58. Раичевић, Андријевдан, Бијело Поље, E-V13>Z1057
Припада роду И из табеле Српског ДНК пројеката. Скоро сви тестирани припадници овог рода су из Средњег и Доњег Полимља (од Бијелог Поља до Руда), а сви славе ретку славу Андријевдан. У питању је један он пар највећих староседелачких родова из Полимља, о чијем пореклу има веома мало података пошто Пријепоље и западни део општине Бијело Поље нису обрађени у етнографским радовима.
Једина карактеристична вредност маркера коју поседује хаплотип тестираног је DYS393=12 (веома ретка вредност коју има још свега седам припадника хаплогрупе E-V13), док од модалног хаплотипа рода одступа и вредност маркера DYS385=19.
Породица тестираног је из Поповца у Хрватској, где се из Бијелог Поља доселио његов деда. Тестирани није навео из ког тачно села потиче.
Према црногорском попису из 1913. године, у околини Бијелог Поља је било 14 кућа Рајичевића у Ораховици, 1 кућа Раичевића у Кукуљу и 1 кућа Раичевића у Крушеву, које данас припада насељу Равна Ријека. Нисам пронашао податке о томе које славе имају Ра(ј)ичевићи у овим селима, па самим тим ни да ли су у сродству. У самој вароши Бијело Поље их није било 1913. године. С обзиром да истом генетичком роду припадају Ковачевићи из Ораховице који такође славе Андријевдан, као и да Ра(ј)ичевића највише има баш у овом селу, врло је могуће да тестирани Раичевић потиче одатле.
Миљанићи у свом раду о црногорским презименима помињу и следеће Раичевиће:
Ораховац (Бијело Поље) доселили из Сретине (Прешћење), Мојковац.
Тај њихов "Ораховац" је заправо Ораховица, "Сретина" је највероватније Слатина (данас део насеља Прошћење), док је "Прешћење" Прошћење.
У Прошћењу су према попису из 1913. године живеле 3 куће Раичевића. Ову породицу у Прошћењу помиње и Милован Јеврић у свом раду о становништву Мојковца, али не наводи ништа о њиховом пореклу, као ни крсну славу.