Боснић из Цетинграда, Слуњ који слави Јовањдан још је један генетички потврђени припадник овог рода. Хаплотип му садржи све кључне карактеристичне маркере овог рода, а и слава се подудара.
Презиме Боснић код православних Срба највећим је дијелом ограничено на Крајину, уз присуство и на подручју источне Славоније, Срема, Шајкашке (гдје се такође може радити о крајишким исељеницима).
Већ сада се може рећи да постоје два генетички различита рода Боснића, кордунски и уначки. Оба рода славе Јовањдан, географски су блиски, па се могло очекивати подударање, али то није случај. Кордунски Боснићи припадају хаплогрупи Е-V13>L241, а уначки хаплогрупи N-FGC28435. Занимљиво је да су и далматински Боснићи, којих има само у книнској Полачи тестирани позитивно на Е-V13>L241, али овдје се ради о SNP резултату без маркера, па не можемо сигурно тврдити везу далматинских и кордунских Боснића, поготово јер далматински Боснићи славе другу славу, Никољдан.
Оно што би се основано могло претпоставити јесте веза кордунских и личких Боснића. Слава се поклапа,а и правци миграција. Ипак и за ову тврдњу је потребна генетичка потврда.
Боснићи који славе Игњатијевдан једни су од најранијих насељеника у гомирској области. Не вјерујем да су повезани са личким, кордунским и уначким Боснићима. Били су присутни у сљедећим насељима:
Боснић, Игњатијевдан, Дрежница (Дрежница), Огулин
Боснић, Игњатијевдан, Огулин (Мусулински Поток), Огулин
Боснић, Игњатијевдан, Огулин (Огулин), Огулин
Боснић, Игњатијевдан, Српске Моравице (Радигојна), Делнице
Уначки Боснићи из Унца који су N-FGC28435 гдје су једна од најстаријих породица, више су се исељавали ка истоку и сјевероистоку, него према западу. Почетком 20. вијека налазимо их у сљедећим насељима:
Боснић, Јовањдан, Дрвар-Село, Дрвар
Боснић, Јовањдан, Дрвар-град, Дрвар
Боснић, Јовањдан, Горње Врточе, Дрвар
Боснић, Јовањдан, Велико Очијево, Дрвар
Боснић, Јовањдан, Ново Село, Купрес
Боснић, Јовањдан, Буковача, Босански Петровац
Боснић, Јовањдан, Дринић, Босански Петровац
Боснић, Јовањдан, Бихаћ, Бихаћ
Боснић, Јовањдан, Машићи, Градишка
Боснић, Јовањдан, Романовци, Градишка
Боснић, Јовањдан, Бошковићи, Лакташи
Боснић, Јовањдан, Лужине, Шипово
На подручју Славоније, у 19. вијеку, Боснићи су били присутни само у насељу Кукуњевац/Пакрац. Није познато којој од група Боснића би могли припадати, а можда су и род за себе.