ДНК порекло > Савети за тестирање

Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон

(1/41) > >>

stevanovicd:
Постована господо,

Хтео бих да опишем проблеме са којима сам се сусрео при слању узорака у FTDNA-Хјустон:

- Кад поручите материјал за тестирање ,чекате око две недеље да вам буде испоручен
-Материјал са узорцима путује до Хјустона око две недеље
-Резултат се чека око два месеца од момента кад је регистрован у FTDNA

   Све ово би било Ок да нисам имао проблема на пријему пошиљке у пошти.
Кад покажете службенику у пошти шта шаљете он тражи мишљење цариника а цариник каже да  овакав тип пошиљке може послати само правно лице !! :o
С обзиром да је моја радозналост много јача од њихове бирократије успео сам да пошаљем два узорка од пријатеља и очекујем резултате половином маја.
   Пре три дана уз велике напоре успео сам да пошаљем узорак на 67 маркера , за себе,  заиста уз дугачко убеђивање . Мислим да ми је највише у томе помогла моја пилотска униформа  ;).
   Мислим да следећи пут сигурно неће прихватити моју или било чију пошиљку ове врсте зато молим Синишу , Млађу ...да се изнађе начина како да заобиђемо овакве непријатности.

Позз
Драган

Синиша Јерковић:

--- Цитат: stevanovicd  Април 16, 2014, 02:14:32 поподне ---Постована господо,

Хтео бих да опишем проблеме са којима сам се сусрео при слању узорака у FTDNA-Хјустон:

- Кад поручите материјал за тестирање ,чекате око две недеље да вам буде испоручен
-Материјал са узорцима путује до Хјустона око две недеље
-Резултат се чека око два месеца од момента кад је регистрован у FTDNA

   Све ово би било Ок да нисам имао проблема на пријему пошиљке у пошти.
Кад покажете службенику у пошти шта шаљете он тражи мишљење цариника а цариник каже да  овакав тип пошиљке може послати само правно лице !! :o
С обзиром да је моја радозналост много јача од њихове бирократије успео сам да пошаљем два узорка од пријатеља и очекујем резултате половином маја.
   Пре три дана уз велике напоре успео сам да пошаљем узорак на 67 маркера , за себе,  заиста уз дугачко убеђивање . Мислим да ми је највише у томе помогла моја пилотска униформа  ;).
   Мислим да следећи пут сигурно неће прихватити моју или било чију пошиљку ове врсте зато молим Синишу , Млађу ...да се изнађе начина како да заобиђемо овакве непријатности.

Позз
Драган

--- Крај цитата ---

Драгане,

многи су имали проблема приликом слања пошиљки, али тешко да ми ту шта можемо учинити.
Вјероватно законом уопште није у србији обрађено слање оваквих пошиљки и онда се све сведе на произвољна тумачења службеника.
Најбоље би било приликом слања не спомињати днк, већ рећи да се шаље прибор за нешто.
Ја сам имао среће кад сам слао, само зато, сигуран сам, што службеница у пошти кад сам јој рекао да шаљем днк није ни знала шта је днк, можда је мислила да је то нека врста ексера или сл, а није хтјела даље да се распитује.

Мислим да се тако малим лукавством може послати.

Али опет све зависи од случаја до случаја.

rajo:
Moja iskustva su da sve mnogo lakse prodje u manjim mestima.
Ja sam do sada organizovao slanje 8 uzoraka.
Iz Novog Pazara, Kragujevca, Panceva, Kosovske Mitrovice... otislo je bez problema.
U Beogradu sam prvi put probao iz jedne manje poste, upravnica podste mi je preko bureka rekla da ne smeju da prime, morao sam da idem na carinsku postu.
Tako da iz Beograda idem pravo na carinsku postu, da ne gubim vreme, Tamo je do sada uvek bilo da prvo idem kod carinika. Prvi put kazu moze, stavi u veci koverat. Drugi i treci put isto tako. Poslednji put prvo kazu "samo pravno lice", onda nakon manjeg objasnjenja "stavi u kutiju".
Mislim da je najjednostavnije ipak reci (to planiram za ubuduce) da je u pitanju uzorak pljuvacke za nekakve zdravstvene analize. Ne pominjati DNK, jer onda oni odmah pomisle na test ocinstva, zato se i hvataju za  "pravno lice". Takodje planiram da narednih puta sa sobom nosim odstampan rodoslov i da ih udavim sa porodicnom istorijom :-)

stevanovicd:
Мислим да ћемо се и даље довијати на овај или онај начин. Добро је што смо поделили наша искуства :D
Синиша имам лепу вест за вас, једног од ваших ``рођака`` Шаренца сам тестирао и очекујем резултате средином маја.

Позз
Драган

Александар Невски:
Я нѣсам имао невоља са слањем узорака. Найбоље йе одабрати мању пошту, они обично не питайу шта йе. Ако досађуйу са причом како се то не може слати, найбоље йе онда отићи до друге мање поште.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију