Анкета

Дали је главни уредник у праву

ДА
3 (42.9%)
НЕ
4 (57.1%)

Укупно гласова: 7

Анкета завршена: Јануар 29, 2020, 07:53:25 поподне

Аутор Тема: Дали је главни уредник у праву  (Прочитано 2746 пута)

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Дали је главни уредник у праву
« послато: Јануар 13, 2020, 07:53:25 поподне »
 Поново проблем са правилима о уношењу у табелу...
Све једни друге подстичемо на нека тестирања
Када добијемо и објавимо  резултат, главни уредник избрише и каже неможе јер нема маркере. Значи да би се задовољила форма треба неко да плати још 15$ за један маркер да би тестирани био видљив у табели. Притом морам да скренем пажњу да је тестираном одређена грана мах. могуће у овом тренутку.
Па стога питам дали је главни уредник у праву? Имате прилику да се изјасните, ако подржавате став главног уредника клините на ДА, ако не подржавате кликните на НЕ
« Последња измена: Јануар 13, 2020, 09:15:11 поподне Amicus »

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Дали је главни уредник у праву
« Одговор #1 послато: Јануар 13, 2020, 07:58:40 поподне »
О чему се тачно ради, лепо изложите "проблем"??

У старту тема није како треба, пошто се своди на неко бирање између нас самих, на неке поделе, а Порекло не функционише тако.
« Последња измена: Јануар 13, 2020, 08:33:55 поподне Небојша »

Ван мреже Зрно

  • Помоћник уредника
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2334
  • R1b>Z2705>BY200954
Одг: Дали је главни уредник у праву
« Одговор #2 послато: Јануар 13, 2020, 08:30:01 поподне »
Мени исто ништа није јасно :)

Ван мреже Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2511
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Дали је главни уредник у праву
« Одговор #3 послато: Јануар 13, 2020, 08:57:47 поподне »
Ја сам мислио да је Дали сликар. Али ни главни уредник у праву не звучи лоше.


Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Дали је главни уредник у праву
« Одговор #4 послато: Јануар 13, 2020, 09:28:25 поподне »
О чему се тачно ради, лепо изложите "проблем"??

У старту тема није како треба, пошто се своди на неко бирање између нас самих, на неке поделе, а Порекло не функционише тако.
Ради се о томе да сам направио један тест и добио неке резултате, али нису поручивани маркери. Због немања маркера главни уредник скинуо са табеле ... Грана одрађена максимално у овом тренутку и због немања маркера неможе у табелу .... Просто брука...

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Дали је главни уредник у праву
« Одговор #5 послато: Јануар 13, 2020, 09:31:58 поподне »
Ради се о томе да сам направио један тест и добио неке резултате, али нису поручивани маркери. Због немања маркера главни уредник скинуо са табеле ... Грана одрађена максимално у овом тренутку и због немања маркера неможе у табелу .... Просто брука...

Колико је мени познато, сличне резултате имамо и на 23andMe, па се неки од њих (они који дају сагласност), налазе у табели пројекта. Дакле не верујем да је само у томе проблем. Ако ће се ускоро тестирати и Y-STR онда је можда практичније сачекати тај део, па убацити резултат.

Ван мреже Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2511
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Дали је главни уредник у праву
« Одговор #6 послато: Јануар 13, 2020, 09:37:45 поподне »
Ради се о томе да сам направио један тест и добио неке резултате, али нису поручивани маркери. Због немања маркера главни уредник скинуо са табеле ... Грана одрађена максимално у овом тренутку и због немања маркера неможе у табелу .... Просто брука...

Ако пронађете неког тестираног у табели који нема ниједан једини маркер убацићемо и тај ваш резултат са 0 маркера, ево јавно обећавам. Ствар је једноставна, тестирани који имају само потврђен SNP не могу се видети у табели која захтева STR маркере. Због несхватања ове најједноставније и најлогичније чињенице брука је само ваша.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Дали је главни уредник у праву
« Одговор #7 послато: Јануар 13, 2020, 09:41:07 поподне »
Ако пронађете неког тестираног у табели који нема ниједан једини маркер убацићемо и тај ваш резултат са 0 маркера, ево јавно обећавам. Ствар је једноставна, тестирани који имају само потврђен SNP не могу се видети у табели која захтева STR маркере. Због несхватања ове најједноставније и најлогичније чињенице брука је само ваша.

Аха, сад и ја схватам у чему је проблем. :) То је дакле техничка ствар, резултати без маркера се не виде у табели са маркерима. Такав резултат (СНП) је видљив једно на основној страници пројекта.

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Дали је главни уредник у праву
« Одговор #8 послато: Јануар 13, 2020, 09:42:08 поподне »
Ако пронађете неког тестираног у табели који нема ниједан једини маркер убацићемо и тај ваш резултат са 0 маркера, ево јавно обећавам. Ствар је једноставна, тестирани који имају само потврђен SNP не могу се видети у табели која захтева STR маркере. Због несхватања ове најједноставније и најлогичније чињенице брука је само ваша.
Црна Гујо питај тог уредника панам пренеси јел треба да се да 15$  , да би се та форма задовољила...

Ван мреже Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2511
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Дали је главни уредник у праву
« Одговор #9 послато: Јануар 13, 2020, 09:47:24 поподне »
Црна Гујо питај тог уредника панам пренеси јел треба да се да 15$  , да би се та форма задовољила...

Да ли ви то покушавате да подмитите уредника јавно на форуму? Неће вам проћи господине, не продају се уредници ДНК пројекта за (само) 15$!

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Дали је главни уредник у праву
« Одговор #10 послато: Јануар 13, 2020, 10:00:18 поподне »
Да ли ви то покушавате да подмитите уредника јавно на форуму? Неће вам проћи господине, не продају се уредници ДНК пројекта за (само) 15$!
Покушаваш да анкету обесмислиш рачунајући да они кои читају неће погледати почетак.
А о 15$ одлично знаш да је то тарифа поручивања једног маркера...  А то што ме обавјештаваш да је тарифа подмићиванја већа од 15$. Ево нек читају и остали уредници, то си ти написао нисам ја.

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Дали је главни уредник у праву
« Одговор #11 послато: Јануар 13, 2020, 10:15:17 поподне »
Покушаваш да анкету обесмислиш рачунајући да они кои читају неће погледати почетак.
А о 15$ одлично знаш да је то тарифа поручивања једног маркера...  А то што ме обавјештаваш да је тарифа подмићиванја већа од 15$. Ево нек читају и остали уредници, то си ти написао нисам ја.
Каква тема  ;D Ово треба у рубрико забава, није ми добро од твоје прве поруке (чист надреализам)  :D Боље нек остане на овом залуђивању од после, немој да се враћамо на прву поруку молим те :)
Ево, Дали ти не опонира :
« Последња измена: Јануар 13, 2020, 10:19:14 поподне ДушанВучко »

Ван мреже Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2511
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Дали је главни уредник у праву
« Одговор #12 послато: Јануар 13, 2020, 10:18:36 поподне »
Покушаваш да анкету обесмислиш рачунајући да они кои читају неће погледати почетак.
А о 15$ одлично знаш да је то тарифа поручивања једног маркера...  А то што ме обавјештаваш да је тарифа подмићиванја већа од 15$. Ево нек читају и остали уредници, то си ти написао нисам ја.

Поента приче је да би до сада и предшколцу било јасно да се резултати без маркера не могу видети у табели са маркерима. А ви ако имате и грам мозга схватићете да тема од ваше прве поруке нема никаквог смисла. Ако то не можете схватити џаба вам и стотину Биг Ипсилона.

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Дали је главни уредник у праву
« Одговор #13 послато: Јануар 13, 2020, 10:51:05 поподне »
Један савет, Романијски...за било какве дилеме, пошаљи прво на пп неком од уредника и објасниће ти неко...овако, ако демонстративно наступиш са питањем које није јасно постављено (још у форми анкете), онда долазимо до сатире...све си могао кроз пар приватних порука да сазнаш ...Није проблем не знати, проблем је демонстративно не знати

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Дали је главни уредник у праву
« Одговор #14 послато: Јануар 13, 2020, 10:54:11 поподне »
Поента приче је да би до сада и предшколцу било јасно да се резултати без маркера не могу видети у табели са маркерима. А ви ако имате и грам мозга схватићете да тема од ваше прве поруке нема никаквог смисла. Ако то не можете схватити џаба вам и стотину Биг Ипсилона.
Не немогу него лоша логика видјелису се па си после избрисао, причај онако како јесте.

Ван мреже Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2511
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Дали је главни уредник у праву
« Одговор #15 послато: Јануар 13, 2020, 11:01:12 поподне »
Не немогу него лоша логика видјелису се па си после избрисао, причај онако како јесте.

Не брукајте се више тако вам Романије. Ако вам је намера била да што већи број форумаша увиди да не можете да укапирате најједноставнију чињеницу, честитам, успели сте.