Аутор Тема: Грб Кумодража  (Прочитано 29701 пута)

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Грб Кумодража
« Одговор #60 послато: Март 13, 2018, 03:37:51 поподне »
Није проблем, вечерас ћу пробати мало боље "исплести" стуб без контура...тренутно могу на брзину преправити овај постављени.
Мени се некако два метала и тинктура не слажу, имам осјећај као да је ослабљена ефикасност и упечатљивост штита.

Супер је и овако.

Али нисам разумео, шта ти се тачно не слаже?

Иначе, питање је шта треба разменити на кривој греди?

Да ли размењујемо плетени стуб, или класичан стуб? ;)



mladjo

  • Гост
Одг: Грб Кумодража
« Одговор #61 послато: Март 13, 2018, 04:02:21 поподне »
Лепа, врло смислена и маштовита идеја да се генералска плетеница преточи у грбовну фигуру. Браво!


Тако то бива када добра екипа стимулише. :)

mladjo

  • Гост
Одг: Грб Кумодража
« Одговор #62 послато: Март 13, 2018, 04:05:42 поподне »
Супер је и овако.

Али нисам разумео, шта ти се тачно не слаже?

Иначе, питање је шта треба разменити на кривој греди?

Да ли размењујемо плетени стуб, или класичан стуб? ;)




Све се слаже, но некако ми два метала и једна тинктура не дјелују упечатљиво заједно...док један метал и једна тинктура више увјеравају, ефикаснији.  8)







Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Грб Кумодража
« Одговор #63 послато: Март 13, 2018, 04:10:14 поподне »
Све се слаже, но некако ми два метала и једна тинктура не дјелују упечатљиво заједно...док један метал и једна тинктура више увјеравају, ефикаснији.  8)

Аха... па можда размишљати онда у том правцу? Или другачије распоредити заступљеност метала, да не буде 1:1, већ можда 2:1. Мислим да би то онда било ефектније. На последњем примеру, рецимо да све на греди сребрно учинимо златним?



Ван мреже Азот

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 396
Одг: Грб Кумодража
« Одговор #64 послато: Март 13, 2018, 04:16:02 поподне »
Не разумем се у грбове, али овај последњи предлог ми се допада

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1602
Одг: Грб Кумодража
« Одговор #65 послато: Март 13, 2018, 04:21:40 поподне »
Нешто овако:


Да! ::)

То би било то!

Свиђа ми сe! :)

А та зeлeна, да нe лупим нeшто, да ли она симболизујe поља, ливадe и баштe Кумодража или нeшто друго?

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Грб Кумодража
« Одговор #66 послато: Март 13, 2018, 04:29:55 поподне »
А та зeлeна, да нe лупим нeшто, да ли она симболизујe поља, ливадe и баштe Кумодража или нeшто друго?

Пошло се од боје српке униформе, а сама зелена има још целу плејаду значења, уосталом, као и све боје.

Ево шта стоји у Илустрованој енциклопедији традиционалних симбола:

ZELENO Ambivalentno, budući i život i smrt u prolećnom zelenilu života i olovnom zelenilu smrti; takođe budući mladost, nada i veselost, ali podjednako i promena, prolaznost i ljubomora. Kao mešavina plavog i žutog, kombinacija neba i zemlje, zeleno sačinjava mističnu boju; takođe kombinuje hladnu plavu svetlost intelekta s emocionalnom toplinom žutog sunca te daje mudrost svojstvenu jednakosti, nadu, životnu obnovu i uskrsnuće. Kao boja Venere i Merkura, ljubavnog para, zeleno je proleće; reprodukcija; veselost; poverenje; priroda; raj; obilje; berićet; mir. Kao nezrelost je simbol neiskustva, pa otud ludosti, i naivnosti. Povezano je s brojem 5 i vilinska je boja. Zeleno na prelasku u zlatno je mladi bog žita, zeleni lav ili zeleni-čovek, a onda se pretvara u zlato zrelog žita. Zeleni vitez naznačava smrt kao nepristrasnost, a predstavlja izdaju kao usmrtitelj mladosti i lepote. Zeleni barjak znači brodolom na moru. Alhemijska tradicija: zeleni lav ili zeleni zmaj je početak velikog dela; mladi bog žita; rast; nada. Budistička: prolećno zeleno je život; bledozeleno prikazuje carstvo smrti, leš i sve što spada u svet mrtvih. Egipatska: Oziris simbolizuje nezrelo, zeleno žito, koje se pretvara u zlato boga sunca Ra. Неbrejska (kabalizam): pobeda. Hinduska: kao budistička. Hrišćanska: prolećno zeleno je besmrtnost; nada; rast Svetog duha u čoveku; život; trijumf nad smrću i trijumf proleća nad zimom. Takođe inicijacija; dobra dela; a u srednjem veku postalo je boja sv. Trojice, Bogojavljenja i sv. Јоvana Јevanđelista. Bledozeleno se izjednačuje sa Sotonom, zlom i smrću. Islamska: zeleno je sveta boja. Keltska: tir—nen—og; zeleni ostrv; boja Bridžit, boginje zemlje. Kineska: zeleno dobija istu simboliku kao plavo, s kojim je zamenljivo u slučaju plavog ili zelenog zmaja, proleća, istoka, drva, a i vode. Boja dinastije Ming.

(стр. 17-18)



Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1602
Одг: Грб Кумодража
« Одговор #67 послато: Март 13, 2018, 04:45:06 поподне »
Пошло се од боје српке униформе, а сама зелена има још целу плејаду значења, уосталом, као и све боје.

Ево шта стоји у Илустрованој енциклопедији традиционалних симбола:

ZELENO Ambivalentno, budući i život i smrt u prolećnom zelenilu života i olovnom zelenilu smrti; takođe budući mladost, nada i veselost, ali podjednako i promena, prolaznost i ljubomora. Kao mešavina plavog i žutog, kombinacija neba i zemlje, zeleno sačinjava mističnu boju; takođe kombinuje hladnu plavu svetlost intelekta s emocionalnom toplinom žutog sunca te daje mudrost svojstvenu jednakosti, nadu, životnu obnovu i uskrsnuće. Kao boja Venere i Merkura, ljubavnog para, zeleno je proleće; reprodukcija; veselost; poverenje; priroda; raj; obilje; berićet; mir. Kao nezrelost je simbol neiskustva, pa otud ludosti, i naivnosti. Povezano je s brojem 5 i vilinska je boja. Zeleno na prelasku u zlatno je mladi bog žita, zeleni lav ili zeleni-čovek, a onda se pretvara u zlato zrelog žita. Zeleni vitez naznačava smrt kao nepristrasnost, a predstavlja izdaju kao usmrtitelj mladosti i lepote. Zeleni barjak znači brodolom na moru. Alhemijska tradicija: zeleni lav ili zeleni zmaj je početak velikog dela; mladi bog žita; rast; nada. Budistička: prolećno zeleno je život; bledozeleno prikazuje carstvo smrti, leš i sve što spada u svet mrtvih. Egipatska: Oziris simbolizuje nezrelo, zeleno žito, koje se pretvara u zlato boga sunca Ra. Неbrejska (kabalizam): pobeda. Hinduska: kao budistička. Hrišćanska: prolećno zeleno je besmrtnost; nada; rast Svetog duha u čoveku; život; trijumf nad smrću i trijumf proleća nad zimom. Takođe inicijacija; dobra dela; a u srednjem veku postalo je boja sv. Trojice, Bogojavljenja i sv. Јоvana Јevanđelista. Bledozeleno se izjednačuje sa Sotonom, zlom i smrću. Islamska: zeleno je sveta boja. Keltska: tir—nen—og; zeleni ostrv; boja Bridžit, boginje zemlje. Kineska: zeleno dobija istu simboliku kao plavo, s kojim je zamenljivo u slučaju plavog ili zelenog zmaja, proleća, istoka, drva, a i vode. Boja dinastije Ming.

(стр. 17-18)

"Zeleno na prelasku u zlatno je mladi bog žita, zeleni lav ili zeleni-čovek, a onda se pretvara u zlato zrelog žita".

Амикусe,
пало ми јe на памeт да јe униформа, али због избора тe нијансe зeлeнe (умeсто тамно или маслинасто зeлeнe) помислих да означава житна  поља, ливадe и баштe Кумодража!

Хвала на појашњeњу!
 :)

mladjo

  • Гост
Одг: Грб Кумодража
« Одговор #68 послато: Март 13, 2018, 05:08:31 поподне »
Расцијепљено злато-зелена / сребро-зелена:


Извињавам се на лошем квалитету цртежа нарочито што се двоглавог орла тиче који је такође расцијепљен на злато-зелена / сребро-зелена.  :-[ :-[

« Последња измена: Март 13, 2018, 11:15:16 поподне Црна Гуја »

mladjo

  • Гост
Одг: Грб Кумодража
« Одговор #69 послато: Март 13, 2018, 05:29:27 поподне »
За сада ми остаје једино дилема око "лучне" греде и алузију на улицу Степину...некако ми се то не уклапа, јер ако географски гледамо "сјевер", лучна греда треба бити "испупчена" на доле а не као што смо до сада то цртали на горе...с тога и питање, да ли можда није боље да то буде једноставна греда са три звијездице или било која три симбола као алузију "подијељености" села на Старо, Кумодраж 1 и Кумодраж 2.

Шта велите...?
« Последња измена: Март 13, 2018, 05:35:42 поподне млађо »

mladjo

  • Гост
Одг: Грб Кумодража
« Одговор #70 послато: Март 13, 2018, 11:41:01 поподне »
Расцијепљено злато-зелена / сребро-зелена:


Извињавам се на лошем квалитету цртежа нарочито што се двоглавог орла тиче који је такође расцијепљен на злато-зелена / сребро-зелена.  :-[ :-[


Ево и не бих више да досађујем, надам се да ће бити још који приједлог.   ;) ;)
Варијација греда ”лучна” - ”стандардна”:

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Грб Кумодража
« Одговор #71 послато: Март 14, 2018, 12:14:12 пре подне »
За сада ми остаје једино дилема око "лучне" греде и алузију на улицу Степину...некако ми се то не уклапа, јер ако географски гледамо "сјевер", лучна греда треба бити "испупчена" на доле а не као што смо до сада то цртали на горе...с тога и питање, да ли можда није боље да то буде једноставна греда са три звијездице или било која три симбола као алузију "подијељености" села на Старо, Кумодраж 1 и Кумодраж 2.

Шта велите...?

Примедба на месту, иако ми се ова лучна греда веома допада. ;)

Ево и не бих више да досађујем, надам се да ће бити још који приједлог.   ;) ;)
Варијација греда ”лучна” - ”стандардна”:

Занимљиво, како други предлог делује "конфузније" од првога? Ето шта боје значе (додуше, греда је овде сад права). Други је ипак шаренији, и стога, гласам за прави. :)



mladjo

  • Гост
Одг: Грб Кумодража
« Одговор #72 послато: Март 14, 2018, 12:16:10 пре подне »
Примедба на месту, иако ми се ова лучна греда веома допада. ;)

Занимљиво, како други предлог делује "конфузније" од првога? Ето шта боје значе (додуше, греда је овде сад права). Други је ипак шаренији, и стога, гласам за прави. :)


Ма цртеж је проблем и нијансе боја које нису баш одговарајуће, боље не умијем...па дјелује конфузно.  ;D
Значи ипак крива греда ”боље” рјешење?
Ти си и био наклоњен златно-зеленој опцији.  ;D ;D
Има ту људи који ово могу много боље изобразити.
« Последња измена: Март 14, 2018, 12:18:58 пре подне млађо »

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Грб Кумодража
« Одговор #73 послато: Март 14, 2018, 12:18:29 пре подне »

Ма цртеж је проблем и нијансе боја које нису баш одговарајуће, боље не умијем...па дјелује конфузно.  ;D
Значи ипак крива греда ”боље” рјешење?

Опасније боље. ;)

Цртеж је врхунски. Можда су додуше нијансе боја критичне, али то се сад и не гледа, зелено-златно је одговарајуће, што се мене тиче. 8)



mladjo

  • Гост
Одг: Грб Кумодража
« Одговор #74 послато: Март 14, 2018, 12:20:57 пре подне »
Опасније боље. ;)

Цртеж је врхунски. Можда су додуше нијансе боја критичне, али то се сад и не гледа, зелено-златно је одговарајуће, што се мене тиче. 8)


Нијансе нису погођене, то се види...али ако ништа друго имамо један метал и једну тинктуру за штит...са кривом гредом којој не могу да дам значење...а улица Војводина је ”испупчена греда на доле”.  8) 8)

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Грб Кумодража
« Одговор #75 послато: Март 14, 2018, 12:26:00 пре подне »
Нијансе нису погођене, то се види...али ако ништа друго имамо један метал и једну тинктуру за штит...са кривом гредом којој не могу да дам значење...а улица Војводина је ”испупчена греда на горе”.  8) 8)

Можда ће се сетити неко упућенији од нас. ;)

У сваком случају, веома оригиналан предлог, могао би пред скупштинаре. 8)



mladjo

  • Гост
Одг: Грб Кумодража
« Одговор #76 послато: Март 14, 2018, 12:30:59 пре подне »
Можда ће се сетити неко упућенији од нас. ;)

У сваком случају, веома оригиналан предлог, могао би пред скупштинаре. 8)


Надам се да хоће, такође сам рад да у мјесто звијезда ставим нешто што је оригиналније, блискије Кумодражу...нпр. одређена биљка, цватка, лиска нечега што је из те средине итд. има ту још пар ствари које бих дорадио, али за сада нека ”мирује”.

Далеко је ово од скупштинара.  ;D

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5312
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Грб Кумодража
« Одговор #77 послато: Март 14, 2018, 12:34:43 пре подне »

Надам се да хоће, такође сам рад да у мјесто звијезда ставим нешто што је оригиналније, блискије Кумодражу...нпр. одређена биљка, цватка, лиска нечега што је из те средине итд. има ту још пар ствари које бих дорадио, али за сада нека ”мирује”.

Далеко је ово од скупштинара.  ;D

Шестокраке звезде су по мени имале смисла док их је било четири, у формацији која је означавала војводски чин. Сада више тиме нисмо ограничени јер је значење друго.
Шта нам каже Чонопљанац, украдосмо му шоу?
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Грб Кумодража
« Одговор #78 послато: Март 14, 2018, 12:39:42 пре подне »
Да, Ојлер добро каже, звезде су изгубиле смисао када су изашле из почетног распореда и броја, тако да их може заменити нешто друго.



mladjo

  • Гост
Одг: Грб Кумодража
« Одговор #79 послато: Март 14, 2018, 12:54:29 пре подне »

Било како да било, око овога има још дооооста посла, ако ништа друго макар смо мало подстакли расправу и ”хералдисали” о грбу Кумодража.  :D ;)