ДНК порекло > МтДНК

мтДНК хаплогрупа H

<< < (3/5) > >>

Банијац:
Пронашао сам једну особу која је "2 корака" од мене, и поново је ријеч о особи из Шведске - Лена Деимо. Значи, сад смо скратили разлику на "само" 3000 година.  :)

marigold:
Нисам дуго улазила на YFull где сам пренела своје податке у нади да ћу наћи неко поклапање или да ће се формирати нека посебна грана у оквиру ове хаплогрупе, пошто сам била само Х. Вечерас нађох ова поклапања, пре нису била специфична (било је разних Х), па се питам да ли ово треба нешто да значи. На Еупедији пише да се Х1-ф може наћи у Финској.

Прерад:
Па ради се о доста значајној промјени. Х1-ф6 група је доста низводнија од Х и ваша најскорија заједничка преткиња (TMRCA) је наводно живјела прије 1.250 г. Док за Х групу је то прије 15.100 г. или за Х1-ф прије 6.700 г.

marigold:

--- Цитат: Прерад  Децембар 17, 2020, 01:08:57 пре подне ---Па ради се о доста значајној промјени. Х1-ф6 група је доста низводнија од Х и ваша најскорија заједничка преткиња (TMRCA) је наводно живјела прије 1.250 г. Док за Х групу је то прије 15.100 г. или за Х1-ф прије 6.700 г.
--- Крај цитата ---

Хвала, коначно неки напредак  :).

Пеја:
Нисам одавно био на  YFull стаблу ове Hg. Доста се разгранало (посљедње ажурирање 25.о3.). Женска линија: Глигорићи- Језеро, Рољићи - М.Град, ... сада је у подграни H1u4a (форм. прије 1200 година, TMRCA 425 година, поклапања са једним Бугарином и једним ?).

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију