Аутор Тема: Grb i poreklo porodice Radulovic iz Kotora  (Прочитано 14216 пута)

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Grb i poreklo porodice Radulovic iz Kotora
« Одговор #40 послато: Децембар 16, 2016, 10:03:23 поподне »
Da li pored Rosenfeldovog grbovnika postoji slična publikacija u kjoj bimogao dapotražim grb? :)

Веруј ми Радуловићу, да сам преврнуо све што се могло преврнути, иако нешто много те литературе и нема (за тај простор). Нажалост, доле грађе има, али још увек није обрађена ваљано. Поменути господин Кампе тренутно ради баш на проблематици хералдике Боке Которске, па иако је сјајан познавалац и прилика и хералдике на том простору, ваш грб нигде није забележио док га нисам консултовао. Таквих грбова сигурно има још, али проблем је што су расути у различитим изворима, а за такве ствари би морао да постоји неки регистар. Питање је само, где се налази, претпостављам у неком архиву у Венецији?

Ако хоћете, послаћу вам контакт господина Кампеа, може бити на корист то обојици вам.



Ван мреже radulovic

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 25
Одг: Grb i poreklo porodice Radulovic iz Kotora
« Одговор #41 послато: Децембар 17, 2016, 01:26:05 поподне »
Веруј ми Радуловићу, да сам преврнуо све што се могло преврнути, иако нешто много те литературе и нема (за тај простор). Нажалост, доле грађе има, али још увек није обрађена ваљано. Поменути господин Кампе тренутно ради баш на проблематици хералдике Боке Которске, па иако је сјајан познавалац и прилика и хералдике на том простору, ваш грб нигде није забележио док га нисам консултовао. Таквих грбова сигурно има још, али проблем је што су расути у различитим изворима, а за такве ствари би морао да постоји неки регистар. Питање је само, где се налази, претпостављам у неком архиву у Венецији?

Ако хоћете, послаћу вам контакт господина Кампеа, може бити на корист то обојици вам.

Razumem. Treba proveriti u Veneciji definitivno. Hvala vam, možete mi poslati njegov kontakt. :)

Ван мреже radulovic

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 25
Одг: Grb i poreklo porodice Radulovic iz Kotora
« Одговор #42 послато: Април 03, 2018, 03:36:05 поподне »
То је Бакс поменуо, а ја сам само имао на уму, али сам зато и упитао да ли можда имате неки траг према Риђанима? Јер можда су ваши Радуловићи потомци тог Радула, попа који се помиње средином XVII века. ;)

Претпостављам да наши генетичари већ имају хаплогрупу Риђана, а хаплотипове неких родова сигурно, па би ваш узорак свакако са неким од тих могао да се упореди. Уколико веза постоји, основано је за претпоставити, да је управо поп Радул из Риђана, био ваш paterfamilias. ;)

Da li možete da me uputite gde mogu da nađem podatke o popu Riđanu, ono što pouzdano znam da su Radulovići koje pamtim došli u Boku 1690 iz Hercegovine, Popovo polje. Ako je pop Riđan živeo u drugoj polovini 18 veka možada nam je rod ali nisam siguran da je dirketan predak linije koju pratim. Pozdrav :)