Порекло становништва > Хрватска - Република Српска Крајина

Srpsko prezime iz Dalmacije

<< < (2/3) > >>

Zarko Obradovic64:
Vukorepa, hrvatsko prezime iz okoline Drniša ali i Šibenika;
Vukorep, hrvatsko prezime na području Neuma, Dubrovnika i Metkovića.
Pozdrav

Гвер:

--- Цитат ---Na Miljevcima su najstarija prezimena potvrđena potkraj 17. stoljeća. U
matičnim knjigama rođenih između 1692. i 1696. nalazimo 15 današnjih i četiri
izumrla prezimena... Među sačuvanim su prezimenima Bachich
1693., Deragna 1694., Selailia 1696., Iuich 1692., Lourich 1693., Manenich
1692. (Manenicich 1692., Maneniza 1800., Malenizza 1855.), Perisich
1696., Piglich 1694., Puglich 1693. (Pulich 1737.), Suglich 1696. (> Suglie1802.), Susich 1693., Visich 1696., Vlaich 1696., Vrangncouich 1696. te Vucorepich
1693. (> Vucoreppa 1800.). Neka od njih tek u 19. stoljeću dobivaju današnji
lik. Godine 1855. Manenich postaje Malenizza, Suglich se 1802. mijenja
u Suglie, Vucorepich godine 1800. postaje Vucoreppa.

--- Крај цитата ---

Извор: Razvoj Prezimenskog Sustava na Miljevcima, Ankica Čilaš Šimpraga

А Вукорепе су конкретно из села Кључ, једно од 7 села које сачињавају Миљевце.

Зрно:

--- Цитат: AleksaT  Мај 31, 2019, 11:20:38 пре подне ---Vrlo verovatno jeste Vukorepa prezime u pitanju, i vrlo je moguce da je selo u pitanju Drnis, mada nisam siguran jer Drnis mi izgleda prilicno ocuvano i kao da ljudi tamo zive. Mada, opet, on kaze na snimku da je to zaselak, tako da nije iskljuceno. U jednom od drugih snimaka pominje se Unešić koji je par kilometara nize od Drnisa.

A na par minuta severno od Drnisa ima jedan zaselak koji je skroz neoznacen i ima crkva Svetog Jovana Krstitelja u sred zaselka u crvenom krugu https://imgur.com/XDgLLJm

Mada, sad sam pogledao i ne lici mi, i cak je taj zaselak sa crkvom isto naseljen. Ako neko ima neke druge informacije, unapred sam zahvalan!

--- Крај цитата ---

То је римокатоличка црква Светог Ивана, а не Светог Јована. Припада селу Бадањ, али је око ње дрнишко гробље. Једна је од најстаријих цркава.

Вукорепе су католици и нема података да су некад раније били православци.

Банска крајина:
Вукорепи (Вукореп) постоје и на Банији. Матица им је село Гвозданско код Двора, у коме су потврђени још у другој половини XVIII вијека. Ријеч је о католицима.

Зрно:
Нисам ни прочитао први пост на теми, а ове снимке сам већ гледао.

Момци су сасвим поуздано из неког села између Дрниша и Шибеника. Нису га никад именовали, али мислим да су Коњеврате. Ово село које снимају би требало бити Житнић, односно заселак Беадери. Вукорепа има у оближњим Плањанима и можда је неко од њих ту доселио.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију