Аутор Тема: Моја колекција  (Прочитано 412742 пута)

Ван мреже Георгије

  • Гост
  • *
  • Поруке: 17
Одг: Моја колекција
« Одговор #1100 послато: Септембар 16, 2018, 04:28:19 поподне »
Да ли неко има:

Завичајници града Осијека 1901-1946 (Државни архив у Осијеку, 2003) ?

књига је објављена у штампаном облику и на ЦД-у у ПДФ формату
« Последња измена: Септембар 16, 2018, 04:30:01 поподне Георгије »

Ван мреже Pavo

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 915
Одг: Моја колекција
« Одговор #1101 послато: Септембар 18, 2018, 09:11:36 поподне »
Да ли  неко има: Зиројевић Олга, (1992) Кроз бихорску нахију 1571.године. Сеоски дани Сретена Вукосављевића, XIV, Пријепоље; 2002,  Попис џизје казе Бихор из 1644/1645 године, Рожајски зборник, 11, Рожаје;  1974,Турско војно утврђење у Србији (1459- 1683) Историски институт, књига 18, Београд; (1968) Вучитрнски и Прзренски санџак у светлости турског пописа 1530/31, године, сепарат "Gjurmime Albanologjike" Приштина.
 Муушовић Ејуп, (1986), Порези, буне и немири у Рожајама и Бихору 1765, 1766, 1767 и 1768. године, Рожајски зборник, број 5, Рожаје; (1997) Муслимани Црне Горе од пада Зете , Музеј "Рас" Нови Пазар.
 Текст о бунама у Бихору од Е. Мушовића, гледао сам као сепарат и у неком часопису или зборнику, не сјећам се ком.
Храбак Богумил, (2007), Војнуци у Трговишту (Рожају), Бихору, Будимљи, Пећи и Клопотнику 1485. године, Новопазарски зборник 30, Нови Пазар;  (1979) нХарамлије, одметници и устаници у старим рашким областима од  1450 - 1700, Новопазарски Зборник, 3, Нови Пазар.
 Хаџибегић Хамид (1969) Званични подаци о сточном фонду на подручју Новог Пазара, Трговишта и Бихора, Историјски записи, Година XXII, књига XXVI, свеска  4, Титоград.
 Хајдарпашић Раиф (1977) Босна и Бошњаци Бихора , Сарајево.

Raif Hajdarpašić - Bosna i Bošnjaci Bihora : http://www.mediafire.com/file/52bpzcotatytyjm/Hajdarpasic.pdf
Bogumil Hrabak - Vojnuci u Trgovištu, Bihoru, Budimlji, Peći i Klopotniku 1485. godine : http://www.mediafire.com/file/sn9k5jr45owkze7/Hrabak1.pdf
Bogumil Hrabak - Haramije, odmetnici i ustanici u starim raškim oblastima 1450-1700 : http://www.mediafire.com/file/48oso7d6fwszy7r/Hrabak2.pdf

Ван мреже vidoje 013

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1164
Одг: Моја колекција
« Одговор #1102 послато: Септембар 18, 2018, 10:29:16 поподне »
Raif Hajdarpašić - Bosna i Bošnjaci Bihora : http://www.mediafire.com/file/52bpzcotatytyjm/Hajdarpasic.pdf
Bogumil Hrabak - Vojnuci u Trgovištu, Bihoru, Budimlji, Peći i Klopotniku 1485. godine : http://www.mediafire.com/file/sn9k5jr45owkze7/Hrabak1.pdf
Bogumil Hrabak - Haramije, odmetnici i ustanici u starim raškim oblastima 1450-1700 : http://www.mediafire.com/file/48oso7d6fwszy7r/Hrabak2.pdf
Хвала Паво.

Ван мреже Ранко Бубања

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 441
Одг: Моја колекција
« Одговор #1103 послато: Септембар 18, 2018, 11:50:32 поподне »
Паво,

Да ли могу да те замолим да окачиш књигу Д. Јоксимовић - Бихор и Доњи Колашин, Прилеп, 1934.

Хвала

Ван мреже Pavo

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 915
Одг: Моја колекција
« Одговор #1104 послато: Септембар 19, 2018, 12:03:26 пре подне »
Паво,

Да ли могу да те замолим да окачиш књигу Д. Јоксимовић - Бихор и Доњи Колашин, Прилеп, 1934.

Хвала

Jutros sam je naručio jer mi je pala u oči skenirajući ovu Hajdarpašićevu. :)

Ван мреже vidoje 013

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1164
Одг: Моја колекција
« Одговор #1105 послато: Септембар 19, 2018, 10:19:01 поподне »
Паво,

Да ли могу да те замолим да окачиш књигу Д. Јоксимовић - Бихор и Доњи Колашин, Прилеп, 1934.

Хвала
  Можда је словна  грешка? Није Д. Јоксимовић. Ријеч је о Ђукану Јоксимовићу.

Ван мреже Антонин

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 213
  • J2 > J-Z1043
Одг: Моја колекција
« Одговор #1106 послато: Септембар 24, 2018, 12:46:52 поподне »
Да ли неко има књига Рудничка нахија 1816-1839? Хвала унапред

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Моја колекција
« Одговор #1107 послато: Септембар 30, 2018, 07:16:06 поподне »
На страницама Управе за заједничке послове републичких органа постоји дигитална библиотека у којој се поред различитих правних дела може наћи занимљивих књига из других области.

Дигитална библиотека

Сва издања су из периода од 1867-1944. године.

Штета је једино што су дигитални снимци у доста скромној резолуцији.



На мрежи Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Моја колекција
« Одговор #1108 послато: Септембар 30, 2018, 08:30:29 поподне »
На страницама Управе за заједничке послове републичких органа постоји дигитална библиотека у којој се поред различитих правних дела може наћи занимљивих књига из других области.

Дигитална библиотека

Сва издања су из периода од 1867-1944. године.

Штета је једино што су дигитални снимци у доста скромној резолуцији.
Погледах. Има заиста јако добрих наслова, а може да се пронађе и понешто што је у солидној резолуцији и што би наш Велибор могао да обради да буде ки ново. Направићемо избор па да видимо шта би могли убацити у нашу дигиталну.

Ван мреже gillle

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 965
Одг: Моја колекција
« Одговор #1109 послато: Септембар 30, 2018, 08:51:55 поподне »
Предлажем Љуб. Стојановића "Стари Српски записи и натписи", књигу бр. 1. Мислим да је нема у нашој прет. библиотеци.
Тако је говорила моја прабаба Марта.

На мрежи Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Моја колекција
« Одговор #1110 послато: Септембар 30, 2018, 09:06:50 поподне »
Предлажем Љуб. Стојановића "Стари Српски записи и натписи", књигу бр. 1. Мислим да је нема у нашој прет. библиотеци.
Имамо свих шест књига у претраживој дигиталној.

Ван мреже gillle

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 965
Одг: Моја колекција
« Одговор #1111 послато: Октобар 01, 2018, 12:34:27 пре подне »
Моја грешка, помешао сам наслове :) Мислио сам на Глишин "РЕЧНИК косовско-метохијског дијалекта", књига 1. Или га има па сам обневиђео?
Тако је говорила моја прабаба Марта.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Моја колекција
« Одговор #1112 послато: Октобар 01, 2018, 08:57:01 поподне »
На страницама Управе за заједничке послове републичких органа постоји дигитална библиотека у којој се поред различитих правних дела може наћи занимљивих књига из других области.

Одличан налаз, Амико. Има веома занимљивих наслова.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Моја колекција
« Одговор #1113 послато: Октобар 03, 2018, 08:24:33 поподне »
Да ли неко има књигу Сиџили кадије казе Нови Пазар 1766-1768?

Ван мреже стеф

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 65
  • J2b-M205>BY173966
Одг: Моја колекција
« Одговор #1114 послато: Октобар 08, 2018, 10:47:44 пре подне »
Има ли неко:

Драгоје Тодоровић - Попис устаника 1815 (1966)
Новак Живковић - Летопис ариљски (1981)

Ван мреже rajo

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 148
  • E-BY14160
Одг: Моја колекција
« Одговор #1115 послато: Октобар 08, 2018, 12:27:37 поподне »
Да ли неко има књигу Сиџили кадије казе Нови Пазар 1766-1768?

Да ли је то уопште објављено?

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Моја колекција
« Одговор #1116 послато: Октобар 08, 2018, 04:38:20 поподне »
Да ли је то уопште објављено?
Јесте. Објављено је 2012 године. Историјски Архив Рас, аутор Ахмед Аличић;Ујкановић.
 Поседује је библиотека у Новом Пазару и Архив Југославије.
Паво је рекао  средином августа,да ће је објавити у пдф-у у овој колекцији, али је касније одустао од тога.

 

Ван мреже Pavo

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 915
Одг: Моја колекција
« Одговор #1117 послато: Октобар 08, 2018, 09:20:25 поподне »
Јесте. Објављено је 2012 године. Историјски Архив Рас, аутор Ахмед Аличић;Ујкановић.
 Поседује је библиотека у Новом Пазару и Архив Југославије.
Паво је рекао  средином августа,да ће је објавити у пдф-у у овој колекцији, али је касније одустао од тога.

Ovo je sad stvarno vrhunac bezobrazluka.  Ne samo potpuni manjak bilo kakve zahvalnosti i kućnog odgoja, već se mene sad proziva i vrijeđa na forumu.  Meni nije jasno što sam ja to krivo učinio.  Ja sam rekao da ću nabaviti i skenirati knjigu, o svom trošku.  Zar nije to dovoljno od mene?  Zašto je knjiga potrebna odmah?  Zašto nije moguće čekati da knjiga koju sam ja morao posuditi od ANUBiH u Sarajevu stigne poštom u moj grad 8500km od Sarajeva? 



Zašto je problem malo se strpiti?  Kakvu razliku čini hoće li knjiga biti skenirana za mjesec dana ili za godinu dana?  Knjiga je izašla prije 6 godina pa ako je do sad niste imali, nije valjda problem malo pričekati.  I još se povrh svega o meni na forumu piše kao da sam ja bezobrazan.  Kao da sam ja nekulturan jer nisam platio da se knjiga preko noći dostavi i skenira za Vaše potrebe.  Knjiga koja se inače može u Beogradu kupiti za pišljivih 777 dinara, što je vjerujte bar 5-6 puta manje no što je moje sveučilište platilo ANUBiH samo da pošalje ovdje na posudbu.  Ja nisam nikom ništa dužan, pa me stvarno vrijeđa kad se stvara takav dojam.  Kad se meni dosađuje i kad se na forumu piše da sam ja nešto obećao i eto prekršio obećanje. 

https://www.kupindo.com/Istorija/41518767_Sadzili-kadije-kaze-Novi-Pazar-od-1766-do-1768-NOVO

Sve što ja radim i skeniram i ljudima nabavljam ja radim o svom trošku.  To je moje vrijeme, moj novac, moj trud koji moram uložiti kako bi nabavio i skenirao stotine i stotine knjiga i radova i onda ih ovdje dijelio.  Ja ovo ne moram raditi, niti za to imam kakvu naknadu.  Ja to radim zato što znam kako je teško doći do ovih knjiga i zato što želim drugim olakšati traganje za korijenima.  Na kraju krajeva, ja sam valjda jedina osoba koja radio ovako nešto.  Nisam primijetio da postoje drugi ljudi koji nabavljaju knjige po željama.

I evo na kraju i te knjige, u koju ćete se naravno razočarati jer unatoč tome što dva mjeseca dosađujete i meni i drugim s porukama na forumu, u njoj nema onog što tražite.  Prije svega jer sidžili nisu ono što mislite.  Ali eto, nadam se da je vrijedilo dosađivanje, prozivanje i vrijeđanje.  Knjiga je tu. 

http://www.mediafire.com/file/pqp8kh9d2mlugir/Sidzili.pdf

Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Моја колекција
« Одговор #1118 послато: Октобар 08, 2018, 11:08:36 поподне »
Поштовани Паво,
Нити сам Вас прозивала, нити вређала на форуму.
Дана 21 ЈУНА У 8:22 на овом делу форума под називом, Моја колекција поставила сам наслов књиге и иза наслова упитник, са надом да ће неко ко поседује ову  књигу је можда скенирати. Питање није било упућено Вама, већ било коме са форума.Ви сте одговорили "за неких месец дана надам се".Ја сам Вам се захвалила. Ово може да се провери увидом у поруке на овом делу Форума.Ви не говорите истину тврдећи да сте рекли да ћете набавити књигу, и скенирати је о свом трошку.Можда Ви то радите али то мени нисте поменули што се опет може проверити у порукама.
Никада ни за кога нисам на форуму поменула да је безобразан, јер то није у мом маниру понашања. Поштујем све чланове и форумаше што се опет може проверити из мојих порука на форуму.
Тражила сам ову књигу у Београду неколико пута, но нажалост нисам имала среће, вероватно да тада није била у понуди на тржишту иначе бих је купила и не бих жалила и веће паре.Никада се не може знати да ли ће се нешто наћи од онога што треба истраживачу или писцу у неком документу или књизи. Зато се и прочита стотинак и више.. 
ради пар података.
Молим Вас да поново прочитате поруке, јер нигде не стоји да сам ја написала у поруци да сте Ви обећали, па прекршили обећање.
Веома поштујем Ваш рад и оно што радите и сматрам да Моја колекција не би била то што је без Вас.
Захваљујем Вам се на књизи.
Ако некад долазите у Београд биће ми драго да се и лично упознамо.

Ван мреже стеф

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 65
  • J2b-M205>BY173966
Одг: Моја колекција
« Одговор #1119 послато: Октобар 09, 2018, 02:29:45 пре подне »
Ovo je sad stvarno vrhunac bezobrazluka.  Ne samo potpuni manjak bilo kakve zahvalnosti i kućnog odgoja, već se mene sad proziva i vrijeđa na forumu.

Паво, немој да се љутиш - на трице и кучине. Мислим да Гоца сигурно није хтела да овако испадне, пре ће бити да је у питању неспретна реченица; мада сад испаде још горе после њеног одговора :)

Мислим да сви читаоци ове теме јако цене труд, пажњу и време које трошиш на постављање досадашње литературе и колико је огромна помоћ кад се овако "на извол'те" сервирају књиге које би ми сами тешко или никако могли наћи.

Бар то важи за мене, и ја ти се од срца захваљујем за све што си поставио. Немој сад да посустанеш :)