Аутор Тема: Чешке жртве у оквиру међународних снага  (Прочитано 1394 пута)

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Чешке жртве у оквиру међународних снага
« послато: Мај 29, 2019, 03:27:50 пре подне »
У једном од најчитанијих чешких листова, данас је освануо чланак о жртвама чешких припадника у оквиру међународних снага, на простору Ирака, Авганистана, тзв. Косова, Хрватске, Босне итд...коментари су углавном :"слава им", " јунаци", "ви сте дали живот да би ми могли бити слободни..." итд небулозе...фрапантно је у овим коментарима колико људи мисле да све то има неког смисла...морао сам да оставим коментар у смислу "они нису дали животе да би ви били слободни, него за интересе САД и НАТОа"...можда неће бити објављен коментар у њиховом листу, а можда и ово залази у дневну политику која није дозвољена овде, али ме је "фрапирало" једнолично мњење код Чеха који су коментарисали све то, а можда су и коментари филтрирани код њиховог уредништва...немогуће да је код њих само такво мишљење...
https://www.lidovky.cz/pieta-za-padle-vojaky.aspx?cmd=done
« Последња измена: Мај 29, 2019, 03:30:46 пре подне ДушанВучко »

Ван мреже Гвер

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 66
Одг: Чешке жртве у оквиру међународних снага
« Одговор #1 послато: Мај 29, 2019, 09:48:18 пре подне »
..коментари су углавном :"слава им", " јунаци", "ви сте дали живот да би ми могли бити слободни..."

То су све стандардне мантре запада. У САД многи заиста мисле да је Америка слободна и не би ни постојала да није тих ратова по читавом свету. Мислио сам да је то мит али лично сам се уверио да је истина и људи то стварно мисле. А рата нису ни видели ни чули осим преко тв-а и видео игара, са сигурне удаљености.
А многи од тих хероја по повратку нису у стању да изгурају један дан без тоне лекова за анксиозност и птсд. Заиста бизарно.

Ван мреже Јосиф из Трбушнице

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 225
Одг: Чешке жртве у оквиру међународних снага
« Одговор #2 послато: Мај 29, 2019, 10:51:02 пре подне »
У једном од најчитанијих чешких листова, данас је освануо чланак о жртвама чешких припадника у оквиру међународних снага, на простору Ирака, Авганистана, тзв. Косова, Хрватске, Босне итд...коментари су углавном :"слава им", " јунаци", "ви сте дали живот да би ми могли бити слободни..." итд небулозе...фрапантно је у овим коментарима колико људи мисле да све то има неког смисла...морао сам да оставим коментар у смислу "они нису дали животе да би ви били слободни, него за интересе САД и НАТОа"...можда неће бити објављен коментар у њиховом листу, а можда и ово залази у дневну политику која није дозвољена овде, али ме је "фрапирало" једнолично мњење код Чеха који су коментарисали све то, а можда су и коментари филтрирани код њиховог уредништва...немогуће да је код њих само такво мишљење...
https://www.lidovky.cz/pieta-za-padle-vojaky.aspx?cmd=done

Ми тешко да можемо знати чије су ове новине, ко их финансира, чије интересе, заступају, итд., али мислим да је очигледно да је овде модерација фризирала ствар код коментара. Сигурно је да има Чеха који мисле да је част погинути негде од Паштуна, али је још сигурније да је много више оних који сматрају да је то будалаштина. Чеси нису крпа од народа и нема шансе да су оваква мишљења већинска, упркос пропаганди од времена рушења Берлинског зида.
Уосталом, медији су на "слободном" западу нешто са чиме се све мање може повезивати појам слободе. То смо ми добро искусили од 90-их наовамо. А нарочито су у томе постали огољени откад је РТ почео да их немилице бије њиховим оружјем.