Аутор Тема: Косово и Метохија Y-ДНК  (Прочитано 25779 пута)

Ван мреже Mladen038

  • Гост
  • *
  • Поруке: 2
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #80 послато: Децембар 27, 2018, 08:06:51 пре подне »
 Поздрав свима

 Нов сам на форуму, не замерите ако сам промашио тему. Родом сам са Косова и Метохије па зато пишем овде. Желим да урадим ДНК тестиранје али не знам ништа о томе, ни где, ни шта урадити! Па ако неко може да ми помогне око тога био бих му захвалан. Иначе, Презивам се Благојевић и славим Светог Николу. Што се тиче предака знам уназад само до прадеде, те је и то разлог због кога желим да се тестирам. Прадеда је живео у неком селу на Шар-планини близу Штрпца. Иза њега не знам ништа а наводно је дошао од некуд, нико не зна одакле! Ако неко може на било који начин да помогне (усмеравање на одређене теме, на одређене чланове) нека пише.

 Унапред хвала!
Са вером у Бога

Ван мреже Скардус

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 163
  • I2а1а-М26/L-158
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #81 послато: Децембар 27, 2018, 09:44:55 пре подне »
Поздрав свима

 Нов сам на форуму, не замерите ако сам промашио тему. Родом сам са Косова и Метохије па зато пишем овде. Желим да урадим ДНК тестиранје али не знам ништа о томе, ни где, ни шта урадити! Па ако неко може да ми помогне око тога био бих му захвалан. Иначе, Презивам се Благојевић и славим Светог Николу. Што се тиче предака знам уназад само до прадеде, те је и то разлог због кога желим да се тестирам. Прадеда је живео у неком селу на Шар-планини близу Штрпца. Иза њега не знам ништа а наводно је дошао од некуд, нико не зна одакле! Ако неко може на било који начин да помогне (усмеравање на одређене теме, на одређене чланове) нека пише.

 Унапред хвала!

Покушаћу да вам помогнем пошто ја живим у Штрпцу. Било би добро да нам кажете где сада живите, да ли знате старо презиме (нема Благојевића у Сиринићу), породични надимак и сл. Светог Николу слави 60% Сиринићке Жупе па то ништа не значи.
ДНК тест можете урадити у Београду. Адреса: Светозара Ћоровића 10 на Палилули.
У самој Сиринићкој жупи је тестирано педесетак људи и врло је велика вероватноћа да ћете наћи рођаке.
Поздрав!
« Последња измена: Децембар 27, 2018, 09:48:21 пре подне Милош »

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #82 послато: Децембар 27, 2018, 12:30:12 поподне »
Као што је навео Скардус, можете се тестирати у ДНК центру у Београду. Ово је њихов сајт:

http://dnk.rs/Pra-poreklo

Цена тестирања код њих је 13 000 динара, али ако постанете члан Друштва "Порекло" добијате попуст те бисте платили 50% мању цену (6500 динара). На овом линку је објашњено како се можете учланити:

https://www.poreklo.rs/registracija/
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Mladen038

  • Гост
  • *
  • Поруке: 2
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #83 послато: Децембар 30, 2018, 01:25:59 пре подне »
Хвала на одговорима. Живим у Београду па ћу за почетак урадити тај тест у ДНК центру у Београду. НиколаВук Уплатио сам новац за чланство у друштво. Ако још неко има неки савет молим вас будите слободни да пишете. Скардус вама ћу писати у ПП.
Са вером у Бога

Ван мреже Radul

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1682
  • J-Y230853 Башино Село, Цетиње > Кривошије
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #84 послато: Јануар 02, 2019, 11:31:27 поподне »
Узорак 81 ;)

« Последња измена: Јануар 02, 2019, 11:34:18 поподне Radul »
Ако се бојите, немојте то чинити; ако то радите, не бојте се! - Темуџин

Ван мреже Златан

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 553
  • Y: E-V13>А18833>А9739
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #85 послато: Јануар 03, 2019, 12:47:07 пре подне »
Јел' још неког изненадио висок удео I2a, тј 45.67% на тренутном узорку ?
Генерални просек од 35% је знатно пребачен.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #86 послато: Јануар 03, 2019, 12:55:47 пре подне »
Јел' још неког изненадио висок удео I2a, тј 45.67% на тренутном узорку ?
Генерални просек од 35% је знатно пребачен.

Ово су само јавни резултати. На Косметском подухвату (затворени део форума) се проценти приметно разликују у односу на овај пресек.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже oksimoron

  • Гост
  • *
  • Поруке: 4
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #87 послато: Јун 24, 2019, 11:23:07 поподне »
Ово су само јавни резултати. На Косметском подухвату (затворени део форума) се проценти приметно разликују у односу на овај пресек.

Касно се укључујем, ипак се надам да ће ми неко одговорити. Да ли је овај "Косметски подухват" :) већ објављен (нисам успела да га сама нађем) и, уколико није, да ли они који имају приступ затвореном делу форума могу одговорити да ли ће у објављеном раду бити укључен испитаник (I1) пореклом из околине Пећи (Сврке), слави Св Стевана Архиђакона (9. јан)?
Хвала!

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #88 послато: Јун 25, 2019, 08:38:46 пре подне »
Касно се укључујем, ипак се надам да ће ми неко одговорити. Да ли је овај "Косметски подухват" :) већ објављен (нисам успела да га сама нађем) и, уколико није, да ли они који имају приступ затвореном делу форума могу одговорити да ли ће у објављеном раду бити укључен испитаник (I1) пореклом из околине Пећи (Сврке), слави Св Стевана Архиђакона (9. јан)?
Хвала!

Косметски подухват је скоро па приведен крају али се не налази у јавном делу форума јер се ради о резултатима прикупљеним за научно истраживање, па тек када се оно објави ће и ти резултати постати јавни. Резултат испитаника о коме се распитујете јесте део истраживања али се његов хаплотип не може јавно коментарисати, због горе наведеног разлога.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже oksimoron

  • Гост
  • *
  • Поруке: 4
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #89 послато: Јун 27, 2019, 06:19:41 пре подне »
Косметски подухват је скоро па приведен крају али се не налази у јавном делу форума јер се ради о резултатима прикупљеним за научно истраживање, па тек када се оно објави ће и ти резултати постати јавни. Резултат испитаника о коме се распитујете јесте део истраживања али се његов хаплотип не може јавно коментарисати, због горе наведеног разлога.

Хвала на одговору, НиколаВук. Молим те, још једно питање, зна ли се оквирни датум објављивања истраживања? 

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #90 послато: Јун 27, 2019, 07:05:32 пре подне »
Хвала на одговору, НиколаВук. Молим те, још једно питање, зна ли се оквирни датум објављивања истраживања?

Још увек се не зна, међутим као члан Порекла можете добити приступ затвореном делу форума на коме се коментаришу резултати са овог и других научних истраживања.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже oksimoron

  • Гост
  • *
  • Поруке: 4
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #91 послато: Јун 27, 2019, 02:47:32 поподне »
Још увек се не зна, међутим као члан Порекла можете добити приступ затвореном делу форума на коме се коментаришу резултати са овог и других научних истраживања.

Да, погледала сам јуче детаље о чланарини, придружујем вам се за који дан. Хвала.

Ван мреже Слатинац

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 375
  • R1b>Z2705>BY199059*
Одг: Косово и Метохија Y-ДНК
« Одговор #92 послато: Децембар 05, 2019, 11:12:34 поподне »
Јовановић (Ђорђијини), Никољдан, Пасјане, Гњилане - N1c
Зна ли се којој грани припада тестирани Јовановић?