Траг - корисне књиге, сајтови > Карте

Историјске мапе Украјине

(1/1)

Црна Гуја:
Јуче вршљајући по интернету случајно налетех на једну мапу Украјине, и видевши у дну слике адресу једног сајта реших да га посетим. На моје велико одушевљење открих никад пре виђених двадесетак мапа које приказују територију Украјине у периоду од палеолита и мезолита па све до раног средњег века. На територији Украјине су настале и развијале се најраније културе Индоевропљана, а у каснијем периоду и најраније културе (Прото-)Словена, па мислим да ће бити од користи свима које интересује ова тематика.

Не знам да ли постоји неко ограничење броја слика по поруци, па ћу стављати три мапе у сваку, и пошто палеолитске мапе нису превише информативне кренућу од мезолита.

Црна Гуја:
Из неког разлога слике неће да се прикажу, молио бих неког од администратора да проба да реши проблем пошто ја не могу да изменим поруку.

Црна Гуја:
Ако ништа ево адресе, иако је сајт стари и није баш прегледно урађен, мислим да се може снаћи.

https://sites.google.com/site/mapsofukraine/

Синиша Јерковић:
Покушао сам и ја да поставим слике са сајта, али није ишло. У сваком случају могу карте да се погледају на линку који си поставио.

Sergio:

Навигација

[0] Индекс порука

Иди на пуну верзију