Аутор Тема: Методе одређивања старости гена  (Прочитано 12470 пута)

Ван мреже Златан

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 553
  • Y: E-V13>А18833>А9739
Одг: Методе одређивања старости гена
« Одговор #20 послато: Јун 25, 2019, 01:38:12 поподне »
Ја бих замолио да они који желе да дискутују о настанку света, постојању или непостојању Бога, веровању и неверовању, пређу на секцију "Религија" и тамо отворе одговарајућу тему ако је већ нема. На овој теми таквим разговорима није место.

Пријатељу, нико о томе није дискутовао, нити је то у овој теми примарно (зато је с моје стране написано на самом крају као паралела на виђење Klimente на исту тему - дакле, само ради кратког поређења). Понекад се две, три теме као и у дискусији уживо кратко преклапају и није их могуће, а није ни реално раздвојити све по темема, тј држати се једне искључиве као пијан плота, иако се свакако слажем с тобом да треба водити рачуна не треба сувише излазити из оквира неке дискусије.
---

Дакле, било би доста занимљивије видети један пример дотичног Томислава како он рачуна старост неке од познатих грана. То и јесте иницијатива поста који је поново оживео ову тему, а о самој методи још ништа нисмо чули.
« Последња измена: Јун 25, 2019, 01:40:39 поподне Златан »

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Методе одређивања старости гена
« Одговор #21 послато: Јун 25, 2019, 02:00:41 поподне »
Пријатељу, нико о томе није дискутовао, нити је то у овој теми примарно (зато је с моје стране написано на самом крају као паралела на виђење Klimente на исту тему - дакле, само ради кратког поређења). Понекад се две, три теме као и у дискусији уживо кратко преклапају и није их могуће, а није ни реално раздвојити све по темема, тј држати се једне искључиве као пијан плота, иако се свакако слажем с тобом да треба водити рачуна не треба сувише излазити из оквира неке дискусије.
---

Дакле, било би доста занимљивије видети један пример дотичног Томислава како он рачуна старост неке од познатих грана. То и јесте иницијатива поста који је поново оживео ову тему, а о самој методи још ништа нисмо чули.

Јесте Klimenta отворио ту причу без икакве потребе и на њега сам понајвише и мислио када сам упутио молбу. Знам колико су то осетљива питања која лако склизну у неконтролисану расправу, а мислим до томе на овој теми није место. Но, како год било, уредници ће већ реаговати ако буде потребно.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Klimenta

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 29
  • E1b1b-V13-Z16988-BY4590
Одг: Методе одређивања старости гена
« Одговор #22 послато: Јун 25, 2019, 11:26:25 поподне »
Halalite mi sto otvorih temu bez ikakve potrebe ali i bez ikakve lose namere (samo iznijeh svoje misljenje zasnovano na argumentima raznih naucnika koji "furaju" nezvanicnu pricu). Koga zanima da li su metode datiranja validne ili ne moze sam da se potrudi u tome na internetu ima tona materijala od raznih biologa i paleontologa (od kojih se vecina mogu i kontaktirati bez ikakvih problema) koji imaju svoje argumente o mladom covecanstvu i mladoj Zemlji i suprotno i da sam izabere hoce li verovati u argumente kreacionista ili potomaka majmuna. Miroljub Petrovic ima odlicna predavanja na tu temu kao i Tomislav Terzin (za one koji nisu jaki sa engleskim jezikom).

Neka mi administracija ne zameri.

Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2350
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Методе одређивања старости гена
« Одговор #23 послато: Јун 26, 2019, 01:31:19 пре подне »
Halalite mi sto otvorih temu bez ikakve potrebe ali i bez ikakve lose namere (samo iznijeh svoje misljenje zasnovano na argumentima raznih naucnika koji "furaju" nezvanicnu pricu). Koga zanima da li su metode datiranja validne ili ne moze sam da se potrudi u tome na internetu ima tona materijala od raznih biologa i paleontologa (od kojih se vecina mogu i kontaktirati bez ikakvih problema) koji imaju svoje argumente o mladom covecanstvu i mladoj Zemlji i suprotno i da sam izabere hoce li verovati u argumente kreacionista ili potomaka majmuna. Miroljub Petrovic ima odlicna predavanja na tu temu kao i Tomislav Terzin (za one koji nisu jaki sa engleskim jezikom).

Методе датирања геолошких формација, фосила и ДНК мутација нису савршене, али дају какав-такав опсег старости, наводећи употребљену методу и опсег грешке.

"Креационистима" то недостаје.

Поздрав од поносног потомка мајмуна. 

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Методе одређивања старости гена
« Одговор #24 послато: Јун 26, 2019, 01:36:35 пре подне »
Радије бих био и мајмун лично него следбеник Мирољуба Петровића.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Милан Петровић

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1076
  • I2-PH908 FT277965>Y93865>Y95760 Род Зорића
Одг: Методе одређивања старости гена
« Одговор #25 послато: Јун 26, 2019, 06:31:19 пре подне »
Радије бих био и мајмун лично него следбеник Мирољуба Петровића.

Потпуно се слажем.
Догодине у Холштајну!

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Методе одређивања старости гена
« Одговор #26 послато: Јун 26, 2019, 12:40:02 поподне »
Пошто смо дошли до закључка да ова расправа не води никуда тема се затвара.

Уредник