Аутор Тема: БиХ муслимани (генетика)  (Прочитано 75304 пута)

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13130
Одг: БиХ муслимани (генетика)
« Одговор #20 послато: Мај 19, 2017, 01:49:46 поподне »
U neku ruku ocekivano, ne razlikuju se od nasih rezultata mnogo . Ocekivao sam mozda vise R1a na ovom prvom uzorku za celu BiH ... sve u svemu krecu se vrlo blizu srpskih vrednosti .

Можда делују ближе Србима него Хрватима из БиХ, али опет је јасно да се и прилично разликују од неке наше опште слике.

Иначе је овакве закључке боље доносити на основу анонимних истраживања, где имамо добар узорак и где су обрађени разни крајеви, али и конкретно неке области попут Зенице и Тузле.

Ови резултати из јавних база сасвим сигурно не дају поптуно реалну слику. То се може видети и кроз низак проценат R1a код муслимана из БиХ.

Оно што је на прву уочљиво јесте око 15-ак% више I2a групе (што није мало), E1b свега 10-13%, док је код Срба знатно заступљенија. Да не говорим о одсуству неких "типично" српских подграна попут N2, итд. Ова хг се додуше јавила касније на оном истраживању за Тузлу. У сваком случају, на прву распоред делује слично, али када се задре дубље, има подоста разлика рекао бих.

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1097
  • I2-PH908>Y56203
Одг: БиХ муслимани (генетика)
« Одговор #21 послато: Мај 19, 2017, 02:41:35 поподне »
Можда делују ближе Србима него Хрватима из БиХ, али опет је јасно да се и прилично разликују од неке наше опште слике.

Иначе је овакве закључке боље доносити на основу анонимних истраживања, где имамо добар узорак и где су обрађени разни крајеви, али и конкретно неке области попут Зенице и Тузле.

Ови резултати из јавних база сасвим сигурно не дају поптуно реалну слику. То се може видети и кроз низак проценат R1a код муслимана из БиХ.

Оно што је на прву уочљиво јесте око 15-ак% више I2a групе (што није мало), E1b свега 10-13%, док је код Срба знатно заступљенија. Да не говорим о одсуству неких "типично" српских подграна попут N2, итд. Ова хг се додуше јавила касније на оном истраживању за Тузлу. У сваком случају, на прву распоред делује слично, али када се задре дубље, има подоста разлика рекао бих.
moguce ... mada koliko sam video zadnji "presek " stanja kod nas E1b stavlja na oko 15%? Sto se tice nekih odredjenih manjih grupa one su svakako povezane vise sa odredjenim geografski
Podrucjem pa je mozda I logicno da Im broj nije potpuno istovetan, mada nisu generalno izuzetak. Ovo istrazivanje za Tuzlu ne "uvazavam " mnogo, gledam sveukupan procenat. Mislim to je kao kada bi mi neku oblast koja je "najslovenskija " prezentovali posebno I tako je racunali. Siguran sam da ima I srpskih oblasti koje su ekbivakent tuzli. :)

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: БиХ муслимани (генетика)
« Одговор #22 послато: Мај 19, 2017, 02:57:42 поподне »
moguce ... mada koliko sam video zadnji "presek " stanja kod nas E1b stavlja na oko 15%? Sto se tice nekih odredjenih manjih grupa one su svakako povezane vise sa odredjenim geografski
Podrucjem pa je mozda I logicno da Im broj nije potpuno istovetan, mada nisu generalno izuzetak. Ovo istrazivanje za Tuzlu ne "uvazavam " mnogo, gledam sveukupan procenat. Mislim to je kao kada bi mi neku oblast koja je "najslovenskija " prezentovali posebno I tako je racunali. Siguran sam da ima I srpskih oblasti koje su ekbivakent tuzli. :)
Зеница је генетски врло слична Тузли.
Мени се чини да Муслимани мало надувавају проценат I2a, а да смањују R1a.
Они и даље верују да је I2a илирска.
Тузла и Зеница би могле бити близу генетике Муслимана на нивоу целе Босне.
« Последња измена: Мај 19, 2017, 03:01:20 поподне Свевлад »

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13130
Одг: БиХ муслимани (генетика)
« Одговор #23 послато: Мај 19, 2017, 02:59:39 поподне »
Ovo istrazivanje za Tuzlu ne "uvazavam " mnogo, gledam sveukupan procenat. Mislim to je kao kada bi mi neku oblast koja je "najslovenskija " prezentovali posebno I tako je racunali. Siguran sam da ima I srpskih oblasti koje su ekbivakent tuzli. :)

:D Ако опет алудираш на Банију и 40% I2a тамо на узорку од 29 људи, онда је то неозбиљно. И тако је мање од тих 50-ак% I2a код муслимана генерално.

Можда у неким српским крајевима генетска слика може да изгледа слично (вероватно негде у Херцеговини, због јаке I2a). Ипак, није то тако мала област, тестиран је читав тузлански кантон. У таквој једној области и на тако једном великом узорку од око 100 људи, код Срба, рекао бих, нигде неће бити као у Тузли.

Зеница је генетски врло слична Тузли.

Тачно. Тако да тешко да је у питању случајност.


Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13130
Одг: БиХ муслимани (генетика)
« Одговор #24 послато: Мај 19, 2017, 03:05:41 поподне »
Мени се чини да Муслимани мало надувавају проценат I2a, а да смањују R1a.

Можда је мало више воле, али како могу да је надувају у анонимном истржавиању? Пошто су наши људи склони теоријама завере и стално се прича о штеловању резултата (углавном оних који нама из неког разлога не одговарају), замолио бих да ми неко објасни како се то ради?

И ја бих да штелујем нешто, па мислим, ако већ може...


Тузла и Зеница би могле бити близу генетике Муслимана на нивоу целе Босне.

Ово су северни и централни крајеви БиХ. Муслимани из Херцеговине верујем неће изгледати баш тако. Ту је и оно истраживање за све муслимане из БиХ и ту је већ проценат R1a осетно мањи.

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1097
  • I2-PH908>Y56203
Одг: БиХ муслимани (генетика)
« Одговор #25 послато: Мај 19, 2017, 03:13:14 поподне »
:D Ако опет алудираш на Банију и 40% I2a тамо на узорку од 29 људи, онда је то неозбиљно. И тако је мање од тих 50-ак% I2a код муслимана генерално.

Можда у неким српским крајевима генетска слика може да изгледа слично (вероватно негде у Херцеговини, због јаке I2a). Ипак, није то тако мала област, тестиран је читав тузлански кантон. У таквој једној области и на тако једном великом узорку од око 100 људи, код Срба, рекао бих, нигде неће бити као у Тузли.

Тачно. Тако да тешко да је у питању случајност.
mislim na Baniji I Kordun skupa:D 39 testiranih, recimo na Jos 10 testirsnih moze biti 7 (I2a+R1a) kada bi se ciljano islo na neke porodice za koje se gotovo sigurno zna zbog slave, srodnika iz drugog kraja vec testiranih itd...ovo govorim u kontekstu vestackog naduvavanja procenata tj. navodim kao primer ... uostalom koliko sam video za celu bih je 60 testiranih.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13130
Одг: БиХ муслимани (генетика)
« Одговор #26 послато: Мај 19, 2017, 03:19:23 поподне »
mislim na Baniji I Kordun skupa:D 39 testiranih, recimo na Jos 10 testirsnih moze biti 7 (I2a+R1a) kada bi se ciljano islo na neke porodice za koje se gotovo sigurno zna zbog slave, srodnika iz drugog kraja vec testiranih itd...ovo govorim u kontekstu vestackog naduvavanja procenata tj. navodim kao primer ... uostalom koliko sam video za celu bih je 60 testiranih.

Све и да остане такав проценат I2a на Банији и Корудну (мада тешко на већем узорку), сигурно и даље слика генетска неће бити слична оној код муслимана из БИХ, зато што ће у тим крајишким областима бити пуно N1a, J2b, итд. Те хаплогрупе и нису превише присутне код муслимана.

Иначе на Банији има јако великих родова који су N1a, G2a, R1a, нису баш сви I2a, мада има и међу њима јаких родова.

О каквом надувавању причаш сад, нисам испратио? У пројекту су они чије смо резултати нашли по јавним базама, тако да ту нема тога. Анонимна истраживања се углавном слажу и тешко је то баш тако намонтирати.

Није ми и даље јасна та жеља да се неки резултати који нама не одг. представе као намештени. То је искрено класично бежање од истине. :)

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1097
  • I2-PH908>Y56203
Одг: БиХ муслимани (генетика)
« Одговор #27 послато: Мај 19, 2017, 03:21:53 поподне »
Зеница је генетски врло слична Тузли.
Мени се чини да Муслимани мало надувавају проценат I2a, а да смањују R1a.
Они и даље верују да је I2a илирска.
Тузла и Зеница би могле бити близу генетике Муслимана на нивоу целе Босне.
I ja tako mislim. Ima ljudi koji I dalje Po svaku cenu zele da je I2a Ilirski , Ma da je sve samo da se ne moze dovesti u vezu sa Srbima. Donekle ih i razumem , recimo "dukljani" bi morali sv ponovo izmisljati I pisati :D

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: БиХ муслимани (генетика)
« Одговор #28 послато: Мај 19, 2017, 03:22:44 поподне »
Можда је мало више воле, али како могу да је надувају у анонимном истржавиању? Пошто су наши људи склони теоријама завере и стално се прича о штеловању резултата (углавном оних који нама из неког разлога не одговарају), замолио бих да ми неко објасни како се то ради?

И ја бих да штелујем нешто, па мислим, ако већ може...


Ово су северни и централни крајеви БиХ. Муслимани из Херцеговине верујем неће изгледати баш тако. Ту је и оно истраживање за све муслимане из БиХ и ту је већ проценат R1a осетно мањи.
Оно што је сигурно је да Муслимани на нивоу целе БиХ немају испод 40% I2a, али не верујем да имају преко 45%.
Такође тешко да имају испод 20% R1a, мада у досадашњих неколико истраживања за Муслимане на ниоу БиХ је испадало да имају 15-16% R1a, а то ми некако делује мало, па сумљам да штелују.

Уверио сам се много пута да Муслимани имају дистанцу према R1a, и мислим да је то најомраженија ХГ код њих.  Словенски дошљаци и тако то...
« Последња измена: Мај 19, 2017, 03:24:25 поподне Свевлад »

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13130
Одг: БиХ муслимани (генетика)
« Одговор #29 послато: Мај 19, 2017, 03:35:24 поподне »
Оно што је сигурно је да Муслимани на нивоу целе БиХ немају испод 40% I2a, али не верујем да имају преко 45%.
Такође тешко да имају испод 20% R1a, мада у досадашњих неколико истраживања за Муслимане на ниоу БиХ је испадало да имају 15-16% R1a, а то ми некако делује мало, па сумљам да штелују.

Уверио сам се много пута да Муслимани имају дистанцу према R1a, и мислим да је то најомраженија ХГ код њих.  Словенски дошљаци и тако то...

Али на тим истраживањима баш имају висок проценат R1a? За сада на свим истраживањима имају око 50% I2a, па нема разлога да тако не буде и "на крају". Уколико би имали око 20% R1a и око 40% I2a, не знам на које би све хг отишло ових 40-ак%?

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5477
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: БиХ муслимани (генетика)
« Одговор #30 послато: Мај 19, 2017, 03:44:04 поподне »
Дo caдa cу cкopo cвa иcтpaживaњa пoкaзивaлa дa БиX муcлимaни имajу oкo 50% I2a, гдe oгpoмaн дeo oтпaдa нa PH908. Peкo биx дa ниje тo ништa чуднo, jep cу oни вeликoм вeћинoм cpпcкoг пopeклa, aли миcлим дa пocтojи мoждa joш jeднa "зaчкoљицa". Нaимe мишљeњa caм дa je пpoцeнaт I2a, a пpe cвeгa и вeлики пpoцeнaт PH908, пoкaзaтeљ дa ce paди o влaдajућeм cлojу, oднocнo cpeдњoвeкoвнoj влacтeли и влacтeличићимa, кojи cу нaкoн 1459/63 пocтaли cпaxиje, a пoчeткoм XVI вeкa, кaкo би зaдpжaли пoлoжaj, и муcлимaни. Гpупиcaњe тиx пopoдицa у Бocни je тpajaлo нeкoликo вeкoвa (и дaнac je тaj тpeнд, дa ce "caнџaклиje" ceлe у Бocну). Taкo дa пopeд муcлимaнcкe paje, пoтoмaкa влaшкиx гpупaциja, гдe би cликa билa вepoвaтнo идeнтичнa дaнaшњoj cpпcкoj, имaмo и jaк утицaj тoг cpeдњoвeкoвнoг влaдajућeг cлoja, кojи je oчитo биo нocиoц PH908. Aпpoпo oнe пpичe o пopeклу Cpбa, нe биx peкao дa je тo cлучajнo... :)

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1097
  • I2-PH908>Y56203
Одг: БиХ муслимани (генетика)
« Одговор #31 послато: Мај 19, 2017, 03:47:43 поподне »
Све и да остане такав проценат I2a на Банији и Корудну (мада тешко на већем узорку), сигурно и даље слика генетска неће бити слична оној код муслимана из БИХ, зато што ће у тим крајишким областима бити пуно N1a, J2b, итд. Те хаплогрупе и нису превише присутне код муслимана.

Иначе на Банији има јако великих родова који су N1a, G2a, R1a, нису баш сви I2a, мада има и међу њима јаких родова.

О каквом надувавању причаш сад, нисам испратио? У пројекту су они чије смо резултати нашли по јавним базама, тако да ту нема тога. Анонимна истраживања се углавном слажу и тешко је то баш тако намонтирати.

Није ми и даље јасна та жеља да се неки резултати који нама не одг. представе као намештени. То је искрено класично бежање од истине. :)
slazem se . No , navodim da nije neuzvodljivo da se trenutni rezultati neke manje oblasti "steluju " , mozda ne mnogo ali svakako postoji sansa. Samo kazem , ne zagovaran  tako nesto daleko bilo , niti optuzujem da su oni to uradili . Primera radi ako Albanci zele trenutni rast E1b sigurno ce testirati neko svoje pleme koje se pokazalo kao dominantno E1b a ne neko "sarenoliko" :) Ps. Ja I dalje tvrdim Banija I Kordun bice 50+ slovenske genetike:)

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: БиХ муслимани (генетика)
« Одговор #32 послато: Мај 19, 2017, 03:48:41 поподне »
Али на тим истраживањима баш имају висок проценат R1a? За сада на свим истраживањима имају око 50% I2a, па нема разлога да тако не буде и "на крају". Уколико би имали око 20% R1a и око 40% I2a, не знам на које би све хг отишло ових 40-ак%?
Ја већ годинама видим податак да међу Бих муслиманима на нивоу целе БиХ има 15-16% R1a.

Пре неки дан су на Еупедији ставили 18% R1a www.eupedia.com/europe/european_y-dna_haplogroups.shtml  али је годинама писало 15-16%.
Једина истраживања за БиХ Муслимана која сам ја видео да дају преко 20% R1a су она за Тузлу и Зеницу.

Моја процена угрубо за БиХ Муслимане

I2a - 43%

R1a - 23%

E-V13 - 12%

I1 - 6%

J2b - 6%

R1b - 4%

N1a - 2%

G2a - 2%

J1 - 1%
« Последња измена: Мај 19, 2017, 03:50:20 поподне Свевлад »

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1097
  • I2-PH908>Y56203
Одг: БиХ муслимани (генетика)
« Одговор #33 послато: Мај 19, 2017, 03:51:06 поподне »
Али на тим истраживањима баш имају висок проценат R1a? За сада на свим истраживањима имају око 50% I2a, па нема разлога да тако не буде и "на крају". Уколико би имали око 20% R1a и око 40% I2a, не знам на које би све хг отишло ових 40-ак%?
pa na ove koje Imamo I mi pravoslavni Srbi. Malo na J malo na E itd... ocito da i muslimani u Bih imaju solidno E haplotipa.

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1097
  • I2-PH908>Y56203
Одг: БиХ муслимани (генетика)
« Одговор #34 послато: Мај 19, 2017, 03:54:29 поподне »
Дo caдa cу cкopo cвa иcтpaживaњa пoкaзивaлa дa БиX муcлимaни имajу oкo 50% I2a, гдe oгpoмaн дeo oтпaдa нa PH908. Peкo биx дa ниje тo ништa чуднo, jep cу oни вeликoм вeћинoм cpпcкoг пopeклa, aли миcлим дa пocтojи мoждa joш jeднa "зaчкoљицa". Нaимe мишљeњa caм дa je пpoцeнaт I2a, a пpe cвeгa и вeлики пpoцeнaт PH908, пoкaзaтeљ дa ce paди o влaдajућeм cлojу, oднocнo cpeдњoвeкoвнoj влacтeли и влacтeличићимa, кojи cу нaкoн 1459/63 пocтaли cпaxиje, a пoчeткoм XVI вeкa, кaкo би зaдpжaли пoлoжaj, и муcлимaни. Гpупиcaњe тиx пopoдицa у Бocни je тpajaлo нeкoликo вeкoвa (и дaнac je тaj тpeнд, дa ce "caнџaклиje" ceлe у Бocну). Taкo дa пopeд муcлимaнcкe paje, пoтoмaкa влaшкиx гpупaциja, гдe би cликa билa вepoвaтнo идeнтичнa дaнaшњoj cpпcкoj, имaмo и jaк утицaj тoг cpeдњoвeкoвнoг влaдajућeг cлoja, кojи je oчитo биo нocиoц PH908. Aпpoпo oнe пpичe o пopeклу Cpбa, нe биx peкao дa je тo cлучajнo... :)
moglo bi da bude obzirom da dosta I2a imaju tu teoriju o poreklu od sitnog plemstva i vlastele. Mada nevezano za haplogrupe , verujem da je kod svih tako.Nekada je istina,naravno nekada ne. :)

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5477
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: БиХ муслимани (генетика)
« Одговор #35 послато: Мај 19, 2017, 03:55:36 поподне »
slazem se . No , navodim da nije neuzvodljivo da se trenutni rezultati neke manje oblasti "steluju " , mozda ne mnogo ali svakako postoji sansa. Samo kazem , ne zagovaran  tako nesto daleko bilo , niti optuzujem da su oni to uradili . Primera radi ako Albanci zele trenutni rast E1b sigurno ce testirati neko svoje pleme koje se pokazalo kao dominantno E1b a ne neko "sarenoliko" :) Ps. Ja I dalje tvrdim Banija I Kordun bice 50+ slovenske genetike:)

Дo caд ce пoкaзaлo дa cу cкopo cвa aлбaнcкa плeмeнa/фиcoви, гeнeтcки xeтepoгeни. И кoд нac je cличнa cитуaциja, aли блaжa вapиjaнтa. To cу двa нapoдa ca нajaчим пpeдaњeм, пa je штeлoвaњe тeшкo извoдљивo. Штa oндa peћи зa БиX муcлимaнe.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13130
Одг: БиХ муслимани (генетика)
« Одговор #36 послато: Мај 19, 2017, 03:56:33 поподне »
Ja I dalje tvrdim Banija I Kordun bice 50+ slovenske genetike:)

+50 сасвим сигурно. То и јесте негде просек за Србе. Нешто преко 50% I2a/R1a.

pa na ove koje Imamo I mi pravoslavni Srbi. Malo na J malo na E itd... ocito da i muslimani u Bih imaju solidno E haplotipa.

За сада се није показало тако. Немају превише тих неких наших специфичних хг. ХГ Е постоји свакако, али није тако заступљена с обзиром да се на истраживањима креће око 10%. Ови E1b БиХ муслимани из нашег пројекта су углавном пореклом из ЦГ/Санџака.

Ја већ годинама видим податак да међу Бих муслиманима на нивоу целе БиХ има 15-16% R1a.
Пре неки дан су на Еупедији ставили 18% R1a www.eupedia.com/europe/european_y-dna_haplogroups.shtml  али је годинама писало 15-16%.
Једина истраживања за БиХ Муслимана која сам ја видео да дају преко 20% R1a су она за Тузлу и Зеницу.

Моја процена угрубо за БиХ Муслимане

I2a - 43%
R1a - 23%
E-V13 - 12%
I1 - 6%
J2b - 6%
R1b - 4%
N1a - 2%
G2a - 2%
J1 - 1%

Излазе и анонимна истраживања па њих треба пратити благовремено. Подаци са Еупедије су често застарели, а неретко је и извор проблематичан.

Што се ове процене тиче, слично размишљамо. С тим што бих ја можда мало појачао I2a и R1b, а смањио I1 и J2b.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: БиХ муслимани (генетика)
« Одговор #37 послато: Мај 19, 2017, 03:59:52 поподне »
slazem se . No , navodim da nije neuzvodljivo da se trenutni rezultati neke manje oblasti "steluju " , mozda ne mnogo ali svakako postoji sansa. Samo kazem , ne zagovaran  tako nesto daleko bilo , niti optuzujem da su oni to uradili . Primera radi ako Albanci zele trenutni rast E1b sigurno ce testirati neko svoje pleme koje se pokazalo kao dominantno E1b a ne neko "sarenoliko" :) Ps. Ja I dalje tvrdim Banija I Kordun bice 50+ slovenske genetike:)
50-55% I2a+R1a је просек на нивоу целе нације, Кордун и Банија тешко да могу имати испод 60% I2a+R1a, a није нереално да досегну или пређу 65%.

Ван мреже Ivan

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 27
  • J2a1 Z387 (L-70)
Одг: БиХ муслимани (генетика)
« Одговор #38 послато: Мај 19, 2017, 04:04:33 поподне »
Ја већ годинама видим податак да међу Бих муслиманима на нивоу целе БиХ има 15-16% R1a.

Пре неки дан су на Еупедији ставили 18% R1a www.eupedia.com/europe/european_y-dna_haplogroups.shtml  али је годинама писало 15-16%.
Једина истраживања за БиХ Муслимана која сам ја видео да дају преко 20% R1a су она за Тузлу и Зеницу.

Моја процена угрубо за БиХ Муслимане

I2a - 43%
А где се дене та Ј2а група? Анадолска, код муслимана, за коју си ономад писао да је не пожељна код Срба.....

R1a - 23%

E-V13 - 12%

I1 - 6%

J2b - 6%

R1b - 4%

N1a - 2%

G2a - 2%

J1 - 1%
А где се дене та Анадолска, Ј2а група код Муслимана?, за коју си ономад писао да између осталог није пожењна код Срба.....
« Последња измена: Мај 19, 2017, 04:09:11 поподне Ivan »

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13130
Одг: БиХ муслимани (генетика)
« Одговор #39 послато: Мај 19, 2017, 04:05:17 поподне »
50-55% I2a+R1a је просек на нивоу целе нације, Кордун и Банија тешко да могу имати испод 60% I2a+R1a, a није нереално да досегну или пређу 65%.

Мислим да је до 65% превише. Ипак тамо има доста досељеника из Лике, Далмације и остале Крајине, а тамо ова комбинација нигде није ни близу 60%. Проценат очито смањују неке друге хг, које су се јако развиле на простору Крајине.

Ипак је то мали узорак и даље, с обзиром на то колико је Срба било на Банији. Свега 25-30 Банијаца и 10-ак Кордунаша.