Аутор Тема: Обавештења уредништва  (Прочитано 54697 пута)

Синиша Јерковић

  • Гост
Обавештења уредништва
« послато: Новембар 14, 2013, 08:10:09 поподне »
Морао сам нажалост да покренем ову тему иако досад углавном није било разлога за то. Овдје ћемо углавном објављивати опомене или боље рећи објашњења учесницима форума због чега су њихови постови избрисани.


Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #1 послато: Новембар 14, 2013, 08:16:58 поподне »
Господину Младеновићу избрисан је већи број постова због дуготрајног затрпавања форума, несређеним , са других форума и сајтова ископираних текстова који не одговарају основној концепције форума, а то је да се на њему дискутује , а не да се објављују километри властитих текстова и објављују читаве књиге, на које , бар у случају господина Младеновића мало ко одговара. За такав концепт комуникације много је погоднији блог, па предлажем господину Младеновићу да отвори блог и да тамо постави своје текстове.

Друга опција је да своје текстове прије постављања на форум среди, да јасно дефинише теме за дискусије, не да поставља наслове својих текстова као тему за дискусију и поготово да не поставља исте ствари по неколико пута.

Ако и послије ове опомене г. Младеновић настави са досадашњом праксом, биће удаљен са форума.


Мирослав Младеновић

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #2 послато: Новембар 14, 2013, 10:23:35 поподне »
Dnevni list Danas | Dijalog | Kuda to ide moja Srbija!
www.danas.rs/danasrs/.../kuda_to_ide_moja_srbija.46.html?news... - Кеширано
18 јан 2011 ... Autor: Miroslav B. Mladenović Mirac. Ova država je potpuno uništena: ekonomski , moralno - sistem vrednosti srozan je do dna. Uništena je ...
http://www.danas.rs/danasrs/dijalog/kuda_to_ide_moja_srbija.46.html?news_id=207894

Мирослав Младеновић

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #3 послато: Новембар 16, 2013, 09:43:14 пре подне »

Скорашње поруке
Пре 1 дан ... Скорашње поруке. ... Autor: Miroslav B. Mladenović Mirac. Ova država je potpuno uništena: ... Започео млађо - Последња порука млађо.
www.poreklo.rs/forum/index.php?action=recent

Скорашње поруке
Пре 1 дан ... Скорашње поруке. ... Autor: Miroslav B. Mladenović Mirac. ... Господину Младеновићу избрисан је већи број постова због дуготрајног ...
www.poreklo.rs/forum/index.php?action=recent
http://www.poreklo.rs/forum/index.php?action=recent


Ван мреже Петровић Мађер

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 118
  • I2-PH908
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #4 послато: Новембар 20, 2013, 07:57:16 поподне »
Када посећујем овај форум са главне странице кликнем на "Погледајте најсвежије поруке на форуму". Одмах се види шта има ново. Међутим то постаје бескорисно ако се непрестано заредом објављују одломци или читаве књиге, рукописи, песме, итд. Дајте, скупите те колекције на једно место, па просто ставите линк.

Pribislav

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #5 послато: Новембар 20, 2013, 08:29:21 поподне »
Када посећујем овај форум са главне странице кликнем на "Погледајте најсвежије поруке на форуму". Одмах се види шта има ново. Међутим то постаје бескорисно ако се непрестано заредом објављују одломци или читаве књиге, рукописи, песме, итд. Дајте, скупите те колекције на једно место, па просто ставите линк.

+1

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #6 послато: Новембар 20, 2013, 10:41:55 поподне »
Када посећујем овај форум са главне странице кликнем на "Погледајте најсвежије поруке на форуму". Одмах се види шта има ново. Међутим то постаје бескорисно ако се непрестано заредом објављују одломци или читаве књиге, рукописи, песме, итд. Дајте, скупите те колекције на једно место, па просто ставите линк.

Управо због тога је и Мирославу била изречена опомена на коју се он колико видим у потпуности оглушио и наставио по старом. И ја такође прегледам најсвјежије теме управо на тај начин и да би дошао до прве свјеже теме, морам да прођем кроз некад и преко десет Мирослављевих текстова, која су већина ископирана са других сајтова и без икаквог реда и смисла набацана на форум.

Због тога ћу све последње поруке г. Младеновића поново да обришем, а следећи пут нећу брисати поруке, већ ћу искључити г. Младеновића са форума.

Мирослав Младеновић

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #7 послато: Новембар 21, 2013, 11:23:10 пре подне »
 
Аутор   Тема: Narodni običaji i verovanja u vlasotinačkoм kraju  (Прочитано 61356 пута)
0 чланова и 2 гостију прегледају ову тему.
Miroslav Mladenovic nasta
члан
   
  Ван мреже

Организација:
Osnovna skola
Име и презиме:
Miroslav Mladenovic
Поруке: 57
   
Narodni običaji i verovanja u vlasotinačkoм kraju
« у: 21.28 ч. 10.11.2007. »





Narodni običaji i verovanja u vlasotinačkoм kraju - Вокабулар
www.vokabular.org/foruм/index.php?topic=1547.0 - Кеширано - Слично
Srpski jezik - Vokabular foruм .... reference: Ciglarstvo u našeм kraju, autor Miroslav Mladenović Mirac .... Na božić uzne se krst iz vodu -kad budu vodice i zajde se crkva s barjak i idu .... Zabeleženo u seliмa oko Vlasotinca-Gornji deo Povlasinja 1976. godine Zabeležio Miroslav мladenović lokalni etnolog
http://www.vokabular.org/foruм/index.php?topic=1547.0 )

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #8 послато: Новембар 21, 2013, 12:22:44 поподне »
Мирославе,

инаћење на овај начин је потпуно бесмислено.

Биће вам онемогућено постављање порука на рок од 30 дана.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #9 послато: Новембар 21, 2013, 12:36:44 поподне »

Аутор   Тема: Narodni običaji i verovanja u vlasotinačkoм kraju  (Прочитано 61356 пута)
0 чланова и 2 гостију прегледају ову тему.
Miroslav Mladenovic nasta
члан
   
  Ван мреже

Организација:
Osnovna skola
Име и презиме:
Miroslav Mladenovic
Поруке: 57
   
Narodni običaji i verovanja u vlasotinačkoм kraju
« у: 21.28 ч. 10.11.2007. »





Narodni običaji i verovanja u vlasotinačkoм kraju - Вокабулар
www.vokabular.org/foruм/index.php?topic=1547.0 - Кеширано - Слично
Srpski jezik - Vokabular foruм .... reference: Ciglarstvo u našeм kraju, autor Miroslav Mladenović Mirac .... Na božić uzne se krst iz vodu -kad budu vodice i zajde se crkva s barjak i idu .... Zabeleženo u seliмa oko Vlasotinca-Gornji deo Povlasinja 1976. godine Zabeležio Miroslav мladenović lokalni etnolog
http://www.vokabular.org/foruм/index.php?topic=1547.0 )


Мирославе, мислим да овај број посета није реалан (61356). Овде можете видети право стање:

http://www.poreklo.rs/forum/index.php?board=39.0

Слажем се са осталима да је потребно мало више реда у Вашим текстовима. Нисам за радикалне мере као што је избацивање са сајта и слично, али покушајте да направите хронологију Ваших текстова, све лепо "упакујете" и онда објавите.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #10 послато: Март 22, 2015, 01:45:40 поподне »
Због игнорисања упозорења модератора и постављања истих садржаја на све подфоруме и теме, опомена Крсти.

Сљедеће опомене неће бити, већ ће услиједити забрана на одређени период.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #11 послато: Новембар 01, 2015, 09:04:55 поподне »
Члану Sasa123 забрањен је приступ форуму на 5 дана, због игнорисања двије опомене у вези са свођењем расправе на лична препуцавања.

Исто ће се поступити и према осталим члановима који на сличан начин буду дјеловали.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #12 послато: Април 17, 2016, 11:23:46 пре подне »
Поштовани,

У наредном периоду, доћи ће до преуређивања појединих дијелова форума, па је могуће да неке теме буду премејештене или спојене. Да не би било жалби типа: Моја тема је избрисана, унапријед обавјештавам да ништа неће бити брисано.

Замолио бих такође чланове форума који су постављали фотографије, на којима су линкови попуцали да убудуће користе поузданије сајтове за постављање слика, као што су postimg или слично, јер имамо доста тема са квалитетним текстовима, који се позивају на фотографије које више не постоје.

 Циљ је свих нас да форум буде што прегледнији, зато покушајте да испратите наслове тема  да већ приликом постављања теме, смјестите тему на право мјесто. (ово говорим и за себе, јер и ја често одлутам од теме)

Захваљујем свима на доприносу темама, јер је и овај форум заједнички рад и велика база података.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #13 послато: Април 21, 2016, 03:21:28 поподне »
На форуму је избрисана опција могућности давања плусева и минуса члановима.

Разлог?

Више штете него користи.

Ван мреже Жика

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 579
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #14 послато: Април 21, 2016, 04:59:29 поподне »
Јел има шансе да само име корисника без броја порука стоји?

Ван мреже aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #15 послато: Април 29, 2016, 11:21:25 пре подне »
Јутрос сам се пријатно изненадио када ме је дочекала торта. Хвала лијепо на честитци за рођендан ;D

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #16 послато: Јун 01, 2016, 12:36:09 поподне »
Пошто је расправа по ко зна који пут отишла у погрешном правцу, а да ствари не би измакле контроли, закључао сам тему о Вуку Караџићу,а у тој теми и у оној о Македонцима побрисао добар дио постова ( не гледајући ко је ко). Главни критеријум за брисање постова био је прелазак на ниво личних увреда (можда су неке старије и остале, али немам сад времена да прегледавам цијелу тему)

Тако ћу чинити и убудуће, па на вријеме упозоравам. Претпостављам да ће бити доста оних који ће се жалити.

Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #17 послато: Јун 02, 2016, 12:21:42 пре подне »
Пошто је расправа по ко зна који пут отишла у погрешном правцу, а да ствари не би измакле контроли, закључао сам тему о Вуку Караџићу,а у тој теми и у оној о Македонцима побрисао добар дио постова ( не гледајући ко је ко). Главни критеријум за брисање постова био је прелазак на ниво личних увреда (можда су неке старије и остале, али немам сад времена да прегледавам цијелу тему)

Тако ћу чинити и убудуће, па на вријеме упозоравам. Претпостављам да ће бити доста оних који ће се жалити.
Изненађен сам оваквим потезом  господина Синише. Значи о некоме се може писати што год ко пожели, а о некоме, само све најбоље.
 

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #18 послато: Јун 04, 2016, 05:27:10 поподне »
Ранко, и теби одговарам да ни овај текст нисам писао ја, него други, којима је то и посао, који су боље упућени у тему. Ја сам га само издвојио и поставио. Друго, ти си економиста и практичар. Живиш за данас, а како је било некад, то те сад поготово не занима. А требало би, јер си и ти део овог рода.

Војиславе, као модератор скенуо бих вам пажњу на чињеницу да је ово ипак форум, те да се од учесника форума очекује да више сами говоре и размењују своја размишљања са другима, него да постављају радове других, које понекад можемо коментарисати, али који објективно углавном нису интересантни, ако нису став и реч самог форумаша, наравно, не рачунајући ту дискусије кад се позивамо на неке радове и дела, али опет препуштајући другима да више о том читају на местима изван форума, на тај начин не затрпавајући форум сувишним материјалима.

Форум је као што му и само име каже, место за разговор и расправу, а туђи текстови са интернета и везице саме, нису довољан мотив да се неко заинтересује за тему, тако да би много пожељније било да поделите нека ваша размишљања, а позивајући се евентуално на везице које сте ових дана постављали, него да остављате саму везицу иза које нико не може схватити поенту теме.

Ако некад имате нешто да препоручите, онда увек то укратко образложите, чисто да задржимо ту дискусиону форму.

Срдачно,
Amicus
« Последња измена: Јун 04, 2016, 05:28:58 поподне Amicus »



Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #19 послато: Јун 04, 2016, 06:34:46 поподне »
Све уреду, Amicus! Ево, да Вас више не засипам мојим неинтересантним прилозима, чији је циљ и био да изазову коментаре посетилаца форума, да Вам не заузим простор, као неистомишљеник многих, јер код Вас на форуму изгледа да морају сви мислити исто, ја се склањам да не сметам, као што сам то учинио и код "Порекла" где ми је објављено 1.069 прилога плус безброј података о српским именима. Колико сам запазио, нисам једини који Вас је напустио.
Желим Вам свима пуно успеха у будућем раду и свако добро у животу. Хвала на сарадњи.
Срдачно Вас све поздрављам.
Ваш дугогодишњи сарадник Војислав

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #20 послато: Јун 04, 2016, 06:50:50 поподне »
Све уреду, Amicus! Ево, да Вас више не засипам мојим неинтересантним прилозима, чији је циљ и био да изазову коментаре посетилаца форума, да Вам не заузим простор, као неистомишљеник многих, јер код Вас на форуму изгледа да морају сви мислити исто, ја се склањам да не сметам, као што сам то учинио и код "Порекла" где ми је објављено 1.069 прилога плус безброј података о српским именима. Колико сам запазио, нисам једини који Вас је напустио.
Желим Вам свима пуно успеха у будућем раду и свако добро у животу. Хвала на сарадњи.
Срдачно Вас све поздрављам.
Ваш дугогодишњи сарадник Војислав

Војиславе, погрешно сте разумели, ја само скрећем пажњу на начин на који се ти прилози постављају, а који није у складу са форумском дискусијом. Дакле, те прилоге треба само прилагодити форуму, јер свака тема на форуму значи дискусију... форум није место где пишемо и остављамо своје или туђе чланке, већ место где дискутујемо о том или нечему трећем.

Чланци који се тичу порекла, њима је место на сајту, а форум је место за разговор.

У том смислу примите на знање и горе написани осврт на последње прилоге.



Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #21 послато: Јун 05, 2016, 09:34:46 пре подне »
Колико видим поново долази до јавног сукоба генерација зачетника Порекла. Све ово се може да ријеши ПП. Али, можда је за разлаз, најбоље овако.

Прво, Војислав је на почетку био најактивнији наш члан, све док  није дошло до разлаза у мишљењима о вуковог језика и историје Срба. То је створило подјелу и код осталих наших чланова, који су махом одлазили. Сада, колико видим одлази и још један наш,  Невски.  Што се мене тиче, ја нисам толико активан као већина вас, и немам намјеру да још одем одав'ле.

Друго, и друга страна мора да разумије наше младе момке. Тежину посла коју су на своју грбачу преузели Синиша и Amikus је очито претешка. Треба се захвалити овим момцима, као и нашем Јовици, што су својим трудом учинили много тога корисног за нас и генерације које долазе. А до сукоба мишљења, сукобљавала се свака генерација, и мало је оних који су цијели живот остали на почетним позицијама.

Свако добро желим нашем Војиславу и Невском, са жељом да и даље остану са нама, као и Синиши и Amikus-у,  и свим осталим нашим члановима који су својим радом увеличали наше Порекло.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #22 послато: Јун 05, 2016, 01:44:27 поподне »
Нема разлога да се било ко љути и вређа, сви понекад морамо да коригујемо своје мишљење или неки свој приступ ствари ако смо објективни, некад је тешко бити и објективан, али у овом случају вреди потрудити се. Војиславу сам само хтео скренути пажњу на поенту форума, а која је у његових последњих пар коментара напуштена, кад боље погледам можда сам се и недовољно прецизно изразио, те ако сам повредио осећања Војиславу, ја му се овим путем извињавам.

Дакле, кад рекох да неки текстови других нису интересантни, мишљах на то да сам текст без осврта постављача углавном не привлачи пажњу, био он сам по себи интересантнан или не, а као екстрем такве комуникације истакао бих постављање искључиво везица.



Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #23 послато: Јун 05, 2016, 04:03:30 поподне »
А Војислав није будала и зна шта се износи на разговаралишту. Изношењем целих писаних текстова, само је хтео да покаже да се о тој старој школи о пореклу Срба и даље пише (мада је због дужине мало ко то читао).
Иначе, да сам то приказао само у пар реченица, био бих исмејан као неки квази романтичар који нема везе са науком и генетиком данас. А тек то би ме врло погодило. Овако, културно сам се повукао да Вам својим "глупостима" не заузимам простор, све Вас уљудно поздравио, пожелео Вам срећан будући рад и, отишао.
Најпре је било примедби од стране Синише што постављам читаве текстове у целости. Понегде нисам имао линк јер је то био исечак из новина. Касније, кад сам постављао у виду линкова, опет није било добро. Требало је све да скратим у пар констатација, које би изазвале коментаре осталих. Али, онда би остали НЕПОМЕНУТИ  они ПИСАНИ  текстови у целости као ДОКАЗ. У томе је суштина и циљ таквога мога јављања.
Но, свеједно. Једноумље никад нисам подносио, а оно је преовладало на форуму. Дозволите да и они други који не мисле исто, дођу до речи и немојте им се ругати због њиховог "незнања".
У сваком случају, постигли сте шта сте желели. Најгоре што све то доводи до осипања и напуштају Вас можда највреднији. Колико је само господин Невски учинио? И, све сте заборавили.
Од мене толико господине Амикус (прјатељ) као одговор и ЗБОГОМ.
Војислав

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #24 послато: Јун 05, 2016, 04:35:11 поподне »
Нико ником не спори право на мишљење. Лепо рекох о чему се ради. Форма дискусије на форуму је напуштена и зато сам позвао да јој се вратимо. Нико никог овде не истерује нигде, а још мање да ускраћује неком право на мишљење, у овом случају чак се на том инсистира, да се у коментаре уведе лично мишљење, или бар неки лични коментар, препорука, било шта што би неком дало повода да отвори линк, или да прочита текст неког за кога први пут чује, или на тему за коју први пут чује из наслова.

Тако да не будите срдљиви, већ само прилагодите ваше постове форумској дискусију, ништа ни више ни мање ја не тражих, а сигуран сам да ни Синиша није имао било шта друго на уму. Ни ово ја не заповедам, већ као што рекох, скрећем пажњу на форму и праксу.

А ви Војиславе оцените да ли је то пријатељски или не.



Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2350
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #25 послато: Јун 08, 2016, 01:25:17 поподне »
Примећујем да када нисам улогован на Форум видим много више тема него кад сам улогован. Када сам улогован видим само првих неколико подфорума (и овај нови подфорум за мајско тестирање).

Мислим да ту нешто није у реду.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #26 послато: Јун 08, 2016, 01:32:15 поподне »
Примећујем да када нисам улогован на Форум видим много више тема него кад сам улогован. Када сам улогован видим само првих неколико подфорума (и овај нови подфорум за мајско тестирање).

Мислим да ту нешто није у реду.

Још неки корисници се жале. Очигледно је онда неки проблем "на серверу". Што се мене тиче, ја видим све. Да није нешто у вези овог интерног дела форума, па да се овамо пореметило? :-\



Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #27 послато: Јун 08, 2016, 03:29:55 поподне »
Примећујем да када нисам улогован на Форум видим много више тема него кад сам улогован. Када сам улогован видим само првих неколико подфорума (и овај нови подфорум за мајско тестирање).

Мислим да ту нешто није у реду.
Сређено је сад. Молим за потврду.

Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2350
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #28 послато: Јун 08, 2016, 03:48:46 поподне »
Све је у реду!

Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #29 послато: Јун 08, 2016, 06:17:34 поподне »
Код мене су сметње кад се укључин само  на Српски ДНК пројекат http://dnk.poreklo.rs/naslovna/
Једноставно после неколико секунди нестаје или су бројеви "потопљени". То је већ више од три мјесеца.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #30 послато: Јул 07, 2016, 06:27:26 поподне »
Обавјештавам све чланова форума, Српског ДНК пројекта и Порекла да је Српски ДНК пројекат добио још једног администратора. Ради се о Милану Рајевцу, који је на форуму познат под називом Blackadder или по српски Црна Гуја. Милан је својим досадашњим писањем на форуму показао веома висок ниво познавања генетичке генеалогија, у шта сте се и сами могли увјерити и зато ми је драго што је прихватио обавезу да нам помогне у овом заједничком послу. За почетак договорили смо да подијелимо надлежности над хаплогрупама, па ћу ја бити надлежан за уношење и анализу I и Ј хаплогрупе, а Милан ће радити на свим осталим хаплогрупама. У укупном обиму то је отприлике пола-пола. Због тога вас молим да убудуће и питања везана за хаплогрупе које преузима Милан упућујете њему. Ова помоћ и мени лично много значи јер сам већ више пута "кукао" да сам преоптерећен, а вјерујем да ће се и квалитет Пројекта побољшати, јер ће се свако моћи више посветити свом дијелу посла.

Подсјетићу вас да нас до краја године чека уношење на Пројекат преко 1500 нових хаплотипова, из истраживања САНУ, Херцеговачког подухвата и додатка.

Све то захтјева велик ангажман и посвећеност. Драго ми је да ће сад, поред админа, Млађе и Невског Срспки ДНК пројекат имати још једног квалитетног члана у тиму.

Вјерујем да ће се и Милан јавити и поздравити вас.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #31 послато: Јул 07, 2016, 06:51:13 поподне »
Достојан! Посао који је пред вама заиста је огроман и могу само свима да пожелим срећу у раду. Напред генетичари! 8)



Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #32 послато: Јул 07, 2016, 10:06:56 поподне »
Достојан!

Аксиос  :D (кад га већ хиротонишемо)
Имао сам неких несугласица с "Црним" у неким питањима, али, читајући његове постове, стекао сам повољан утисак о њему.
Па,нек је срећно и успешно.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2350
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #33 послато: Јул 07, 2016, 10:33:37 поподне »
 Axios, axios! Све најбоље, Гујо, драго ми је!

Ван мреже Жика

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 579
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #34 послато: Јул 07, 2016, 10:53:28 поподне »
Честитам! Сретно!

Ван мреже Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2511
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #35 послато: Јул 08, 2016, 01:05:00 пре подне »
Са малим закашњењем, хвала свима на лепим речима, насмејасте ме лепо са овим аксиос! :) Захвалио бих се Синиши и Јовици што су ми указали част и поверење да учествујем у раду пројекта, надам се да ћу успети да помогнем, и олакшам им заиста велики посао који раде. За сва питања која имате о родовима који припадају хаплогрупама E, G, N, Q, R1a и R1b, као и о самим хаплогрупама можете ми слободно писати у инбокс.

Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #36 послато: Јул 08, 2016, 08:26:54 пре подне »
Са малим закашњењем, хвала свима на лепим речима, насмејасте ме лепо са овим аксиос! :) Захвалио бих се Синиши и Јовици што су ми указали част и поверење да учествујем у раду пројекта, надам се да ћу успети да помогнем, и олакшам им заиста велики посао који раде. За сва питања која имате о родовима који припадају хаплогрупама E, G, N, Q, R1a и R1b, као и о самим хаплогрупама можете ми слободно писати у инбокс.
Свака част Милане. Коначно да се неко нађе и припомогне Синиши.
Желим ти све најбоље.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #37 послато: Август 10, 2016, 12:55:53 поподне »
Корисник/ица едукатор је због одступања од теме, провоцирања осталих чланова форума и игнорисања опомене удаљен/а са форума на 10 дана.

Покушавамо овај форум сачувати од стила писања какав уноси едукатор. Зато молим и остале да се уздрже од одговарања на постове едукатора, поготово јер сад неће бити у могућности да им одговори.


Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #38 послато: Октобар 08, 2016, 06:38:15 пре подне »
Опомена Сербони због вређања других учесника форума.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #39 послато: Фебруар 25, 2017, 12:06:05 поподне »
По ко зна који пут у случаја Војислава Ананића, а бар други пут у случају Сергија, морам да опоменем због начина постављања постова на форуму.

Иако су поједини администратори стали "у одбрану" Војислава и његовог бескрајног низа у постављању текстова, гдје је циљ само једносмјерна комуникација,а не дискусија што је иначе и сврха форума, ја ћу опет бити негативац па ћу опоменути и предузети и конкретне мјере, јер сматрам да ако се већ водим као један од администратора форума, онда носим и одређени дио одговорности  за то како ће тај форум изгледати. Односно не желим учествовати у претварању форума у блог.

Слично би се могло рећи и за ово што сам примјетио да ради Сергио, са линковањем практично цјелокупног садржаја јутјуб канала РТС-а. Зар није било довољно оставити само линк ка том каналу на једном посту, и кога интересује нашао би тамо шта му треба?

Неки од Војиславових текстова су добри и радо их прочитам, али да ли је потребно постављати по десет текстова дневно? То је само питање осјећаја за мјеру.

Укратко, ако се ситуација не промјени у наредном периоду што се овог тиче, предузећу конкретне мјере забране. Остали дио администрације може реаговати, ако мисли да нисам у праву.


Ван мреже Uzi

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1644
  • N2-P189.2>FT182494>FGC28435
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #40 послато: Фебруар 25, 2017, 12:51:41 поподне »
По ко зна који пут у случаја Војислава Ананића, а бар други пут у случају Сергија, морам да опоменем због начина постављања постова на форуму.

Иако су поједини администратори стали "у одбрану" Војислава и његовог бескрајног низа у постављању текстова, гдје је циљ само једносмјерна комуникација,а не дискусија што је иначе и сврха форума, ја ћу опет бити негативац па ћу опоменути и предузети и конкретне мјере, јер сматрам да ако се већ водим као један од администратора форума, онда носим и одређени дио одговорности  за то како ће тај форум изгледати. Односно не желим учествовати у претварању форума у блог.

Слично би се могло рећи и за ово што сам примјетио да ради Сергио, са линковањем практично цјелокупног садржаја јутјуб канала РТС-а. Зар није било довољно оставити само линк ка том каналу на једном посту, и кога интересује нашао би тамо шта му треба?

Неки од Војиславових текстова су добри и радо их прочитам, али да ли је потребно постављати по десет текстова дневно? То је само питање осјећаја за мјеру.

Укратко, ако се ситуација не промјени у наредном периоду што се овог тиче, предузећу конкретне мјере забране. Остали дио администрације може реаговати, ако мисли да нисам у праву.

Нисам Администратор па није на мени, али ето да кажем да волим линкове које постављају Војислав и Сергио, и да их не постављају неби сазнао за неке јако занимљиве ствари. Тако да се надам да нече дочи до мјере забране.

mladjo

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #41 послато: Фебруар 25, 2017, 01:22:03 поподне »
По ко зна који пут у случаја Војислава Ананића, а бар други пут у случају Сергија, морам да опоменем због начина постављања постова на форуму.

Иако су поједини администратори стали "у одбрану" Војислава и његовог бескрајног низа у постављању текстова, гдје је циљ само једносмјерна комуникација,а не дискусија што је иначе и сврха форума, ја ћу опет бити негативац па ћу опоменути и предузети и конкретне мјере, јер сматрам да ако се већ водим као један од администратора форума, онда носим и одређени дио одговорности  за то како ће тај форум изгледати. Односно не желим учествовати у претварању форума у блог.

Слично би се могло рећи и за ово што сам примјетио да ради Сергио, са линковањем практично цјелокупног садржаја јутјуб канала РТС-а. Зар није било довољно оставити само линк ка том каналу на једном посту, и кога интересује нашао би тамо шта му треба?

Неки од Војиславових текстова су добри и радо их прочитам, али да ли је потребно постављати по десет текстова дневно? То је само питање осјећаја за мјеру.

Укратко, ако се ситуација не промјени у наредном периоду што се овог тиче, предузећу конкретне мјере забране. Остали дио администрације може реаговати, ако мисли да нисам у праву.




Дијелим твоје виђење...правила форума имају бити поштована.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #42 послато: Фебруар 25, 2017, 01:45:36 поподне »
Можда није моје да се мешам, али мислим да би било фер направити разлику између ова два "случаја". Серђо ставља линкове на документарне емисије РТС, али на том делу форума практично сви то раде, једино је он активнији од осталих. Када се погледају теме на подфоруму Документарни филмови, скоро све су такве, без дискусије. Очито чланови форума у томе и виде сврху постојања поменутог разговаралишта.
Kамене рабъ и госодинъ

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #43 послато: Фебруар 25, 2017, 02:04:59 поподне »
Можда није моје да се мешам, али мислим да би било фер направити разлику између ова два "случаја". Серђо ставља линкове на документарне емисије РТС, али на том делу форума практично сви то раде, једино је он активнији од осталих. Када се погледају теме на подфоруму Документарни филмови, скоро све су такве, без дискусије. Очито чланови форума у томе и виде сврху постојања поменутог разговаралишта.

Поновићу. Не ради се о садржају постављеног већ о форми постављања. Сергија сам истакнуо због количине, мада има још чланова који тако раде, што не значи да тако треба.

Рецимо, Сергио је јуче поставио преко 60 линкова на документарне филмове без иједне ријечи свог коментара. Зашто сматра да је значајно да постави тај линк, шта мисли о том филму, тога нема.

Једноставно не видим сврху у том гомилању линкова на самом форуму, ако је довољан и један пост којим би се указало на вањску базу филмова или музике. Ево може и Сергио сам рећи, д али ово што пишем има логике или нема.

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #44 послато: Фебруар 25, 2017, 02:16:51 поподне »
Једноставно не видим сврху у том гомилању линкова на самом форуму, ако је довољан и један пост којим би се указало на вањску базу филмова или музике. Ево може и Сергио сам рећи, д али ово што пишем има логике или нема.

Схватам поенту критике. Нећу више постављати такве линкове. Али се ипак надам да ће ти линкови неком бити корисни у будућности јер сам све хронолошки груписао и ставио на једно место. Корисник треба једино да кликне. То је много лакше него да се вршља по youtube-у или по појединим каналима тражећи садржај. У питању су документарни филмови. Што се каже: "Слика прича као хиљаду речи". Ни у једном случају нисам промашио тему. Да је неко коментарисао садржај линкова ја бих се надовезао и дао своје мишљење. У тим филмовима говоре људи који су много стручнији од нас у дотичним областима.

Можда није моје да се мешам, али мислим да би било фер направити разлику између ова два "случаја". Серђо ставља линкове на документарне емисије РТС, али на том делу форума практично сви то раде, једино је он активнији од осталих. Када се погледају теме на подфоруму Документарни филмови, скоро све су такве, без дискусије.

И ја сам био вођен таквим размишљањем.  :)

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #45 послато: Јун 02, 2017, 09:33:19 поподне »
Да обавестим форумску јавност о премештају појединих тема на одговарајуће потфоруме.

Углавном се ради о темама са овог потфорума, на коме су сада остављене само оне које се тичу рада форума.

Хвала на разумевању.



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #46 послато: Јун 09, 2017, 11:32:31 пре подне »
На предлог Црне Гује, а уз сагласност осталих, на потфоруму СДНК пројекат, отворена је посебна категорија - Родови и њихове хаплогрупе. :)



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #47 послато: Јун 11, 2017, 05:09:06 поподне »
Обавештење за све чланове форума

На основу договора, који је постигнут на јучерашњој скупштини друштва, установљен је нови уређивачки тим Форума Порекло.

Главни администратор: Amicus
Помоћник главног администратора: Број 1
Администратор форума Српског ДНК пројекта: Црна Гуја
Помоћници администратора форума Српског ДНК пројекта: Clavdivs, Nebo, Александар Невски, Лепеничанин, Лука, Небојша и НиколаВук
« Последња измена: Јун 11, 2017, 05:20:14 поподне Број 1 »



Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #48 послато: Јун 11, 2017, 05:17:07 поподне »
Амико и Гујо, нек је са срећом функција и да је добро одрађујете и оправдате поверење (у шта не сумњам)!

И свима осталима овде именованим - срећан рад!
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #49 послато: Јун 11, 2017, 05:50:23 поподне »
Амико и Гујо, нек је са срећом функција и да је добро одрађујете и оправдате поверење (у шта не сумњам)!

И свима осталима овде именованим - срећан рад!

Хвала Nebo, срећан рад и теби, као и осталима! :)



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #50 послато: Јун 19, 2017, 02:24:30 поподне »
Било је питања у вези времена након кога се могу изменити поруке. Тај додатни период је 7 минута. При том је предвиђено да се измена изврши у року од 90 секунди.



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #51 послато: Јун 27, 2017, 12:49:28 поподне »
Кориснику edukator онемогућено слање порука на 30 дана због оглушавања на упозорења администрације.



Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #52 послато: Јул 19, 2017, 01:50:53 поподне »
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ
У току сутрашњег преподнева доћи ће до краћег прекида рада портала, форума и странице Српског ДНК пројекта услед радова на техничким побољшањима. До прекида рада ће доћи у периоду између 9.00 и 11.00 часова.
Хвала на разумевању!

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #53 послато: Јул 20, 2017, 09:41:12 пре подне »
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ
У току сутрашњег преподнева доћи ће до краћег прекида рада портала, форума и странице Српског ДНК пројекта услед радова на техничким побољшањима. До прекида рада ће доћи у периоду између 9.00 и 11.00 часова.
Хвала на разумевању!
Завршени су радови. Уколико неко уочи неки проблем у раду форума молим да нас обавести овде.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #54 послато: Јул 22, 2017, 03:19:06 поподне »
Обавештење за пратиоце и учеснике теме Језичке зоне српског народа и генетика, да су коментари који се тицаху Морлака и Ћића пребачени у збирну тему о Власима.

Хвала на разумевању.



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #55 послато: Јул 31, 2017, 09:26:36 поподне »
Корисник edukator је трајно удаљен са форума због вишеструког вређања других чланова и оглушавања на опомене модератора.



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #56 послато: Септембар 01, 2017, 01:06:54 поподне »
Корисник ПФАСС трајно удаљен са форума због непримереног понашања и политичке пропаганде.



Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #57 послато: Новембар 03, 2017, 09:51:18 поподне »
Драги пријатељи,
Као што сте вероватно већ приметили, већи део дана форум није био у фунцији (од 9.00 ујутро до 21.30 вечерас).
Били смо принуђени да покренемо тзв. бекап и вратимо стање на форуму на оно које је било до 5.00 ујутро.
Хвала вам на стрпљењу и разумевању.
1

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #58 послато: Новембар 07, 2017, 09:30:21 поподне »
У четвртак око 9.00 часова ујутро биће извођени радови на техничком унапређењу свих интернет страница Порекла. Скрећемо пажњу да су могући краћи застоји у раду. Хвала на разумевању.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #59 послато: Новембар 09, 2017, 08:27:53 пре подне »
Данас, 9. новембра, од 9.00 часова, могући су краткотрајни прекиди у раду форума и портала због радова на унапређењу наших интернет страница. Хвала на разумевању.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #60 послато: Децембар 26, 2017, 07:24:16 поподне »
Због више притужби корисника, да два потфорума Документарни филмови уносе забуну код људи, и да би требало то на неки начин рашчистити, укинут је онај под категоријом Историја, а сав његов садржај је пренет на Документарне филмове у категорији Траг... Пошто има филмова различитих категорија, у оквиру ове категорије организоваће се додатне потребне поткатегорије... нпр. Историјски, Етнолошки, Географски документарци...



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #61 послато: Јануар 24, 2018, 12:30:03 пре подне »
Уредништво је донело одлуку о измени Члана 12. који је до сада гласио:

Члан 12.

Није дозвољено слање нежељених садржаја, као и свако друго узнемиравање других учесника форума путем приватних порука.

а од сада гласи:

Члан 12.

Није дозвољено слање нежељених садржаја који имају за циљ изазвање што веће реакције учесника разговора или нарушавање пристојног тока разговора на други начин, као и свако друго узнемиравање других учесника форума путем јавних или приватних порука.

као и члана 13. који је до сада гласио:

Члан 13.

Није дозвољено постављање садржаја који нису у вези са темом или подфорумом на коме су постављени.

а сада гласи:

Члан 13.
Није дозвољено постављање садржаја који нису у вези са темом или подфорумом на коме су постављени и масовних порука без икаквог критеријума.

Енглески речено, забрањује се троловање и спамовање!

Хвала на разумевању!
« Последња измена: Јануар 24, 2018, 12:33:43 пре подне Amicus »



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #62 послато: Јануар 31, 2018, 02:37:57 поподне »
Кориснику Dr Vlasic онемогућено слање порука на 30 дана због оглушавања на упозорења администрације.



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #63 послато: Април 17, 2018, 06:00:29 поподне »
Свевлад, банован на 30 дана због кршења Правилника (чл. 3, 5), на теми Санџачки ДНК пројекат



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #64 послато: Април 19, 2018, 12:18:34 пре подне »
Voljen od Boga, банован на 15 дана због игнорисања опомене уредника, на теми I2-Z17855.
« Последња измена: Април 19, 2018, 12:26:49 пре подне Лука »



Ван мреже Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2511
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #65 послато: Јун 03, 2018, 12:43:48 поподне »
Делија, опоменут због откривања личних података другог форумаша на јавном делу форума.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #66 послато: Јул 11, 2018, 01:11:28 пре подне »
На теми Санџакчи ДНК пројекат обрисан је дужи низ коментара. Међу њима је било и оних који по својој садржини нису били проблематични, али који су у датом контексту деловали подстицајно на наставак започете оф-топик дискусије. Сви су обрисани. Уколико неко жели свој коментар назад, увек се може обратити уредништву да му се порука проследи на ПП.

Хвала на разумевању.



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #67 послато: Септембар 16, 2018, 11:39:29 пре подне »
alexandar, банован на 7 дана због спама и оглушења о упозорење администратора, на теми Стара војничка гробља
« Последња измена: Септембар 16, 2018, 12:38:30 поподне Amicus »



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #68 послато: Септембар 21, 2018, 01:51:47 поподне »
Корисник Platin је постављен за помоћног уредника форума.



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #69 послато: Новембар 11, 2018, 12:35:41 поподне »
Свевлад, искључење са форума, ширење неистина о Српском ДНК пројекту



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #70 послато: Новембар 11, 2018, 10:56:02 поподне »
Blazo, тродневни бан, вређање уредника



Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #71 послато: Новембар 21, 2018, 11:00:21 пре подне »
У току су радови на порталу Порекло па због тога сајт тренутно није у функцији.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #72 послато: Фебруар 24, 2019, 09:18:25 поподне »
Корисник Зрно је постављен за помоћника уредника Форума Порекло.



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #73 послато: Април 08, 2019, 05:20:51 поподне »
Adnan_Bijedic, трајни бан, вишеструко кршење члана 7. Правилника



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #74 послато: Јун 03, 2019, 01:31:20 поподне »
Бадин, трајни бан, двоструки налога раније банованог корисника



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #75 послато: Јун 05, 2019, 12:13:34 поподне »
Гвер, бан на три дана, игнорисање опомене уредника



Ван мреже Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2511
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #76 послато: Јул 08, 2019, 10:42:12 поподне »
Voljen od Boga, тродневни бан, спам и игнорисање опомене уредника

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #77 послато: Август 14, 2019, 06:12:26 поподне »
Babic2, бан на три дана, вређање уредника на теми Babići (Slava sv. Jovan Krstitelj)- N2 P189.2



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #78 послато: Септембар 23, 2019, 11:05:27 поподне »
Гроф, трајни бан, спамовање више тема и оглушење о упозорење уредника



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #79 послато: Децембар 18, 2019, 12:26:39 поподне »
Онај с ону главу, бан на шест дана, игнорисање опомене и вређање уредника



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #80 послато: Јануар 12, 2020, 04:15:13 поподне »
роквић, трајни бан, непримерено понашање и оглушење о упозорења уредника



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #81 послато: Јануар 13, 2020, 12:43:48 поподне »
Један разуман, трајни бан, расизам и вређање уредника



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #82 послато: Фебруар 05, 2020, 10:43:21 пре подне »
Illyrian_Eagle, трајни бан, кршење правилника и игнорисање опомене уредника



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #83 послато: Фебруар 26, 2020, 09:26:15 поподне »
prefect44, удаљење с форума на три дана, непримерен речник и вређање саговорника



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #84 послато: Фебруар 29, 2020, 07:17:58 поподне »
Voljen od Boga, трајно удаљење с форума, спам и јавно вређање уредника



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #85 послато: Јун 28, 2020, 01:28:14 поподне »
ZoranV, удаљење с форума на 7 дана, вређање саговорника



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #86 послато: Јул 15, 2020, 04:27:35 поподне »
Concom, удаљење с форума на 7 дана, троловање тема



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #87 послато: Октобар 05, 2020, 01:27:59 поподне »
НиколаВук је постављен за новог главног уредника потфорума ДНК порекло.

Више о уредништву Форума Порекло можете се информисати на теми Уредништво Форума Порекло.



На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #88 послато: Октобар 05, 2020, 01:37:35 поподне »
Миодраг, трајно удаљење са форума, вишеструки повратак на форум након првобитног бановања под различитим надимцима и троловање дискусија.
« Последња измена: Октобар 27, 2020, 08:36:39 поподне НиколаВук »
Чињеницама против самоувереног незнања.

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #89 послато: Октобар 27, 2020, 08:37:51 поподне »
Никин, удаљење са форума на 7 дана услед спамовања тема бесмисленим, безвредним и повремено бизарним и увредљивим садржајем.
Чињеницама против самоувереног незнања.

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #90 послато: Новембар 04, 2020, 12:32:04 пре подне »
Никин, удаљење са форума на 7 дана услед спамовања тема бесмисленим, безвредним и повремено бизарним и увредљивим садржајем.

Никин, трајни бан, претње упућене главном уреднику путем приватне поруке.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #91 послато: Новембар 11, 2020, 10:23:37 пре подне »
Саша, обрисан преименован налог ОБРИСАНО, по захтеву власника налога.



На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #92 послато: Јануар 01, 2021, 01:27:48 поподне »
Етисон, бан 7 дана, спамовање тема безвредним садржајем и оглушивање на упозорења уредника.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #93 послато: Јануар 11, 2021, 03:35:06 поподне »
ОБАВЕШТЕЊЕ ЧЛАНОВИМА ФОРУМА ПОРЕКЛО

Након што нам је скренута пажња да приватне поруке на Форуму Порекло нису енкриптоване, а да то није наведено у допису који се аутоматски шаље свим новорегистрованим члановима Форума Порекло, обавештавамо све чланове Форума Порекло о следећем:

Платформа Simple Machines на којој се налази Форум Порекло не пружа могућност енкрипције приватних порука. То значи да су приватне поруке видљиве онако како су послате у бази података сајта Форум Порекло. Приступ бази података сајта Форум Порекло има администратор базе података Форума Порекло.

Ова информација је сада додата и у допис који се аутоматски шаље свим новорегистрованим члановима, на српском и енглеском језику, зависно од одабира језика приликом регистрације.

NOTICE TO MEMBERS OF FORUM POREKLO

After drawing our attention to the fact that private messages on the Forum Poreklo are not encrypted, and that this is not stated in the letter that is automatically sent to all newly registered members of the Forum Poreklo, we inform all members of the Forum Poreklo about the following:

The Simple Machines platform on which the Forum Poreklo is located does not provide the possibility of encrypting private messages. This means that private messages are available since they are sent in the Forum Poreklo database. Access to the Forum Poreklo database is provided by the Forum Poreklo database administrator.

This information is now added to the letter that is automatically sent to all newly registered members, in Serbian and English, depending on the language chosen during registration.



На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #94 послато: Фебруар 11, 2021, 09:42:14 поподне »
Bojan, бан 3 дана, кршење чланова 12. и 13. Правилника форума Порекло (учестало спамовање и постављање садржаја који нису у вези са темом).
Чињеницама против самоувереног незнања.

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #95 послато: Фебруар 23, 2021, 10:24:14 поподне »
Bojan, бан 7 дана, кршење чланова 5, 12. и 13. Правилника форума Порекло и оглушавање о упозорења уредника.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #96 послато: Март 05, 2021, 04:42:50 поподне »
Поштовани чланови Форума Порекло,

Обавештавамо вас да ће се сутра у преподневним сатима обављати радови на сајту Форума Порекло.

У том смислу вас молимо да имате разумевања уколико сајт буде недоступан или дође до нестанка порука које у току радова буду слате.

С поштовањем,
Уредништво Форума Порекло



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #97 послато: Мај 18, 2021, 11:07:27 пре подне »
Bojan, удаљење на 7 дана због кршења чланова 7, 12. и 13. Правилника форума Порекло.



На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #98 послато: Мај 29, 2021, 08:26:23 пре подне »
HandsomestOfThemAll, бан 7 дана, кршење тачки 5, 11 и 14 Правилника на теми "Охмучевићи" и оглушавање о упозорење уредника у вези с тим.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #99 послато: Јул 19, 2021, 12:04:33 поподне »
Saponjic, трајни бан, константно кршење члана 13 Правилника



На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #100 послато: Септембар 26, 2021, 02:30:44 поподне »
Šimičić, трајни бан, грубо кршење чланова 3. и 12. Правилника форума "Порекло" на теми I2-PH908.
Чињеницама против самоувереног незнања.

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #101 послато: Септембар 29, 2021, 06:54:07 поподне »
varjag008, трајни бан, кршење члана 6. Правилника форума "Порекло" на теми I1-Z63>BY351>Y7075>Y13946. У питању је други профил већ банованог Saponjic-a.
Чињеницама против самоувереног незнања.

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #102 послато: Октобар 04, 2021, 10:43:58 пре подне »
Almogaver, трајни бан, кршење чланова 5, 6. и 12. форума "Порекло" на теми "Српски ДНК месец 2021". У питању је трећи профил већ банованог Saponjic-a.
Чињеницама против самоувереног незнања.

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #103 послато: Октобар 10, 2021, 01:57:54 поподне »
Romanijski, временски ограничен бан од 3 дана, кршење чланова 5. и 12. Правилника форума "Порекло" на више тема.

ДушанВучко, временски ограничен бан од 3 дана, кршење члана 13. Правилника форума "Порекло" на теми "Хрвати", поред претходног упозорења да са том праксом престане.
Чињеницама против самоувереног незнања.

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #104 послато: Октобар 11, 2021, 09:48:56 поподне »
Скардус, трајни бан, дуготрајно и вишеструко кршење члана 12. Правилника форума "Порекло", које се наставило и после упозорења.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #105 послато: Новембар 24, 2021, 05:09:41 поподне »
Bojan, удаљење на месец дана због кршења чланова 5. и 7. Правилника, тема I2-PH908 (Динарик Југ) 18/11/2021

Romanijski, удаљење на месец дана због кршења члана 5. Правилника, тема Попусти на тестирање 03/11/2021



На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #106 послато: Децембар 04, 2021, 01:59:53 поподне »
ДушанВучко, бан у трајању од месец дана због кршења члана 13. Правилника на теми "Никшићи", и поред ранијих опомена и забрана изречених због кршења истог члана.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #107 послато: Фебруар 01, 2022, 11:25:43 пре подне »
Лука, бан у трајању од месец дана (од 27.01.2022) због кршења члана 5 Правилника, Новогодишња ДНК недеља и Администрација



На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #108 послато: Април 22, 2022, 07:31:35 поподне »
MilJov81, бан у трајању од 7 дана због кршења тачки 5, 12. и 14. Правилника на теми "Нови тестирани".
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #109 послато: Октобар 28, 2022, 02:09:47 поподне »
Владимир Бојановић, бан у трајању од 7 дана због кршења члана 5 Правилника, Никшићи I2-PH908>FT14506>Y179535>Y52621>FT190799

Romanijski, трајни бан због кршења члана 5 и 12, Обраћање уредницима форума (Тема спремна за брисање)



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #110 послато: Новембар 19, 2022, 10:49:07 поподне »
barbarylion, бан у трајању од 7 дана због кршења члана 5. Правилника, Генетичко поријекло Срба



На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #111 послато: Новембар 29, 2022, 02:16:21 поподне »
С обзиром да је последњих дана на форуму дошло до интензивне дискусије која се углавном тицала Албанаца, Влаха, Срба у средњем веку и још понечег, али на темама које са тиме нису нужно, а некад чак ни суштински повезане (теме о којима пишем су - "I2-Z17855" и "Матаруге"), чиме се створила прилична конфузија па и оправдано огорчење појединих форумаша због "спамовања" тих тема великом количином садржаја који је често одлазио у прилично дугачке дигресије, а сама дискусија била на ивици свађалачког тона, осетио сам потребу да се широком форумашком аудиторијуму обратим на овој теми.

Прво, позвао бих оне који су учествовали у "спамовању" тих тема путем дугачких и широких дигресија, да убудуће поведу рачуна о томе на којој теми о чему пишу, јер су тим својим дигресијама и тоном дискусије уједно прекршили или били близу кршења неколико чланова Правилника нашег форума, нарочито члана 13:

Члан 13.
Није дозвољено постављање садржаја који нису у вези са темом или подфорумом на коме су постављени и масовних порука без икаквог критеријума.


Сматрајте ово јавном опоменом да то више не радите и да то није начин комуникације који је на овом форуму пожељан и дозвољен. Ако и поред ове опомене наставите по старом, бићете санкционисани. Хвала на разумевању.
Чињеницама против самоувереног незнања.

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #112 послато: Децембар 16, 2022, 10:55:54 пре подне »
Михаило Б. Брајотић, бан у трајању од 7 дана због кршења чланова 5. и 11. Правилника на теми Васојевићи E-V13>Y30977>Y37092>Y126722.
Чињеницама против самоувереног незнања.

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #113 послато: Децембар 22, 2022, 12:03:28 поподне »
НикПав, бан у трајању од 7 дана због кршења чланова 5. и 11. Правилника на теми Генетичка слика Срба из Србије.
Чињеницама против самоувереног незнања.

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #114 послато: Јануар 31, 2023, 09:04:23 пре подне »
Shopche13, бан у трајању од 7 дана због кршења члана 12. Правилника форума Порекло на теми "Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?"
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3390
  • Васојевић
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #115 послато: Фебруар 06, 2023, 07:03:27 поподне »
Велики број тема у оквиру подфорума Родови и њихове хаплогрупе пребачен је у нове подфоруме:
https://forum.poreklo.rs/index.php?board=89.0

Ради боље организације, теме о родовима су груписане у неколико следећих подфорума:
Крајишки родови (71 тема) - родови чија је седиште на простору следећих области из базе СДНКП: Босанска Крајина, Далмација, Лика, Кордун, Банија
Херцеговачки родови (26 тема) - родови чија је седиште на простору следећих области из базе СДНКП: Херцеговина, Стара Херцеговина
Брдски родови (19 тема) - родови чија је седиште на простору следеће области из базе СДНКП: Брда
Зетски родови (16 тема) - родови чија је седиште на простору следеће области из базе СДНКП: Зета
Косовски родови (2 теме) - родови чија је седиште на простору следеће области из базе СДНКП: Косово

Изван нових подфорума остало је 15 тема.

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #116 послато: Март 10, 2023, 10:49:45 пре подне »
vilindrug, вишеструко кршење чланова 5, 6. и 12. Правилника форума Порекло на теми "Бошњачки ДНК пројекат", трајни бан.
Чињеницама против самоувереног незнања.

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #117 послато: Март 10, 2023, 10:46:15 поподне »
osvitologija, кршење члана 6. Правилника форума Порекло на теми "Бошњачки ДНК пројекат", трајни бан.
Чињеницама против самоувереног незнања.

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #118 послато: Март 21, 2023, 02:51:57 поподне »
НикПав, бан од 30 дана због кршења чланова 5. и 12. Правилника форума на теми "Прегруписавање резултата у табели Српског ДНК пројекта" (члански део форума).
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5122
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #119 послато: Мај 17, 2023, 12:16:47 поподне »
Све теме које се односе на хаплогрупу I2-PH908 су пребачене на нови подфорум под називом I2-PH908 који се налази на путањи Форум - Порекло »ДНК порекло »Дискусије о хаплогрупама »I2-PH908

Молим Вас да и убудуће теме које се односе на ову хаплогрупу отварате у оквиру овог подгфорума.

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #120 послато: Мај 27, 2023, 08:44:03 поподне »
Miljeskovic, бан од 7 дана због вишеструког кршења члана 13. Правилника Форума на теми "Озринићи I2-PH908>BY93199", упркос претходно изреченој опомени због кршења истог члана.
Чињеницама против самоувереног незнања.

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #121 послато: Јул 26, 2023, 12:15:23 поподне »
abmunteanu, бан од 7 дана због кршења чланова 5. и 12. Правилника Форума на теми "Дробњаци - Новљани I1>P109>FGC22045>FGC22061".
Чињеницама против самоувереног незнања.

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #122 послато: Децембар 24, 2023, 05:55:43 поподне »
trivivi, бан од 30 дана због кршења чланова 5. и 14. Правилника форума на теми "Монголи".
Чињеницама против самоувереног незнања.

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #123 послато: Фебруар 12, 2024, 11:24:52 поподне »
Exiled, бан од 3 месеца (90 дана), због кршења члана 5. Правилника форума на теми "Тарски Никшићи - I2-Y134578 или I2-FT190799?".

Владимир Бојановић, бан у трајању од 30 дана због кршења члана 5. Правилника форума на теми "Тарски Никшићи - I2-Y134578 или I2-FT190799?".
Чињеницама против самоувереног незнања.

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #124 послато: Фебруар 16, 2024, 03:56:35 поподне »
Браловац, кршење члана 6. Правилника форума на теми "I1-Z63>BY351>Y7075>Y13946" (нови налог трајно банованог корисника Saponjic). Трајни бан.
« Последња измена: Фебруар 20, 2024, 12:26:16 поподне НиколаВук »
Чињеницама против самоувереног незнања.