Аутор Тема: Dante Labs  (Прочитано 113012 пута)

Ван мреже Драган Максимовић

  • Гост
  • *
  • Поруке: 14
  • Y-DNK: I2-Y3120>S17250>PH908
Одг: Dante Labs
« Одговор #900 послато: Мај 08, 2024, 08:50:34 поподне »
Коначно ми је стигао прибор за прикупљање узорка крви „Tasso-M20”. Од Италије до Беча му је требало мање од недељу дана плус још пар дана да стигне до Београда. Све у свему, ако вас не обесхрабри перспектива да ћете на резултате анализе највероватније чекати годину дана или чак и више од тога (ја сам се одлучио јер ми је цена од 200€ прихватљивија од пуне цене на другим местима), ниуком случају при наручивању не бирајте адресу у Србији. Пре наручивања обезбедите адресу рођака или пријатеља у иностранству на коју ће прибор бити упућен а они ће вам лично допремити прибор у Србију. Пошто се Данте лабс налази у Италији, ова земља може бити Ваш избор. Из мог искуства и искуства још неких на форуму и Аустрија је пожељна земља за пријем комлета. Вероватно ће још неко од чланова потврдити земље преко којих су они обезбедили пријем комплета. У мом случају, курирска служба познанике није затекла код куће па су пакет оставили у пакетомату, што значи да приликом пријема нема никаквих посебних процедура.

И на крају имам питање за оне са више искуства. У пакету се налази кесица од алуминијумске фолије на  којој пише „KIT ID” па испод тога четири слова и четири цифре са бар кодом. Моје питање је да ли је то ознака коју користим код регистрације прибора на сајту Данте Лабса? И још једно питање. Да ли се било шта лепи или уписује на сам уређај за узорак крви или је довољна ознака на кесици? Унапред захвалан на одговорима.
Највредније што остављамо потомцима су корени и крила.

Ван мреже Grbić

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 226
  • R1A>BY149000>FTA3227
Одг: Dante Labs
« Одговор #901 послато: Мај 09, 2024, 06:10:02 пре подне »
Коначно ми је стигао прибор за прикупљање узорка крви „Tasso-M20”. Од Италије до Беча му је требало мање од недељу дана плус још пар дана да стигне до Београда. Све у свему, ако вас не обесхрабри перспектива да ћете на резултате анализе највероватније чекати годину дана или чак и више од тога (ја сам се одлучио јер ми је цена од 200€ прихватљивија од пуне цене на другим местима), ниуком случају при наручивању не бирајте адресу у Србији. Пре наручивања обезбедите адресу рођака или пријатеља у иностранству на коју ће прибор бити упућен а они ће вам лично допремити прибор у Србију. Пошто се Данте лабс налази у Италији, ова земља може бити Ваш избор. Из мог искуства и искуства још неких на форуму и Аустрија је пожељна земља за пријем комлета. Вероватно ће још неко од чланова потврдити земље преко којих су они обезбедили пријем комплета. У мом случају, курирска служба познанике није затекла код куће па су пакет оставили у пакетомату, што значи да приликом пријема нема никаквих посебних процедура.

И на крају имам питање за оне са више искуства. У пакету се налази кесица од алуминијумске фолије на  којој пише „KIT ID” па испод тога четири слова и четири цифре са бар кодом. Моје питање је да ли је то ознака коју користим код регистрације прибора на сајту Данте Лабса? И још једно питање. Да ли се било шта лепи или уписује на сам уређај за узорак крви или је довољна ознака на кесици? Унапред захвалан на одговорима.
Samo registruješ kit number(te brojeve i slova),ubaciš u kesicu,ništa dodatno ne lepiš i pošalješ.I na kraju se pomoliš da ti rezultat ikada stigne.

Ван мреже Dimov

  • Гост
  • *
  • Поруке: 6
Одг: Dante Labs
« Одговор #902 послато: Мај 14, 2024, 11:27:54 пре подне »
Да наставим извештавање:

Јавили се мангупи. Ја инсистирам на рефундацији али ме игноришу.
Пробаћу са неким празним претњама (у смислу пријаве Талијанској агенцији за заштиту потрошача) али чини ми се мрка капа или бачених 180 Е.
Погледајте кукњаву других људи на њих:  https://www.trustpilot.com/review/www.dantelabs.com

ТОПЛО НЕ ПРЕПОРУЧУЈЕМ ДА УПЛАЋУЈЕТЕ И НАДАТЕ СЕ!

Ван мреже Malesevic

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 536
Одг: Dante Labs
« Одговор #903 послато: Мај 14, 2024, 04:29:40 поподне »
Мени су одговорили после четвртог мејла. Извинули се и рекли да ће да се потруде :)


Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5330
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #904 послато: Мај 14, 2024, 05:42:12 поподне »
Да наставим извештавање:

Јавили се мангупи. Ја инсистирам на рефундацији али ме игноришу.
Пробаћу са неким празним претњама (у смислу пријаве Талијанској агенцији за заштиту потрошача) али чини ми се мрка капа или бачених 180 Е.
Погледајте кукњаву других људи на њих:  https://www.trustpilot.com/review/www.dantelabs.com

ТОПЛО НЕ ПРЕПОРУЧУЈЕМ ДА УПЛАЋУЈЕТЕ И НАДАТЕ СЕ!

Можда би ти и рефундирали да имају одакле. Него гледај ако будеш могао да се намириш из стечајне масе :)
А можда некако и догурају до јесени и новог Црног Петка, па опет наберу нешто пара од наиваца те продуже ову агонију.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Drvoseča

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 41
Одг: Dante Labs
« Одговор #905 послато: Мај 14, 2024, 06:27:33 поподне »
Ако изузмемо оправдану нервозу због чекања и њиховог аматеризма у основним облицима комуникације и логистике, да ли је Данте и дефинитивно пропао као опција, има ли ико да је уопште добио резултат ове године? Мислим да је због цене и чекање од годину дана исплативо, колико год то изазивало пундравце током тог чекања, али ако резултати уопште не долазе, онда нема даље.

Тешко ми је да поверујем да су им проблем финансије, с обзиром на очигледну глобалну заинтересованост за њихов производ, верујем да би могли релативно брзо да дођу до додатног финансирања. Сви стартапови су мање или више верзије Понци или неке друге муљаторске шеме, али они имају врло конкретан и не-фиктиван производ и ипак имају неко упориште у тржишту. Потребан је баш небески ниво неспособности и дилетантизма да укопаш такву причу у овој верзији капитализма, или потпуна имплозија унутар фирме.




Ван мреже Ивица Јовановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 934
  • J-L70 > J-Z40772* mdDNA:HV-b15a
Одг: Dante Labs
« Одговор #906 послато: Мај 14, 2024, 06:40:18 поподне »
Крај реченице је кључан. Власник је млад а као и сви млади људи воли да живи, не да плаћа лизинг за секвенцере који су 1,5м $ па на горе, по комаду.
Милутин Бранковић, 4. ескадрон Коњичке дивизије. Крф 26.04.1916.
Сава Питић, 13. Пук. Острво Видo 24.01.1916.
Сима Мијуцић, 9. пешадијски пук. Браунау 1917.

Ван мреже Drvoseča

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 41
Одг: Dante Labs
« Одговор #907 послато: Мај 15, 2024, 02:38:30 пре подне »
Крај реченице је кључан. Власник је млад а као и сви млади људи воли да живи, не да плаћа лизинг за секвенцере који су 1,5м $ па на горе, по комаду.

Уф, ако је разлог колапса тако нешто, то је онда историјски побачај. Кажем, данас и највеће продаје магле дуго времена могу да повлаче инвеститоре и паре до колапса, ови имају производ и тржиште, садашње и будуће, то је основа коју у леру можеш да одржаваш уз мало труда и компетенције, чак и ако га једино интересује да вуче лајне са тела голих манекенки. Ако би нови секвенцер решио проблем, то је врло остварива цифра и могао би до сада да нађе додатне инвестиције за то.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5330
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #908 послато: Мај 15, 2024, 09:47:48 пре подне »
Власник је млад а као и сви млади људи воли да живи, не да плаћа лизинг за секвенцере који су 1,5м $ па на горе, по комаду.

Одакле ти овај податак? Имаш неке информације о понашању и начину живота Андреа Рипосатија?
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 975
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Dante Labs
« Одговор #909 послато: Мај 15, 2024, 10:21:04 пре подне »
https://digitalforhealth.com/how-andrea-riposati-grew-dante-labs-into-a-10m-enterprise/

Andrea Riposati Offers Advice to Startups

Logan Plaster’s important point is that Andrea Riposati (and his partner) still own 90% of Dante Labs, and still generate revenues in the region of $100M. Andrea Riposati offers advice to new startups about this strategy. We decided to expand Dante Labs and pay more attention to revenue rather than attracting investors. We decided that diluted shares would not be beneficial to the company. Instead, we focused on scaling the business using the resources at our disposal. Riposati also advises startups to keep their eyes on the customer. Riposati advises startups to “focus on building a product people want to buy.” However, it is important to limit investment once revenues rise. He says, “Then you can take on investments without diluting shareholder ownership.”

Riposati gives an example of how they didn’t have a lab at the beginning to run the sequencing. We would have been left with a very small lab and few tests if we had made investments in the lab. Waiting allowed us to grow our business and do A/B testing. Only after they had reached enough sample volume to be able to run a full lab, did they hire an investor to help build the lab. Riposati says, “This is the only way you can run a laboratory in a financially sound way.”

Ван мреже Ивица Јовановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 934
  • J-L70 > J-Z40772* mdDNA:HV-b15a
Одг: Dante Labs
« Одговор #910 послато: Мај 15, 2024, 10:32:43 пре подне »
Одакле ти овај податак? Имаш неке информације о понашању и начину живота Андреа Рипосатија?

Ma šala, bilo mi je zanimljivo što je vrlo mlad.
Милутин Бранковић, 4. ескадрон Коњичке дивизије. Крф 26.04.1916.
Сава Питић, 13. Пук. Острво Видo 24.01.1916.
Сима Мијуцић, 9. пешадијски пук. Браунау 1917.

Ван мреже Drvoseča

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 41
Одг: Dante Labs
« Одговор #911 послато: Мај 15, 2024, 11:55:27 пре подне »
Ma šala, bilo mi je zanimljivo što je vrlo mlad.

Немој, Ивице, читах у ситне сате, и свакакве ствари су ми падале на памет, читао сам сувише о свим овим стартап и осталим манијацима (FTX, Wework итд), и замишљао сам који ниво баханалијаје и бахатости може да укопа конкретну ствар попут ове.

https://digitalforhealth.com/how-andrea-riposati-grew-dante-labs-into-a-10m-enterprise/


Ово је већ конкретније, дакле неће инвеститоре да би задржао контролу. Какогод, испостављање производа је потпуно блокирано, јавност (тј ми) не зна зашто, ризикују тужбе и све, а ко зна да ли уопште имају план како да се извуку, и врате се у какву-такву функционалност.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5330
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #912 послато: Мај 15, 2024, 12:12:32 поподне »
https://digitalforhealth.com/how-andrea-riposati-grew-dante-labs-into-a-10m-enterprise/

Andrea Riposati Offers Advice to Startups

Треба само обратити пажњу на датум када је објављен овај хвалоспев. Искуства са њима су се од тада много променила.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Филипчић

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 108
  • R-U152>Y221452
Одг: Dante Labs
« Одговор #913 послато: Мај 15, 2024, 12:34:12 поподне »
замишљао сам који ниво баханалијаје и бахатости може да укопа конкретну ствар попут ове.
Радио сам за 3 стартапа од којих је један успешан, а сад имам и један свој. Мислим да се не ради о баханалијама него о времену у којем живимо.
Успешном стартапу који сам поменуо је требало више од 10 година да постане профитабилан а током тих 10 година је зависио од инвестиција или од позајмица. То није био проблем раније за оног ко је имао добар производ а бога ми ни за продавце магле. Свега сам се нагледао. Није им било тешко доћи до инвистиције јер економско стање беше много боље него данас. Данас је то другаћије, јер новац више није јефтин као што је био до 2022., каматне стопе су високе и инвеститори не улазе тако лако у ризике као раније.

Ово је већ конкретније, дакле неће инвеститоре да би задржао контролу. Какогод, испостављање производа је потпуно блокирано, јавност (тј ми) не зна зашто, ризикују тужбе и све, а ко зна да ли уопште имају план како да се извуку, и врате се у какву-такву функционалност.
Мислим да Данте и поред доброг производа још увек није профитабилан, а сада нема ни инвестиција које би му помогле да настави да послује, тако да ја нисам оптимистичан по питању опстанка те фирме осим ако не нађе неког инвеститора.
Што се тиче тужби, верујем да им је то најмања брига у овом тренутку.

Ван мреже Drvoseča

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 41
Одг: Dante Labs
« Одговор #914 послато: Мај 15, 2024, 04:42:55 поподне »
Радио сам за 3 стартапа од којих је један успешан, а сад имам и један свој. Мислим да се не ради о баханалијама него о времену у којем живимо.

Ово се односило на Ивичину шалу о власнику коју сам у магновењу рано јутрос/касно синоћ озбиљно схватио, па сам у истом магновењу замишљао све и свашта што може ту да се деси, под утицајем екстрема који постоје у свету америчких стартапова (и биткоин превара), који ме, генерално, поприлично иритирају. Данте ми није деловао као таква фирма, а ипак сувише мало знам о њиховом пословању, па отуд и реакција.

Успешном стартапу који сам поменуо је требало више од 10 година да постане профитабилан а током тих 10 година је зависио од инвестиција или од позајмица. То није био проблем раније за оног ко је имао добар производ а бога ми ни за продавце магле. Свега сам се нагледао. Није им било тешко доћи до инвистиције јер економско стање беше много боље него данас. Данас је то другаћије, јер новац више није јефтин као што је био до 2022., каматне стопе су високе и инвеститори не улазе тако лако у ризике као раније.
Мислим да Данте и поред доброг производа још увек није профитабилан, а сада нема ни инвестиција које би му помогле да настави да послује, тако да ја нисам оптимистичан по питању опстанка те фирме осим ако не нађе неког инвеститора.
Што се тиче тужби, верујем да им је то најмања брига у овом тренутку.

На каматне стопе и њихов скок сам заборавио као један од потенцијалних узрока, или главни, тачно, то је за тај систем Дамоклов мач фирмама. Међутим, потребно је још доста труда ван тога да би довео фирму у ситуацију где она баш никоме не испоручује резултате. Надам се неком чуду, ако ништа, себично бих волео барем да добијемо резултате оних неколико узорака из пројекта профилизације Дробњака.

Одличан пост.