  Гњилана. Слава  Ђурђиц.

Ван мреже skituljko039

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 48
-Узет узорак:
Ђурић, Никољдан, Осојане-Исток
Кастратовић, Александар Невски, Гораждевац-Пећ.
-Микић, Ђурђица, село Видање-Клина
-Сталевић, Никољдан, Село Бабиће-Пећ.
-То би било то. Са Метохијом би требало да је попуњен број... Остаје нам само да чекамо резултате... Има још заинтересованих за тестирање али су се касно пробудили...

Ван мреже skituljko039

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 48
Рекао сам Милошу да долазим у другој половини Априла у свој завичај и да ћу ја теренски да обилазим села по Поморављу и да тестирам људе. Ја сам на самом почетку рекао да ће бити тешко пронаћи толико кандидата за КиМ, осим за Ибарску Долину. Међутим показало се тимски рад за Јужно Косово и Метохију и зато су ове области при крају. Нема тимског рада за Централно Косово и Поморавље и то је разлога зашто има најмање самоиницијативно тестираних. Ја сам се обраћао многима који живе доле да предузму нешто да се организују, али само обећање и лагање и ништа више.

Милош је одредио да ће бити укупно 80 узорка за Поморавље;

Општине; Гњилане = 30, Косовска Каменица = 25, Витина = 15, Ново Брдо = 10  Битно је да се узму узорци у што више села.

За сада имамо;

Гњилане = 10  (без Пауновића из Великинца, који је очигледно колонист из врањског краја)
Косовска Каменица = 9
Витина = 3
Ново Брдо = 2 (Мартиновић и Максимовић из Прековца)

За сада за Поморавља укупно; 24 (без Пауновића из Великинца). Недостаје још 56 узорка, тестираће се још евентуално десетак родова до априла, и онако ће недостајати још 40-45 узорка.

Ја сам издвојио села која би требала да су приоритет и да из тих села требају да буду тестирани родови, са по један до три узорка, у зависности од села, или великих и занимљивих родова; да се од свих ових села бар 2/3 обухвати тестирањем.

из ова села има већ тестираних, што не значи да неће бити још неко тестиран

Гњилане: Доња Будрига, Пасјане, Шилово, Коретиште, Кусце, Паралово, Партеш, Стража, Жегра, Станишор  (фали још 20 узорка)

Витина: Бинач, Грнчар, Трепезе, Врбовац, Могила, Житиње, Клокот, Деваје (фали још (12 узорка)

Косовска Каменица: Ранилуг, Велико Ропотово, Босце, Бушинце, Мочаре, Стрелица, Ораовица, Доње Кормињане, Глоговце, Доморовце, Панчело, Одевце, Гризиме, Ајновце, Царовце, Божевце, Рајановце, Бољевце (фали још 16 узорка)

Ново Брдо: Бостане, Прековац, Извор, Јасеновик, Клобукар (фали још 8 узорка)
-Аксо брате помогли би ти али у Краљеву из тог краја има мало људи. Отишли низ Мораву(Јужну). Мораћеш сам да се потрудиш... Само сам двојицу са тог терена нашао и тестирао.

Ван мреже skituljko039

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 48
Одг: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)
« Одговор #307 послато: Фебруар 08, 2018, 12:21:12 пре подне »
-Микић, Ђурђица, село Видање-Клина
-Сталевић, Никољдан, Село Бабиће-Пећ.
-То би било то. Са Метохијом би требало да је попуњен број... Остаје нам само да чекамо резултате... Има још заинтересованих за тестирање али су се касно пробудили...
-Кад је Пећки округ у питању одрађен је добар део мада ми је жао што се нико није пријавио од стариначких родова Букумирића(Гораждевац, Сига, Ђураковац), Стевановића(и њиховог огранка Дунића), Јеремића и Јовановића из Гораждевца, Степића и Марковића из Дреновца, Ђуричића из Грабанице, Мазића из Клине, Лаовића из Дрсника(једна кућа ал најстарији род у селу), Репановића из Осојана, Јевтића, Михајловића из Ђураковца, Терзића из Лукавца, Питулића, а нема никог ни из чувене куће Царевића из Истока. Нико се не јави од Максимовића из Прекала нит од Ристића из Љубожде а нема ни Ашанина из Драгољевца. Јанковића из Млечана нема нит Белића из Степеница. Из Гребника нема Костића. Шта би са тим људима? Дал нису знали за тестирање ил је нешто друго у питању? Све су то познате староседелачке породице и кроз векове робовања под турцима чувари српства и православља на тим просторима. :'(

Ван мреже gillle

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 965
Одг: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)
« Одговор #308 послато: Фебруар 08, 2018, 12:53:27 пре подне »
Да ли је тестиран неко од  ЂУРИЋА из Истока (Ђурђиц, 16. нвембар)? Старо презиме ПЕТКОВИЋ од којих су: Ђурићи, Антићи, Крстићи и Стевановићи. Дошли из Црне Горе у Исток пре два века.

Други ЂУРИЋИ из Осојана код Истока (Св. Никола, 19. децембар) нису род са првим Ђурићима. Давно пребегли из Куча због крви у околину Призрена (Мамуша), а онда због "друге крви" дошли у Осојане (Исток).

То би био предлог г. Пумпаловића, који је и обезбедио кандидате за тестирање.
Тако је говорила моја прабаба Марта.

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)
« Одговор #309 послато: Фебруар 08, 2018, 08:09:35 пре подне »
Да ли је тестиран неко од  ЂУРИЋА из Истока (Ђурђиц, 16. нвембар)? Старо презиме ПЕТКОВИЋ од којих су: Ђурићи, Антићи, Крстићи и Стевановићи. Дошли из Црне Горе у Исток пре два века.

Други ЂУРИЋИ из Осојана код Истока (Св. Никола, 19. децембар) нису род са првим Ђурићима. Давно пребегли из Куча због крви у околину Призрена (Мамуша), а онда због "друге крви" дошли у Осојане (Исток).

То би био предлог г. Пумпаловића, који је и обезбедио кандидате за тестирање.

Метохија са Дреницом:

01)   Ђурић, Ђурђиц, Исток


Ван мреже gillle

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 965
Одг: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)
« Одговор #310 послато: Фебруар 08, 2018, 09:28:21 пре подне »
А "други" ЂУРИЋИ, из Осојана код Истока (Св. Никола)?
Тако је говорила моја прабаба Марта.

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)
« Одговор #311 послато: Фебруар 08, 2018, 10:30:10 пре подне »
А "други" ЂУРИЋИ, из Осојана код Истока (Св. Никола)?

-Узет узорак:
Ђурић, Никољдан, Осојане-Исток

Ван мреже gillle

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 965
Тако је говорила моја прабаба Марта.

Ван мреже Витомир Радовић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 381
Да ли може Радовић из Лозно, славе Аранђеловдан, сматрају се старинцима?

Ван мреже skituljko039

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 48
Да ли је тестиран неко од  ЂУРИЋА из Истока (Ђурђиц, 16. нвембар)? Старо презиме ПЕТКОВИЋ од којих су: Ђурићи, Антићи, Крстићи и Стевановићи.
-Исправка... Од четри брата Петковића су Ђурићи, Антићи, Крстићи и Стевићи у Истоку. Стевановића је било у Гораждевцу(раније презиме Јаковљевић).

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Да ли може Радовић из Лозно, славе Аранђеловдан, сматрају се старинцима?

Paдoвићи, cтapo пpeзимe Ћиpкoвићи, Apaнђeлoвдaн. Ниcу cтapиници, aли cу cтapи дoceљeници из Mopaчe. Били би зaнимљиви збoг дpугиx Mopaчaнa у Звeчaнcкoj жупи и Meтoxиjи...

Ван мреже Витомир Радовић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 381
Одг: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)
« Одговор #316 послато: Фебруар 09, 2018, 12:47:34 пре подне »
Такође мислим да би било добро да се тестирају Радовићи, јер у разговору са њима, кажу да су старинци, а ја сам нашао податак да се у Дечанским хрисовуљама Радовићи помињу као већ формирано презиме 1310. год. С тога мислим да би било добро тестирати Радовиће. Имам једног од њих који жели да се тестира.

Ван мреже gillle

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 965
Одг: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)
« Одговор #317 послато: Фебруар 09, 2018, 01:18:57 пре подне »
-Исправка... Од четри брата Петковића су Ђурићи, Антићи, Крстићи и Стевићи у Истоку. Стевановића је било у Гораждевцу(раније презиме Јаковљевић).

Тако је, писао сам "из главе" :)
Тако је говорила моја прабаба Марта.

Ван мреже rugovac

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 972
-Кад је Пећки округ у питању одрађен је добар део мада ми је жао што се нико није пријавио од стариначких родова Букумирића(Гораждевац, Сига, Ђураковац), Стевановића(и њиховог огранка Дунића), Јеремића и Јовановића из Гораждевца, Степића и Марковића из Дреновца, Ђуричића из Грабанице, Мазића из Клине, Лаовића из Дрсника(једна кућа ал најстарији род у селу), Репановића из Осојана, Јевтића, Михајловића из Ђураковца, Терзића из Лукавца, Питулића, а нема никог ни из чувене куће Царевића из Истока. Нико се не јави од Максимовића из Прекала нит од Ристића из Љубожде а нема ни Ашанина из Драгољевца. Јанковића из Млечана нема нит Белића из Степеница. Из Гребника нема Костића. Шта би са тим људима? Дал нису знали за тестирање ил је нешто друго у питању? Све су то познате староседелачке породице и кроз векове робовања под турцима чувари српства и православља на тим просторима. :'(

Скитуљко је човек који зна, један од ретких међу гомилом аматера.

Ван мреже Никола Стојановић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 348
  • I2-PH908
Зна ли се оквирно кад ће бити резултати за Јужну Србију, 15 узорака, Пчиња и Јабланица?