Аутор Тема: QuickTrait  (Прочитано 580 пута)

Ван мреже kocovic

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 113
QuickTrait
« послато: Мај 09, 2024, 02:05:32 поподне »
Уколико неког занима постоји овај делимично бесплатан сајт/алат за аутозомални ДНК:
https://quicktrait.com/

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13216
Одг: QuickTrait
« Одговор #1 послато: Мај 12, 2024, 12:03:01 поподне »
RAW са 23andMe

занимљиво да се јавља Neo-Danubian као примарни тип. Вероватно је тако и код осталих Јужних Словена, због мање-више уједначене словенске генетике (око 50%)


атусомално негде између РумуЊа и Црногорца


интересантно да ме RAW са 23andMe баца мало јужније од FTDNA. По FTDNA увек су ми Срби први, па тек онда Румуни, Црногорци, Молдавци.


највеће шансе за Норика, али сам ипак овај други ;)


тачно




На мрежи Ивица Јовановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 941
  • J-L70 > J-Z40772* mdDNA:HV-b15a
Одг: QuickTrait
« Одговор #2 послато: Мај 12, 2024, 12:37:23 поподне »
Средњи тип би требао бити карпатид. Нео-Данубиан је више Словачка и Мађарска. Карпатид источно и Норид западније би требали бити прелазне форме. Треба да пробам да видим шта овде даје.
Милутин Бранковић, 4. ескадрон Коњичке дивизије. Крф 26.04.1916.
Сава Питић, 13. Пук. Острво Видo 24.01.1916.
Сима Мијуцић, 9. пешадијски пук. Браунау 1917.

Ван мреже kocovic

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 113
Одг: QuickTrait
« Одговор #3 послато: Мај 12, 2024, 01:01:09 поподне »





Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13216
Одг: QuickTrait
« Одговор #4 послато: Мај 12, 2024, 02:46:55 поподне »
Средњи тип би требао бити карпатид. Нео-Данубиан је више Словачка и Мађарска. Карпатид источно и Норид западније би требали бити прелазне форме. Треба да пробам да видим шта овде даје.

Ниси ме разумео. Мислим да калкулатор није толико паметан. :D Словенска компонента је код нас једина компактна и чини око 50% сваког од нас (мислим на Западни Балкан). Остало одлази на разне Илире, Трачане, блискоисточне Римљане, Германе и друге. Као такву, калкулатор је вероватно препознаје и по аутоматизму ставља основни словенски тип, а то је Neo-Danubian (овај први прорачун).

Кочовић је већ добио другачије резултате, али он је с југа Македоније, ако се не варам. Можда грешим, али чини ми се да је такав алгоритам. Видећемо када више Срба уради овај "тест".

Ван мреже НикПав

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 518
  • Y: E-BY148067 Никољдан Y (M): E-FT61303 Јовањдан
Одг: QuickTrait
« Одговор #5 послато: Мај 12, 2024, 03:36:04 поподне »
Фенотип и боја очију промашена, остало има смисла.




Ван мреже kocovic

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 113
Одг: QuickTrait
« Одговор #6 послато: Мај 12, 2024, 03:38:58 поподне »
Ниси ме разумео. Мислим да калкулатор није толико паметан. :D Словенска компонента је код нас једина компактна и чини око 50% сваког од нас (мислим на Западни Балкан). Остало одлази на разне Илире, Трачане, блискоисточне Римљане, Германе и друге. Као такву, калкулатор је вероватно препознаје и по аутоматизму ставља основни словенски тип, а то је Neo-Danubian (овај први прорачун).

Кочовић је већ добио другачије резултате, али он је с југа Македоније, ако се не варам. Можда грешим, али чини ми се да је такав алгоритам. Видећемо када више Срба уради овај "тест".

Мени је од свега за изглед погодио једино ово за плаве очи. Остало (фенотип, боја косе итд) се доста разликује у односу на неке друге тестове где су резултати били реални.

На мрежи Ивица Јовановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 941
  • J-L70 > J-Z40772* mdDNA:HV-b15a
Одг: QuickTrait
« Одговор #7 послато: Мај 12, 2024, 03:58:17 поподне »
Koji ti je fenotip?
Милутин Бранковић, 4. ескадрон Коњичке дивизије. Крф 26.04.1916.
Сава Питић, 13. Пук. Острво Видo 24.01.1916.
Сима Мијуцић, 9. пешадијски пук. Браунау 1917.

Ван мреже kocovic

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 113
Одг: QuickTrait
« Одговор #8 послато: Мај 12, 2024, 04:09:41 поподне »

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13216
Одг: QuickTrait
« Одговор #9 послато: Мај 12, 2024, 04:47:31 поподне »
North Pontid

Не верујем да тај први прорачун треба да погоди који смо тачно фенотип, што и није могуће. Он више даје процену на основу укупне генетике. Код тебе је свакако доста изражена медитеранска генетика у калкулаторима, тако да прорачун овде није погрешио (Медитеранац). Сам фенотип си могао да наследиш на основу неких других гена, али то не мења чињеницу да ти је генетика претежно медитеранска, или словенска, итд.

Већ она друга опција, када понуди три фенотипа, може да се узме у разматрање, да ли смо ми микс тих типова, или потенцијално најближи неком од њих. Бар сам ја тако схватио.

Ван мреже kocovic

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 113
Одг: QuickTrait
« Одговор #10 послато: Мај 12, 2024, 05:03:24 поподне »
Не верујем да тај први прорачун треба да погоди који смо тачно фенотип, што и није могуће. Он више даје процену на основу укупне генетике. Код тебе је свакако доста изражена медитеранска генетика у калкулаторима, тако да прорачун овде није погрешио (Медитеранац). Сам фенотип си могао да наследиш на основу неких других гена, али то не мења чињеницу да ти је генетика претежно медитеранска, или словенска, итд.

Већ она друга опција, када понуди три фенотипа, може да се узме у разматрање, да ли смо ми микс тих типова, или потенцијално најближи неком од њих. Бар сам ја тако схватио.

То је нешто попут G25 координата. Даје дистанцу од најближег фенотипа. Вероватно на основу популације која је најближа. Медитеранска компонента ми је дефинитивно са очеве стране, док са мајчине стране су више као Словени. Има и опција за проценте фенотипа:

Name   Percentage
Gracile_Med   46.48%
Neo-Danubian   34.19%
North_Atlantid   19.33%

Ово је можда тачније али немам баш толико медитеранаца у породици :D

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13216
Одг: QuickTrait
« Одговор #11 послато: Мај 12, 2024, 05:07:12 поподне »
То је нешто попут G25 координата. Даје дистанцу од најближег фенотипа. Вероватно на основу популације која је најближа. Медитеранска компонента ми је дефинитивно са очеве стране, док са мајчине стране су више као Словени. Има и опција за проценте фенотипа:

Name   Percentage
Gracile_Med   46.48%
Neo-Danubian   34.19%
North_Atlantid   19.33%

Ово је можда тачније али немам баш толико медитеранаца у породици :D

Ето, овде си већ добио  Н. Атлантид, што је пандан источном Н. Понтиду. ;)

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5493
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: QuickTrait
« Одговор #12 послато: Мај 12, 2024, 06:48:39 поподне »
Да ли може са Family Finder-a да се пребаце  резултати?

На мрежи Ивица Јовановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 941
  • J-L70 > J-Z40772* mdDNA:HV-b15a
Одг: QuickTrait
« Одговор #13 послато: Мај 12, 2024, 07:27:36 поподне »
Kada sam već pomenuo karpatida, kao prelaznu formu izmedju neo-danubian i gorida sa jedne i dinarca sa druge strane, dostupni izvori kazu da je na Karpatima na većim visinama prisutan ne on već dinarac.
Милутин Бранковић, 4. ескадрон Коњичке дивизије. Крф 26.04.1916.
Сава Питић, 13. Пук. Острво Видo 24.01.1916.
Сима Мијуцић, 9. пешадијски пук. Браунау 1917.

Ван мреже НикПав

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 518
  • Y: E-BY148067 Никољдан Y (M): E-FT61303 Јовањдан
Одг: QuickTrait
« Одговор #14 послато: Мај 12, 2024, 07:57:41 поподне »
Да ли може са Family Finder-a да се пребаце  резултати?

Може, али raw мора да се отпакује прво и онда радиш upload .csv фајла.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13216
Одг: QuickTrait
« Одговор #15 послато: Мај 12, 2024, 08:12:09 поподне »
Фенотип и боја очију промашена, остало има смисла

Али која ти три типа понуди испод, и која су три по процентима највероватнија (ово што је кочовић качио). Мора да ти убоде један, или да си бар микс. ;)

Kada sam već pomenuo karpatida, kao prelaznu formu izmedju neo-danubian i gorida sa jedne i dinarca sa druge strane, dostupni izvori kazu da je na Karpatima na većim visinama prisutan ne on već dinarac.

Не би ту требало да буде утицаја Neo-Danubian. Карпатид је напросто динарац-алпид, или динарац-горид (источни алпид). Чест код Румуна, истина. Микс динарца и neo-danubian типа би дао неку светлију верзију динарца вероватно.

Ван мреже НикПав

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 518
  • Y: E-BY148067 Никољдан Y (M): E-FT61303 Јовањдан
Одг: QuickTrait
« Одговор #16 послато: Мај 12, 2024, 09:02:31 поподне »
Али која ти три типа понуди испод, и која су три по процентима највероватнија (ово што је кочовић качио). Мора да ти убоде један, или да си бар микс. ;)

То да, као другог по реду ми је дао норика, што би требало да је мој тип.

На мрежи Ивица Јовановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 941
  • J-L70 > J-Z40772* mdDNA:HV-b15a
Одг: QuickTrait
« Одговор #17 послато: Мај 12, 2024, 09:13:39 поподне »
Fenotip: Noric. To je promašaj jer ja sam Neo-Danubian.

Sto se populacije tice daje mi:
Serbia    53.37%
Romania    43.89%
Bulgaria    2.74%

Boju očiju i kose mi je omašio skroz. Ja imam tamnu kosu, riđu bradu i plave oči (čuvajte sestre) a app mi daje Hazel Eyes i plavu kosu. Držaću se ja ipak Vahaduo dok ne nađu nešto bolje.
Милутин Бранковић, 4. ескадрон Коњичке дивизије. Крф 26.04.1916.
Сава Питић, 13. Пук. Острво Видo 24.01.1916.
Сима Мијуцић, 9. пешадијски пук. Браунау 1917.