Аутор Тема: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад  (Прочитано 10829 пута)

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4180
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« послато: Јун 17, 2018, 12:32:00 пре подне »
Као што сте вероватно већ приметили, нова верзија Српског ДНК пројекта заменила је стару. Битна новост је што ће од сад Српски ДНК пројекат бити подељен на два дела - јавни и затворени. Јавни је доступан свим корисницима и даје унеколико ограничен ниво података. Затворени део је намењен члановима Друштва српских родословаца "Порекло" и доноси низ новина које Српски ДНК пројекат сада чине значајно функционалнијим. Без претеривања, можемо рећи да нова верзија Српског ДНК пројекта, у својој верзији за чланове, нуди могућности какве тренутно нема ниједан сличан ДНК пројекат у свету.
Нову верзију Српског ДНК пројекта сачинио је инжењер Ненад Жакула, који је најавио да се у наредном периоду могу очекивати још нека значајна унапређења. Друштво српских родословаца "Порекло" се захваљује Жакули на изузетном подухвату, као и свим колегама, уредницима и сарадницима Српског ДНК пројекта који су суделовали у изради нове верзије.

Ван мреже Никола Стојановић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 348
  • I2-PH908
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #1 послато: Јун 17, 2018, 12:34:53 пре подне »
Технички одлично урађен посао. Чекамо све уносе и логовање за чланове.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4180
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #2 послато: Јун 17, 2018, 12:45:12 пре подне »
Технички одлично урађен посао. Чекамо све уносе и логовање за чланове.
Свим члановима Порекла су послати кориснички подаци.

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #3 послато: Јун 17, 2018, 03:27:52 пре подне »
Имам проблем, пошаљитеми нове приступне податке, изгледа да нешто са шифром није уреду.
Као да сам заборавио шифру.

Ван мреже herceg

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 120
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #4 послато: Јун 17, 2018, 06:25:33 пре подне »
Jeste li uzeli u obzir zakone o zastiti podataka prilikom dizajna? Na prvu ne djeluje tako. Slobodno brisite ovo i javite se licnom porukom.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4180
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #5 послато: Јун 17, 2018, 09:35:19 пре подне »
Имам проблем, пошаљитеми нове приступне податке, изгледа да нешто са шифром није уреду.
Као да сам заборавио шифру.
Молим чланове који су добили корисничке податке и који евентуално имају проблема са логовањем да се јаве на имејл адресу са које су добили приступне податке. Ово је јавни део форума и свакако није место где ћемо вам саопштавати корисничке податке. Хвала на разумевању.

Ван мреже стеф

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 65
  • J2b-M205>BY173966
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #6 послато: Јун 17, 2018, 09:49:00 пре подне »
Прво да похвалим очигледан труд приликом израде нове верзије сајта. Листу наведених багова или предлога побољшања доле немојте схватити као критицизам, него жељу да се те ситнице што пре уоче и поправе.

Тестирано на Фајерфоксу 60.0.2.

Ово би требало исправити или побољшати:

1. Приказ свих записа из базе на филтеру не ради, врти се у празно у недоглед. После мора да се освежи страна са Ф5 да би се вратило на 50 приказа и да би страна поново постала функционална. Прикази до 500 раде.

2. Не приказују се локације свих појединанаца на мапи, на било ком филтеру. Пример: филтер на Браничево 15-торо у листи, четворо на мапи.

3. Не може се лако одустати притиском на Х дугме у горњем делу прозора на скриновима за промену лозинке, филтеру за приказ и детаљним приказима маркера. Мора да се кликне буквално на десни горњи ћошак од Х у десном горњем ћошку :) Ескејп тастер не ради, мада се се приказује као пречица у облачићу изнад Х дугмета. Ентер тастер не ради за унос лозинке, а требало би због аутоматизованог копирања из сефа за лозинке (KeePass и сл.)

4. Колоне за приказ маркера преламају све двоцифрене вредности на једну цифру, сем 11, што чини брзо упоређивање практично немогућим. Проширити све колоне да приказују две цифре. Било би исто лепо да офарбате вредности маркера који се разликују од улогованог корисника и да ставите број разлика од укупног броја упоредивих маркера (нпр. -3/37). Или као што има на пројектима на ФТДНА, да офарбате црвеном-зеленом бојом маркере који су мањи-већи од модала. Може и обе опције па да бирамо :)

5. Треба ставити опцију да се селектовани приказ маркера (нпр. https://dnk.poreklo.rs/Markeri/Pregled-37) скине као Ексел фајл. Треба ставити опцију да се прикажу сви записи из базе (максимум је 500).

6. На филтеру за хаплогрупу, клик на стрелицу надоле за "подгрупу" не ради, мора да се кликне на само поље (нпр. изабере се Е, па онда хоће Е-М41).

7. Не ради кружни графикон за статистику по колони крсне славе и СНП-а.

8. Простор за приказ улогованог имена је претесан (стаје само име, презиме је прецртано). Ради само клик на дрво, а не на име, мада се и име приказује као линк кад се пређе мишем преко.

Ето толико на брзину.

Jeste li uzeli u obzir zakone o zastiti podataka prilikom dizajna? Na prvu ne djeluje tako. Slobodno brisite ovo i javite se licnom porukom.

А и ти би могао да појасниш мало шта ти заправо смета. "Слободно бришите ово" ми делује као омаловажавање туђег труда. Немој да се љутиш, али тако твоја порука изгледа.
« Последња измена: Јун 17, 2018, 09:57:46 пре подне стеф »

Ван мреже Зрно

  • Помоћник уредника
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2331
  • R1b>Z2705>BY200954
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #7 послато: Јун 17, 2018, 10:44:21 пре подне »
А и ти би могао да појасниш мало шта ти заправо смета. "Слободно бришите ово" ми делује као омаловажавање туђег труда. Немој да се љутиш, али тако твоја порука изгледа.

Човек је рекао да се брише његова порука, а не табела.

Ван мреже herceg

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 120
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #8 послато: Јун 17, 2018, 11:00:35 пре подне »
Da, mozda sam trebao eksplicitno navesti.

Nema omalovazavanja, vise concern sto bi rekli Englezi i to iz dobre namjere.

Ван мреже Никола Стојановић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 348
  • I2-PH908
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #9 послато: Јун 17, 2018, 11:15:23 пре подне »
Мене и даље нема у табели

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4180
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #10 послато: Јун 17, 2018, 11:35:17 пре подне »
Мене и даље нема у табели
Као што је речено, све примедбе на корисничке податке треба да пошаљете на наведени мејл. Не очекујете ваљда да овде јавно саоштавамо Ваше корисничке податке?!
Узгед, сад сам проверио Ваше корисничке податке и улоговао сам се без проблема на нову верзију Српског ДНК пројекта.
« Последња измена: Јун 17, 2018, 11:37:57 пре подне Број 1 »

Ван мреже Милош Н.

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 193
  • Јунаке, Зубин Поток Бјелопавлић
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #11 послато: Јун 17, 2018, 11:38:25 пре подне »
Мислим да ће ово бити конфузно за некога ко нема мало интернет знања, могао би се негде окачити линк ка неком туторијалу?
''Свак је рођен да по једном умре, част или брука живе довијека..."

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4180
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #12 послато: Јун 17, 2018, 11:46:48 пре подне »
Мислим да ће ово бити конфузно за некога ко нема мало интернет знања, могао би се негде окачити линк ка неком туторијалу?
Поштовани Милоше, нова верзија Српског ДНК пројекта је све само не конфузна и молио бих да размислите пре него што испалите овакве квалификације. Напротив, све је урађено са много пажње управо да буде једноставно и функционално за коришћење. Ми ћемо се, наравно, потрудити да направимо и туторијал, али свако ко проведе неколико сати на новом Српском ДНК пројекту схватиће које су његове могућности и како на веома брз и једноставан начин сада може добити податке (посебно различите статистике) за које је досад требало много труда и које су само најупорнији извлачили у сопственој режији.

Ван мреже Витомир Радовић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 381
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #13 послато: Јун 17, 2018, 01:48:49 поподне »
Урађено је одлично, код мене све функционише и сада могу да отворим и табелу.
По мени је ово боље него прије.
Свака част и похвале Жакули и свима који су радили на овоме.

Поздрав за све из Улциња
« Последња измена: Јун 17, 2018, 01:50:37 поподне Број 1 »

Ван мреже Voljen od Boga

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 947
  • I-Y4460*
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #14 послато: Јун 17, 2018, 02:22:36 поподне »
Јавни и затворени дио Српског ДНК пројекта, потпуно вас разумијем.
Шта се може очекивати на јавном дијелу форума?
Хоће ли се моћи пратити табела тестираних, макар шифрираних?
Хоћете ли омогућити приватну комуникацију између тестираних особа?
Хоћете ли "очистити" јави дио од сувишних информација ?
Хоће ли чланови "Порекла" остати на јавном дијелу форума?
Хоћете ли у истраживање проширити на цијелу регију?
итд.




Evropa je jedna velika porodica.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #15 послато: Јун 17, 2018, 03:23:26 поподне »
Нову верзију Српског ДНК пројекта дочекао сам с великим ишчекивањем и задовољством.

Последња три дана, откада имам приступ, брзо сам се снашао, и са овим што је јуче представљено, и до сада урађено, могу рећи да сам лично презадовољан. Добили смо значајно побољшану алатку, са битно проширеним спектром могућности, и са доста пријатним графичким окружењем.

Стога све моје похвале Ненаду Жакули на успешној изградњи нове платформе Српског ДНК пројекта и честитке уредницима Српског ДНК пројекта на новом сајту!



Ван мреже crni

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 362
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #16 послато: Јун 17, 2018, 03:46:58 поподне »
Нисам добио нове корисничке податке на мејл, а са постојећим Корисничким именом и Лозинком не могу се логовати на нову верзију ...

Да ли то значи да ми је истекло чланство у Пореклу?

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4180
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #17 послато: Јун 17, 2018, 04:10:28 поподне »
Нисам добио нове корисничке податке на мејл, а са постојећим Корисничким именом и Лозинком не могу се логовати на нову верзију ...

Да ли то значи да ми је истекло чланство у Пореклу?
Поштовани г. Црнчевићу,
Опростите на пропусту. Ускоро ћете добити пуну информацију на Вашу имејл адресу.

Ван мреже Милан Степановић

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 48
  • N2-Y6503 P189.2 (Св. Јован)
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #18 послато: Јун 18, 2018, 11:58:41 поподне »
Poštovani prijatelji,

Ne mogu da se ulogujem na mapu pod dosadašnjom lozinkom (član sam društva Poreklo). Molio bih smernice ili uputstvo. Hvala i srdačan pozdrav!
Час ми весте стару славу
крви моје прарођачке...
[Лаза Костић]

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4180
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #19 послато: Јун 19, 2018, 12:19:57 пре подне »
Poštovani prijatelji,

Ne mogu da se ulogujem na mapu pod dosadašnjom lozinkom (član sam društva Poreklo). Molio bih smernice ili uputstvo. Hvala i srdačan pozdrav!
Поштовани г. Степановићу,
Послао сам Вам управо детаљно упутство на мејл.
Молим све чланове Порекла да ако имају било какво питање у вези логовања да иста поставе на имејл адресу [email protected]. На форуму свакако није место да одговарамо на питања која се тичу корисничких података.
У досадашњих два дана није било проблема и сви захтеви упућени на напред наведену имејл адресу су брзо решени.

Ван мреже OzrenGora

  • Гост
  • *
  • Поруке: 13
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #20 послато: Јун 19, 2018, 08:46:04 пре подне »
У табели се не виде маркери, као што је било прије? Имају само имена и општи подаци.

И зашто у табели има много имена "Неименовани", додано је доста таквих а прије није било?

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8462
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #21 послато: Јун 19, 2018, 09:20:40 пре подне »
У табели се не виде маркери, као што је било прије? Имају само имена и општи подаци.

И зашто у табели има много имена "Неименовани", додано је доста таквих а прије није било?

Као што сте вероватно већ приметили, нова верзија Српског ДНК пројекта заменила је стару. Битна новост је што ће од сад Српски ДНК пројекат бити подељен на два дела - јавни и затворени. Јавни је доступан свим корисницима и даје унеколико ограничен ниво података. Затворени део је намењен члановима Друштва српских родословаца "Порекло" и доноси низ новина које Српски ДНК пројекат сада чине значајно функционалнијим. Без претеривања, можемо рећи да нова верзија Српског ДНК пројекта, у својој верзији за чланове, нуди могућности какве тренутно нема ниједан сличан ДНК пројекат у свету.
Нову верзију Српског ДНК пројекта сачинио је инжењер Ненад Жакула, који је најавио да се у наредном периоду могу очекивати још нека значајна унапређења. Друштво српских родословаца "Порекло" се захваљује Жакули на изузетном подухвату, као и свим колегама, уредницима и сарадницима Српског ДНК пројекта који су суделовали у изради нове верзије.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже goranilic

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 31
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #22 послато: Јун 20, 2018, 06:21:29 поподне »
Postovani,
Da li postoji mogucnost uclanjenja i uplate iz inostranstva? Kao neko ko ne zivi u Srbiji nemam mogucnost uplate na ziro-racun putem uplatnice.
Molim vas za pomoc i upustvo (ukoliko sam nesto propustio).
Hvala.
R-BY133177

Ван мреже СРБ.МНЕ

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 85
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #23 послато: Јун 20, 2018, 06:28:35 поподне »
meni iy CG  se ne isplati plaćati članarinu jer nemamo platni  sistem  sa Srbiom

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4180
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #24 послато: Јун 20, 2018, 06:30:44 поподне »
Postovani,
Da li postoji mogucnost uclanjenja i uplate iz inostranstva? Kao neko ko ne zivi u Srbiji nemam mogucnost uplate na ziro-racun putem uplatnice.
Molim vas za pomoc i upustvo (ukoliko sam nesto propustio).
Hvala.
Поштовани, постоји могућност учлањења и уплате из иностранства. Јавите се на имејл адресу [email protected] па ћемо Вам послати сва потребна обавештења.

Ван мреже СРБ.МНЕ

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 85
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #25 послато: Јун 20, 2018, 07:03:44 поподне »
Kako se ja mogu ulogovati na drugu verziju dnk poreklo

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4180
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #26 послато: Јун 22, 2018, 09:39:44 пре подне »
Као што смо и најавили, у новој верзији Српског ДНК пројекта од синоћ су за све кориснике видљива сва презимена тестираних који су били у пређашњој табели.

Ван мреже Душан

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 311
  • I2a1b-PH908
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #27 послато: Јун 22, 2018, 11:32:38 пре подне »
Честитам на новој верзији пројекта! :)

Изгледа да је приликом означавања места порекла презимена на карти, дошло до малих грешака. Па су тако, например за Лику, означена нека места у Србији, која имају исте називе као и места у Лици (Осредци, Дољани, Бабин Поток, Поникве), али и Радуч (Raducz) у Пољској и град Ком (Qom) у Ирану.


Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2349
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #28 послато: Јун 22, 2018, 11:34:44 пре подне »
Изгледа да је приликом означавања места порекла презимена на карти, дошло до малих грешака. Па су тако, например за Лику, означена нека места у Србији, која имају исте називе као и места у Лици (Осредци, Дољани, Бабин Поток, Поникве), али и Радуч (Raducz) у Пољској и град Ком (Qom) у Ирану.

Тај део нам је аутоматизован, па је природно дошло до грешака  :)

Радимо на томе да ручно отклонимо све што је погрешно.

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #29 послато: Јун 22, 2018, 12:50:00 поподне »
Изгледа да је приликом означавања места порекла презимена на карти, дошло до малих грешака. Па су тако, например за Лику, означена нека места у Србији, која имају исте називе као и места у Лици (Осредци, Дољани, Бабин Поток, Поникве), али и Радуч (Raducz) у Пољској и град Ком (Qom) у Ирану.
Требало би да је решено сад. Неки су били у Америци, Канади, Етиопији. :) Остаје нам да временом за оне резултате унутар српског етничког простора за које се примети да су погрешно лоцирани променимо места на мапи.

Уједно, позив свима који примете грешке у локацијама тестираних на мапи да проследе информације уредништву које ће се старати да што пре погрешне локације пребаци на тачна места.
« Последња измена: Јун 22, 2018, 01:12:49 поподне Atlantische »
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже стеф

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 65
  • J2b-M205>BY173966
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #30 послато: Јун 24, 2018, 01:30:33 пре подне »
Требало би да је решено сад. Неки су били у Америци, Канади, Етиопији. :) Остаје нам да временом за оне резултате унутар српског етничког простора за које се примети да су погрешно лоцирани променимо места на мапи.

Колико ја могу да видим, већи проблем је што велики број уноса не приказује било какву локацију. То се лако види кад се филтрира да се прикаже мањи број записа у табели и упореди са локацијама на мапи. Боље него што је било, али и даље доста фали.  Рецимо, Тимочка Крајина има 16 редова у табели, десетак на мапи; лица која садрже "стев" у имену има 20 у табели, опет десетак на мапи итд.

Цитат
Уједно, позив свима који примете грешке у локацијама тестираних на мапи да проследе информације уредништву које ће се старати да што пре погрешне локације пребаци на тачна места.

Већ сам пријавио на овој теми раније, са још неколико других проблема и предлога за побољшање. Јел' може нешто да се помогне?

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #31 послато: Јун 24, 2018, 03:42:11 поподне »
Колико ја могу да видим, већи проблем је што велики број уноса не приказује било какву локацију. То се лако види кад се филтрира да се прикаже мањи број записа у табели и упореди са локацијама на мапи. Боље него што је било, али и даље доста фали.  Рецимо, Тимочка Крајина има 16 редова у табели, десетак на мапи; лица која садрже "стев" у имену има 20 у табели, опет десетак на мапи итд.
Слажем се да је то проблем, зато сам и написао да би било од користи када би сваки такав случај био пријављен уредништву, које би врло лако решило то, јер са оволиком бројем резултата појединачно проверавати да ли су сви тестирани на својим локацијама је далеко од лаког посла.

''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Дробњак

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1208
  • I1 P109
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #32 послато: Јун 24, 2018, 05:12:51 поподне »
Мене нема на мапи. Има ме у табели али на мапи не.
Са подручија Дробњака на мапи се не налазе:
 Касалица, Јегдић, Срдановић сви I1 > I-P109
 Караџић I2 > I-CTS10228
 Мијовић J2 > J-M205
 Пјешивац J2 > J-S8230
Томашевић из Бањана је лоциран негде код Шапца. Миљанић је уместо у Бањане у Црној Гори лоциран у Бањане код Уба. а Бајић из Забрђа код Пљеваља је лоциран у Забрђе код Угљевика.
Искушење баца људе с трона,
роба диже изнад фараона.

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #33 послато: Јун 24, 2018, 06:49:23 поподне »
101415 Вановац сврстан у Подринје , а требалоби да је централна Босна.

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #34 послато: Јун 24, 2018, 07:28:03 поподне »
Измењене су им локације. Молио бих вас све да убудуће за овакве ствари контактирате некога из уредништва СДП како не би затрпавали тему са порукама садржине којој је место у приватним препискама.
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Никола Стојановић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 348
  • I2-PH908
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #35 послато: Јун 24, 2018, 10:41:54 поподне »
Мислим да је најбоље оно што сам Јовици предложио - да свако узме по пар "региона" и ручно све провери. Идеално би било да имамо и стару базу.

Ово је велика количина разнородних података, софтвер је велики, радило се аутоматизовано делимично и ово мора да се тестира "black-box".

Ван мреже стеф

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 65
  • J2b-M205>BY173966
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #36 послато: Јун 25, 2018, 05:51:37 пре подне »
Слажем се да је то проблем, зато сам и написао да би било од користи када би сваки такав случај био пријављен уредништву, које би врло лако решило то, јер са оволиком бројем резултата појединачно проверавати да ли су сви тестирани на својим локацијама је далеко од лаког посла.

Прво, како да пријавимо уредништву - пошто је множина, коме тачно? Мислио сам да је ова тема адекватна за примедбе и предлоге. Има ли неки мејл, шта? Можда се неке ствари подразумевају у непосредној комуникацији, али нису познате нама који смо "даљински" чланови.

Друго, пријављивати појединачно сваки случај, када је очигледно да велики број уноса није конвертован или геолоциран како треба, не чини ми се прикладним. Ако ћемо ово ручно да поправљамо онда је боље да се подели ових пар хиљада уноса што имамо на десетак људи да провере и унесу праве координате где не ваљају, како већ неко написа раније. Ево, ја се први јављам добровољно да узмем једну траншу. А можда не би било лоше да неко обавести Жакулу или техничку подршку што ја написах у првој поруци на овој теми, можда је проблем тривијалан и може да реши програмски.

За крај, мој предлог је: ако ова тема није место за пријаву багова или предлога новина у софтверу, да се лепо отвори нова тема, мејлинг листа, неки багтрекер као Џира итд. и тсл. - шта је год већ Жакули најлакше да прати. Битно је да се има контакт са тимом који одржава софтвер где постоји двосмерна комуникација око багова, предлога новина или побољшања.

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #37 послато: Јун 25, 2018, 09:08:12 пре подне »
Прво, како да пријавимо уредништву - пошто је множина, коме тачно? Мислио сам да је ова тема адекватна за примедбе и предлоге. Има ли неки мејл, шта? Можда се неке ствари подразумевају у непосредној комуникацији, али нису познате нама који смо "даљински" чланови.
Импресум страница на сајту садржи листу мејлова свих уредника пројекта, па би ту требали писати сваки пут када се примети нека грешка у локацијама тестираних. А можете писати плавима овде на форуму. Слажем се да није најбржи начин, али ја тренутно не видим боље решење.
Цитат
За крај, мој предлог је: ако ова тема није место за пријаву багова или предлога новина у софтверу, да се лепо отвори нова тема, мејлинг листа, неки багтрекер као Џира итд. и тсл. - шта је год већ Жакули најлакше да прати. Битно је да се има контакт са тимом који одржава софтвер где постоји двосмерна комуникација око багова, предлога новина или побољшања.
И ту се слажем. Колико ја схватам концепт ове теме, она је ту пре свега да обавештава о техничним новинама на сајту пројекта, а сложићемо се да такве теме нису баш најбоље место за писање порука о томе да се свако мало измени локација тестираних лица. :)
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Милан Петровић

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1076
  • I2-PH908 FT277965>Y93865>Y95760 Род Зорића
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #38 послато: Јун 25, 2018, 10:43:01 пре подне »
Погледао сам табелу и нисам нашао ни једног Петровића из Козарске Дубице. Изгледа да има мало тестираних из Поткозарја.
Догодине у Холштајну!

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3378
  • Васојевић
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #39 послато: Јун 25, 2018, 12:58:27 поподне »
До сада су на картама прецизно обележени једино сви тестирани у оквиру E, N и Q хаплогрупа, као и петина припадника I2 хаплогрупе. То значи да за све остале хаплогрупе у овом тренутку нема потребе да пријављујете недостатке. Уредништво ће у најскоријем периоду на карти прецизно обележити и све остале тестиране.

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3378
  • Васојевић
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #40 послато: Јун 25, 2018, 01:01:08 поподне »
Погледао сам табелу и нисам нашао ни једног Петровића из Козарске Дубице. Изгледа да има мало тестираних из Поткозарја.

Ни у старој табели није био ниједан Петровић из Козарске Дубице, па је логично да је исти случај и са новом табелом.

Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2349
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #41 послато: Јун 25, 2018, 01:19:29 поподне »
До сада су на картама прецизно обележени једино сви тестирани у оквиру E, N и Q хаплогрупа, као и петина припадника I2 хаплогрупе. То значи да за све остале хаплогрупе у овом тренутку нема потребе да пријављујете недостатке. Уредништво ће у најскоријем периоду на карти прецизно обележити и све остале тестиране.

Ускоро ћу, надам се, завршити динарик "север".

Ван мреже Никола Стојановић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 348
  • I2-PH908
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #42 послато: Јун 25, 2018, 11:32:35 поподне »
За крај, мој предлог је: ако ова тема није место за пријаву багова или предлога новина у софтверу, да се лепо отвори нова тема, мејлинг листа, неки багтрекер као Џира итд. и тсл. - шта је год већ Жакули најлакше да прати. Битно је да се има контакт са тимом који одржава софтвер где постоји двосмерна комуникација око багова, предлога новина или побољшања.
Свуда је пракса да стара верзија постоји (бар у ограниченом домену), док се нова не тестира до краја. Жакули свака част, гледао сам му код, без 3000е не би нико оно радио ручно.

Ван мреже OzrenGora

  • Гост
  • *
  • Поруке: 13
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #43 послато: Јун 26, 2018, 11:34:13 пре подне »
Штета што се у новој верзији не виде маркери за тестиране, за нас "обичне" форумашке чланове.

Ван мреже Милош Н.

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 193
  • Јунаке, Зубин Поток Бјелопавлић
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #44 послато: Јул 03, 2018, 09:56:15 поподне »
Какав је начин улоговања?
Уносио сам име са форума и шифру...
''Свак је рођен да по једном умре, част или брука живе довијека..."

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #45 послато: Јул 03, 2018, 10:15:34 поподне »
Какав је начин улоговања?
Уносио сам име са форума и шифру...

Одговорих на ПП.



Ван мреже Pavo

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 915
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #46 послато: Јул 03, 2018, 10:59:43 поподне »
Svaka čast.  Ja sam prije mjesec dana razmišljao da bi DNK projekt trebao biti ljubazniji i bolji i ovako sam ga otprilike i razmišljao.  To što se ne mogu vidjeti markeri meni kao laiku ne znači ništa.  Ja ih i onako ne razumijem, a forumaši koji ih razumiju su mi uvijek ljubazno odgovarali na bilo kakva postavljena pitanja, tako da ovo uopće nije problem. 

Ван мреже СРБ.МНЕ

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 85
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #47 послато: Август 01, 2018, 11:35:12 поподне »
kako da ja pristupim zasticenom delu sajta

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #48 послато: Август 01, 2018, 11:48:55 поподне »
kako da ja pristupim zasticenom delu sajta

Као што стоји у уводној поруци ове теме, нова верзија СДНКП је подељена на јавни и затворени део, јавни је доступан свима, а затворни само члановима Друштва српских родословаца "Порекло". Учлањењем у Друштво добијају се посебно корисничко име и лозинка за пуни приступ Српском ДНК пројекту.



Ван мреже Voljen od Boga

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 947
  • I-Y4460*
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #49 послато: Август 02, 2018, 09:42:18 поподне »
Као што стоји у уводној поруци ове теме, нова верзија СДНКП је подељена на јавни и затворени део, јавни је доступан свима, а затворни само члановима Друштва српских родословаца "Порекло". Учлањењем у Друштво добијају се посебно корисничко име и лозинка за пуни приступ Српском ДНК пројекту.

Могу ли ја у ту дружину ?
Evropa je jedna velika porodica.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #50 послато: Август 02, 2018, 09:47:58 поподне »
Могу ли ја у ту дружину ?

Наравно да можеш.



Ван мреже Voljen od Boga

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 947
  • I-Y4460*
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #51 послато: Август 02, 2018, 09:55:27 поподне »
Наравно да можеш.

ОК, нећу скоро путовати тамо па ће ми требат времена да нађем неког ко ће ми уплтит чланарину.
Хвала !
Evropa je jedna velika porodica.

Ван мреже Slijepcevic

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 34
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #52 послато: Август 07, 2018, 03:19:52 поподне »
Чисто информативно докле сте стигли са уносом у табелу?
Фале ми неки резултати. ;)

Ван мреже Грк

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1102
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #53 послато: Октобар 01, 2018, 01:48:10 поподне »
Како напредује распоређивање презимена по родовима у новој табели?

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3378
  • Васојевић
Одг: Нова верзија Српског ДНК пројекта пуштена у рад
« Одговор #54 послато: Октобар 01, 2018, 05:01:04 поподне »
Чисто информативно докле сте стигли са уносом у табелу?
Фале ми неки резултати. ;)

Промакло нам је ово питање. Пре месец дана смо завршили са уношењем свих резултата у табелу.

Како напредује распоређивање презимена по родовима у новој табели?

До сада су груписани неки већи родови, али има још доста посла око тога.