Аутор Тема: Где да урадим тест на генетичко порекло?  (Прочитано 154968 пута)

mladjo

  • Гост
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #60 послато: Јун 26, 2014, 02:05:04 поподне »
Danas vidim da buraz ima pravu Visa karticu sa tih 16 cifara (ovo kod mene je nešto kao debitna - mada ništa tako ne piše) i još kaže da je već plaćao preko interneta sa njom. Uzmem njegovu karticu ukucam onaj link ponovo, kad prc! Danas se ne može uplatiti niti 12 niti 25 markera već samo 37. Ono što je juče moglo danas ne može. :) E stvarno sam se razočarao. Mnogo mi ovih 169$ za 37 markera a 59$ sam već nekako mogao progutati...


Здраво,
да ли си сигуран?
Ја видим да је и даље могуће наручити тест на 12 маркера...пробај поново.

Ван мреже Љиљан

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 318
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #61 послато: Јун 26, 2014, 02:17:20 поподне »
evo pokušavam cijelo vrijeme ali mi stalno gore izbacuje poruku:
"Y-DNA12 cannot be added because it already exists or is not allowed."

sve radim isto kao i juče, stvarno luda kuća.

mladjo

  • Гост
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #62 послато: Јун 26, 2014, 02:35:21 поподне »
evo pokušavam cijelo vrijeme ali mi stalno gore izbacuje poruku:
"Y-DNA12 cannot be added because it already exists or is not allowed."

sve radim isto kao i juče, stvarno luda kuća.


Како ми се чини, та порука је видљива за било коју одабрану опцију...па тако и оне на 37, 67 и 111 маркера, баш сада гледам...но, мислим да је могуће наручити жељени тест.
« Последња измена: Јун 26, 2014, 03:50:34 поподне млађо »

Ван мреже Љиљан

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 318
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #63 послато: Јун 26, 2014, 05:48:19 поподне »
Uspio!!! :)
Danas sam došao s posla i sve isto uradio kao i na poslu ali ovaj put sam uspio (mada ne znam šta sam drugačije uradio). Naručio sam kit, dobio broj i pasvord. Sad ostaje samo da sačekamo jedno 3 mjeseca, pa da vidimo od kog su soja ličke Šepe :).... Hvala svima na pomoći

Ван мреже Сремац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 536
  • Y-DNK: I2-PH908>Y81557 / mtDNK: H11a5
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #64 послато: Јул 24, 2014, 02:45:44 поподне »
Поздрав свима,
одлучих да се тестирам и то бих учинио у Београду у ДНК центру. Само ме занима, пошто сам прилично неук по овим питањима, шта ћу конкретно сазнати из резултата. Јасно ми је да ћу сазнати хаплогрупу, међутим занима ме да ли је из резултата могуће утврдити степен сродства, уколико постоји, са особама које су се већ тестирале и које постоје у бази података српског ДНК пројекта, пошто ме интересује порекло и правац сеоба мојих предака.

Окир СРБ

  • Гост
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #65 послато: Јул 24, 2014, 06:21:41 поподне »
Поздрав свима,
одлучих да се тестирам и то бих учинио у Београду у ДНК центру. Само ме занима, пошто сам прилично неук по овим питањима, шта ћу конкретно сазнати из резултата. Јасно ми је да ћу сазнати хаплогрупу, међутим занима ме да ли је из резултата могуће утврдити степен сродства, уколико постоји, са особама које су се већ тестирале и које постоје у бази података српског ДНК пројекта, пошто ме интересује порекло и правац сеоба мојих предака.
Сазнаћеш хаплогрупу и сасвим сигурно ћеш ући у круг генетски сродних породица.
Већ на основу тога ћеш вјероватно моћи наслутити правце сеоба твојих предака.

Што се тиче неког ближег степена сродства, за то је потребан већи број маркера од 17 колико нуди ДНК центар у Беоргаду.
Више могућности пружа тестирање код страних компанија (нпр. FTDNA). Могуће је одрадити тестирање на више маркера (12, 25, 37, 67, 111) и што је још битније, када се једном тестираш (нпр. на 12 маркера) можеш продубити истраживање (нпр. са 12 на 37 маркера) без поновног слања генетског материјала.

Ван мреже Сремац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 536
  • Y-DNK: I2-PH908>Y81557 / mtDNK: H11a5
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #66 послато: Јул 24, 2014, 06:34:45 поподне »
Хвала на одговору, размислићу онда о тестирању код страних компанија, мада колико видим то је мало дужи процес.

Окир СРБ

  • Гост
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #67 послато: Јул 24, 2014, 06:37:17 поподне »
Хвала на одговору, размислићу онда о тестирању код страних компанија, мада колико видим то је мало дужи процес.
Од страних компанија резултати стижу и након три-четири мјесеца (било је разних случајева), док се резултати из Београда добијају након три-четири дана.

Ван мреже Сремац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 536
  • Y-DNK: I2-PH908>Y81557 / mtDNK: H11a5
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #68 послато: Јул 24, 2014, 06:40:12 поподне »
Да, управо зато бих се тестирао у Београду.

Ван мреже rajo

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 148
  • E-BY14160
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #69 послато: Јул 24, 2014, 06:45:31 поподне »
Да, управо зато бих се тестирао у Београду.

Мислим да вреди мало сачекати, могућност продубљивања тестирања без поновног слања генетског материјала је врло корисна.

Окир СРБ

  • Гост
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #70 послато: Јул 24, 2014, 06:48:34 поподне »
Мислим да вреди мало сачекати, могућност продубљивања тестирања без поновног слања генетског материјала је врло корисна.
Слажем се.

Ван мреже Сремац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 536
  • Y-DNK: I2-PH908>Y81557 / mtDNK: H11a5
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #71 послато: Јул 24, 2014, 06:52:12 поподне »
Слажем се и размислићу још једанпут, ако бих већ радио у иностранству, одмах бих на 37 маркера. Цена је ако се не варам 169 долара, што није много више од 13000 колико је у Београду 17 маркера.

Ван мреже вујас

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 28
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #72 послато: Јул 24, 2014, 06:58:39 поподне »
Слажем се и размислићу још једанпут, ако бих већ радио у иностранству, одмах бих на 37 маркера. Цена је ако се не варам 169 долара, што није много више од 13000 колико је у Београду 17 маркера.
Чланови "Порекла" имају 50% попуста.
http://poreklo.rs/srpski-dnk-projekat/poreklo-vam-daje-dnk-analizu-u-pola-cene/

Ван мреже Сремац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 536
  • Y-DNK: I2-PH908>Y81557 / mtDNK: H11a5
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #73 послато: Јул 24, 2014, 07:11:36 поподне »
То је већ повољније, хвала на информацијама.

mladjo

  • Гост
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #74 послато: Јул 24, 2014, 08:58:25 поподне »
Слажем се и размислићу још једанпут, ако бих већ радио у иностранству, одмах бих на 37 маркера. Цена је ако се не варам 169 долара, што није много више од 13000 колико је у Београду 17 маркера.


Здраво,
ако си у могућности, савјетујем ти да урадиш тест на 37 маркера у ФТДНА...у Хјустону је могуће спроводити додатна тестирања (67 или 111 маркера), што у Бегораду тренутно није могуће...
« Последња измена: Јул 24, 2014, 10:10:08 поподне млађо »

robert w.

  • Гост
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #75 послато: Јул 25, 2014, 07:56:19 пре подне »
Moja je preporuka, ako je Sremac i upola tanak sa živcima kao ja, da uradi testiranje u Beogradu. Brže je, manje preispitivanja da li je dobro napravio, a sa rezultatima koje imamo postoji mogućnost da se uklopi u neku od već postojećih grupa ili da dobije makar približnu sliku gde se nalazi. Najveći deo posla posle toga i jeste traganje za papirnatim tragovima o onom do čega je došao testiranjem. Ako mu budu potrebni precizniji rezultati uvek može da naruči FT DNA test, no onda neće nestrpljivo iščekivati rezultate, već mirno čekati raščišćavanje neraščišćenih računa.
Još ako bi mogao da sredi popust, to bi bilo dobro, ali i bez njega bih preporučio testiranje u Beogradu. Jedan mi je bio gotov dan, a drugi dva dana nakon testiranja. Jedino neka proveri da nisu na odmoru.

Аксић

  • Гост
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #76 послато: Август 03, 2014, 04:17:36 поподне »
Најзад сам наручио Фтдна тест, после толико двоумљења, а хтео сам да се тестирам још прошле године и изнервирао сам се због картице и изгубио сам вољу за тестирање и сада сам се коначно одлучио за тест. Наручио сам за почетак тест од 25 маркера, касније ћу се додатно тестирати на 67 маркера, а можда и на 111. видећу отом потом, нигде не журим!
« Последња измена: Август 03, 2014, 08:14:25 поподне Аксић »

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13156
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #77 послато: Август 03, 2014, 04:23:25 поподне »
Најзад сам наручио Фтдна тест, после толико двоумљења, а хтео сам да се тестирам још прошле године и изнервирао сам се због картице и изгубио сам вољу за тестирање и сада сам се коначно одлучио за тест. Наручио сам за почетак тест од 25 маркера, касније ћу се додатно тестирати на 67 марекера, а можда и на 111. видећу отом потом, нигде не журим!

Поздрављам потез! У днк пројекту немамо пуно Срба са Косова.

Ван мреже Муњени Ћелић

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 598
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #78 послато: Август 03, 2014, 06:15:13 поподне »
Најзад сам наручио Фтдна тест, после толико двоумљења, а хтео сам да се тестирам још прошле године и изнервирао сам се због картице и изгубио сам вољу за тестирање и сада сам се коначно одлучио за тест. Наручио сам за почетак тест од 25 маркера, касније ћу се додатно тестирати на 67 марекера, а можда и на 111. видећу отом потом, нигде не журим!

Шарко,
мислим да није потребно тестирање на више од 67 маркера у некој скоријој будућности. Ту разлику између 67 и 111 је боље уложити у СНП тестове који могу више открити него 111 маркера јер је питање колико и каквих ћеш имати поклапања на 67 маркера. Такође, може се уложити и у истраживање мтДНК порекла, макар и оног најосновнијег.
Икавац

Аксић

  • Гост
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #79 послато: Август 03, 2014, 06:47:33 поподне »
Поздрављам потез! У днк пројекту немамо пуно Срба са Косова.

.
« Последња измена: Април 14, 2015, 07:20:56 поподне Аксић »