Траг - корисне књиге, сајтови > Књиге

Пописи становништва

<< < (24/25) > >>

Iєшɑ Влɑчɑнин:
Dobro veče.

Pored popisa stanovništva iz 1863. i 1884. godine, da li postoje još kakvi popisi stanovništva, poreski popisi ili bilo kakvi drugi dokumenti, iz vremenskog intervala od 1832. do 1859. godine ili bar iz perioda između 1863. i 1884. godine?

Pregledao sam sve matične knjige, teftere, stočni popis iz 1859. i poreski popis iz 1863. godine, u kojima sam mahom našao svoje pretke. Sad samo tražim godine smrti svojih predaka iz prve polovine 19. veka i male dece umrle u detinjstvu, u toku godina koje prethode godinama iz postojećih matičnih knjiga.

Reč je o mestu Vlakča, nadomak Kragujevca.

Zahvaljujem u napred.

Мића:

--- Цитат: Ješa  Јануар 17, 2022, 01:17:01 пре подне ---Dobro veče.

Pored popisa stanovništva iz 1863. i 1884. godine, da li postoje još kakvi popisi stanovništva, poreski popisi ili bilo kakvi drugi dokumenti, iz vremenskog intervala od 1832. do 1859. godine ili bar iz perioda između 1863. i 1884. godine?

Pregledao sam sve matične knjige, teftere, stočni popis iz 1859. i poreski popis iz 1863. godine, u kojima sam mahom našao svoje pretke. Sad samo tražim godine smrti svojih predaka iz prve polovine 19. veka i male dece umrle u detinjstvu, u toku godina koje prethode godinama iz postojećih matičnih knjiga.

Reč je o mestu Vlakča, nadomak Kragujevca.

Zahvaljujem u napred.

--- Крај цитата ---

Преглед очуваних микроподатака из пописа из 19. века постоји у раду "Censuses in 19th century Serbia: inventory of preserved microdata" из 2012. године објављеног у "Max Planck Institute for Demographic Research" не енглеском језику.
Можете на картама да проверите колико је пописа сачувано за околину Крагујевца.
https://www.demogr.mpg.de/papers/working/wp-2012-018.pdf . Ови пописи из 19-ог века су били пореског карактера, па су из тог разлога (неки) микроподаци остали сачувани.

Каснији пописи су имали статистички карактер, па су микроподаци уништавани.

Рус:
Trazim popis stanovnistva obllasti jezera Celije (Krusevac, Brus, Aleksandrovac).

Савас:
Поздрав свима.
Занима ме да ли неко зна нешто више о попису становништва БиХ из 1910,за вријеме Аустроугарске?
Конкретно да ли су пописиване појединачно особе,име и презиме итд?

David Stoevski:
Поздрав свима, дали постоји неки попис у периоду 1800-1900 годину за Трговиште и околини?

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију