Аутор Тема: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад  (Прочитано 10825 пута)

Ван мреже OzrenGora

  • Гост
  • *
  • Поруке: 13
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #20 послато: Јун 19, 2018, 08:46:04 пре подне »
У табели се не виде маркери, као што је било прије? Имају само имена и општи подаци.

И зашто у табели има много имена "Неименовани", додано је доста таквих а прије није било?

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8462
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #21 послато: Јун 19, 2018, 09:20:40 пре подне »
У табели се не виде маркери, као што је било прије? Имају само имена и општи подаци.

И зашто у табели има много имена "Неименовани", додано је доста таквих а прије није било?

Као што сте вероватно већ приметили, нова верзија Српског ДНК пројекта заменила је стару. Битна новост је што ће од сад Српски ДНК пројекат бити подељен на два дела - јавни и затворени. Јавни је доступан свим корисницима и даје унеколико ограничен ниво података. Затворени део је намењен члановима Друштва српских родословаца "Порекло" и доноси низ новина које Српски ДНК пројекат сада чине значајно функционалнијим. Без претеривања, можемо рећи да нова верзија Српског ДНК пројекта, у својој верзији за чланове, нуди могућности какве тренутно нема ниједан сличан ДНК пројекат у свету.
Нову верзију Српског ДНК пројекта сачинио је инжењер Ненад Жакула, који је најавио да се у наредном периоду могу очекивати још нека значајна унапређења. Друштво српских родословаца "Порекло" се захваљује Жакули на изузетном подухвату, као и свим колегама, уредницима и сарадницима Српског ДНК пројекта који су суделовали у изради нове верзије.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже goranilic

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 31
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #22 послато: Јун 20, 2018, 06:21:29 поподне »
Postovani,
Da li postoji mogucnost uclanjenja i uplate iz inostranstva? Kao neko ko ne zivi u Srbiji nemam mogucnost uplate na ziro-racun putem uplatnice.
Molim vas za pomoc i upustvo (ukoliko sam nesto propustio).
Hvala.
R-BY133177

Ван мреже СРБ.МНЕ

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 85
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #23 послато: Јун 20, 2018, 06:28:35 поподне »
meni iy CG  se ne isplati plaćati članarinu jer nemamo platni  sistem  sa Srbiom

На мрежи Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4180
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #24 послато: Јун 20, 2018, 06:30:44 поподне »
Postovani,
Da li postoji mogucnost uclanjenja i uplate iz inostranstva? Kao neko ko ne zivi u Srbiji nemam mogucnost uplate na ziro-racun putem uplatnice.
Molim vas za pomoc i upustvo (ukoliko sam nesto propustio).
Hvala.
Поштовани, постоји могућност учлањења и уплате из иностранства. Јавите се на имејл адресу [email protected] па ћемо Вам послати сва потребна обавештења.

Ван мреже СРБ.МНЕ

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 85
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #25 послато: Јун 20, 2018, 07:03:44 поподне »
Kako se ja mogu ulogovati na drugu verziju dnk poreklo

На мрежи Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4180
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #26 послато: Јун 22, 2018, 09:39:44 пре подне »
Као што смо и најавили, у новој верзији Српског ДНК пројекта од синоћ су за све кориснике видљива сва презимена тестираних који су били у пређашњој табели.

Ван мреже Душан

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 311
  • I2a1b-PH908
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #27 послато: Јун 22, 2018, 11:32:38 пре подне »
Честитам на новој верзији пројекта! :)

Изгледа да је приликом означавања места порекла презимена на карти, дошло до малих грешака. Па су тако, например за Лику, означена нека места у Србији, која имају исте називе као и места у Лици (Осредци, Дољани, Бабин Поток, Поникве), али и Радуч (Raducz) у Пољској и град Ком (Qom) у Ирану.


Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2349
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #28 послато: Јун 22, 2018, 11:34:44 пре подне »
Изгледа да је приликом означавања места порекла презимена на карти, дошло до малих грешака. Па су тако, например за Лику, означена нека места у Србији, која имају исте називе као и места у Лици (Осредци, Дољани, Бабин Поток, Поникве), али и Радуч (Raducz) у Пољској и град Ком (Qom) у Ирану.

Тај део нам је аутоматизован, па је природно дошло до грешака  :)

Радимо на томе да ручно отклонимо све што је погрешно.

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #29 послато: Јун 22, 2018, 12:50:00 поподне »
Изгледа да је приликом означавања места порекла презимена на карти, дошло до малих грешака. Па су тако, например за Лику, означена нека места у Србији, која имају исте називе као и места у Лици (Осредци, Дољани, Бабин Поток, Поникве), али и Радуч (Raducz) у Пољској и град Ком (Qom) у Ирану.
Требало би да је решено сад. Неки су били у Америци, Канади, Етиопији. :) Остаје нам да временом за оне резултате унутар српског етничког простора за које се примети да су погрешно лоцирани променимо места на мапи.

Уједно, позив свима који примете грешке у локацијама тестираних на мапи да проследе информације уредништву које ће се старати да што пре погрешне локације пребаци на тачна места.
« Последња измена: Јун 22, 2018, 01:12:49 поподне Atlantische »
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже стеф

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 65
  • J2b-M205>BY173966
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #30 послато: Јун 24, 2018, 01:30:33 пре подне »
Требало би да је решено сад. Неки су били у Америци, Канади, Етиопији. :) Остаје нам да временом за оне резултате унутар српског етничког простора за које се примети да су погрешно лоцирани променимо места на мапи.

Колико ја могу да видим, већи проблем је што велики број уноса не приказује било какву локацију. То се лако види кад се филтрира да се прикаже мањи број записа у табели и упореди са локацијама на мапи. Боље него што је било, али и даље доста фали.  Рецимо, Тимочка Крајина има 16 редова у табели, десетак на мапи; лица која садрже "стев" у имену има 20 у табели, опет десетак на мапи итд.

Цитат
Уједно, позив свима који примете грешке у локацијама тестираних на мапи да проследе информације уредништву које ће се старати да што пре погрешне локације пребаци на тачна места.

Већ сам пријавио на овој теми раније, са још неколико других проблема и предлога за побољшање. Јел' може нешто да се помогне?

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #31 послато: Јун 24, 2018, 03:42:11 поподне »
Колико ја могу да видим, већи проблем је што велики број уноса не приказује било какву локацију. То се лако види кад се филтрира да се прикаже мањи број записа у табели и упореди са локацијама на мапи. Боље него што је било, али и даље доста фали.  Рецимо, Тимочка Крајина има 16 редова у табели, десетак на мапи; лица која садрже "стев" у имену има 20 у табели, опет десетак на мапи итд.
Слажем се да је то проблем, зато сам и написао да би било од користи када би сваки такав случај био пријављен уредништву, које би врло лако решило то, јер са оволиком бројем резултата појединачно проверавати да ли су сви тестирани на својим локацијама је далеко од лаког посла.

''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Дробњак

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1208
  • I1 P109
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #32 послато: Јун 24, 2018, 05:12:51 поподне »
Мене нема на мапи. Има ме у табели али на мапи не.
Са подручија Дробњака на мапи се не налазе:
 Касалица, Јегдић, Срдановић сви I1 > I-P109
 Караџић I2 > I-CTS10228
 Мијовић J2 > J-M205
 Пјешивац J2 > J-S8230
Томашевић из Бањана је лоциран негде код Шапца. Миљанић је уместо у Бањане у Црној Гори лоциран у Бањане код Уба. а Бајић из Забрђа код Пљеваља је лоциран у Забрђе код Угљевика.
Искушење баца људе с трона,
роба диже изнад фараона.

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #33 послато: Јун 24, 2018, 06:49:23 поподне »
101415 Вановац сврстан у Подринје , а требалоби да је централна Босна.

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #34 послато: Јун 24, 2018, 07:28:03 поподне »
Измењене су им локације. Молио бих вас све да убудуће за овакве ствари контактирате некога из уредништва СДП како не би затрпавали тему са порукама садржине којој је место у приватним препискама.
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Никола Стојановић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 348
  • I2-PH908
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #35 послато: Јун 24, 2018, 10:41:54 поподне »
Мислим да је најбоље оно што сам Јовици предложио - да свако узме по пар "региона" и ручно све провери. Идеално би било да имамо и стару базу.

Ово је велика количина разнородних података, софтвер је велики, радило се аутоматизовано делимично и ово мора да се тестира "black-box".

Ван мреже стеф

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 65
  • J2b-M205>BY173966
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #36 послато: Јун 25, 2018, 05:51:37 пре подне »
Слажем се да је то проблем, зато сам и написао да би било од користи када би сваки такав случај био пријављен уредништву, које би врло лако решило то, јер са оволиком бројем резултата појединачно проверавати да ли су сви тестирани на својим локацијама је далеко од лаког посла.

Прво, како да пријавимо уредништву - пошто је множина, коме тачно? Мислио сам да је ова тема адекватна за примедбе и предлоге. Има ли неки мејл, шта? Можда се неке ствари подразумевају у непосредној комуникацији, али нису познате нама који смо "даљински" чланови.

Друго, пријављивати појединачно сваки случај, када је очигледно да велики број уноса није конвертован или геолоциран како треба, не чини ми се прикладним. Ако ћемо ово ручно да поправљамо онда је боље да се подели ових пар хиљада уноса што имамо на десетак људи да провере и унесу праве координате где не ваљају, како већ неко написа раније. Ево, ја се први јављам добровољно да узмем једну траншу. А можда не би било лоше да неко обавести Жакулу или техничку подршку што ја написах у првој поруци на овој теми, можда је проблем тривијалан и може да реши програмски.

За крај, мој предлог је: ако ова тема није место за пријаву багова или предлога новина у софтверу, да се лепо отвори нова тема, мејлинг листа, неки багтрекер као Џира итд. и тсл. - шта је год већ Жакули најлакше да прати. Битно је да се има контакт са тимом који одржава софтвер где постоји двосмерна комуникација око багова, предлога новина или побољшања.

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #37 послато: Јун 25, 2018, 09:08:12 пре подне »
Прво, како да пријавимо уредништву - пошто је множина, коме тачно? Мислио сам да је ова тема адекватна за примедбе и предлоге. Има ли неки мејл, шта? Можда се неке ствари подразумевају у непосредној комуникацији, али нису познате нама који смо "даљински" чланови.
Импресум страница на сајту садржи листу мејлова свих уредника пројекта, па би ту требали писати сваки пут када се примети нека грешка у локацијама тестираних. А можете писати плавима овде на форуму. Слажем се да није најбржи начин, али ја тренутно не видим боље решење.
Цитат
За крај, мој предлог је: ако ова тема није место за пријаву багова или предлога новина у софтверу, да се лепо отвори нова тема, мејлинг листа, неки багтрекер као Џира итд. и тсл. - шта је год већ Жакули најлакше да прати. Битно је да се има контакт са тимом који одржава софтвер где постоји двосмерна комуникација око багова, предлога новина или побољшања.
И ту се слажем. Колико ја схватам концепт ове теме, она је ту пре свега да обавештава о техничним новинама на сајту пројекта, а сложићемо се да такве теме нису баш најбоље место за писање порука о томе да се свако мало измени локација тестираних лица. :)
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Милан Петровић

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1076
  • I2-PH908 FT277965>Y93865>Y95760 Род Зорића
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #38 послато: Јун 25, 2018, 10:43:01 пре подне »
Погледао сам табелу и нисам нашао ни једног Петровића из Козарске Дубице. Изгледа да има мало тестираних из Поткозарја.
Догодине у Холштајну!

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3378
  • Васојевић
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #39 послато: Јун 25, 2018, 12:58:27 поподне »
До сада су на картама прецизно обележени једино сви тестирани у оквиру E, N и Q хаплогрупа, као и петина припадника I2 хаплогрупе. То значи да за све остале хаплогрупе у овом тренутку нема потребе да пријављујете недостатке. Уредништво ће у најскоријем периоду на карти прецизно обележити и све остале тестиране.