Траг - корисне књиге, сајтови > Генетика

Dobra emisija na BALKAN INFO

(1/4) > >>

Romanijski:
https://www.youtube.com/v/M6uWKfxid-4

Uredniče premjesti na drugu lokaciju žurim na sastanak

Милош Н.:
Велики је залогај цео Балкан...

Ojler:

--- Цитат: Милош Н.  Јул 12, 2018, 11:05:31 поподне ---Велики је залогај цео Балкан...

--- Крај цитата ---

Ма шта је то за Професора Кљајевића. У следећој епизоди освајамо целу Европу...

Ђока:

--- Цитат: Ojler  Јул 12, 2018, 11:29:09 поподне ---Ма шта је то за Професора Кљајевића. У следећој епизоди освајамо целу Европу...

--- Крај цитата ---

Овај је скроман, шта тек рећи за друге "стручњаке" који се сукљају на том Балкан инфу, који присвајају целу Јевропу и пола Азије. Како им више не досади да блебећу исте ствари. Кад ће изаћи неко са друге стране и ућуткати мамлазе аргументом да у Европи не постоји генетски једнородан народ.

ДушанВучко:

--- Цитат: Ђока  Јул 13, 2018, 10:11:01 пре подне ---Овај је скроман, шта тек рећи за друге "стручњаке" који се сукљају на том Балкан инфу, који присвајају целу Јевропу и пола Азије. Како им више не досади да блебећу исте ствари. Кад ће изаћи неко са друге стране и ућуткати мамлазе аргументом да у Европи не постоји генетски једнородан народ.

--- Крај цитата ---
Moрам да се "исповедим" везано за Кљајевића :) Кад сам почео да се интересујем за порекло пре неколико година, налетим на интернету на његову књигу која се бави родовима који славе Св. Луку, тј. племеном Никшићи (са акцентом на порекло од Немањића по женској линији, што је свакако примамљиво за лаика...ко не би купио књигу која сврстава родове са славом коју и сам слави, а да види такав наслов ?)...Пре тога сам само знао да смо даљим пореклом из Црне Горе, нађем његов телефон и попричам са њим, а он ми је само на основу славе и преславе рекао да сам сигурно Никшић...И одлучим да купим књигу...После сам се одлучио за тестирање итд...Касније , уласком на форум и пратећи резултате, пошто сам већ излистао књигу, видео сам да нису сви из књиге упали у род Никшића...Назвао сам га и рекао му да ми је његова претпоставка потврђена ДНК тестирањем, али да ту има и прибраћених родова и оних где се предање није генетски потврдило. Мало је био љут, рекао је како наша лабораторија није на "том нивоу" као у Швајцарској (како је рекао) или било где у иностранству и није желео ништа да слуша везано за било каква тестирања, без обзира што сам покушавао да му кажем да ми је у тој истој нашој лабораторији потврђена његова претпоставка коју ми је дао само на основу славе и преславе :) (хтео сам да га обрадујем што је погодио тако "напамет", а он се наљутио што неки из књиге, попут Шешеља и неких Булатовића, нису)...Одмах сам то разумео да се љути јер му то угрожава легитимитет те књиге и на томе се завршило...Нисам му помињао тек за Богуновиће, јер је одмах "скочио" везано за упитност свих "Никшића" које је навео у књизи :) (Он јесте навео неке изворе, али је све који славе ову славу , сврстао у род Никшића по аутоматизму)...Како год, осим упитности самог наслова, књига је корисна у смислу навођења много родова са том славом , били они део рода или не...а од те књиге сам и кренуо на крају крајева, тако да, жао ми га је што се држи становишта која не поткрепљују нова открића...Иначе, ово је та књига коју сам купио од њега пре 5 година (није реклама или да се правдам,  али који лаик који слави Св. Луку не би купио ову књигу :) )

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију